Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Allah seni bebeğine kavuştursun. Moralini hep yüksek tut. Her şey insanın kendisinde, iyiye olan inancında bitiyor. Dualarım seninle.

Çok doğru söylüyorsun . Mesela ben günlük tutuyorum evlendiğimden beri acı tatlı herşeyi yazıyorum şimdi bakıyorum da ilk hamileliğimi öğrendiğimde kocaman harflarle " YAŞASIN SONUNDA HAMİLEYİM AMA UMARIM KALP ATIŞINI GÖRÜRÜZ" DİYE YAZMIŞIM. iş mi şimdi bu? bi sevin bi anının tadını çıkar sanane kalp atışından niye kötüyü çağırıyosun? Böyle bi sevinme varmı? şansıma bide hemen gidip kan testi yaptırdım gıcık bi doktora denk geldim iki günde bir kan ver yok 2 kat artmamış 1.78 kat artmış diye ince ince matematik hesapları yap sonra kese görünsün hemen her gün başka başka doktorlara gidip keseye tekrar tekrar bak ve her gün 1 ml büyümesini kontrol et veeee al sana bebek öldüüü....
Şimdi böyle yapmıycam bekliycem çünkü sonuca ne yaparsan yap müdahele edip engelleyemiyorsun. İyiye inanıyorumm eşim çok mutlu onu üzmek istemiyorum artık

iyi dilekleriniz için hepinize çooook teşekkür ediyorum. Umarım isteyen herkes en kısa zamanda bu haberi alır. Ben iki sene uğraştıktan sonra ilk kez hamile kalmıştım tam da tüp bebek için tedaviye başlayacağımız aydı. en son bebeğimi 4.95 ml büyüklükte gördüm ultrason görüntüsünü hala öper koklarım. sonra "bu bebek ölü" dediler dünyam başıma yıkıldı hiçbir doktora güvenmedim taa Kağan Kocatepe ye geldim o da aynı şeyi söyledi üstelik "bak küçülmüş 2.53 ml olmuş ölü bu" dedi o zaman inandım. ama bana çıkarken "bidahakine daha kolay hamile kalacaksın "demişti. Bende "moral olsun diye söylüyor 2 yıldır olmadı kolayı nerde bunun" dedim. çoook stres yaptım her ayım kabus geçti her ay resmen "HIRS" yaptım hamile haberi duydukça yakınlarımdan 3 gün kendime gelemedim yemeden içmeden gülmekten çekilmiştim. Eşim bile artık bana katlanamıyor ve "böyle stres yaptıkça bizim çocuğumuz zaten olmaz" diyordu ben iyice bunalıyordum kısır döngüde yaşarken bu haberi aldım. İçimden bir ses bu sefer olacak bu sefer doğacak diyor. Adak adamıştım. bu hafta onuda gerçekleştireceğim. Umarım herkesin kucağı sağlıklı bebeklerle dolar....
Ha birde ilk defa 25 eylül deki adet günümden 10. güne kadar çörekotu+tarçın+bal karışımını sabah akşam bir tatlı kaşığı yedim bu ay. Çörekotunu kahve öğütücüde öğütüp öyle karıştırdım hatta çook atmışım kapkara olmuştu mide hastasıyım midemi ağrıttı bu yüzden erken bitirmiştim yoksa 14. güne kadar yiyecektim. Belki de bu da vesile oldu bilmiyorum bi deneyin sizde isterseniz ben ilk defa yapmıştım. İlk gebeliğimde rahim filmi çektirdiğim ay olmuştu. Sağ tüpüm tıkalı çıkmıştı.

maşallah bu ay bende yedim bal tarçın çörek otunu 12. güne kadar bide incir suyu içiyorum yetmedi eşimede keçi boynuzunun suyunu kaynattım :) ovulasyon testiyle takip ettim aklıma geleni duyduğumu yaptım rabbim şifa verir tüm isteyenlere evlatlarını nasip eder inşallah

merhaba inşş. bu sefer sorunsuz bi gebelik geçirirsin sağlıkla bebeğini kucağına alırsın Allahın izniyle bişeysormak istiyorum adetin geçtimi cnm idrar testiylemi öğrendin hamile olduğunu

benim adet günüm aslında 22 ekim yani yarın. Aslında bu gece yani şu an adet sancısıyla boğuşuyor olacaktım. Ama 17 ekim akşamı evde yaptığım normal gebelik testiyle öğrendim. 4 dk sonra silik ama gözle rahatça görülen bir çizgi çıktı. Hani ovulasyon testi gebelik testleri negatifken pozitif oluyor erkenden öğreniliyor deniyor ya o herzaman doğru değilmiş ben bunu gördüm. çünkü hala ovulasyon testim tam anlamıyla koyu değil ama gebelik testim (daha 2 saat önce yaptım) baya baya belirdi ve 1 dk içinde çıkıyor artık.

