Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Efulim,
Tesekkur ederim cevabin icin. Duzensiz durumda 17.gun adet oluyodum tekrar:KK43: bu son ay 22.gun oldu. Ama tam duzelmedi sanirim cunku ilk 3 gun yok denecek kadar az, sonrasinda 5gun normal sonra yine 2 gun lekelenme gibi... boyle bir durumda 1.gunu hangi gun kabul etmem gerektiginden bile emin degilim maalesef...:KK43:(

canım hiçç doktora göründn mü bence gitmelisin 28günden az 38gündn gec olması pek iyi olmuyo hormonlarda sıkıntı olabilir bence görün öyle basla ovalasyon testlerine ve yumurta günü hesaplarına derim ben

canım hiçç doktora göründn mü bence gitmelisin 28günden az 38gündn gec olması pek iyi olmuyo hormonlarda sıkıntı olabilir bence görün öyle basla ovalasyon testlerine ve yumurta günü hesaplarına derim ben

Evet dr.a gorundum. Aylik kist olusumu dedi. Kisa soluklu.
Duzen bozulunca d.kont hapi kullandim dr. tavsiyesiyle. Durum duzeldi sonra tekrar bozuldu. Yine hap yine bozuldu. Bahsettigim gibi genetik sorun nedeniyle fazla vaktim yok biran once hamile kalmam gerekiyor. Dusuk riski cok yuksek. Ayrica embriyoda ciddi problem olma riski falan da var... malesef yolum cok uzun:KK43:

Son düzenleme:
Burda bulunan arkadaslarimdan bir ricam var.Ben önümüzdeki ay korunmayi birakiyorum yaklasik 1,5 senedirde dogum kontröl hapini kullanmiyorum zaten ve önümüzdeki ay clear blue markasinin ovulasyon testlerinden aldim yanliz kullanimi hakkinda pek bir bilgiye sahip degilim.Aklimi bir kac soru kurcaliyor bu testlerde gülen yüz geldigi gibi hemen iliskiyemi girmek gerekiyo ve bunu tecrübe etmis arkadaslarimin ne kadar zaman sonra hamile kaldiklarini merak ediyorum? sabah idrari kullanilmasin deniyo ben calisan bir insani ayni zamanda ne yazikki cok su tüketiyorum testi ne zaman yapmaliyim?
cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

kızlar hepinize selamlar öncelikle,
ben 1 yıl önce bir düşük nedeniyle krtj oldum.
şimdi yeniden bebek sahibi olmaya çalışıyorum bu ay 3. denememz oldu ama malesef yine hamile değilim.
dr a düzenli gidiyrm yumurtlama normal takibe grk yok dedi.
buay ovulasyon testi ile deneme yapacağım.
ben 34 gnde bir rgl oluyorum 17.gün teste başlanması gerektiği yazıyor, testte 2 çizgide koyu çıktığında aynı gün arka arkaya mı ilişki olmalı yoksa yine gün aşırımı??
bu testle hamile kalan bir arkadaş cevaplarsa çok sevinicem.

şimdi yeniden bebek sahibi olmaya çalışıyorum bu ay 3. denememz oldu ama malesef yine hamile değilim.
dr a düzenli gidiyrm yumurtlama normal takibe grk yok dedi.
buay ovulasyon testi ile deneme yapacağım.
ben 34 gnde bir rgl oluyorum 17.gün teste başlanması gerektiği yazıyor, testte 2 çizgide koyu çıktığında aynı gün arka arkaya mı ilişki olmalı yoksa yine gün aşırımı??
bu testle hamile kalan bir arkadaş cevaplarsa çok sevinicem.

testte yazılanı uygulama cnm 17. gün başlama 14. gün başla sen erken yumurtlama olabilir.14.gününde ilişkiyi kes sperm değerlensin.17.gün çatladı varsayarsak o gün ve sabahı ilişki olsun hatta 16.gündede olsun ki hazırda sperm bulunsun döllenmesi için yumoşun ok.Ben 2 ilişkide hamile kaldım test ile sabahları çok önemli unutma sperm çok hareketli oluyor sabah ilişkide bulun mtlaka kolay gele :):KK16:

yaa çok tşk ederim gvn1907, sabahları hiç denk gelmedi nerdeyse.. bu ay testle birlikte sabah denk getirmeye çalışıcam :) sonucu bildiririm buradan

şimdi yeniden bebek sahibi olmaya çalışıyorum bu ay 3. Denememz oldu ama malesef yine hamile değilim.
Dr a düzenli gidiyrm yumurtlama normal takibe grk yok dedi.
Buay ovulasyon testi ile deneme yapacağım.
Ben 34 gnde bir rgl oluyorum 17.gün teste başlanması gerektiği yazıyor, testte 2 çizgide koyu çıktığında aynı gün arka arkaya mı ilişki olmalı yoksa yine gün aşırımı??
Bu testle hamile kalan bir arkadaş cevaplarsa çok sevinicem.

