Ovulasyon Testleri Gebeliği Öğrenmek İçin Kullanılabilir mi?

ben de uzun süredir forumu takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum.3,5 yıllık evliyim ve 1,5 yıldır bebek için uğraşıyoruz.önce bir çikolata kistim vardı,bazı doktorların engel değil bazı doktorların engel olur demesiyle 1 yıl vakit kaybettik ve nihayet haziran ayında kapalı ameliyatla kurtuldum kistten.3 ay perhizden sonra vakit kaybetmemek için doktor kontrolünde yumurta takibi yaptık.bu seferde yumurtam çatlamadı,çatlama iğnesi yaptık.iğneden sonraki 3 günü değerlendirdik.sonrasındaki kontrolümde çatlamış olduğunu gördük,doktor çok güzel dedi.ve inanır mısınız o gün rüyamda ultrasonda çift kese gördüm,ikizim olacakmış,o kadar etkilendim ki gerçek gibiydi.herneyse kızlar çok uzattım galiba,yarın beklenmeyen günüm ama benim hiç umudum kalmadı,saatleri sayıyorum adeta biran öce bu belirsizlikten kurtulmak için.dayanamayıp yazdım sonunda.mutlaka bigün olacak inanıyorum ama bu bekleyiş beni çok yordu.Allah isteyen herkesin yardımcısı olsun.Umarım tez zamanda kavuşuruz bebişlerimize :KK43:

ben de uzun süredir forumu takip ediyorum ama ilk defa yazıyorum.3,5 yıllık evliyim ve 1,5 yıldır bebek için uğraşıyoruz.önce bir çikolata kistim vardı,bazı doktorların engel değil bazı doktorların engel olur demesiyle 1 yıl vakit kaybettik ve nihayet haziran ayında kapalı ameliyatla kurtuldum kistten.3 ay perhizden sonra vakit kaybetmemek için doktor kontrolünde yumurta takibi yaptık.bu seferde yumurtam çatlamadı,çatlama iğnesi yaptık.iğneden sonraki 3 günü değerlendirdik.sonrasındaki kontrolümde çatlamış olduğunu gördük,doktor çok güzel dedi.ve inanır mısınız o gün rüyamda ultrasonda çift kese gördüm,ikizim olacakmış,o kadar etkilendim ki gerçek gibiydi.herneyse kızlar çok uzattım galiba,yarın beklenmeyen günüm ama benim hiç umudum kalmadı,saatleri sayıyorum adeta biran öce bu belirsizlikten kurtulmak için.dayanamayıp yazdım sonunda.mutlaka bigün olacak inanıyorum ama bu bekleyiş beni çok yordu.Allah isteyen herkesin yardımcısı olsun.Umarım tez zamanda kavuşuruz bebişlerimize :KK43:

İnş canım rüyan gerçek olur..Allah hayırlısıyla gönlüne göre versin..beklemek gerçekten insanı yoruyor..:KK31:

Kizlarrr adetime 4 yada 5 gunum var 1saat once ov. Testi yaptim ikinci cizgi baya belli bi sekilde cikti,1. Cizgi kadar koyu olmasada baya baya gozukuyo,ben nerdeyse 5,6aydir ov. Test yapiyorum,her zaman adetime yakin test yapardim golge cizgi bile cikmazdi...InsaAllah bosuna umutlanmiyorumdur..
Yaklasik 1 senedir kist sorunum vardi 3 ay sogan kuruyle kurtuldum,cok sukur,bu ayda incir+havuc kurune baslamistim + pre-seed kullandim...InsaAllah bu ay tutmustur kizlar dua edinn. Foto yuklucektim ama telden giriyorum,laptoptan yuklerim

Kizlar bu gun yine ov. Testi yaptim
Adetime 3 yada 4 gun var bu sefer dunkunden daha koyu cikinca gebelik testi yaptim veeeeee silikte olsa ikinci cizgi cikti. 1 hafta falan bekleyip oylemi gitsem dr a bilemedim

Kizlar bu gun yine ov. Testi yaptim
Adetime 3 yada 4 gun var bu sefer dunkunden daha koyu cikinca gebelik testi yaptim veeeeee silikte olsa ikinci cizgi cikti. 1 hafta falan bekleyip oylemi gitsem dr a bilemedim

Canım 1 hafta-10 gün sonra git ki keseyi görebilesin. Boşuna gitmiş olma doktora. Kese hemen görünmüyor çünkü

Aynen canim bende oyle dusunmustum tsk ederim :KK66:
Testim tam koyu olana kadar beklim en iyisi..oda 1 haftayi bulur buyuk ihtimalle

Evet, anca o kadar belirginleşir zaten :) Bir de insan o kadar sabırsızlanıyorki... Keseyi görünce de kalp atışlarını duymak için gün sayacaksın. Bu böyle sürüüüp gidecek :KK9: O yüzden biraz sabırlı olmalıyız ama biz bayanlarda bu pek mümkün olmuyor :KK9:

Evet, anca o kadar belirginleşir zaten :) Bir de insan o kadar sabırsızlanıyorki... Keseyi görünce de kalp atışlarını duymak için gün sayacaksın. Bu böyle sürüüüp gidecek :KK9: O yüzden biraz sabırlı olmalıyız ama biz bayanlarda bu pek mümkün olmuyor :KK9:

Aynenn,2bucuk yasinda oglum var bu ikinci olcak InsaAllah,o yuzden biraz daha rahatim :KK66:

uzun zamandır formu takip ediyorum anladığım kadarıyla kimsenin gebeliği ve belirtileri birbirine benzemiyor.Enson adetimin tarihi 11 kasım 29 günde bir adet oluyorumdiye ayın 20sine başladım ovulasyona en koyu 23 idi o günleri pek değerlendiremedik çünkü ben testin daha koyulacağını düşündüm yoğun çalıştığım için yumurta akını da yakalayamdım.hala yapmaya devam ediyorum ama silik bile olsa hiç yok 2. çizgi sizlerden ricam bu kadar erken yumurtlamış olabilir miyim ? Birde arkadaşlar test fotolarınızı yayınlayabilir misinz?2.çizginin ne kadar koyu olabileceğini görelim.

günaydın bayanlar,regliye 5gün kala ovulasyon testi yaptım hafif silik,4 ve 3gün kala(busabah 2.idrar)la yapılan testlerde belirgin ama kopkoyu değil. diğer günlerde yapıcam. geçen ay da regliye yakın zamanda test yaptım ama hiç bukadar belli olmamıştı. umutlanmalımıyım???

günaydın bayanlar,regliye 5gün kala ovulasyon testi yaptım hafif silik,4 ve 3gün kala(busabah 2.idrar)la yapılan testlerde belirgin ama kopkoyu değil. diğer günlerde yapıcam. geçen ay da regliye yakın zamanda test yaptım ama hiç bukadar belli olmamıştı. umutlanmalımıyım???

umutlan bence canım ama bi de gebelik testi yap ki için rahatlasın

umutlan bence canım ama bi de gebelik testi yap ki için rahatlasın

bugün sabah yine testi tekrarladım. belirgin ama yine çoook koyu olmamak şartıylA 2.çizgi çıktı. dediğim gibi geçen ayki regli öncesi hiç bukadra belli bile değildi. gebelik testi almak istiyorum ama bugün saat 9dan akşam 5e kadar salondayım. başka birinden istemekten de utanıyorum. ancak yarına kalır sonucu almak.

arkadaşlar acil yardım.Şimdi ben bu ayın 10 undan itibaren ovü testi yaptım.normal şartlarda yumurtalık tembelliği olduğu için yumurtaarım oluşmuyo.şimdi ayın 16sı gibi çift çizgiyi yakaladım ama koyu değildi silikti ve o 2 günü değerlendirdik.sonra hiç çizgi çıkmadı testlerde.bugün az önce yaptığım testte yine çooook silik bi çizgi mevcut...neye yorumlamalıyım sizceeee :KK52:

CANIM silik çizginin bir anlamı yok. ben de yaptım o testi . silik çıktı önceleri ama tam zamanı kopkoyu çıkıyor. doktordan yumurta takibine git bakalım. doktor ne zaman çatlayıp ya da çatlamayacağı zamanı söyler.

arkadaşlar acil yardım.Şimdi ben bu ayın 10 undan itibaren ovü testi yaptım.normal şartlarda yumurtalık tembelliği olduğu için yumurtaarım oluşmuyo.şimdi ayın 16sı gibi çift çizgiyi yakaladım ama koyu değildi silikti ve o 2 günü değerlendirdik.sonra hiç çizgi çıkmadı testlerde.bugün az önce yaptığım testte yine çooook silik bi çizgi mevcut...neye yorumlamalıyım sizceeee :KK52:

Canım yumurtalıkların için kür uyguladınmı hiç ben incir kürünü uygulamıştım hamile kaldığım ay gerçekten yumurtamın büyüdüğünü hissetim agrım olmuştu.Bu ayda çörek otu bal yedim sabahları aç karnına gecen hafta cuma günü doktora gittim yumurtanın eli kulağında bu ay gebe kalırsın demişti bunuda ovalasyon testiylede yakaladık bi dene istersen sonuçta kaybedeceeğ,n bişey yok :KK23:

Canım yumurtalıkların için kür uyguladınmı hiç ben incir kürünü uygulamıştım hamile kaldığım ay gerçekten yumurtamın büyüdüğünü hissetim agrım olmuştu.Bu ayda çörek otu bal yedim sabahları aç karnına gecen hafta cuma günü doktora gittim yumurtanın eli kulağında bu ay gebe kalırsın demişti bunuda ovalasyon testiylede yakaladık bi dene istersen sonuçta kaybedeceeğ,n bişey yok :KK23:

Denedim canım neler denedim bi bilsen..Bende işe yaramadı.bi çörek otunu denemedim.Yumurtalık tembelliği pcos a göre daha zor herhalde.Silik çizgi çıkınca bile sevinmiştim ama ? olmadı ..... bu ayda olmadı....

X