Ovulasyon Testleri Gebeliği Öğrenmek İçin Kullanılabilir mi?

Bu arada konu sahibi ne durumda acaba ya KolikAnne KolikAnne 3 çocuğu olmuştur 7 yil olmus biz hala iseme çubuğuna kan sürelim :ukala::rolleyes:

merhaba kizlar,
normalde 4 mart yumurtlama günüm.28 29 günde 1 adet oluyorum.28 Şubatta eşimle denememiz oldu daha sonra ayarlayamadık.Bu ay geçti diye ben ovulasyon testi yapmadım.5 martta eşimle tekrar denememiz oldu.Sonra hadi bi bakayım dedim 16 17 ve 18. gunlerde 3 gündür ovulasyon testi yapıtım üst üste 3 gündür de T çizgisi kopkoyu çıkıyor C daha silik çıkıyor ona göre ama o da silik değil yani.Bugün sabah uyandım pembe renkli kanamam var hafif bir şekilde.Kasık ağrım ve midem bulantım var.
Size sormak istediğim ben daha yumurtlamadım mı acaba.Yorum yapacak arkadaşlara ihtiyacım var.Bu arada prolaktin hormonum 47 çıktı.Dostinex kullanıyorum haftada 2 gün.

merhaba kizlar,
normalde 4 mart yumurtlama günüm.28 29 günde 1 adet oluyorum.28 Şubatta eşimle denememiz oldu daha sonra ayarlayamadık.Bu ay geçti diye ben ovulasyon testi yapmadım.5 martta eşimle tekrar denememiz oldu.Sonra hadi bi bakayım dedim 16 17 ve 18. gunlerde 3 gündür ovulasyon testi yapıtım üst üste 3 gündür de T çizgisi kopkoyu çıkıyor C daha silik çıkıyor ona göre ama o da silik değil yani.Bugün sabah uyandım pembe renkli kanamam var hafif bir şekilde.Kasık ağrım ve midem bulantım var.
Size sormak istediğim ben daha yumurtlamadım mı acaba.Yorum yapacak arkadaşlara ihtiyacım var.Bu arada prolaktin hormonum 47 çıktı.Dostinex kullanıyorum haftada 2 gün.
Canım merhaba benimde prolaktin hormonu 52 çıkmıştı İbrahim Saraçoğlu nun testere dişli aslanpençesi kürünü uyguladım bı sonraki hormon testinde 22ye düşmüştü istersen sende bı dene kimyasal ilaçlardan iyidir

Canım merhaba benimde prolaktin hormonu 52 çıkmıştı İbrahim Saraçoğlu nun testere dişli aslanpençesi kürünü uyguladım bı sonraki hormon testinde 22ye düşmüştü istersen sende bı dene kimyasal ilaçlardan iyidir
merhaba cnm denedim ben onu cok uzun sure olmasada baska bi hastaliktan dolayi ameliyat ildum 1 sene oldu o benim adet duzenimi bozdu.Aslanpencesini icinde 3 aydir adetlerim duzene girdi 28-29 gunde bir oluyor.Prolaktin de 7-8 aydir sorun bende ilac iciyorum iniyor en son 57 ye cikmisti ilacla 42 ye dusmus bi ara ara verdim ilaca ama dusmuyor ilac icmezsem ne yazik ki.Bi de folik aside basladim bu ay.5 Mart ve 6 Mart ın ovulasyon testlerınde T cızgısı C den daha koyu sanırım hala yumurtlamadım ama ayın 4 unde yumurtlamam lazımdı.Cevabın ıcın tesekkur ederım bu arada:halay: E Essoes_17

merhaba cnm denedim ben onu cok uzun sure olmasada baska bi hastaliktan dolayi ameliyat ildum 1 sene oldu o benim adet duzenimi bozdu.Aslanpencesini icinde 3 aydir adetlerim duzene girdi 28-29 gunde bir oluyor.Prolaktin de 7-8 aydir sorun bende ilac iciyorum iniyor en son 57 ye cikmisti ilacla 42 ye dusmus bi ara ara verdim ilaca ama dusmuyor ilac icmezsem ne yazik ki.Bi de folik aside basladim bu ay.5 Mart ve 6 Mart ın ovulasyon testlerınde T cızgısı C den daha koyu sanırım hala yumurtlamadım ama ayın 4 unde yumurtlamam lazımdı.Cevabın ıcın tesekkur ederım bu arada:halay: E Essoes_17
Canım gebelik testin varsa yapsana genelde söylediğin durumlar gebelik belirtisi 5koyuysa

