Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

günaydın kızlar
cumartesi kan testlerimi yaptırdım.3. günü idi adetimin bu arada.

sonuçlar iyi dedi dr. bu hafta içi de smear testi için ve yumurtalıkların kontrolu için gidicem.
ben de yazayım sonuçlar:

tsh:1,58
fsh:5,18
lh:3,41
e2:50
prolaktin:19,6

ben de bu sabah kan verdim saat 13.00 den sonra alacağım sonuçlarımı ve doktorumla konuşacağım.:KK51:
benimkilerle beraber hem senin hem aybukenin kilere bir bakarız , arada ne gibi farklar olacak.:KK31:
bende progesteron ve E2 yok ama olsun , kalanlarla da bir değerlendirme yapabiliriz.:KK37:

:KK53::KK53::KK53: benim ihmal ettiğim aklıma bile hiç gelmeyen bir konu, Allah koruusn yarabbiimmm, dağlara taşlara, evlerden ırak

reglin tamamen bitince , hemen smear testi de yaptır.:KK51:
her sene aynı zamanda da yaptırmaya devam et. senin sağlığın için en önemli testlerden birisidir canım benim.:KK49:

bir dee mutlaka konuşmuşuzdur ama yaşlarınızı da yazın ... karşılıklı değerlendirme yapacağız ya eksik bilgi kalmasın..:KK31:

doktordan sonra görüşürüz, şimdilik hoşçakalınnnn:KK3:

$1367832248950.jpg

bugün adetimin 16. günü nette hesapladığımda en yoğun bugün gözüküyordu obvulasyon testimdede aynen öyle sanırım yarın yumurtam oluşacak. çok şükü çift çizgiyi görmücem diye çok korkmuştum . testimde elimde kalmadı zaten :KK43:( daha yapmama gerek yok değilmi kızlar ne diyorsunuz ??

pozitifi gördükten sonra yapmaya gerek yok deniyor ama ben devam ettim ve son 3 gundur pozitif çıkıyor anlamadım neden boyle oluyor ya :KK43:

ben mecbur bırakıcam elimde kalmadı çünkü :) olsa devam ederdim herhalde . ama insan paronayak oluyor hayatım ya. bu kadar kafaya takmak istemiyorum. istersen sende öyle yap.

takmamak gerekiyo ama elimde değil canım evdeyim butun gun ve daha önce kimyasal gebelik gecirdiğim için aklımda hep o var
etrafımdakı arkadaslarım hep hamileler çok özeniyorum eşimde öyle.. halbuki takmayanlar daha çabuk hamile kaldıklarını soyluyolar yapabilsem keşke..

takmamak gerekiyo ama elimde değil canım evdeyim butun gun ve daha önce kimyasal gebelik gecirdiğim için aklımda hep o var
etrafımdakı arkadaslarım hep hamileler çok özeniyorum eşimde öyle.. halbuki takmayanlar daha çabuk hamile kaldıklarını soyluyolar yapabilsem keşke..

allah kimseye eksikliğini göstermesin canım biliyorum aynı durumdayız. ama daha yeni evli sayılırız moral bozmaya gerek yok ümidini kaybedersen olmaz asla . ne zaman batın ??

allah kimseye eksikliğini göstermesin canım biliyorum aynı durumdayız. ama daha yeni evli sayılırız moral bozmaya gerek yok ümidini kaybedersen olmaz asla . ne zaman batın ??

batım 16 mayıs canım normalde 26 gunde bir regl oluyorum netten hesaplamalara bakınca 12. gün yumurtlama gunum ben hep ona göre çalışıyordum meğer 14. gun başlıyomus yumurtlamam gün aşırı değerlendiriyorum bende senin ne zaman canım

batım 16 mayıs canım normalde 26 gunde bir regl oluyorum netten hesaplamalara bakınca 12. gün yumurtlama gunum ben hep ona göre çalışıyordum meğer 14. gun başlıyomus yumurtlamam gün aşırı değerlendiriyorum bende senin ne zaman canım

benimde batım 20sinde. 30 günde bir regl oluyorum . gün aşırı çalışmaya başladım. ama yumurtlama günümde hergünü değerlendiriyorum . sperm sayısı düşüyor filan diyorlar ama es geçmek istemedim bu günleri. bakarsın böyle olur. :)

