Ovülasyon testim pik mi yardımcı olur musunuz

Ben farklı bir şey soracağım yardımcı olursanız çok sevinirim

Bugün o bahsedilen yumurta akı gibi akıntılarımdan oldu ovulasyon testim de çift çizgi, dün ikinci çizgi silikti.

Normalde çift çizgiden sonraki 24 saatte yumurtlama gerçekleşmiyor mu akıntı gelmesi normal mi yoksa asıl yumurtlama günüm bugün mü. Ben bir türlü çözemedim şu test işini 🥲
O yumurtlama akıntısı gelmesinin anlamı spermleri yumurtaya ulaştırmaya yardımcı olması ve içeride canlı tutması. Bir sitede böyle okumuştum. Stres yapmayın,ne güzel şanslısınız ki akıntıyı yakalamışsınız. Bir dolu bir boş devam edin. Ben geçen ay yakaladım o sıvıyı ama hata ettim hergünü değerlendirdim ve olmadı. Tabi stres yaptım onun da etkisi var.

Kızlar pikim bu günmüş :KK43: bugün de kaçak ilişki oldu ama sorun şu ki bu denemelerde üroloji doktorunun önerdiği 2-3 saat kalkmamak, duş almamaktı. Ona dikkat etmedik. Pik dündü diye bugün böyle olacağını düşünmemiştim çünkü yorumlarda böyle tam koyulaşmadan pik olan vardı. Artık hayırlısı. En önemlisi stres zaten, stres hormonu hamileliği kabul etmiyor. Daha dikkatli olup sakin kalıp beklemek bize düşen ♥️
Tamam stres yapmayın daha çatlamamış ki hala pik. Silik çıkarsa çatlayacak ve 24 saate kadar canlı kalma ihtimali var. Yine yakalarsınız 🌸

35 günlük döngü normal kabul edilir. Uygulamaları baz almayın. Onlar dizim girdiğiniz bilgiler doğrultusunda size öngörüleni gösterir ama vücudunuz her ay aynı düzende gitmeyebilir. Kafanız karışıksa bir dolu bir boş şekilde değerlendirin çocuk istiyorsanız. Benim ovülasyon testlerime benziyor dengesizlik var. Pcos musunuz
Değilim her ay düzenli olurum 28-31 arası çoğunlukla da 29 ondan şaşırdım
Bir dolu bir boş yapıyorum canım adet bittiğinden beri hepimize kolay gelsin

Yani kontrol çizgisiyle aynı koyulukta veya daha koyuysa pik günündür, ama önceki günlere göre daha belirgin olmasıyla birlikte yeterince koyu değilse daha koyu olma ihtimali -pik yarın olabilir- var. Ben dün pik sandım, bugün daha koyu çıktı… bir sonraki ay akıntımdan sonraki günün pik olma ihtimalini göz önünde bulundurup çizginin daha koyu olmasını beklemeyi düşünüyorum 🫠
Dün gece de bugün akşamüstü de testi tekrar yaptım t çizgisi silikti, ama bende çift çizgide de ikinci çizgi kopkoyu değildi burada paylaşılanlar gibi. Kontrol çizgisine yakın koyuluktaydı o yüzfen piktir diye düşündüm sonrakiler silik çıkınca. Evet senin sonradan koyulaşmışsa ilk test pil değilmiş ama bu akıntılar neyin habercisi onu çözemedim. Lh yüksekken akıntı oluyor mu ben tam yumurtlama gününde akıntı oluyor sanıyordum

O yumurtlama akıntısı gelmesinin anlamı spermleri yumurtaya ulaştırmaya yardımcı olması ve içeride canlı tutması. Bir sitede böyle okumuştum. Stres yapmayın,ne güzel şanslısınız ki akıntıyı yakalamışsınız. Bir dolu bir boş devam edin. Ben geçen ay yakaladım o sıvıyı ama hata ettim hergünü değerlendirdim ve olmadı. Tabi stres yaptım onun da etkisi var.
O zaman çatlamadan önce de öyle akıntı gelmesi normal değil mi. akıntı olduğu gün yumurtlama günü deniyor ya ama testimde daha çatlama olmadan o akıntıyı görmek stres yaptırdı bana 🙈 Ben çift çizgiyi gördüğüm günü değerlendiremedim ama silik çizgiyi gördüğümde değerlendirdim inşallah işe yarar hayırlısıyla

Kızlar pikim bu günmüş :KK43: bugün de kaçak ilişki oldu ama sorun şu ki bu denemelerde üroloji doktorunun önerdiği 2-3 saat kalkmamak, duş almamaktı. Ona dikkat etmedik. Pik dündü diye bugün böyle olacağını düşünmemiştim çünkü yorumlarda böyle tam koyulaşmadan pik olan vardı. Artık hayırlısı. En önemlisi stres zaten, stres hormonu hamileliği kabul etmiyor. Daha dikkatli olup sakin kalıp beklemek bize düşen ♥️
Canım kalkmamak duşa girmemek gerekli şeyler değil. Bi çok doktor bunlara safsata diyor hatta. Szin doktorunuz neden öyle dedi bilmiyorum. Ben hamile kaldığımda 10 saniye bile yatmadım hemen de duşa girmiştim. Ayrıca spermler 3 güne kadar canlı kalıyor. Pikten bi gün önceki ilişkiyle hamile kalabilirsin. Yumurtayı bulur onlar merak etme inşallah güzel sonuç alırsın 🙏🏻🥰

O zaman çatlamadan önce de öyle akıntı gelmesi normal değil mi. akıntı olduğu gün yumurtlama günü deniyor ya ama testimde daha çatlama olmadan o akıntıyı görmek stres yaptırdı bana 🙈 Ben çift çizgiyi gördüğüm günü değerlendiremedim ama silik çizgiyi gördüğümde değerlendirdim inşallah işe yarar hayırlısıyla
Evet normal. Akıntıyı takip eden 24-36 saat içinde diyor internetteki yazılarda. Benim geçen ay tam 4-5 gün akıntı geldi. Çatlamadan önce. Çatladıkça da günden güne azaldı. Hayırlısı olsun düşünmeyin sakın. Oralı olmayın bırakın işlerini yapsınlar 🤣

Canım kalkmamak duşa girmemek gerekli şeyler değil. Bi çok doktor bunlara safsata diyor hatta. Szin doktorunuz neden öyle dedi bilmiyorum. Ben hamile kaldığımda 10 saniye bile yatmadım hemen de duşa girmiştim. Ayrıca spermler 3 güne kadar canlı kalıyor. Pikten bi gün önceki ilişkiyle hamile kalabilirsin. Yumurtayı bulur onlar merak etme inşallah güzel sonuç alırsın 🙏🏻🥰
Spermde hız, hareketlilik ve sayıda yaklaşık %70-80 oranında düşüklük var. Üroloji doktoru böyle önerdi, olabildiğince uygulamaya çalışıyoruz ♥️teşekkür ederim:)

Benim çizgi belirginleşmeye başladığında akıntı çok arttı, ertesi gün pik oldu😊 kadın doğum doktorum pik gününün önemli olduğunu söyledi. İnşallah hayırlı ve sağlıklısıyla 🥰

X