Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

evet aynı koyuluktaydı inşallah canım yaaa evet çok silik 15 batım onu bekliyecem ozaman ovulasyon testinde gebelik çıkar mı

Canım sen yinede erken yapma 1 yada 2 gün kala yap ovi testini ama bak bazılarında ovi negatif gösterip sonra hamiş olanlar olabiliyor bu ihtimalide unutma inş tutunmuştur bebiş sana:)

Canım bende senin gibisabırsızım inş. Pozitife döner canım.bende.6 gün ve 5 gün kala yaptım çok çok silik çıktı.

sabah yaptgım testıme öglen bıdaha baktm hafıf belırdı aksamda gozume ınanamdm cok sılık bır cızgı vardır normalde yanlıs sonuc olabılır bılıorum ama ben rıske atıp bekleyemem cunku dostınex kullanıorum gebelık varsa bırakmalıyım ve pıhtılasmamdan dolayıda ıgne baslamalıym bu yuzden hemen gıdıp aksam kan verdım ve sonuc negatf cıktı testin azizliğine ugradım:KK43::KK14:malesef bu ay olmadı anlasılan yerlesme kanamsı ve ayakta fazla kalınca akıntımın gelmesı kasık agrııs bel agırısı hep suphelendırdı hıc bu kadar gebelık belırtısı yasamamıstm ılk hamıle kaldıgımda bıle ama demekkı yokkende böle seyler olabılyrmus kısmet önumuzdekı aylara sımdı adet bakalım ne zaman gelcek umarım senın sonucun guzel cıkar canım

merhaba bende 4 yıllık evliyim ilk gebeliğimde preaklemsi yüzünden erken doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim.ikinci gebeliğimde10. haftada bebeğimin kalbi durunca kürtaj oldum.benimde pıhtılaşma sorunum var.şimdi yeniden gebelik planlıyoruz ama 4 aydır gebe kalamadım.daha öncekilerde korunmayı bırakınca gebe kalmıştım.doktorum hiç bir sorun yok dedi.sadece stres yapma diyor. gebe kaldığımda kan sulandırıcı iğne kallanmam gerektiği için adet günüme 2 gün kala kanda gebelik baktırmak zorundayım.bu ay yine negatif çıktı. ama hala adet olamadım.4 gün gecikti.bu ay ovulason testi denemek istiyorum.testlerimi internetten aldım.eşim denenemi söyledi bozuksa iade edebilmek için.denedim ve ikinci çizgi silik çıktı sanırım bozuk değil.adetim 4 gün gecikti silik çıkması normalmi.

cnm bende ılkınde hemen gebe kaldım sonra gelısmedı kalbı atmadı kurtaj oldum sonrasındada hamıle kalamadım kalamdıkca stres oluorum prolaktınım yukselıo oda gebelge engel bıde onu dusurmeye calsıoruz gecen sene aralkta bırktm korunmayı hala ugrasıorm bu ay ılk kez yumrtlmdn bıkac gun sonra cok hafıf lekelenme oldu arastrdm yerlesme kanamsı cıktı hep karsıma umıtlendım ama bu aksm tahlıl sonucm negatıf cıktı beklenen adetım en erken 11 i hatta 12-13 bıle olabılr cunku gec yumrtaldgımı dusnuorum testi duzgun yapmadm yakalyamdm tam piki ama akıntımdan anlıorum sonuc degısmez herlde artık malesef önumzdekı aya kaldı senınde belkı yumrtlama gec olmustr adetın o yuzden gecıkıodur teste gelınce silik cıkması normal silik çizgi negatıf demek bugun bende bıde ovulasyn yaptm t c ye bayagı yakındı yıne koyulugu tam aynı olmasada ama ovulasyn zamanı teste damalttıgmda anında kopkoyu cızgı belırıo sımdıyse cızgı 5 dk da falan o koyuluga gelıo

sabah yaptgım testıme öglen bıdaha baktm hafıf belırdı aksamda gozume ınanamdm cok sılık bır cızgı vardır normalde yanlıs sonuc olabılır bılıorum ama ben rıske atıp bekleyemem cunku dostınex kullanıorum gebelık varsa bırakmalıyım ve pıhtılasmamdan dolayıda ıgne baslamalıym bu yuzden hemen gıdıp aksam kan verdım ve sonuc negatf cıktı testin azizliğine ugradım:KK43::KK14:malesef bu ay olmadı anlasılan yerlesme kanamsı ve ayakta fazla kalınca akıntımın gelmesı kasık agrııs bel agırısı hep suphelendırdı hıc bu kadar gebelık belırtısı yasamamıstm ılk hamıle kaldıgımda bıle ama demekkı yokkende böle seyler olabılyrmus kısmet önumuzdekı aylara sımdı adet bakalım ne zaman gelcek umarım senın sonucun guzel cıkar canım