Haber veriniz merak ettik :)
Merhaba kızlar Salı günü akşam 4 gibi kanamam az da olsa devam edıyordu asırı gaz sancısı Basladı ama ter attım resmen cok zorladı benı.doktora gıttım ben hala bı serum taksınlar da gazım gıtsın modundayım.Muaneye gırdım doktor ıc kanama gecırıyorsun sanırım dedı acıl yatıs yaptılar.Sonradan ogrendım yaklasık 6 bucuk haftalık hamıleymısım.Sureklı tahlıller muaneler serumlar fln sonunda dıs gebelık denıldı.Dun laparoskopıydı sanırım adı yanlıssa kusura bakmayın anelıyat oldum.Bebek hala yasıyordu tupte sıkışmıs tupun sonu bagırsaga yapısmıs nasıl oluyorsa artık.Hepsı yapısıp kalmışlar sonunda bebek ve sol tupum alındı.Canlı canlı gıttı bebegım ılk hamılelıgımdı Hıcbısey hıssedemıyorum sanırım hala soktayım.Amelıyata gırmeden önce biraz dalmısım esıme benzeyen bır oglan cocugu gordum ruyamda anne uzulme deyıp yanagımı sevdı sonra gıttı.Rabbım kımsenın basına vermesın ınsallah.1 gunde darmaduman oldum.Hersey Allahtan bılıyorum hepımız ıcın en guzelını o bılır ve en ıyısını de verecektır ınanıyorum.Herkese hayırlı geceler arkadaslar.

Kızlar bugün 27.günüm. Bugün ya da yarın adet günüm yani. Bugün hala olmadım, sabah ovü testi yaptım ilk idrarla sonuç çift çizgi. Gebelik testi için 2 gün sonra yapmayı düşünüyorum belki olurum adet diye. Yorumlarınızı merak ettim :işsiz:

Eklentiler

• IMG_2877.JPG
    IMG_2877.JPG
    17,7 KB · Görüntüleme: 86
C
Kızlar bugün 27.günüm. Bugün ya da yarın adet günüm yani. Bugün hala olmadım, sabah ovü testi yaptım ilk idrarla sonuç çift çizgi. Gebelik testi için 2 gün sonra yapmayı düşünüyorum belki olurum adet diye. Yorumlarınızı merak ettim :işsiz:
Canm normalde birkac gun kala bukadar koyu.cikmiyor bir umut var sanki :) insaallah siliklesmez.

Kızlar bugün 27.günüm. Bugün ya da yarın adet günüm yani. Bugün hala olmadım, sabah ovü testi yaptım ilk idrarla sonuç çift çizgi. Gebelik testi için 2 gün sonra yapmayı düşünüyorum belki olurum adet diye. Yorumlarınızı merak ettim :işsiz:[/QUOTE

Tatlim ne tam inan ne de inanma. Benim daha koyu iken birden siliklesti. Inanmayio da agir is yapma inanip da heves etme ne adetin geciksin stresten ne bebek dussun agir işlerden. 2 gun boyunca test vs at kafandan 2 gun sonra sabah yap yada simdi kanla yap

C

Canm normalde birkac gun kala bukadar koyu.cikmiyor bir umut var sanki :) insaallah siliklesmez.
Ben bu ay ilk defa ovülasyon testleri kullandım. Çift çizgilerde ki 12. Gün belirginleşmişti beraberlikler oldu, günlerimi takiple iyi değerlendirdim. 18.günden sonra silikleşti artık ve bıraktım. Bugün ilk yaptım o günden sonra. Şimdi şaşırdım açıkcası buna.en son 2 mart ta yapıp bıraktığım ve bugünkü resim koydum

Eklentiler

• IMG_2878.JPG
    IMG_2878.JPG
    22,3 KB · Görüntüleme: 93
Erken gebelik testi negatif çıktı... doğrudur sanırım di mi

