Ovülasyon testim pik mi yardımcı olur musunuz

onbirmayis

Güzel günler çok yakın 🌤
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
5.189
2.921
Merhaba kızlar bugün adetimin 13. Günü ve az önce bu şekilde çıktı. Dün de böyleydi ama bugün daha koyu sanki dikkatli bakınca anlaşılıyor. Yarın 14. Günüm acaba yarın çatlar mı siz pik olduğu gün mü değerlendirdiniz silik olduğu gün mü ? Yarın geceyi değerlendirsem yeterli olur mu bir daha değerlendirme imkanım yok

Eklentiler

• 309B78BD-538D-4834-8161-A4734BA54459.jpeg
    309B78BD-538D-4834-8161-A4734BA54459.jpeg
    187,5 KB · Görüntüleme: 162
Yaaa 😍😍 aylardır deniyorum bu testi. Hiç bu kadar koyusu olmadı. İnşaAllah piktir. Acaba bugün ve yarını değerlendirsem olur mu şansım var mı salı gününü değerlendiremeyeceğim🥲
Tabii spermler 3 gün vücutta yaşayabiliyor genelde çatladığı gün dahil çatlayana kadar günaşırı ilişki önerilir ama bir gün yapıp bir gün yapmasanız da bir şey olmaz 2 gün üst üste yapabilirsiniz yine olur 🌸

Sperm sorunumuz da var, dün kaçak oldu :KK43: sabah mı değerlendirsek, yarın akşam mı bilemedim. Çatladığı gün mü daha önemli, pik mi? Sperm kalitesiz olduğundan -sayı, hız, hareketlilik- içerde ne kadar yaşar hiçbir fikrim yok 🙄

Sperm sorunumuz da var, dün kaçak oldu :KK43: sabah mı değerlendirsek, yarın akşam mı bilemedim. Çatladığı gün mü daha önemli, pik mi? Sperm kalitesiz olduğundan -sayı, hız, hareketlilik- içerde ne kadar yaşar hiçbir fikrim yok 🙄
Size şöyle anlatayım… eşimin sperm testi MaşaAllah çok iyi çıktı. Sorun bende,polikistik over var. Adetim düzenli çok şükür ama yumurtlama olmuyor,her ne kadar küçük ve önemsiz deseler de fazlasıyla kistim var. Bu ay Rabbim nasip etti de yumurtam gelişti aylar sonra ilk,hem de kendiliğinden. Çatladığı gün ve saate kadar biliyorum. Pik gününü de değerlendirdim,çatlama gününü de. Sonuç ne? Bugün adet oldum. Yani demem o ki Rabbim nasip edecek olduktan sonra eşinizin bırakın az sayıdaki spermini, 1 tanesi canlı olsa döllenmeye yetecektir. Siz benim gibi stres olmayın. Bir gün dolu bir gün boş şekilde değerlendirmeye devam edin. Madem sperm sıkıntınız var,ara vererek yapmak daha iyi olur. Düşünmeyin,kafanızda kurmayın,bir görevmiş gibi yapmayın. Anı yaşayın🌸

Kızlar bana da yardımcı olur musunuz 19unda beraber olabildik 20 sinde olamadım çatlamış galiba sizce bir de ilk deneyimim çatlama olunca gebelik mi ????

Eklentiler

• 9A7497FD-DA8B-4CFC-A76C-3BD22719B200.jpeg
    9A7497FD-DA8B-4CFC-A76C-3BD22719B200.jpeg
    126,2 KB · Görüntüleme: 108
Bana da yardımmm🥲 en alttaki test bugün ve döngümün 19.günü.
Döngünün 16.günü de 2.çizgi pembeydi şimdi solmuş tabii 20sinde başladık ilişkiye 1dolu 1boş geçti. Şimdi sorularım şöyle ben geç mi adet olacağım bu durumda FLO uygulaması 35.güne kadar erteledi.çok korkuyorum bu kadar düzensiz olmadım hiç adeti 2gün ileri -geri yapardı en fazla.
Sat 13eylül döngümün 28.günü idi

Eklentiler

• IMG-20221001-WA0001.jpeg
    IMG-20221001-WA0001.jpeg
    169 KB · Görüntüleme: 104
Kızlar bana da yardımcı olur musunuz 19unda beraber olabildik 20 sinde olamadım çatlamış galiba sizce bir de ilk deneyimim çatlama olunca gebelik mi ????
Yani aşırı bi koyulaşma yok pik gibi de değil gibi de. Ama pik günü değerlendirip çatlama günü boşsa ertesi günü yine değerlendirin

Ben farklı bir şey soracağım yardımcı olursanız çok sevinirim

Bugün o bahsedilen yumurta akı gibi akıntılarımdan oldu ovulasyon testim de çift çizgi, dün ikinci çizgi silikti.