Bilmiyorum canım benimde hiç umudum yok off bende adet olurum diye her ay gibi inş. Yanılıyorumdur canım inş. Sende bu ay hamile kalırsın tatlım dua etcem bütün isteyenlere Rabbim herkesi güldürsün

sabah yaptgım testıme öglen bıdaha baktm hafıf belırdı aksamda gozume ınanamdm cok sılık bır cızgı vardır normalde yanlıs sonuc olabılır bılıorum ama ben rıske atıp bekleyemem cunku dostınex kullanıorum gebelık varsa bırakmalıyım ve pıhtılasmamdan dolayıda ıgne baslamalıym bu yuzden hemen gıdıp aksam kan verdım ve sonuc negatf cıktı testin azizliğine ugradım:KK43::KK14:malesef bu ay olmadı anlasılan yerlesme kanamsı ve ayakta fazla kalınca akıntımın gelmesı kasık agrııs bel agırısı hep suphelendırdı hıc bu kadar gebelık belırtısı yasamamıstm ılk hamıle kaldıgımda bıle ama demekkı yokkende böle seyler olabılyrmus kısmet önumuzdekı aylara sımdı adet bakalım ne zaman gelcek umarım senın sonucun guzelA cıkar canım[/QU Canım beklemek çok zor bide negatif olunca insan çöküyor resmen ama vardır allahın bir bildiği vardır bir zamanı inş en kısa zamanda hamiş haberini alırız moralini bozma canım.

Kizlar slm..nasil gidiyor bu ayiniz..yaa bende enterasan bisey oldu..ben 25 gunde bir adet oluyorum..ve batimin 11 ci gunu yumurtluyorum..ve gecen ay 11 ci yumurlamami yakaladim.12 ci gunu ovu testi..siliklesmisti..ve bu ay yani dun 11 ci gunumdu.yine cift cizgiyi yakaladim..ama..bugun 12 ci ve hala kopkoyu.yani yumurtalar.catlamadimi hala acaba..ya bugunude degerlendirmem..imkansiz..eger yumurtlamam..hala suruyorsa..ama.11 ci gunu degerlendirdim..sizce...kotu mu oldumu acaba..yani olmadimi dersiniz:KK43:(??

canım benimde senin gibi 2 gün pik yapmıştı ilk pikte değerlendirdim 2 cide çalışmadım bide 3. gün silikleşmişti o gün çalıştık ve şükürler olsun hamileyim umarım sende hemen kalırsın

merhaba bende 4 yıllık evliyim ilk gebeliğimde preaklemsi yüzünden erken doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim.ikinci gebeliğimde10. haftada bebeğimin kalbi durunca kürtaj oldum.benimde pıhtılaşma sorunum var.şimdi yeniden gebelik planlıyoruz ama 4 aydır gebe kalamadım.daha öncekilerde korunmayı bırakınca gebe kalmıştım.doktorum hiç bir sorun yok dedi.sadece stres yapma diyor. gebe kaldığımda kan sulandırıcı iğne kallanmam gerektiği için adet günüme 2 gün kala kanda gebelik baktırmak zorundayım.bu ay yine negatif çıktı. ama hala adet olamadım.4 gün gecikti.bu ay ovulason testi denemek istiyorum.testlerimi internetten aldım.eşim denenemi söyledi bozuksa iade edebilmek için.denedim ve ikinci çizgi silik çıktı sanırım bozuk değil.adetim 4 gün gecikti silik çıkması normalmi.

Canım öncelikle çok geçmiş olsun sen kan testi yaptırdın mı peki belki geç döllenmedir idrarda çıkmıyordur ? O silik çıkan hormon ovulasyondaki vücudumuzda olan bir hormon o en üst seviyeye çıktığında yumurtayı çatlatır bende 1 yıl kalamadım hamile canım diğerlerinde hemen kalıyordum uğraşmadan bunda çok uğraştım olmadı doktorumda istemediğin zaman gelir dedi ve ben işimi garantiye almak için ovulasyon testi aldım çünkü iyice kafayı yiyecektim hamile kalamadığım için.. Allah'a şükür hamileyim dün değerimde yükSelmiş 307.3 olmuş dün iğneye başladım clexane 0.4 iğne aspirine hamile kalmadan önce başlamıştım .. Canım inşallah aynı acıları yaşamayız ve tez zamanda sende hamile kalırsın