Son düzenleme:
Allahın izniyle bu ay bebiş haberlerimizi alırız inşallah :) bende 2 3 4 te her gun oldu oncesi gun aşırı dun ara verdim bugun devam artık
korkuyorum kacırırız diye kalçamın altına yastık koyuyorum en az 1 saat yatıyorum .. eskiden soyleseler inanmazdım eşim ters çevirip bekliyoz ilk 2 dk gülüyoruz artık halimize :)

Allahın izniyle bu ay bebiş haberlerimizi alırız inşallah :) bende 2 3 4 te her gun oldu oncesi gun aşırı dun ara verdim bugun devam artık
korkuyorum kacırırız diye kalçamın altına yastık koyuyorum en az 1 saat yatıyorum .. eskiden soyleseler inanmazdım eşim ters çevirip bekliyoz ilk 2 dk gülüyoruz artık halimize :)

hahah :) bizi anlatıyorsun canım biliomusn. bazen kımıldamıyorum bile eşim daha hamile olmadan istekler başladı filan diye söylesede bu durum bile güzel yaa :)) ilerde bebeklerimizi kucağımıza adıktan sonra daha çok gülücez bu halimize ben eminim :)

hahah :) bizi anlatıyorsun canım biliomusn. bazen kımıldamıyorum bile eşim daha hamile olmadan istekler başladı filan diye söylesede bu durum bile güzel yaa :)) ilerde bebeklerimizi kucağımıza adıktan sonra daha çok gülücez bu halimize ben eminim :)

aynen canım bu bekleme döneminde bile bişey istediğim zaman naz yapıyorum bebeğin istiyodur belki diye dayanamıyo adamcağız bi de hamile oldugumuzu öğrendiğimzde neler yaparız bilemiyorum :)

evet canım normaldede sürekli ikinci çizgi hep oluyor ama bu kadar koyu olmuyor canım canım eşim yok malesef bu günü dünü ve yarın geceye kadar malesef pas geçicem :KK43:( bende kullandım o marka test en fazla senin sonuncu kadar çıktı bende çok azdı zaten yetmedi yakalayamadım biliyorum oda baya silik gösteriyor hatta kontrol çizgisi bile silik maleseff...

Eki Görüntüle 704229 canım bugün son testim yakaladım çizgiyi bu pozitiftir herhalde :26::26::26:

undefined
Eki Görüntüle 704229 canım bugün son testim yakaladım çizgiyi bu pozitiftir herhalde :26::26::26:

galenik marka heralde canım testin.
ben de buna benzer yakalamıştım.ama testin kağıdında aynı control çizgisi gibi koyu olacak diye yazınca ben de o çizgileri negatif olarak düşündüm.ama sonra 18. gün son testimi yapınca gerçek silik çizgiyi o zaman gördüm.aslında 13.14. günler ben de pozitifi yakalamış olmalıydım belki de yakaladım.tıpkı seninkine benzerdi çizgiler.
ben internetten başka test sipariş ettim.
bu testler silik çıkıyor gibi.şimdi çıkmam lazım ama bu markayı kullanan arkadaşlarla bilgi alışverişinde bulunalım canım.

undefined

galenik marka heralde canım testin.
ben de buna benzer yakalamıştım.ama testin kağıdında aynı control çizgisi gibi koyu olacak diye yazınca ben de o çizgileri negatif olarak düşündüm.ama sonra 18. gün son testimi yapınca gerçek silik çizgiyi o zaman gördüm.aslında 13.14. günler ben de pozitifi yakalamış olmalıydım belki de yakaladım.tıpkı seninkine benzerdi çizgiler.
ben internetten başka test sipariş ettim.
bu testler silik çıkıyor gibi.şimdi çıkmam lazım ama bu markayı kullanan arkadaşlarla bilgi alışverişinde bulunalım canım.

Çok teşekkür ederim canım . Cvbın için. evet galenik marka ik yaptığımdan beri ilkkez bu kadar koyulukta. tamda yumurtlama günümdeyim gerçekten . ben çalışmalara devam ediccem bugünleri değerlendiricem. başkada test yapmam herhalde.

