Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Canım hayırlısı olsun inşallah öbür ay olur yaklaştı bence senin ben çok garip bir şey yaşıyorum 2 aralık regl günümdü ama çok sancım oldu ve sadece koyu kahve leke geliyor göğüslerim çok kötü oldu hamile olsam böyle gelmez olmadiysam bu ne söküp atmıyor anlamadım sancım kalmadı ilk gün çok sancılandim ama olmadım bir iki gün bekleyip mi gitsem bilemedim inşallah bir sorun yoktur

Inşallah canım... Dilerim sen hamilesindr... Bi test al yap ihmal etme... Yerleşme kanamasi olabilir...

Klızkar daha öncede sormuştum,yumurtlama olduğu gün lh nasıl oluyor artıyormu ,düşüyormu yani yumurtlama olduğu gün test yapsam lh nasıl çıkar???

amin canim ben de dua ediyorum Allah isteyen herkese hayirlisiyla nasip etsin, istemeyene de verip uzmesin ...
benim de bugun adetimin 13. gunu , testin de ucuncusunu yapicam ( dunkunde de bisey yoktu )
biz de bu ay ilk kez ovulasyon testiyle deniycez bakalim hayirlisi... da ben korkuyorum gecen ay GP ye gitmistik, oradaki hemsire simir testi yapti, test icin ornek alirken de bana rahim agzinin sola kayik oldugunu soyleyip, hamile kalmakta olumsuz etkisi olabilecegini, pozisyonumu sola dogru ayarlamami, belimin altina yastik koymami ve baska biseyler daha dedi ( ingilizcem cok iyi olmadigindan her dedigini anlamiyorum, kocam da sagolsun onemli seyler degil diyip herseyi tercume etmiyo :KK43: )
bi de bu spermler icerde durmuyo ki yaa, siz ne yapiyorsunuz ayip bir soru mu oldu bilmiyorum ama :KK17:

Cookk sukurr cnm simdi geldim.rahim agzinds yara var dedi doktor operasyon yapilmasi gerekliymis.napicaz onu dusunuyoruz.Allah razi olsun ilgin icinde cnm benim

Önemli birşey yoktur. Hiç canını sıkma.benim regl tarihim 11aralık gibi sen ne durumdasın canım?

Önemli birşey yoktur. Hiç canını sıkma.benim regl tarihim 11aralık gibi sen ne durumdasın canım?

bel ağrım devam, akıntı var beyaz, göğüslerde acı ve kasık ağrıları, regl belirtilerimle aynı.sadece bu ay şişmedim aşırı ödem olur bende adete yakın bi o yok.birde göğüslerim ilk defa kaşınıyor deli gibi onu anlamadım..sabah ovulasyon testi yapcam hesaplayıcı doğruysa 8 inde adet olmam lazım. bakalım ovu. testi ne dicek :) 4 gün kaldı.. seninde az kalmış varmı bişiler?

kızlar benim gibi bu ay ovulasyon testi kullanıp değerlendirip hamiş olmayı bekleyenler bi liste yapsak kimler var.adete yakında çift görüp hamiş olanlar bize umut olsun.testlerin markasınıda yazalım. alıcak olanlarda iyisini kötüsünü belirlesin yardımcı olalım.bakalım gebeliğide gösteriyormu herkezde..

bel ağrım devam, akıntı var beyaz, göğüslerde acı ve kasık ağrıları, regl belirtilerimle aynı.sadece bu ay şişmedim aşırı ödem olur bende adete yakın bi o yok.birde göğüslerim ilk defa kaşınıyor deli gibi onu anlamadım..sabah ovulasyon testi yapcam hesaplayıcı doğruysa 8 inde adet olmam lazım. bakalım ovu. testi ne dicek :) 4 gün kaldı.. seninde az kalmış varmı bişiler?

ben adet olcam sanırım. zaten sabah da çok moralim bozuldu. sanki adet öncesi bi akıntı olurya hafif renkli ondan geldi. çok üzüldüm. Daha 11 inde olmam gerekirken belki de bugün yarın gelir benimki :KK43:((

ben adet olcam sanırım. zaten sabah da çok moralim bozuldu. sanki adet öncesi bi akıntı olurya hafif renkli ondan geldi. çok üzüldüm. Daha 11 inde olmam gerekirken belki de bugün yarın gelir benimki :KK43:((

Canım yerleşme kanaması olmasın o? Daha 1 hafta varmış nerdeyse adetine. Arkası gelmezse o lekenin şüphelen bence.

Canım yerleşme kanaması olmasın o? Daha 1 hafta varmış nerdeyse adetine. Arkası gelmezse o lekenin şüphelen bence.