Emelcim mrb nasilsin??kusuruma bakmayin giremedim haber edemedim...benim ozel gunum 3 gun gecikmeden sonra..siddetli agri ve yogun kanamayla geldi ve hastanede yattim.4 gun..bugun kendime gele bildim..doktor gebelik ola bilir ama gebelik kendini sonlandirmis ola bilir dedi..ve iyikide kan testiyle erken ogrenmemisim..ve bu ay tekrara iltrasyona gidicem..rahim filmi icin.kasiklarim cok agriyor veklomen kaliba kist yapti:KK43:(((((klomen almiyorumve almayida dusunmuyorum artik..cok merak ediyorum..iltrasyonda ne cikacak.acaba insallah kotu bisey cikmaz..:KK43:((

ah canım benim, çok geçmiş olsun. ben de giremedim ne zamandır, bugün sırf seni merak ettiğimden bi bakıyım dedim. canım ya inş ultrasondan ters birşey çıkmaz. dua ediyorum senin için.

Kizlar slm..nasil gidiyor bu ayiniz..yaa bende enterasan bisey oldu..ben 25 gunde bir adet oluyorum..ve batimin 11 ci gunu yumurtluyorum..ve gecen ay 11 ci yumurlamami yakaladim.12 ci gunu ovu testi..siliklesmisti..ve bu ay yani dun 11 ci gunumdu.yine cift cizgiyi yakaladim..ama..bugun 12 ci ve hala kopkoyu.yani yumurtalar.catlamadimi hala acaba..ya bugunude degerlendirmem..imkansiz..eger yumurtlamam..hala suruyorsa..ama.11 ci gunu degerlendirdim..sizce...kotu mu oldumu acaba..yani olmadimi dersiniz:KK43:(??

ah ahh gerilerden okudum ama şimdiki mesajlarını görünce rahatladım, umarım herşey yolundadır. 11. günü değerlendirdin 13. günü de değerlendir. zaten 2 günde bir diyoruz ya hep. gerçi biz hergünü değerlendirmiştik:)

Canım öncelikle çok geçmiş olsun sen kan testi yaptırdın mı peki belki geç döllenmedir idrarda çıkmıyordur ? O silik çıkan hormon ovulasyondaki vücudumuzda olan bir hormon o en üst seviyeye çıktığında yumurtayı çatlatır bende 1 yıl kalamadım hamile canım diğerlerinde hemen kalıyordum uğraşmadan bunda çok uğraştım olmadı doktorumda istemediğin zaman gelir dedi ve ben işimi garantiye almak için ovulasyon testi aldım çünkü iyice kafayı yiyecektim hamile kalamadığım için.. Allah'a şükür hamileyim dün değerimde yükSelmiş 307.3 olmuş dün iğneye başladım clexane 0.4 iğne aspirine hamile kalmadan önce başlamıştım .. Canım inşallah aynı acıları yaşamayız ve tez zamanda sende hamile kalırsın

teşekkür ederim..kan testi yaptırdım canım.adetime 2 gün kala yaptırıyor doktorum gebelik varsa hemen iğne başlayalım diyor.aspirini sürekli kullanıyorum ben.hematoloji sürekli kullanmam gerektiğini söyledi..düşük yaptığım gebeliğimde sadece aspirin kullanmıştım yeterli olmadı şimdi iğne ve aspirini birlikte kullanacakmışım.bir de hematoloji 9 ay gebelik boyunca ve doğumdan 3 ay sonra iğne kullanmam gerektiğini söyledi.doğumdan sonra risk anne için devam ediyormuş çünkü..doktorum kızıyor bana rahat ol hiç bir sıkıntı olmayacak korkuların gebe kalmana engel oluyor diyor ama elimde değil..bugünde hiç bir adet belirtim yok çok düzenli olurdu oysa.5 gün gecikti.ama gebelik yok hem kan hem idrar negatif.adet olsam rahatlıycam yolumuza bakıcaz....hakkımızda hayırlısı arkadaşım..sağol güzel dileklerin için..inşallah seninde çok rahat geçer gebeliğin...

selam arkadaşlar,
ağustos ayında bu topiği farkettim. hemen ovu testi aldım ve o ay rabbiminde yardımıyla hamile kaldım. Fakat bebeğimin kalp atışları oluşmadı kürtajla aldırmak zorunda kaldım. topiği takip etmeye hep devam ediyorum. rabbim herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin. hepinizin kucağı bebişle dolsun inşallahh..... bana 1 ay dinlenme verdi doktor. bu ay beklemedeyim. ama ovu testlerimi aldım sabırsızlıkla regl imi bekliyorum. rabbim yüzüme gülsün sağlıklı bir evlat nasip etsin diye hergün dualar ediyorum.

