Ovulasyon Testleri Gebeliği Öğrenmek İçin Kullanılabilir mi?

Benmde bat a 6 gün var ovulasyon testinde çıkar mı acaba. Of neden bu kadar sabırsızım
ya bukadar sabırsız olmayın , benim regl günümde yaptım ovulasyon çift çizgi silikte vardı sonra o agzla kan testi verdim hüsran. biraz bekleyin derim

günaydın hanımlar hafta soonu kendini hamile sanarak geçirenlere selam olsun. pozitif çıkan erken gebelik testimi yalanlayan normal gebelik testim hayal kırıklığını ugrattı beni malsef sabah yaptım negatif.gittim kan verdim ancak giç umudum gözümü kırpsam yere düşecek göz yaşım çok üzgünüm çoookkk
sonucu aldınmı?

kızlarrr hamileyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim çok şükür
darısı sizlerin başına inşallah
Cok sevindim ben de canim gozunaydin muhtesem bi duygu olmali RABBim bizlere de nasip etsin insaALLAH

Merhabalar, yardimci olabileceginizi dusundugum bir durumdayim. 6 yil jasmin kullandim, biraktigimda 30 yasindaydim. Adet araligimda gun gectikce uzadi doktora gittim tarlusal verdi ve pko oldugunu soyledi. 6 ay duzenli tarlusal kullandim (adetin 16. Gunu baslayip 10 gun) biraktigimda adet goruyordum. Bu sure icerisinde bebek calismalarida gerceklestirdik fakat olmadi. Baska bir doktora gittim ultrasonda catlama oldugunu 12-13 gun sonra hastalanirsin ve tarlusal kullanmamin gerekli olmadigini soyledi. Dedigi gibide tarlusal kullanmadan adet gordum. Bunu takiben 3 aydir adet goruyorum herhangi bi ilac kullanmadan fakat hamile kalamadim. Tekrar doktora gittim ve klomen verdi. Adetimin 3. Gunu basladim 5 gun sure ile kullandim. Kontrole gittim sag tarafta 1 adet olgunlasmis bir yumurtanin oldugunu soyledi 17 mm, ertesi gun tekrar gittim 21 mm olmus. İliskiye girmemizi istedi ve 3 gun sonra tekrar gittim , yumurtanin catladigini igneye gerek kalmadigini soyledi. Gebeligin olusuna yardimci olmasi icinde progestan verdi (sabah aksam kullaniyorum). Bu surec icinde merakimdan ovulasyon testi aldim. Muhtemelen teste gec basladim. Doktordan catlamanin oldugunu ogrendigim gunden 1 gun once yapmaya baslamistim.ilk yaptigim testte tek cizgi ve diger gunler hep 2 cizgi devam ediyor. Anlamadigim sey doktor bundan 1 hafta once iliski onermisken benim testlerde suan positive sonuclar almam. Okudugum kadariyla onceden gebeligini ogrenende varmis. Acaba 1 hafta once gebelik oldu da suan bu yuzden mi cift cizgi cikiyor. Bat' a daha 13 gun var tahminimce.Birsey anlayan varsa yardimci olabilirmi?

Eklentiler

• IMG_1193.JPG
    IMG_1193.JPG
    36,4 KB · Görüntüleme: 66
canım umarım gebelik vardır ama progestan kullanıyorsna sonuçların böyle çıkması çok normal.

Merhabalar, yardimci olabileceginizi dusundugum bir durumdayim. 6 yil jasmin kullandim, biraktigimda 30 yasindaydim. Adet araligimda gun gectikce uzadi doktora gittim tarlusal verdi ve pko oldugunu soyledi. 6 ay duzenli tarlusal kullandim (adetin 16. Gunu baslayip 10 gun) biraktigimda adet goruyordum. Bu sure icerisinde bebek calismalarida gerceklestirdik fakat olmadi. Baska bir doktora gittim ultrasonda catlama oldugunu 12-13 gun sonra hastalanirsin ve tarlusal kullanmamin gerekli olmadigini soyledi. Dedigi gibide tarlusal kullanmadan adet gordum. Bunu takiben 3 aydir adet goruyorum herhangi bi ilac kullanmadan fakat hamile kalamadim. Tekrar doktora gittim ve klomen verdi. Adetimin 3. Gunu basladim 5 gun sure ile kullandim. Kontrole gittim sag tarafta 1 adet olgunlasmis bir yumurtanin oldugunu soyledi 17 mm, ertesi gun tekrar gittim 21 mm olmus. İliskiye girmemizi istedi ve 3 gun sonra tekrar gittim , yumurtanin catladigini igneye gerek kalmadigini soyledi. Gebeligin olusuna yardimci olmasi icinde progestan verdi (sabah aksam kullaniyorum). Bu surec icinde merakimdan ovulasyon testi aldim. Muhtemelen teste gec basladim. Doktordan catlamanin oldugunu ogrendigim gunden 1 gun once yapmaya baslamistim.ilk yaptigim testte tek cizgi ve diger gunler hep 2 cizgi devam ediyor. Anlamadigim sey doktor bundan 1 hafta once iliski onermisken benim testlerde suan positive sonuclar almam. Okudugum kadariyla onceden gebeligini ogrenende varmis. Acaba 1 hafta once gebelik oldu da suan bu yuzden mi cift cizgi cikiyor. Bat' a daha 13 gun var tahminimce.Birsey anlayan varsa yardimci olabilirmi?
Progestan kullandığın icin ovulasyon testini yaniltabilir.daha adetine var.bence adetini bekle. Hormon ilacı kullanan arkadaşlar yanildilar ovulasyon testlerinde. Birde pko olanlar.