Boş geçen her ay daha fazla üzülüyorum. Giderek dayanmak zorlaşıyo. Üstelik o kadar moralsizim ki kilometrelerce öteden suratsızlığım belli oluyodur heralde. Allah hepimize güç versin. En yakın zamanda da bebeklerimize kavuşalım inşallah. ..

Boş geçen her ay daha fazla üzülüyorum. Giderek dayanmak zorlaşıyo. Üstelik o kadar moralsizim ki kilometrelerce öteden suratsızlığım belli oluyodur heralde. Allah hepimize güç versin. En yakın zamanda da bebeklerimize kavuşalım inşallah. ..

Biliyorum o duyguyu. Bir arkadaşıma bebek istemeye başladığımdan beri mutlu olamıyorum dediğimi hatırlıyorum. Her ay adet yaklaştıkça olmadığını düşünür, diğer ay bu eziyetli bekleyişi yeniden yaşayacağım aklıma gelirdi ağlayacak gibi olurdum. Yaşamayanın zor anlayacağı bir durum. Millet dalga geçiyordu benle sen manyak mısın daha kaç ay oldu ki diye. Ki her konuda çok rahat bir insanım. Sonra oluverdi işte. Üstelik adet oldum sanıp oturup ağlamıştım o ay. Lütfen umudunuzu kaybetmeyin. Her şey yoluna giriyor gördüğünüz gibi.:KK16:

Kizlar merhba herkese ben yeniyim.bende ovulasyon testinde cift cizgyi gordum o gece veertesi gece iliski oldu.2.gun siliklesti zaten ve o gece esime 2 saat once turk kahvesi yaotim spermi hizlandiriyormus.simdi adetime 5 gun var ve gogusler sis bel agrisi var.nerdeyse 1 yil oldu korunmayali.insallah bu ay olur, allah herkese nasip eder insallah.

Biliyorum o duyguyu. Bir arkadaşıma bebek istemeye başladığımdan beri mutlu olamıyorum dediğimi hatırlıyorum. Her ay adet yaklaştıkça olmadığını düşünür, diğer ay bu eziyetli bekleyişi yeniden yaşayacağım aklıma gelirdi ağlayacak gibi olurdum. Yaşamayanın zor anlayacağı bir durum. Millet dalga geçiyordu benle sen manyak mısın daha kaç ay oldu ki diye. Ki her konuda çok rahat bir insanım. Sonra oluverdi işte. Üstelik adet oldum sanıp oturup ağlamıştım o ay. Lütfen umudunuzu kaybetmeyin. Her şey yoluna giriyor gördüğünüz gibi.:KK16:

İnşallah anlattığın gibi olur canım. Allah isteyen herkesi hayırlısıyla evlat sahibi yapsın. Belki birgün ben de buraya hikayemi yazarım da benim gibi ümitsiz hissedenlere moral olur. Tıpkı senin yazdıklarının bana ii gelmesi gibi. Çok teşekkür ederim. ..

İnşallah anlattığın gibi olur canım. Allah isteyen herkesi hayırlısıyla evlat sahibi yapsın. Belki birgün ben de buraya hikayemi yazarım da benim gibi ümitsiz hissedenlere moral olur. Tıpkı senin yazdıklarının bana ii gelmesi gibi. Çok teşekkür ederim. ..

Belki değil, kesin yazacaksın. Tabii heyecandan buralara gelmeyi unutmazsan:KK52: Olacak hiç merak etme. Stres çok büyük etken streslenmeyin olmaz falan diyenlere de aldırma. Düşünmemek streslenmemek elde değil. Ben inanılmaz stresliydim bir tek bebek için değil, inan hayatımda başka sorunlar ve aşırı derecede iş stresim de vardı. Olacağına inan. Olacak, olacak, olacak görüceksin.

Kizlar yaa benim kafam karisti :KK43:(( bana bi akil verin noolur :26:
ben ovulasyon testini yapmaya baslayali 4 gun oldu ( benim aldigim testte cift cizgi yok, kullanim talimatlarinda sonuc penceresinde cikan bir tane cizginin , kontrol penceresindeki koyu renkli cizgi ile ayni renk ya da daha koyu ciktigi zaman sonucun pozitif oldugu ve 24-48 saat arasinda yumurtlayacagimi varsayabilecegim yaziyor- ki ben tam anlamamis olabilirim ingilizcem cok iyi degil diye esime de okuttum o da ayni seyi soyledi )

= simdi benim SAT 22 Kasim , adet dongum duzenli degil, kimi zaman 26, kimi zaman 27 , hatta 28 gun oluyor ( son ay 28 oldu mesela ) , bu durumda BAT 18-19-20 Aralik gunlerinden biri olabilir.