öncelikle geçmiş olsun canım inşallah bebeğin bu ay seninle olur.bende bu ay yumurtlama testiyle hamile kaldım,testin kopkoyu çıktığı gün ve 1 gün sonra ilişkiyle hamişim (yani gün aşırı oldu).benim adetlerim düzensiz o yüzden ben 11. Gün başladım testlere 22.gün yumurtladım,seninki düzenliyse gerek yok erken başlamana.birde 4 gün cinsel perhiz uyguladık spermler kuvvetlensin diye.hakkında hayırlısı olsun.

Slm arkadaşlar

Bugün 20.günüm. 12,15,19.(yani dün) günler evde test olmadığı için test yapamadım. Diğer günlerde hep tek çizgi.
Sorum şu eğer bu günlerde yumurtlama olduysa, ertesi gün yapılan testte çift çizgi görülür mü?

Slm arkadaşlar

Bugün 20.günüm. 12,15,19.(yani dün) günler evde test olmadığı için test yapamadım. Diğer günlerde hep tek çizgi.
Sorum şu eğer bu günlerde yumurtlama olduysa, ertesi gün yapılan testte çift çizgi görülür mü?
görülmesi lazımdı

ben bişey sormak istiyorum benim durum karısık benim ezelden beri adet düzensizliğim var 2 ayda kızıma hamile kaldım 2 senedir hamile kalamıyorum ovulasyon testi kullandım 14 eylülde adet oldum teste basladım 2 çizgi aynı koyuluktaydı 28 aylülde ilişki oldu 29 eylülde dr gittim yumurtan çatlamıs olabilir dedi bende 12 ekimde kan testi yaptırdım negatif çıktı biraz önce ovulasyon testi denedim t çizgisi c den daha koyu çıktı adet te olmadım hala sizce durum ne acaba daha yenimi yumurtlamam basladı fikriniz varmı

ben bişey sormak istiyorum benim durum karısık benim ezelden beri adet düzensizliğim var 2 ayda kızıma hamile kaldım 2 senedir hamile kalamıyorum ovulasyon testi kullandım 14 eylülde adet oldum teste basladım 2 çizgi aynı koyuluktaydı 28 aylülde ilişki oldu 29 eylülde dr gittim yumurtan çatlamıs olabilir dedi bende 12 ekimde kan testi yaptırdım negatif çıktı biraz önce ovulasyon testi denedim t çizgisi c den daha koyu çıktı adet te olmadım hala sizce durum ne acaba daha yenimi yumurtlamam basladı fikriniz varmı

tatlım yumurtlama günün geçmesine rağmen çift çizgi çıkıyos ise hormonlarında sorun olabilir bi hormon testi yptır kadınız sonucta çocukta doğursak hormonlar bozulabiliyor

teşekkürederim ama bu çift çizginin gebelik olmasını çok isterdim dr çatlamıs gibi gözüküyo diyince sanki bana hamilesin demiş gibi sevindim ben haşimato hastasıyım oda hormon sonuçta herşey olabilir ama ben yinede değerlendiricem çünkü kızımdada 15 gün geç yumurtlamayla hamile kalmıstım

kızlar bende bugün ovulasyon testi aldım ama tek cizgi çıktı bakalım bi kaç gün daha deniycem ayın 19 unda başladı 10 gün sürdü adetim düzensiz zaten anlamakta zorluk çekiyorum sizce benm yumurtlama tarihim kaça denk gelio ve ne zaman başlamam lazım b u testeeeee adetim dün bitti bu aradaaa...

yardım edin kafam .çok karıştı

yumurtlamam adetin 13 günü koyu çizgi olmuştu,22 günde yine silik çizgi ile pozitif çıkıyor test bu normalmi?

......

Bakın kızlar, ovu testim, testi kullananlar ya da kullanmayı düşünenler için fikir olsun diye paylaşıyorum;
+++ işareti olan günler beraberlik günleri. 11. gün LH tavan yaptı, 12. günde de yumoşlar çatladı. Bugün 16. günüm ve çalışmalarımız dün bitmiş bulunmakta...

+++

+++ +++

+++

+++

Bu da ateş takip ve ovu çizelgem;

My Ovulation Chart

yumurtlamam adetin 13 günü koyu çizgi olmuştu,22 günde yine silik çizgi ile pozitif çıkıyor test bu normalmi?

Silik çizgi negatif olur canım, o yüzden normal, çünkü LH vücutta az da sürekli bulunuyor, erkeklerde de var hatta, o yüzden normal yani. Fakat BAT yaklaşırken oldukça koyu görünürse gebelik söz konusu olabiliyormuş, bu şekilde gebeliğini öğrenenler var yani, fakat ne derece doğruluğu vardır bilemiyorum...

X