teşekkür ederim..kan testi yaptırdım canım.adetime 2 gün kala yaptırıyor doktorum gebelik varsa hemen iğne başlayalım diyor.aspirini sürekli kullanıyorum ben.hematoloji sürekli kullanmam gerektiğini söyledi..düşük yaptığım gebeliğimde sadece aspirin kullanmıştım yeterli olmadı şimdi iğne ve aspirini birlikte kullanacakmışım.bir de hematoloji 9 ay gebelik boyunca ve doğumdan 3 ay sonra iğne kullanmam gerektiğini söyledi.doğumdan sonra risk anne için devam ediyormuş çünkü..doktorum kızıyor bana rahat ol hiç bir sıkıntı olmayacak korkuların gebe kalmana engel oluyor diyor ama elimde değil..bugünde hiç bir adet belirtim yok çok düzenli olurdu oysa.5 gün gecikti.ama gebelik yok hem kan hem idrar negatif.adet olsam rahatlıycam yolumuza bakıcaz....hakkımızda hayırlısı arkadaşım..sağol güzel dileklerin için..inşallah seninde çok rahat geçer gebeliğin...

canım benmde kan pıhtılasmam var ve ılk ıstedgmd ehıcbır sey bılmezken hemen hamıle kalmstım sımdı stresı nasıl olacak dıye duyulan korkular hep engel gebelge dun saatler sonra pozıtflesn testı gordugumde duydugum endıseyı tarıf edemem hem cok ıstıyorm hem cok korkuorm panıkle kan verdım ama negatf malesf

mrb canım bende 10 hf bebeğimi kalp atışı durması sonucu kaybettim sana hangi tahliller yapıldı bu anti kardiyolipin bakıldı mı? tedavi farklı önerdiler bana merak ettim gebelik dışındada sürekli corasprin mi dedi hematoloji sana yoksa gebelik süresince mi

ah ahh gerilerden okudum ama şimdiki mesajlarını görünce rahatladım, umarım herşey yolundadır. 11. günü değerlendirdin 13. günü de değerlendir. zaten 2 günde bir diyoruz ya hep. gerçi biz hergünü değerlendirmiştik:)

Sagolasin canim benim...sen nasilsin.kiz bebisinizin kalp atislarini duydunuzmu.nasil gidiyoo gunlerin rahatmi:))ben dedin..eger bende kist olmussa.iltrasyona gitmeden sogan kuru yapayim.dedim..ve adetimin 6 gunu basladim.11 ci gunu cift cizgiyi gorunce biraktim..ne olur ne olmaz.die..12 ci gun cift cizgi 13 cift cizgi bugun 14 cu gun yine cift cizgi..birde kullandigim ovu testini cok iyi biliyorum..gecen aydan..silik cizgisi bile zor cikan bir test..ben.soyle yapabildim.ancak..9 cu gunu normal oldu..10 cu gun cift cizgi cigi yakaldim.yapamadim.11 gun e kadar hazir olur dedim..11 degerlendirdim..12 ci gun ovu testi yine cift cizgi bide baya koyu..12 ci gunu de degerlendirdim..13 yine koyu yine degerlendirdim..bugun 14 cu gun..ve yine koyu..ama..degerlendirmem imkansiz cunku bittim..yani bundan sonrasini normal olarak devam edicem..emel..gecen ay boyle olmamistim..acaba.kurden mi diyorum..ama.3 gundur.ozelliklede dun..sol kasigimdan..yatamadim.sancidan..ve sol kasigimin agrisindan..ayiptir soylemesi..iliskiye bile girmem aci verdi..bugun hala ayni yurudukce.sol tarafimda bisey dusecekmis gibi aciyor..

Slm arkadaslar Bugun ovu testi yaptim Yine ayni renkteydi..ve Ben aslinda ev yemeyi yemeyen biriyim. Atistirmayi Severim su uc gundur cok yer oldum..surekli acim..ev yemeyi yiyorum..canim atistirmak degilde Doymak istiyor..kilo takintisi olan biriyim ama gariptirki takmiyorum 6 Gun var bata...bu Kadar erken böyle bise olmaz sanirim...ama olabilirmi diye geciyor aklimda.. Dedigim gibi kilo takintim var ve Az yerim onunlada doyarim normalde bu halim ilk esimin gözünün Carpti..yorum yapabilirmisiniz bu Halme;-))))

