Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

ben clearblue ovu. testi kullanıyorum arkadaşlar.bugün sonunda gülen yüzü gördüm.bu ne demek oluyor?gülen yüzçıktığı gün mü yumurtam çatlamış oluyor?? bugünü değerlendirdik yarını da mı değerlendirmeliyz acaba??bir de şimdi benim gelecek adet tarihim ne zaman olucak??

kızlar merhaba ben bugun ovı testı yaptım 10.gunmdeyım silik cıktı sızce yumurtlama ne zaman olur

Canım gülen yüz bildiğim kadarıyla yumurtlama günün. Yumurtan 24-36 saat arası bir zamanda çatlar. Esas o zaman ilişki olmalı. Yani bence sen yarını da değerlendir. Yumurta çatladıktan sonra 24 saat canlı kalıyormuş. Yani çatladıktan sonraki 24 saat önemli. Bu arada adet tarihin en erken ovulasyondan 15 gün sonra olur. Genelde değişmez. Her zaman kaç günde bir oluyorsan bu ay da o kadar sürer yani. İnşallah başarılı olursun canım.

kızlar merhaba ben bugun ovı testı yaptım 10.gunmdeyım silik cıktı sızce yumurtlama ne zaman olur

Daha önce hiç silik çıkmadıysa yani hep tek çizgi çıktı da daha yeni çift çizgiyi gördüysen muhtemelen 1-2 güne yumurtlarsın canım. Allah gönlünüze göre versin. Cümlemizin de kucağını boş bırakmasın.

Kesinlikle 2-3 gün devam canım, sonrasında ise gün aşırı yapmakta fayda var, birden fazla yumurta var ise onlar daha sonra gelişip çatlayabilirlermiş çünkü, bu yüzden ovu sonrası da gün aşırı gerekliymiş

kızlarr benim şu testlere bi bakar mısınız.hepsi birbirine benziyor yaa.anlayamadım

Eklentiler

• $Resim.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 46
aaa ben silikleştiği zaman herşey bitiyo sanıyodum, ondan sonra hiç uğraşmıyordum, yanlış mı yapmışım yani.
peki o günlerde gün aşırı mı yoksa her gün olması mı daha mantıklı

kızlarr benim şu testlere bi bakar mısınız.hepsi birbirine benziyor yaa.anlayamadım

Canım bence bunların tamamı negatif. Benim testlerimde böyle çıkıyordu. Daha sonra 1 gün ikisini tamamen aynı gördüm. İkinci gün t çizgisi c den koyuydu. Ama sanırım sen yarın öbür gün yumurtlarsın.

canim gulen yuz cikmasi demek lh in pik yaptigini ve 12 ile 36 saat icinde yumurtanin catlicagi anlamina geliyor yarin veya obursu gun yumurtan catlamis olur olur bugunu degerlendirmen iyi olmus yarin hatta sonraki gunude degerlendir derim bu arada yarin yine test yap gulen cikarsa yumurtan daha catlamamis oluyor yok bos yuz cikarsa yumurtan catlamis demek muhtemel adet tarihinde bu durumda araligin 4 ile 8 arasinda gorunuyor

ovulasyondan sonraki 14.gunum bugun test yaptim koca bir negatif olsaydim cikardi dimi?batimada daha alti gun var gerci bes gun erken yumurtladim 15 sonrasinda adet olucagimi varsayarsak yarin adet olmam lazim ufaktan ufaktan adet kramplarimda giriyor anlicaginiz bu ayda pas gecti..yarinda kvler gorumcemler turkiyeden donuyor hazirlik yapmam lazim ama adet olursam o sanciyla nasil ayakta durucam bilmiyorum

Canım hemen moralini bozma ya. Herkeste ovulasyon testi hamile olunca kızaracak diye bir şey yok. Umudunu yitirme. Kv ve gümce içinse allah kolaylık versin derim.

aaa ben silikleştiği zaman herşey bitiyo sanıyodum, ondan sonra hiç uğraşmıyordum, yanlış mı yapmışım yani.
peki o günlerde gün aşırı mı yoksa her gün olması mı daha mantıklı

Testte 2. çizginin peak (tavan) yapması LH hormonunun zirve yaptığı ve yaklaşık 24 - 36 saate kadar yumurtanın çatlayacağı anlamına gelir.
Koyu gördüğümüz gün de elbette beraberlik olmalı o günkü beraberlik spermlerin hazırda bekleyip yumurtaları yakalayabilmesi için. Tavan yapmış testten sonraki silikleşmiş çizgi yumurtaların çatlamış olduğunu gösterir ve asıl beraberlikler bu çatlamadan sonra gerçekleşmeli, artık tüm kapılar açık çünkü, o yüzden peak sonrası silikleştiğinde 2-3 gün beraberlik yaşanmalı. (Bazı doktorlar gün aşırı diyebilir sperm kalitesi açısından ama, kaçırmaya da gerek yok) Sonrasında ise BAT'a kadar gün aşırı tavsiye ediliyor
Koyu gördüğümüz gün de elbette beraberlik olmalı o günkü beraberlik ise spermlerin hazırda bekleyip yumurtaları yakalayabilmesi için.

Eki Görüntüle 559427
kızlar üstten itibaren 9 10 ve 11. günlerim sanırım olmuş di mi?

11. gün epey koyu canım peak yapmış görünüyor, yukarıdakiler senin için de geçerli olsun canım

Son düzenleme:

2 kasımda adet oldum.adetim biter bitmez testlere başladım ogünden beri hala silik çizgi çıkıyor anlamadım gitti.silik çizgi ilk zamanlara göre daha koyu ama hala kalın çizgiyi görmedim bugün adetimin 22.günü ne oluyor anlamadım gitti.yumurtlamıyormuyum yoksa???

sabah adet oldum sevimdim bekletmeden gelmesine en azindan hamile dildim bunu biliodum gecikecegine hemen gelmesi daha iyg yalniz ben bekarken cok siddetli regl sancilari cektim evlenincede devam etti ilk kizimin dogumundan sonra baya hafifledi yok denecek kadar azdi yalniz ikinci kizimin dogumundan sonra yine nuksetti sizde bunun nedeni ne olabilir genetik tir desem o zaman dogumdan sonrada devam ederdi ama gecti yine basladi tabi

slm kızlar bende ovülasyon testi kullanmaya başladım 10. ve 11. gün 2.çizgi kıpkırmızıydı bu 2 günüde değerlendirdik 12. ve 13. gün 2.çizgi silikleşti bugün 14. gün ve şeffaf sünen akıntım geldi ben anlayamıorum şimdi yumurtlamam oldu mu yoksa şimdi mi yumurtlama gerçekleşiyor ovülasyon testi yanıltabiliyormu kullandığım testin adı labquick

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…