Normalde çift çizgiden sonraki 24 saatte yumurtlama gerçekleşmiyor mu akıntı gelmesi normal mi yoksa asıl yumurtlama günüm bugün mü. Ben bir türlü çözemedim şu test işini 🥲

Kızlar pikim bu günmüş :KK43: bugün de kaçak ilişki oldu ama sorun şu ki bu denemelerde üroloji doktorunun önerdiği 2-3 saat kalkmamak, duş almamaktı. Ona dikkat etmedik. Pik dündü diye bugün böyle olacağını düşünmemiştim çünkü yorumlarda böyle tam koyulaşmadan pik olan vardı. Artık hayırlısı. En önemlisi stres zaten, stres hormonu hamileliği kabul etmiyor. Daha dikkatli olup sakin kalıp beklemek bize düşen ♥️

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    129,9 KB · Görüntüleme: 100
Döngünün 16.günü de 2.çizgi pembeydi şimdi solmuş tabii 20sinde başladık ilişkiye 1dolu 1boş geçti. Şimdi sorularım şöyle ben geç mi adet olacağım bu durumda FLO uygulaması 35.güne kadar erteledi.çok korkuyorum bu kadar düzensiz olmadım hiç adeti 2gün ileri -geri yapardı en fazla.
Canım yarın daha koyu olabilir çizgi :/ bilemedim benim dün hafif koyuydu ama bugün daha koyu çıktı. Bunu da bilsek süper olur ya🫠

Ben farklı bir şey soracağım yardımcı olursanız çok sevinirim

Bugün o bahsedilen yumurta akı gibi akıntılarımdan oldu ovulasyon testim de çift çizgi, dün ikinci çizgi silikti.

Normalde çift çizgiden sonraki 24 saatte yumurtlama gerçekleşmiyor mu akıntı gelmesi normal mi yoksa asıl yumurtlama günüm bugün mü. Ben bir türlü çözemedim şu test işini 🥲
Benim dün sabahtan itibaren akıntım çoktu, akşam silik çizgi koyulaştı, pik sandım ama bugün akıntım düne nazaran oldukça azaldı ve bugün çizgi daha da koyulaştı. 😇

Benim dün sabahtan itibaren akıntım çoktu, akşam silik çizgi koyulaştı, pik sandım ama bugün akıntım düne nazaran oldukça azaldı ve bugün çizgi daha da koyulaştı. 😇
Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız o zaman yumurtlama günümüz ne zaman oluyor bizim 😊 testlere göre yarın olması lazım ama akıntıya bakarsak geçmiş oluyor benim de azaldı çünküü

Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız o zaman yumurtlama günümüz ne zaman oluyor bizim 😊 testlere göre yarın olması lazım ama akıntıya bakarsak geçmiş oluyor benim de azaldı çünküü
Yani kontrol çizgisiyle aynı koyulukta veya daha koyuysa pik günündür, ama önceki günlere göre daha belirgin olmasıyla birlikte yeterince koyu değilse daha koyu olma ihtimali -pik yarın olabilir- var. Ben dün pik sandım, bugün daha koyu çıktı… bir sonraki ay akıntımdan sonraki günün pik olma ihtimalini göz önünde bulundurup çizginin daha koyu olmasını beklemeyi düşünüyorum 🫠

35 günlük döngü normal kabul edilir. Uygulamaları baz almayın. Onlar dizim girdiğiniz bilgiler doğrultusunda size öngörüleni gösterir ama vücudunuz her ay aynı düzende gitmeyebilir. Kafanız karışıksa bir dolu bir boş şekilde değerlendirin çocuk istiyorsanız. Benim ovülasyon testlerime benziyor dengesizlik var. Pcos musunuz

X