benim adet günüm aslında 22 ekim yani yarın. Aslında bu gece yani şu an adet sancısıyla boğuşuyor olacaktım. Ama 17 ekim akşamı evde yaptığım normal gebelik testiyle öğrendim. 4 dk sonra silik ama gözle rahatça görülen bir çizgi çıktı. Hani ovulasyon testi gebelik testleri negatifken pozitif oluyor erkenden öğreniliyor deniyor ya o herzaman doğru değilmiş ben bunu gördüm. çünkü hala ovulasyon testim tam anlamıyla koyu değil ama gebelik testim (daha 2 saat önce yaptım) baya baya belirdi ve 1 dk içinde çıkıyor artık.

anladım cnm benim için çok büyük bi umut oldun benimde adetim yarın ama benimde ara ara karnım ağırıyo gögsüm agrıyo inşş. bende senin gibi pozitif sonuç alırım artık

Çok doğru söylüyorsun . Mesela ben günlük tutuyorum evlendiğimden beri acı tatlı herşeyi yazıyorum şimdi bakıyorum da ilk hamileliğimi öğrendiğimde kocaman harflarle " YAŞASIN SONUNDA HAMİLEYİM AMA UMARIM KALP ATIŞINI GÖRÜRÜZ" DİYE YAZMIŞIM. iş mi şimdi bu? bi sevin bi anının tadını çıkar sanane kalp atışından niye kötüyü çağırıyosun? Böyle bi sevinme varmı? şansıma bide hemen gidip kan testi yaptırdım gıcık bi doktora denk geldim iki günde bir kan ver yok 2 kat artmamış 1.78 kat artmış diye ince ince matematik hesapları yap sonra kese görünsün hemen her gün başka başka doktorlara gidip keseye tekrar tekrar bak ve her gün 1 ml büyümesini kontrol et veeee al sana bebek öldüüü....
Şimdi böyle yapmıycam bekliycem çünkü sonuca ne yaparsan yap müdahele edip engelleyemiyorsun. İyiye inanıyorumm eşim çok mutlu onu üzmek istemiyorum artık

Kesinlikle. Mesela ben bugün kendi kendime ''çok stres yapıyosun çok düşünüyosun ovulasyon testi bilmem ne uğraşıyosun böyle giderse hamile kalamayacaksın''dedim. Özellikle herkes stres yaptıkça hamile kalamazsın diyor ya ondan etkilendim. Hani şu kafasından çocuk olayını çıkardığı ay hamile kalanlar. Sonra düşündüm, bu kimsenin elinde değil. Bebek istiyoruz, doğal olarak bununla yatıp kalkıyoruz. Böyle mutlu oluyorsam böyle olacağım. Uğraşacağım kafama takacağım. İyi düşüneceğim, olacağına inanacağım ve elbette ki olacak. Şimdi ne güzel karnında bebeğin var. Sen de bütün kötü düşünceri ve tıbbi tespitleri kafandan atacaksın. Her gün bugün bebeğim daha da büyüdü diye inanacaksın. Annem zamanında hiç doktora gitmemiş kontrolden geçmemiş, ultrason bana hamile kaldığında bile yokmuş. Ne kese görme ne ölçme biçme hiçbir şey yok. İki düşüğü olmuş sonuçta ama üç de kızı oldu sağlıklı. Kim bilir ne sorunları vardı onun da ki iki düşüğü oldu. Neyse fazla uzattım. :) Bütüm kalbinle iyiyi iste, bebeğine ve kendine inan. Ben inanıyorum, olacak:KK16:

anladım cnm benim için çok büyük bi umut oldun benimde adetim yarın ama benimde ara ara karnım ağırıyo gögsüm agrıyo inşş. bende senin gibi pozitif sonuç alırım artık

benim de aynı kaç gündür. Özellikle yatakta dönerken acıyor. tavsiyem bi test al yap ama iyi bir test kimisinin hassasiyeti yok hemen çıkmıyor labaquık marka güzel ilk 10 dk da doğru sonuç hemde kimi eczanede 3 tl kiminde 5 tl artık tutturabildiğine ama yinede hesaplı

benim de aynı kaç gündür. Özellikle yatakta dönerken acıyor. tavsiyem bi test al yap ama iyi bir test kimisinin hassasiyeti yok hemen çıkmıyor labaquık marka güzel ilk 10 dk da doğru sonuç hemde kimi eczanede 3 tl kiminde 5 tl artık tutturabildiğine ama yinede hesaplı

cnm ben açıkcası korkuyorum yine negatif çıkacak diye ama büyük ihtimal yarın yapmasamda çarşamba kesin yaparım inşş. bu sefer olur Allahın izniyle