- ilk iki gun sonuc penceresinde cok silik cizgi cikti ( adetimin 10. ve 11. gunleri )
- 3. gun oncekilerden daha belirgin ama kontrol penceresindekinden daha acik cizgi cikti ( 12.gun )
- 4. gun yani dun yine ilk iki gunku gibi cok silik. ( 13. gun )
esime de gosterdim o da sinirlendi - zaten bu ay test yapmaya karar verdik diye dogru durust yanima yanasmiyo, yumurtalama gununu bekleyelim diyo :KK43:( o da stress olmaya basladi herhalde - ama ben eger onceki gunun belirgin cizgisi yumurtlayacagimi gosteriyorsa dun icin yumurtlama olabilecegi ihtimalini gozardi etmeyelim dedim ve biraz ikna edici davrandim sanirim gece denedik...

simdi ben naapayim, elimde 3 tane daha test var yapmaya devam edeyim mi, yoksa siliklesti artik bosuna test cubuklarini israf etmeyeyim deyip birakayim mi bilemedim yaa moralim iyice bozulmaya basladi artik, kimsem de yok ki bu konuda sizden baska dertlesebilecegim...

selam arkadaşlar
adetim 30 günde bir oluyo normalde 15.16.günler yumurtlamam lazım
ovulasyon testi aldım ilk defa 10 11 ve 12.günler silikte olsa çizgi belirdi ama ne hikmetse artacağına 13 ve 14.gün bugün çizgi yok:44::44:böyle bişey yaşayanlar varmı?bi fikir verirseniz sevinirim

Kizlar yaa benim kafam karisti :KK43:(( bana bi akil verin noolur :26:
ben ovulasyon testini yapmaya baslayali 4 gun oldu ( benim aldigim testte cift cizgi yok, kullanim talimatlarinda sonuc penceresinde cikan bir tane cizginin , kontrol penceresindeki koyu renkli cizgi ile ayni renk ya da daha koyu ciktigi zaman sonucun pozitif oldugu ve 24-48 saat arasinda yumurtlayacagimi varsayabilecegim yaziyor- ki ben tam anlamamis olabilirim ingilizcem cok iyi degil diye esime de okuttum o da ayni seyi soyledi )

= simdi benim SAT 22 Kasim , adet dongum duzenli degil, kimi zaman 26, kimi zaman 27 , hatta 28 gun oluyor ( son ay 28 oldu mesela ) , bu durumda BAT 18-19-20 Aralik gunlerinden biri olabilir.

- ilk iki gun sonuc penceresinde cok silik cizgi cikti ( adetimin 10. ve 11. gunleri )
- 3. gun oncekilerden daha belirgin ama kontrol penceresindekinden daha acik cizgi cikti ( 12.gun )
- 4. gun yani dun yine ilk iki gunku gibi cok silik. ( 13. gun )
esime de gosterdim o da sinirlendi - zaten bu ay test yapmaya karar verdik diye dogru durust yanima yanasmiyo, yumurtalama gununu bekleyelim diyo :KK43:( o da stress olmaya basladi herhalde - ama ben eger onceki gunun belirgin cizgisi yumurtlayacagimi gosteriyorsa dun icin yumurtlama olabilecegi ihtimalini gozardi etmeyelim dedim ve biraz ikna edici davrandim sanirim gece denedik...

simdi ben naapayim, elimde 3 tane daha test var yapmaya devam edeyim mi, yoksa siliklesti artik bosuna test cubuklarini israf etmeyeyim deyip birakayim mi bilemedim yaa moralim iyice bozulmaya basladi artik, kimsem de yok ki bu konuda sizden baska dertlesebilecegim...

Canım kaç günde bir adet oluyosun? Bence yarın da yap daha yumurtlamamış olabilirsin . İdrarını 4 saat tutuyor musun? Her gün aynı saatlerde yapıyor msun?

Canım kaç günde bir adet oluyosun? Bence yarın da yap daha yumurtlamamış olabilirsin . İdrarını 4 saat tutuyor musun? Her gün aynı saatlerde yapıyor msun?

merhabalar,ben yeniyim aranızda,benim adetimin sonundayım,az lekelenme var sadece,yarın yapıyımmı testi,ya aslında benim aklımda çocuk yoktu,iki oglum var allaha şükür ama endometriozis var bende iki kez ameliyat oldum son ameliyatımın üstünden iki yıl geçti agrılarım geçmedi dr.tekrar gittim ve bana sunni hamilelik,geçici menopoz önerdi yada rahim yumurtalık alınmalı dedi,bunların hepsindede çok fazla yan etki var ama gebe kalırsan kurtukursun dedi,tabi bu hastalık varken gebe kalmamda çok zormuş,hastalıgın dahada ilerlememesi için bianönce hamile kalmalıyım,sprli iki hafta önce çıkarttılar,baya uzun yazdım ama lütfen bilgisi olan yazsın,:KK43:

X