Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

ayy canım aynen. Bak bende dün yapmıştım silikti bugun birden koyulaşmış. İnşallah seninkide güzel çıkar. Gelsin bebişler. Aynı anda hamiş kalalımm inşallahhh

İncicim ben testi yaptım ve tek çizgi çıktı .. T bölgesinde hiç bişey yok .. Hatta yanlış bu test diye bitane daha yaptım o da aynı .. Bide benim yaptığım testin üzerinde ki resimlerde silik ve net çizgiye pozitif tek çizgiye negatif diyo ..

Ben yumurtladım sanırım adetim biter bitmez ... Kafam allak bullak eşim gelsin resimleri çekip paylaşıcam senle

canım benimde kafam karıştı. toyo dedin demi markasına. Bende baktım Türk malıymış. Testlerde bi gariplik olmasın sakın. yada o teste göre silik pozitif sayılıyorsa yumurtladın suanı değerlendir öyleyse.

Gebelik testi gibi siliği pozitif sayıyor demek ki.

bi fotografları koyda bakalım tekrardan.

Testi yaptım bi 10-15 dk durdum , annemlere geldim bakalım evde ne haldeler :) ama diğerleri o kadar sürede belirmişti .. Seninkilerin paketi üzerinde silik çizgiyi negatif sayın mı diyo ?

kızlar benim aldığım markada silik ve net pozitif , tek çizgiyse negatif yazıyo .. Ama ovulasyonda silik negatifdir diyo herkes .. Kafam karıştı ..

İncicim bu son yaptığım yanlıştır diye iki tane yaptımya biri çoook çok az silik çizgi çıktı ..

11. Gun daha koyu. Sanirim ogun yumurtlamissin ve diger gunlerde catlamis oluo kuzum. Degerlendir ama bugunu bos gecirme sakin. Dewam ediyor sansin tam zamani

11. Gun daha koyu. Sanirim ogun yumurtlamissin ve diger gunlerde catlamis oluo kuzum. Degerlendir ama bugunu bos gecirme sakin. Dewam ediyor sansin tam zamani

13. gün denemedik ama bide 10. gün filan test yapsaydım belki daha koyu çıkıcaktı o zamanalrıda kaçırdık bu ay boşa mı gitti İnci yaa , ağlıcam şu an

13. gün denemedik ama bide 10. gün filan test yapsaydım belki daha koyu çıkıcaktı o zamanalrıda kaçırdık bu ay boşa mı gitti İnci yaa , ağlıcam şu an

Canım hemen ümitsizliğe kapılma. bu marka test biraz enteresan geldi. Sen denemeye devam et. Sakın üzülme hiç belli olmaz bu işler canım benim.

Bu arada kaç günde bir adet oluyorsun canım kendini üzme hiçbir şey belli olmaz. Bu teste göre silik çizgi pozitif sayılıyorsa tek çizgi yumurtanın çatladığını gösteriyor oluyor. Sen bu 3 4 gunu kesinlikle değerlendir. Canım benim üzülmeye gerek yok boşuna kendini üzme

Son düzenleme:
kızlar bir şey sormak istiyorum.yumurtlama ve çatlaması farklı şeylermi.benim bildiğim kadarı ile değil.birde önemli olan yumurta çatladığında yani ovulasyon testi silikleşmeye başladığında çalışma yapmak değilmi.ovulasyon testi LH hormonunu algılıyo.LH hormonuda yumurtlama öncesi artış gösteriyor.yani elimizdeki testler pozitif gösterdiğinde yani koyu 2 çizgi çıktığında yumurtlamamıza 24-48 saat var demek değilmi.ben yanlışmı biliyorum.2 aydır test kullanıyorum ve test silikleştiği günleri mutlaka değerlendiriyorum.

Bende ilk defa kullanıyorum çok tecrubeli değilim ama önemli olan çatlaması 2 koyu çizgi çatlamak üzere olduğunu gösteriyo o yuzden sonrasındaki 3 gun filan önemli

Bu aralar çok sarkıyo ama normalde 30 gun ama duzeni bozulur sık sık.. Bugunu de değerlendirdîk , test yapmıyomuş gibi gun aşırı devam edicez artık guvenmiyorum çünkü testlere

Bende ilk defa kullanıyorum çok tecrubeli değilim ama önemli olan çatlaması 2 koyu çizgi çatlamak üzere olduğunu gösteriyo o yuzden sonrasındaki 3 gun filan önemli

koyu çizgiyi gördükten sonra ki 3 gün önemli demek.3 gün üst üste de çalışılmaz ki kaliteli sperm kalmaz.hele bizim gibi sperm morfolojive hız sorunu yaşanıyorsa.ama eğer sperm değerleri iyiyse 3 gün üst üste de çalışılır.ben 2 aydır koyu çizgi gördüğüm günün ertesi günü yani silikleşmeye başladığı gün yaptım çalışma.benim duyduğum ve araştırdığım kadarı ile de silikleşmeye başladığı gün mutlaka değerlendirilmeli.