Kesinlikle. Mesela ben bugün kendi kendime ''çok stres yapıyosun çok düşünüyosun ovulasyon testi bilmem ne uğraşıyosun böyle giderse hamile kalamayacaksın''dedim. Özellikle herkes stres yaptıkça hamile kalamazsın diyor ya ondan etkilendim. Hani şu kafasından çocuk olayını çıkardığı ay hamile kalanlar. Sonra düşündüm, bu kimsenin elinde değil. Bebek istiyoruz, doğal olarak bununla yatıp kalkıyoruz. Böyle mutlu oluyorsam böyle olacağım. Uğraşacağım kafama takacağım. İyi düşüneceğim, olacağına inanacağım ve elbette ki olacak. Şimdi ne güzel karnında bebeğin var. Sen de bütün kötü düşünceri ve tıbbi tespitleri kafandan atacaksın. Her gün bugün bebeğim daha da büyüdü diye inanacaksın. Annem zamanında hiç doktora gitmemiş kontrolden geçmemiş, ultrason bana hamile kaldığında bile yokmuş. Ne kese görme ne ölçme biçme hiçbir şey yok. İki düşüğü olmuş sonuçta ama üç de kızı oldu sağlıklı. Kim bilir ne sorunları vardı onun da ki iki düşüğü oldu. Neyse fazla uzattım. :) Bütüm kalbinle iyiyi iste, bebeğine ve kendine inan. Ben inanıyorum, olacak:KK16:

çok doğru ve mantıklı şeyler söyledin umarım herşeyin hayırlısı olur

Kizlar merhaba 3 asilama 2 tüp bebek denemesinden sonra bu ay ovulasyon testini deneyecegim, bu aksam galenik one step ovulasyon testi aldim. Icinde 5 adet var 25 tl. Adet gunum 18 ekim ve genelde 28 gunde bir oluyorum. Testi yapmaya 28 ekimde baslayacagim, bir de bunu deneyelim bakalim ne olacak :)

moralimizi yüksek tutalım kızlar olacağına inanalım.Rabbim isteyin vereyim demiş onun izniyle olacak inşallah

Bat tarihimiz aynı demek. :) Nasıl durumlar belirtiler falan? Bende hiçbir şey yok. Bir umutlanıyorum bir yok bu ay da olmadı diyorum. Bu bekleyiş kafaları yediriyor. :KK54:

Canm bende de çok bariz bir sey yok yumurtaliklarimdaki agrilar yok denilecek kadar azaldı. Göğüsleimde de bariz bir ağrı veya şişlik yok. DahA erken galiba:))

çok doğru ve mantıklı şeyler söyledin umarım herşeyin hayırlısı olur

Kızlar çok doğru seyler söylediniz sonuna kadar katiliyorm. Yazık benim eşim bana stres yapmayayim diye adam şebeklik yapıyor resmen kurban olurum ya.. En çok da onun için istiyorum. Hissediyorum olacak diyor. Ne bilim acaba istediği için mi bu hissi taşıyor? Yarabbim ne eylersen güzel eylersin. Biz anne olmak isteyen bu kullarina yardımcı ol aminn...

Canım inşallah bir sorun çıkmaz sağlıginla ilgili ... Inşallah adet düzenin oturuyordur o yüzden parça düşürmussundur. Adetin düzene girince daha çabuk hamile kalırsin.

Canımm çok sağol benim dr a kızdığım şey şu ya bir kan tahlili iste gerizekalı akşama doğru baktımda gebelik testi yapmıştım silik çizgi azda olsa yine çıkmış şaşırdım kaldım ne bu şimdi öfff allahım yarın herşey belli olsun bende rahatlayayım yarabbi bu ay çin işkencesi gibiydi yeminle.

Arkadaşlar merhaba;
Ben Ocak ayında bi hamilelik yaşadım fakat 6 haftalıkken gelişimi durdu kalp atımını hiç duyamadan kürtaj oldum çok zor günler geçirdim hatta en son yine hamile olduğumu öğreneceğim anın birkaç saat öncesi bile deli gibi ağlıyordum yorganın altında... Çünkü eşimde de bende de sorunlar var doktorlar (Kaan AYDOS bile) bize tüp bebek tedavisi önerdi hatta doğal yolla olsa bile yaşamaz demişler di ki yaşamadı ilk bebeğimiz.... Ben o hamileliğimi (adetlerim o zamanlar düzensiz olduğu için tam bilemiyorum) heralde tam adet günüm de önce ovulasyon testi yapı öğrendim. sıvıyı damlatır damlatmaz kopkoyu ikinci çizgi belirdi, arkasından gebelik testi yaptım hemen çizgi çıkmıştı çılgına döndüm tabi sonu hüsran...