Eklentiler

• IMG_2879.JPG
    IMG_2879.JPG
    20,4 KB · Görüntüleme: 104
Araştırmalarım sonucu yeni bir siteye daha ulaştım ve şunu buldu: "yes, it can be done. Ovulation predictor tests (known as OPK's because they are normally sold in a set of tests known as a "kit," thus the K) will show a positive result when a woman is pregnant, as well as when she's ovulating." "evet, ov. testleri gebelik testi olarak kullanılabilir. OPK(ov.testleri)bir kadın hamileyse yumurtlama zamanında gösterdiği gibi pozitif gösterebilir." Ama bunu önermediğini söylüyor, yani gebelik testi yerine OPK kullanmanızı önermiyormuş. Ama benim bu forumda ve yabancı bir forumda okuduğum, eğer gebelik varsa ov.testleri pozitif çıkarmaya devam ediyor, henüz gebelik testleri negatif çıkarırken. Belli bir süre sonra onlar da pozitif oluyor. Zaten bizim derdimiz hamilelik varsa bunu en erken nasıl öğrenebileceğimiz değil mi? Ben de bu ay aldığım ov.testlerini adetime yakın yapmaya devam edeceğim inşallah. Umarım pozitifi görürüm.. Amacım ov.testlerini kullananların olur da hamile kalırlarsa bunu biraz daha erken öğrenebilmeleri... Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün.:KK71:
Kızlar, bana deli diyebilirsiniz. Ben, bizim forumlar yetmyormuş gibi, yabancı forumları takip etmeye başladım. Dün ovulasyon testi sipariş verdim ve konuda araştırma yapıyordum internette. Yabancı bir sitede şöyle birşey buldum. Sonra bizim Ovulasyon Testleri ile ilgili başlığımızda da bunu tecrübe eden arkadaşlarımız olduğunu okudum. Bu testleri kullanarak ovulasyon günlerinin ne zaman olduğunu öğrenmeye çalışan arkadaşlarımız, adeti yaklaştığında da bu testleri yapmaya devam etmişler ve bu LH hormonunu gösteren ikinci çizgi halen belirgin çıkıyormuş. Onlar da ilk başta zannetmişler ki adet günüm yaklaşıyor ama ben hala yumurtluyor muyum diye düşünmüşler. Ve aynı zamanda da gebelik testi yapmışlar ki onlar negatif(-) göstermiş ama ovulasyon testi pozitif(+) göstermeye devam ediyormuş. Ve üzerinden çok geçmeden hamile olduklarını öğrenmişler! Yabancı sitede bulduğum yazı şu: You can clearly see that the ovulation test (green strip) has a more definite line!

Well, about every other day since what I have done is take a urine sample- not FMU & divided it into 2 cups- that way I'm not dipping both tests in the same cup & possibly getting a false positive.

I will tell you that the ovulation test has ALWAYS had a darker line than the pregnancy test & today the line was so dark that it was darker than the control line!

So, I say that an ovulation test would be able to pick up if you are pregnant sooner than a pregnancy test or at you can see a darker line than a pregnancy test should you question if you have a + line or evaporation line from a pregnancy test.

So what do you think? If you have experimented with this, please share yoru results.

Hakikaten de 2 gebelik testinde hiçbir şey yok, ovulasyon testinde 2.çizgi var. Sonradan öğreniyor ki hamile. Yabancı dil bilenler anlayacaktır ki kız, ovulasyon testinin gebelik testinden daha önce gebelik varsa eğer bunu gösterdiğini söylüyor. İşin güzel tarafı bunu bu forumda bazı arkadaşlarımız tecrübe etmişler. Ovulasyon testini en başından itibaren okuyorum ve orada gördüm...

Adeti yaklaşanlar, elinde ovulasyon testi olanlar, belki denemek isterler... Sonuçları da bizimle paylaşırlarsa sevinirim. :)
@Coffeeturk bu sayfayı bi oku belki biraz anlarız bilgi olur canım

Dolunay22 Dolunay22 ya 18.günümde tekrar çift yakalamıştım hatırlıyo musun, iki kere mi yumurtluyorum demiştim, sonra silikleşmişti hani , acaba geç döllenme olur mu? Geç döllenme gebelik testinde çıkmazmış hani? Ne diosun tecrübenle?

Dolunay22 Dolunay22 ya 18.günümde tekrar çift yakalamıştım hatırlıyo musun, iki kere mi yumurtluyorum demiştim, sonra silikleşmişti hani , acaba geç döllenme olur mu? Geç döllenme gebelik testinde çıkmazmış hani? Ne diosun tecrübenle?
Can'ım tecrübem diyor kiiii "olmaz olmaz deme olmaz olmaz"
Geç döllenme de olmuş olabilir. Aşılamadan sonraki ay kendiliğinden hamile kalan çok kişi var. Ovulasyon testini tekrar et bu saatlerde. Yarın yine yaparsın.

Can'ım tecrübem diyor kiiii "olmaz olmaz deme olmaz olmaz"
Geç döllenme de olmuş olabilir. Aşılamadan sonraki ay kendiliğinden hamile kalan çok kişi var. Ovulasyon testini tekrar et bu saatlerde. Yarın yine yaparsın.
Bu da az önce yaptığım ovü test :işsiz:

Eklentiler

• IMG_2880.JPG
    IMG_2880.JPG
    35,5 KB · Görüntüleme: 100
X