Progestan kullandığın icin ovulasyon testini yaniltabilir.daha adetine var.bence adetini bekle. Hormon ilacı kullanan arkadaşlar yanildilar ovulasyon testlerinde. Birde pko olanlar.

Himmm tesekkur ederim insan ister istemez merak ediyor gunler gecmek bilmiyor. Aslinda bi sorum daha olucak. Doktora heyecandan sormayi unuttugum bir sorudur bu aslinda :) yumurtanin buyudugu gunler iliskiyi soylemisti, catlamayi gordukten sonra iliskiyle ilgili birsey demedi, ama nette okudugum kadariylada yumurta buyur ,catlar ondan sonra hucreler bir araya gelmez mi ?

Merhabalar, yardimci olabileceginizi dusundugum bir durumdayim. 6 yil jasmin kullandim, biraktigimda 30 yasindaydim. Adet araligimda gun gectikce uzadi doktora gittim tarlusal verdi ve pko oldugunu soyledi. 6 ay duzenli tarlusal kullandim (adetin 16. Gunu baslayip 10 gun) biraktigimda adet goruyordum. Bu sure icerisinde bebek calismalarida gerceklestirdik fakat olmadi. Baska bir doktora gittim ultrasonda catlama oldugunu 12-13 gun sonra hastalanirsin ve tarlusal kullanmamin gerekli olmadigini soyledi. Dedigi gibide tarlusal kullanmadan adet gordum. Bunu takiben 3 aydir adet goruyorum herhangi bi ilac kullanmadan fakat hamile kalamadim. Tekrar doktora gittim ve klomen verdi. Adetimin 3. Gunu basladim 5 gun sure ile kullandim. Kontrole gittim sag tarafta 1 adet olgunlasmis bir yumurtanin oldugunu soyledi 17 mm, ertesi gun tekrar gittim 21 mm olmus. İliskiye girmemizi istedi ve 3 gun sonra tekrar gittim , yumurtanin catladigini igneye gerek kalmadigini soyledi. Gebeligin olusuna yardimci olmasi icinde progestan verdi (sabah aksam kullaniyorum). Bu surec icinde merakimdan ovulasyon testi aldim. Muhtemelen teste gec basladim. Doktordan catlamanin oldugunu ogrendigim gunden 1 gun once yapmaya baslamistim.ilk yaptigim testte tek cizgi ve diger gunler hep 2 cizgi devam ediyor. Anlamadigim sey doktor bundan 1 hafta once iliski onermisken benim testlerde suan positive sonuclar almam. Okudugum kadariyla onceden gebeligini ogrenende varmis. Acaba 1 hafta once gebelik oldu da suan bu yuzden mi cift cizgi cikiyor. Bat' a daha 13 gun var tahminimce.Birsey anlayan varsa yardimci olabilirmi?[/QUOTE

kullandığın ilaç ile ilgili olabilir ayrıca klomen kullanmışsın arkadan gelişen yumurtanda olmuş olabilir hamile de labilirsin cnm bu yuzden biraz sabr hakkında hayırlısı olsun inşallah :)

Himmm tesekkur ederim insan ister istemez merak ediyor gunler gecmek bilmiyor. Aslinda bi sorum daha olucak. Doktora heyecandan sormayi unuttugum bir sorudur bu aslinda :) yumurtanin buyudugu gunler iliskiyi soylemisti, catlamayi gordukten sonra iliskiyle ilgili birsey demedi, ama nette okudugum kadariylada yumurta buyur ,catlar ondan sonra hucreler bir araya gelmez mi ?
Canım yumurta catladiktan sonra 24 saat yaşıyor. Yani o gün catladigindan Eminsen 24 saati geçirmeden ilişkiye girebilirsin.sonrasinda yumurta öldüğü için işlevini yitiriyor. Sperm vücutta ortalama 72 saat yaşadığı için yumurtlamadan önce ilişkiye girdiğin zaman mutlaka yumurtayla karsilasiyorlar. Ama her karsilasmalarinda dollenme olmiyabiliyor. Nasip.

Canım yumurta catladiktan sonra 24 saat yaşıyor. Yani o gün catladigindan Eminsen 24 saati geçirmeden ilişkiye girebilirsin.sonrasinda yumurta öldüğü için işlevini yitiriyor. Sperm vücutta ortalama 72 saat yaşadığı için yumurtlamadan önce ilişkiye girdiğin zaman mutlaka yumurtayla karsilasiyorlar. Ama her karsilasmalarinda dollenme olmiyabiliyor. Nasip

Simdi anladim
Canım yumurta catladiktan sonra 24 saat yaşıyor. Yani o gün catladigindan Eminsen 24 saati geçirmeden ilişkiye girebilirsin.sonrasinda yumurta öldüğü için işlevini yitiriyor. Sperm vücutta ortalama 72 saat yaşadığı için yumurtlamadan önce ilişkiye girdiğin zaman mutlaka yumurtayla karsilasiyorlar. Ama her karsilasmalarinda dollenme olmiyabiliyor. Nasip.

Simdi anladim :) cok tesekkurler beklemekten baska care yok :) daha yolun basindayim zaten bakalim hayirlisiyla artik

X