Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

kızlar bende bugün ovulasyon testi aldım ama tek cizgi çıktı bakalım bi kaç gün daha deniycem ayın 19 unda başladı 10 gün sürdü adetim düzensiz zaten anlamakta zorluk çekiyorum sizce benm yumurtlama tarihim kaça denk gelio ve ne zaman başlamam lazım b u testeeeee adetim dün bitti bu aradaaa...

yardım edin kafam .çok karıştı

Adet düzensizliğin varsa, adet bitiminde başlaman iyi olmuş. Reglin uzun sürüyorsa yumurtlaman da biraz geç olabilir ama. Testin fazla yok diyorsan da ve bugün uyguladığında sırf 1. çizgi varsa istersen 2-3 gün daha bekle. Testin fazlaysa da devam et, sen bilirsin, hergün aynı saatte uygula ve en az 2 saat önceden sıvı alımını azalt canım
:KK34:

ben bişey sormak istiyorum benim durum karısık benim ezelden beri adet düzensizliğim var 2 ayda kızıma hamile kaldım 2 senedir hamile kalamıyorum ovulasyon testi kullandım 14 eylülde adet oldum teste basladım 2 çizgi aynı koyuluktaydı 28 aylülde ilişki oldu 29 eylülde dr gittim yumurtan çatlamıs olabilir dedi bende 12 ekimde kan testi yaptırdım negatif çıktı biraz önce ovulasyon testi denedim t çizgisi c den daha koyu çıktı adet te olmadım hala sizce durum ne acaba daha yenimi yumurtlamam basladı fikriniz varmı

Bazı kişilerin BAT yaklaştığında yaptıkları ovu testi koyu çıkıyormuş ve gebe olduğunu oradan anlıyorlarmış, belki de öyle olabilir senin de. Bir daha gebelik testi dene istersen. Yine negatif çıkarsa doktora git canım, hormonlarınla ilgili bir durum olabilir çünkü...

arkadaşlar ben 17 ekimde en son ovu.testinde çift çizgiyi görmüştüm ozaman ilişki olmuştu daha sonra olmadı. çizgilerde sonra silikleşti zaten. üstüne 14gün sayınca bugüne geliyo ama daha kırmızılar gelmedi çok şükür. sizce idrar testi yapsam çıkarmı yarın.inşş tutar bu ay c.tesi doğumgünüm kendime hediyem olur:))

Adet düzensizliğin varsa, adet bitiminde başlaman iyi olmuş. Reglin uzun sürüyorsa yumurtlaman da biraz geç olabilir ama. Testin fazla yok diyorsan da ve bugün uyguladığında sırf 1. çizgi varsa istersen 2-3 gün daha bekle. Testin fazlaysa da devam et, sen bilirsin, hergün aynı saatte uygula ve en az 2 saat önceden sıvı alımını azalt canım

teşekkür ederm cnm test yeterszdi eczanede 2 li satılıyıodu bnde internetten sipariş ettim bugn bakalım yarın gelir inşşş :nazar:

arkadaşlar ben 17 ekimde en son ovu.testinde çift çizgiyi görmüştüm ozaman ilişki olmuştu daha sonra olmadı. çizgilerde sonra silikleşti zaten. üstüne 14gün sayınca bugüne geliyo ama daha kırmızılar gelmedi çok şükür. sizce idrar testi yapsam çıkarmı yarın.inşş tutar bu ay c.tesi doğumgünüm kendime hediyem olur:))

Canım en uygun beraberlik zamanları, çizginin
en koyu çıkan 2 gün ile hemen ardından gelen silikleştiği gün ve takibindeki 1-2 gün... Yani silikleşince beraberlik bitmemeli, aksine en koyunun ardından silikleşen test yumoşların çatladığı anlamına gelir ve o 2 gün çok önemli..
Koyu çizginin ardından silikleşen günden
14 gün geçtiyse ve kırmızılar gelmediyse tutmuş olabilir canım, sen test yapabilirsin bence :KK34: Hadi bakalım, inşallah güzel haberlerin gelir :KK16:

SAT 10ekim. kacirdigim 3-4gun disinda testi uyguladim. Hep yek.
Testi uyguladiktan sonra pembe akis olup C de cizgiyi gorup T de gormeyince (ki bu 20saniyede olup bitiyo) cubugu cope atiyorum.
Dogru mu yapiyorum? Beklemem gerekir miydi?
Bir de dun farkettim testi uygulayip cubugun kapagini kapatip bekleyin diyor. Ben hic kapagi kapatmadim.
Bu yuzden cift cizgi gorulmemis olabilir mi?
Son sorum: hamilelik durumunda hep cift cizgi mi gorulur?