slm arkadaşlar size birşey sormak istiyorum benim adetlerim düzensiz büyüyüp gelişmiyor bende o yüzden yumurtlamam oluyormu bilmiyorum idrarla olan teslerden yapmadım hiç çünkü günümü bilmiyorum ve adet bitiminden itibaren test yapmam gerekecek bulmam için bende ovülasyon misropkobu almayı düşündüm sınırsız kullanım için tükürükle kolay diye ama bilgi almak istiyorum kullananlardan ne kadar güvenilir gerçekten doğru sonuç veriyormu öğrenmek istiyorum

slm arkadaşlar size birşey sormak istiyorum benim adetlerim düzensiz büyüyüp gelişmiyor bende o yüzden yumurtlamam oluyormu bilmiyorum idrarla olan teslerden yapmadım hiç çünkü günümü bilmiyorum ve adet bitiminden itibaren test yapmam gerekecek bulmam için bende ovülasyon misropkobu almayı düşündüm sınırsız kullanım için tükürükle kolay diye ama bilgi almak istiyorum kullananlardan ne kadar güvenilir gerçekten doğru sonuç veriyormu öğrenmek istiyorum

canım kesinlikle ovulasyon testi fayda sağlayacaktır sende . ben idrarla yapılandan kullanıyorum çok kullanma şansın olmuyor en iyisi senin için tükürükle yapılan. netten okuduklarıma göre çok memnunlar denemende fayda var.

ben de bu sabah kan verdim saat 13.00 den sonra alacağım sonuçlarımı ve doktorumla konuşacağım.:KK51:
benimkilerle beraber hem senin hem aybukenin kilere bir bakarız , arada ne gibi farklar olacak.:KK31:
bende progesteron ve E2 yok ama olsun , kalanlarla da bir değerlendirme yapabiliriz.:KK37:

doktordan sonraa:KK37:

AYBUKE07

E2 41
FSH 7,37
LH 4,01
PROLAKTİN 16,66
TSH 2,31

UMUTS76
E2 50
FSH 5,18
LH 3,41
PROLAKTİN 19,6
TSH 1,58

BREEZEY ( YAŞ 42 - REGLİN 3. GÜNÜ )

E2 220
FSH 8,82
LH 3,33
PROLAKTİN 14,29
TSH 1,53

e2 bende biraz yüksek çıkmış haliyle... ama doktorum çok ciddiye alınacak bir rakam olmadığını yaşımla orantılı olduğunu söyledi.onun için asıl önemlisi fsh mış.:KK31:
pazartesi yumurta takibi için gitmeye başlıyorum.
yaşım 42 olmasına rağmen ilaçsız takip isteğimi makul buldu. değerlerimi de görünce diğer tüm doktorların aksine bu dinlenme sürecinde bana bir şans verdi.:KK16:

aybuke ve umuts diğer test sonuçlarınız , normal görünüyor. sizin test yaptırdığınız lab. ın referans değerlerin bilmiyorum ama benim elimdeki test sonucuna göre sizlerin sonuçları da gayet güzel. ama yine de herkeş doktoruyla görüşüp öyle kesin kararını verecek.:KK37:

smear testleri aksatılmayacak... her bir şey eksiksiz yerine getirilecek...Rabbimize bol bol dua edilip, hayırlı evlatlar dilenecek,hayırlısıysa olsun denilecek. pozitif olunacak,umutsuzluğa kapılmayacak kimseee...:KK37:

imza : azıcık çılgın breezey sultan:KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:
smear testleri aksatılmayacak... her bir şey eksiksiz yerine getirilecek...Rabbimize bol bol dua edilip, hayırlı evlatlar dilenecek,hayırlısıysa olsun denilecek. pozitif olunacak,umutsuzluğa kapılmayacak kimseee...:KK37:

imza : azıcık çılgın breezey sultan:KK9::KK9::KK9:

ama şeyyyy:KK16::KK16: emredersin komutanım:18::18:

reglin tamamen bitince , hemen smear testi de yaptır.:KK51:
her sene aynı zamanda da yaptırmaya devam et. senin sağlığın için en önemli testlerden birisidir canım benim.:KK49:

bir dee mutlaka konuşmuşuzdur ama yaşlarınızı da yazın ... karşılıklı değerlendirme yapacağız ya eksik bilgi kalmasın..:KK31:

bitti çok şükür reglim, o test nasıl bir şey? ultarson gibi bir şey mi i kan mı alınacak? bu arada yaşım 29:KK37:

bitti çok şükür reglim, o test nasıl bir şey? ultarson gibi bir şey mi i kan mı alınacak? bu arada yaşım 29:KK37:

vajinal muayene esnasında ucu pamuklu test çubuğu ile rahim ağzından örnek alınıyor.:KK31:
yaş 29 ise smear zamanı gelmiş demektir. 25 yaş üstü aktif cinsel hayatı olan kadınların yaptırması gerekir çünkü.
daha erken yaşta aktif ise o zamanda yaptırmalı elbette.
iyice temzlendikten sonra yaptır.

korkma acımıyooo:KK1:

X