mrb canım bende 10 hf bebeğimi kalp atışı durması sonucu kaybettim sana hangi tahliller yapıldı bu anti kardiyolipin bakıldı mı? tedavi farklı önerdiler bana merak ettim gebelik dışındada sürekli corasprin mi dedi hematoloji sana yoksa gebelik süresince mi

merhaba kadın doğum trombofili paneli diye bir test istiyor genetiğe yönlendiriyor.trombofili pıhtılaşma demek. bende pıhtılaşma çıktı.kalp kapakçığımda problem oluştu ilk gebeliğimde preaklemsi yüzünden ..gebe kaldığımda kadın doğum,kardiyoloji,nefroloji birlikte takip ediyor.yani gebelik dönemim çok sıkıntılı geçiyor...hematoloji aspirini sürekli kullanmamı istiyor.gebeliğimde de hem aspirin hem iğne kullanmam gerekiyormuş..antikardiyoloipin de tekrarlayan düşüklerin araştırılmasında kullanılıyor bildiğim kadarıyla bu testtede pıhtılaşmaya bkılıyor.

canım benmde kan pıhtılasmam var ve ılk ıstedgmd ehıcbır sey bılmezken hemen hamıle kalmstım sımdı stresı nasıl olacak dıye duyulan korkular hep engel gebelge dun saatler sonra pozıtflesn testı gordugumde duydugum endıseyı tarıf edemem hem cok ıstıyorm hem cok korkuorm panıkle kan verdım ama negatf malesf

merhaba..ben ilk gebeliğimden önce 11 ay doğum kontrol hapı kullanmıştım..gebelik planlayınca hapı bıraktım ve o ay gebe kaldım.ne yumurtlama takip ettim ne başka bişey...zaten 11 ay allaha emanet yaşamışım hematolojide prof. böyle söyledi. bizim gibi pıhtılaşma sorunu olan kadınların asla doğum kontrol hapı kullanmaması gerekiyormuş doğum kontrol hapları kanı pıhtılaştırıyormuş çünkü..beyin kanaması, kalp krizi, barsak kanseri gibi ciddi yan etkileri varmış bizim için.. arkadaşım demek istediğim ben mucizelere inanıyorum rabbim bize doğru zamanda hayırlı evlatlar verecektir.son 2 yılda o kadar çok şey öğrendim ki..en önemlisi de anne olmanın muhteşem bir duygu olduğunu öğrendim..26 haftalıkken preaklemsi yaşadım ve hemen sezaryene alındım.bebeğim hiç ağlamadı sesini hiç duyamadım hemen yoğun bakıma götürüldü sadece 710 gr doğmuştu kızım..103 gün yoğun bakımda kaldı.solunum cihazından kurtulamadı. o kadar erken gelmek zorunda kaldı ki dünyaya ciğerleri gelişmeden..ama bikaç saate daha karnımda kalsaydı ben ölecektim..doktorum seni asla riske atamayız dedi. ağlayarak gittim ameliyathaneye ..eşim ve ailem bana bişey olacak diye korkarken ben sadece bebeğimi kaybedeceğimden korktum..rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın.. 2 yıl oldu ve ben hala hergün kızımın mezarına gidiyorumçonu öyle çok özlüyorum ki..sanıyorum ki bebeğim olunca içimdeki acı azalır birazcıkda olsa ..korkularını anlıyorum..ben 23 günde bir regl olurdum hiç düzensiz olmadı.ama 4 aydır hep gecikiyor.5 gün gecikti ve hiç bir belirti yok.kan ve idrar negatif çıktığı halde...hep dua ediyorum arkadaşım hayırlı ve sağlıklı olacaksa olsun diye..nasipten ötesi olmuyor çünkü..

Slm arkadaslar Bugun ovu testi yaptim Yine ayni renkteydi..ve Ben aslinda ev yemeyi yemeyen biriyim. Atistirmayi Severim su uc gundur cok yer oldum..surekli acim..ev yemeyi yiyorum..canim atistirmak degilde Doymak istiyor..kilo takintisi olan biriyim ama gariptirki takmiyorum 6 Gun var bata...bu Kadar erken böyle bise olmaz sanirim...ama olabilirmi diye geciyor aklimda.. Dedigim gibi kilo takintim var ve Az yerim onunlada doyarim normalde bu halim ilk esimin gözünün Carpti..yorum yapabilirmisiniz bu Halme;-))))

Canım büyük ihtimalle hamişsin yoksa bata 6 gün kala ovü aynı çıkmaz inş hamişsindir gebelik testin varsa sabah bir tane ilk idrarla yapsana kız ben olsaydım çatlardım kana bile giderdim:)

X