Ben de ovulasyon testi ile ilgili sizinle bir şeyler paylaşmak istedim. Burda bir arkadaş bana gebeliğini ovulasyon testiyle adetine 5 gün kala öğrendiğini yazmıştı. Hatta eczanede pahalıyken gittigidiyordan toplu almış laboquick marka bir test içinde de 5 tane gebelik testi hediyeymiş. Hemen aldım. Adetime 5 gün kala geldi yaptım. çift çizgi belli bir süre sonra silik olarak çıktı. Amanın hamileyim diye uçtum havalara ama değilmişim tabi. Hemen doktora gittim o da ovulasyon testini gebeliği göstermesi mümkün dedi. çünkü ovulasyon testleri bildiğiniz gibi lh hormonunu saptıyor gebeliği ise hcg hormonunun artışına göre biliyorlar. Ama gebelik varsa ve yeterli hcg salgılandıysa lh değeri de artarmış yeniden.
Neyse uzatmadan size şunu söyleyim. Hiç ovulasyon testi yapmadım yani yumurtlama zamanımı saptamak için ben sadece gebeliğimi öğrenmek için yaptım ve her ay adete birkaç gün akala çift çizgiyi gördüm ama asıl sonuca gelirsek:
şu an allah kısmet ederse 13+5 günlük hamileyim ve gebeliğimi ilk ovulasyon testiyle öğrendim.. Adetime 4 gün kala. Nasıl mı:
Testi yaotım ve bir anda iki çizgi de kızardı:) meğerse hata beklemekmiş zaten bana bu sitede bu testi anlatan arkadaş da öyle demişti anında kızardı diye. Yani benim önceki yaptıklarm da 15 dakka sonra falan silik çizgi oluyordu. Bunda ise daha idrarı damlatırken kızarıyor iki çizgide. Yani benimki öneri hamile kalmak isteyenler varsa ve benim gibi sonucu kırmızıları bekleyerek almak istemiyorlarsa kesinlikle işe yarıyor:)

merhaba arkadaşlar adetım 10 gün gecıktı test yaptım negatıf çıktı hastaneye gıttım ultrasyonda: sağ over içerisinde ovule follikül mevcut paraovarian 42X 16 mm sıvı kolleksiyonu yazıyo doktor adet soktürücü verdı ıkı gun gectı hala adet olmadım böyle bişey yaşayan var mı... kurtaj sonrası bıle boyle bı sorun olmamıştı

Kimse yok muuuuu, ovulasyon testi bugün geldi elime testi yaptım t bölümündeki çizgi hemen hemen c deki ile aynı renkte.. Kafan karıştı şimdi bu ne demek yaa

merhaba arkadaşlar adetım 10 gün gecıktı test yaptım negatıf çıktı hastaneye gıttım ultrasyonda: sağ over içerisinde ovule follikül mevcut paraovarian 42X 16 mm sıvı kolleksiyonu yazıyo doktor adet soktürücü verdı ıkı gun gectı hala adet olmadım böyle bişey yaşayan var mı... kurtaj sonrası bıle boyle bı sorun olmamıştı

canım adet söktürücü 2 güne sökmüyo bende kullanmıştım 5. günde gelmişti aetim onu düzenli saatinde kullan mutlaka gelir adetin...

ya canım bişey sorcam ben bunu 2 gündür yapıyorum ama tek çizgi çıkıyo başlarda tek çizgi çıkıp sonraki günlermi çift olcak bu :18:

Kimse yok muuuuu, ovulasyon testi bugün geldi elime testi yaptım t bölümündeki çizgi hemen hemen c deki ile aynı renkte.. Kafan karıştı şimdi bu ne demek yaa

Tamamen koyu mu, yakın mı? Benim önceki sayfada yayınladıklarımdan hangisi gibi canım? Söyle de yorumlayayım

Tamamen koyu mu, yakın mı? Benim önceki sayfada yayınladıklarımdan hangisi gibi canım? Söyle de yorumlayayım

İkisi de hemen hemen aynı koyulukta, bizim dün gece ilişkimiz olmuştu bundna sonra nasıl yapsak bilemedik naapacağımı şaşırdım açıkçası.. Test bugün ulaştı elime ve ilk denememde koyu rengi görünce elim ayağım dolaştı :KK9:

ya canım bişey sorcam ben bunu 2 gündür yapıyorum ama tek çizgi çıkıyo başlarda tek çizgi çıkıp sonraki günlermi çift olcak bu :18:

Canım, adetinin kaçıncı günündesin? Sonraki günler LH hormonunun artmasıyla koyulaşır merak etme. Ama bu hormon vücudumuzda her zaman az da olsa var, tamamen tek çizgi mi çıktı sende? :44: Testi uygulamadan en az 2 saat önce sıvı alımını bırak canım. Bir de saat 15.00 civarı ölçmek en uygun zamanlardan biri bilgin olsun :KK34:

İkisi de hemen hemen aynı koyulukta, bizim dün gece ilişkimiz olmuştu bundna sonra nasıl yapsak bilemedik naapacağımı şaşırdım açıkçası.. Test bugün ulaştı elime ve ilk denememde koyu rengi görünce elim ayağım dolaştı :KK9:

Aşağıya bak, benim 11. gün tavan yaptı çizgim ve 12. günümde yumoşlar çatladı. Koyu çizgi olan gün ve sonrasındaki 2-3 gün beraberlik kaçırılmamalı :KK34:

+++ işareti olan günler beraberlik günleri. 11. gün LH tavan yaptı, 12. günde de yumoşlar çatladı. Bugün 16. günüm ve çalışmalarımız dün bitmiş bulunmakta...

+++

+++ +++

+++

+++

Aşağıya bak, benim 11. gün tavan yaptı çizgim ve 12. günümde yumoşlar çatladı. Koyu çizgi olan gün ve sonrasındaki 2-3 gün beraberlik kaçırılmamalı :KK34:

Benim bugün 12. günüm ama testim sizin 10. günle aynı... Dün gece 2. 30 gibi ilişkimiz olmuştu. O zaman ilişki için bugün değil de yarını beklemek daha mı doğru, yoksa ikinci çizgi silikleşene kadar her gün ilişki mi olmalı.. gün aşırı ilişki daha iyi diye biliyorum ama kafam karıştı... Tesr önceden elime geçseydi yavaş yavaş koyulaştığını görünce ona göre plan yapardım ama ilk testten çift çizgi çıktı:KK9:

Benim bugün 12. günüm ama testim sizin 10. günle aynı... Dün gece 2. 30 gibi ilişkimiz olmuştu. O zaman ilişki için bugün değil de yarını beklemek daha mı doğru, yoksa ikinci çizgi silikleşene kadar her gün ilişki mi olmalı.. gün aşırı ilişki daha iyi diye biliyorum ama kafam karıştı... Tesr önceden elime geçseydi yavaş yavaş koyulaştığını görünce ona göre plan yapardım ama ilk testten çift çizgi çıktı:KK9:

Yarın sabah çok erken saatte beraber olun canım... Öğlen yapacağınız teste göre de ertesi günler devam.
En koyu gün (hatta bir öncesi bile olabilir spermler uzun süre canlı kalabiliyorsa, kalamıyorsa gerek yok tabi), ardındaki silikleşen gün ve sonraki 2 gün önemli, boş geçilmemeli, o 4 gün çok önemli, o günler beraberlik şart bana göre, yoksa kaçırılabilir canım, sen bakma gün aşırı diyenlere, yumoş günlerinde ardarda olmalı ki tutsun :KK34:

X