Son düzenleme:

Koyu çizgiyi gördükten sonra çalışmalara başla. silikleşinceye kadar devam et çalışmalara. yumurtalar fazla yaşamıyor. O yüzden spermleri hazır halde bulundurmalıyız. Onlar daha uzun süre yaşayabiliyor. Günaşırı diyor doktorlar. Banada öyle demişti. Ama ben hergün yapacam bu sefer.

Sperm sayısı düşebilir belki hergün yaptıgımız için ama bu sefer haraketlilik artacak. bi yerde okumuştu. burda bir arkadaş yazdı sanırım. Bu altın günleri kaçırmamız lazım.

İlk defa bu kadar iyi hissettim yumurtladıgımı. Kasıklarım adet sancısı gibi ağırıyor. İnşallah bebişlerimize kavusuruz.

Bu aralar çok sarkıyo ama normalde 30 gun ama duzeni bozulur sık sık.. Bugunu de değerlendirdîk , test yapmıyomuş gibi gun aşırı devam edicez artık guvenmiyorum çünkü testlere

Canım en güzeli hiç kafana takma. Rabbim isterse tek ilişkide de hamile kalabilirsin. Siz dewam edin.

Benimde başıma geçen aylarda gebelik testi yapmıştım çift çizgi çıkmıştı. Hemde 2-3 kere yaptım. Ama testin oyununa geldim megerse. Hamile değilim tabiki.

O an çok üzülmüştüm. Kendimi toparladım ve tekrar sahalara indim.

İncim peki benim testler doğruysa ben yumurtladiysam ve çatladıysa bundan sonra testlerin nasıl çıkması lazım ?? Tek cizgi mı ?

İncim peki benim testler doğruysa ben yumurtladiysam ve çatladıysa bundan sonra testlerin nasıl çıkması lazım ?? Tek cizgi mı ?

Senin testlerin mantıgına göre canım tek çizgi çıkması gerek. Çünkü silik çizgi pozitif sayılıyor ya sende.

Olacak bebişim olacak bak gör sen umutsuzluga kapılmak yok

Kızlar merhabaa tecrübenize ihtiyacım var. Sat 26 Aralık. Adet düzenim 30-31 gün arası değişiyor ovulasyon testine göre Pazartesi yani 7 Ocak'ta testi yapmam gerekiyor ama bugun sol kasığımda hafif ağrı hissedince testi yaptım ve aynı tonda silik 2 çizgi çıktı. 5 dakika sonra . Daha sonra koyulasti ama 5 dakika sonra oluşacak sonucları dikkate almayınız diyo. Almadimda ama iki çizgide silik ve aynı ton. Kafam karıştı biraz. Yumurtlamam 24 saat sonrasi gerceklesicegi anlamınami geliyor?

Herkese selam!

Bugun aksamustu nihayet test pozitif cikti.
Bugun sabah yapilan calismanin faydasi mi zarari mi var?

Bu test yumurtlayacagimizi mi yumurtanin catlatacagini mi gosteriyor 24- 36 saat sonra.

Son olarak bilen biri, bugun 5 ocak 16:00da pozitif cikan test icin hangi zamanlari degerlendirmek gerekir yorumlayabilr mi? (bu sabah calisildigi icin sperm kalitesini de dikkate alarak)...

Simdiden tesekkurler....

C çizgisine göre açık mı koyu mu , Tnin C den daha koyu olması gerekiyomuş .. Ama benim testimde de ikiside silik çıktı sonra ki günler tek çizgi çıktı .. Ben markasından dolayı olabileceğini düşündüm belki seninki de öyledir .. Ama çoğunluk koyu çizgiye kadar olan sonuçların negatif olduğunu söylüyo yani bunlar gebelik testlerinde olduğu gibi siliikte olsa pozitif saymayın diyo ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…