Bu hamileliğimde artık adetlerim düzenliydi kürtajdan beri ortalama 27-28 günde oluyordum. en son 25 eylül de oldum sonra ovulasyon testiyle yumurtlama günlerimin 7-8-9 ekim olduğunu öğrenip değerlendirdim ve adetimin 23. günü labaquık marka gebelik testi yaptım önce belirginlik çıktı 2 saat sonraki testimde de silik çızgi çıktı. Ama ovulasyon testim öyle kopkoyu değildi (hala da değil ama gebelik testlerim hep çizgi var)yani neredeyse 5 gün önceden öğrendim hamileliğimi evde...
Bu sefer temkinliyiz öyle havalara uçasım geliyor ama çoook da korkuyorum. geçen ki gibi habire doktora gidip kan testi verip moralimi bozmayacağım. esela hiç daha kan vermedim ve bugün yarın adet olmam gerekiyordu ama olmadım bir belirtim dahi yok yani adetle düşürme tehlikemide atlattığımı düşünüyorum. tahminime göre de 31 ekim gibi kese görmeye sonra bi sorun yoksa da kalp atışı için gitmeye niyetim var okadar...Dua edin bana lütfen

Canım inş bu seferki mutlu sonla noktalanır kesinlikle sana katılıyorum en azından adet gününü beklemek lazım testler insanın beynini yoruyor yok hamileyim yok değilim delirdik yaw:)

Günaydın kızlar ;

Bişi sorcam. Ben bu ay ovulasyon testi ile ovulasyon günümü tespit ettim. Arak arkaya iki gün yaptım, ikisi de koyu çizgilerdi. 3. gün yapmadım.
Sorum şu: Tespit edilen ovulasyon günü ile bir sonraki ovulasyon günü hesaplanabilir mi? Benim adet döngüm değişiyor hep. 28, 29, 30 bazen 32 oluyor.

Kızlar çok doğru seyler söylediniz sonuna kadar katiliyorm. Yazık benim eşim bana stres yapmayayim diye adam şebeklik yapıyor resmen kurban olurum ya.. En çok da onun için istiyorum. Hissediyorum olacak diyor. Ne bilim acaba istediği için mi bu hissi taşıyor? Yarabbim ne eylersen güzel eylersin. Biz anne olmak isteyen bu kullarina yardımcı ol aminn...
Of aynı ya bu kadar olur. Benimki de hep şebeklik yapıyor olacak ben hissediyorum diyor. Ama ben bu ay da hiçbir şey hissetmiyorum:KK43: onu sevindirmeyi o kadar istiyorum ki.

:KK19::nazar:
Günaydın kızlar ;

Bişi sorcam. Ben bu ay ovulasyon testi ile ovulasyon günümü tespit ettim. Arak arkaya iki gün yaptım, ikisi de koyu çizgilerdi. 3. gün yapmadım.
Sorum şu: Tespit edilen ovulasyon günü ile bir sonraki ovulasyon günü hesaplanabilir mi? Benim adet döngüm değişiyor hep. 28, 29, 30 bazen 32 oluyor.

Bence sağlıklı bir tespit olmaz. Ovulasyon tarihleri genelde değişkendir. Adetlerin de değişkenmiş.

Of aynı ya bu kadar olur. Benimki de hep şebeklik yapıyor olacak ben hissediyorum diyor. Ama ben bu ay da hiçbir şey hissetmiyorum:KK43: onu sevindirmeyi o kadar istiyorum ki.

Canım demekki ayni yapılara ve ayni yapıda eşlere sahibiz hemen hemen :KK66: Bir sey sorucam. Benim ovu tarihim 16 si 17 siydi o arada yani. Ben 18 e kadar değerlendirdim. 19 unda ovulasyon testi yaptım ıkinci çizgi silik çıktı. Bu sabah aklıma geldi son testimi yaptım ıkinci çizgi hafif belirgindi. Yanı 19 ve 22 . Günlerde yapılan testleri yanyana koydum. Yani fark var eşimde söyledi . Bu ne demek foto çektim ama yükleyemiyorum. Yani daha 8 gün var bata yani yardım kızlar canım kızlar:KK66:)

Beklenen adetim geldi ohhh kus gibi hafifledim valla.:)))))))onumuzdeki hafta iltrasyonum var.bakalim insallah kotu bisey cikmaz..

X