Ovulasyon Testi Önerisi

Hic ikinci cizgi yoksa bayagi bir erken demektir. Tahmini yumurtlama gunlerine yakin hergun yap. En azindan ikinci cizginin silik cikmasi gerekir. Bende bu sabah yaptim ve ikinci cizgi bayagi cikti ama tam degil. Bugun 16. gunum yani yumurtlama gunum olmasi lazim ama benim reglim ogleden sonra basladigi icin tam 16. gun dolmadi o yuzden bu aksama kadar bence ikinci cizgim tam cikar benim. Ayrica sag kasigim agriyo belliki sag yumurtaligim faaliyette. Bakalim hayirlisi hakkimizda...

bebekim ben de kullanıyorum ovulasyon testi ama o beni cok strese sokuyor. bu ay kullanıp kullanmamak konusunda emin degilim.

arkadaslar yazılarınızı okudum bırbırınıze olan destegınız gıttı ALLAH ım ınsallah en kısa zamanda ısteyen herkeze saglıklı ve hayırlı bır bebıs evlat nasıp eder.bende ovulasyon testını burda duydum ve gecen ay eczaneden aldım adetımın 12.gunu denedım cok koyu degıldı ama cızgıyı gordm o gun beraber oldum ıcım huzursuzdu sankı gunu degıldı dıye ama sonra esım 14.gunu yıne bu testı yapsana bakalım ne cıkacak dedı yıne cızgı gordum o gun tekrar beraber olduk daha sonra bırlıktelık olmadı.suan adet lıyım ve ben 29 gunde bır adet oluyorum.buay 13.gunu yaomaya baslıyacagım ama bırsey sormak ıstıyorum acaba ben bu testı cızgı gordukten sonra daha yapmıyacakmıyım tek o gun mu ılskı olacak yoksa hergun bu testı yapıp cızgı gormeyene kadar beraberlıge devam mı?????bana yardımcı olursanız cok sevınırım

arkadaslar yukarıda yazım eksık kalmıs pardon(bırbırınıze olan destegınız cok hosuma gıttı)

bebekim ben de kullanıyorum ovulasyon testi ama o beni cok strese sokuyor. bu ay kullanıp kullanmamak konusunda emin degilim.

Senin adetlerin duzenli degildi hatirladigim kadariyla, aslinda bu tamda senin icin. Ne zaman yumurtladigini tahmini bilemedigin icin kit kullanman daha iyi olur gibi geliyor.

Benim dundu yumurtlama gunum. Ben kiti sabah kullandim kirmizi bayagi cikti anladim ki 16. gun daha tam dolmamis. Aksam saat 9:30 10:00 gibi ovulasyon gerceklesti bende cunku vucut isim cok dustu ve sag kasigim agriyordu. Bu sabah olctum tekrar cikti isim, ayrica yumurtladigin zamani akintindanda anlarsin, cok yapiskan bir hal aliyor.

Ikinci cizginin birincisiyle ayni koyulukta yada ondanda koyu cikmasi lazim. Bu sekilde gordugun zaman 24-36 saat icinde iliski olursa tutma ihtimali cok yuksek.

Sen gecen ay anladigim kadariyla tam zamaninda birlikte olmamissin. Adetin 29 gunde bir oluyorsa 15. gun senin ovulasyon gunundur. 13, 14, 15. gunlerde 4 saat sivi almadan bu testi yap, ikinci cizginin digeriyla ayni yada ondanda koyu oldugu gun birlikte ol.

Ayrica 2 gun birliktelik olmamis olmasi gerekiyor, spermlerin kaliteli olmasi acisindan. O yuzden bir 13. gun birde iki gun ara verip 15. gun olursa iyi olur. Mesela benim yumurtlama gunum dundu ama ben sadece 1 kere denedim, en muhtemel zamanda, bir dahada deneme ihtiyaci gormedim cunku zaten ondan sonra bir daha birlikte olsak sperm kalitesi dusmus olucak ve zaten spermler iki gun yasiyor kadinin icinde. Yani ozetle, en muhtemel gunde bir kere sansin oluyor. Onu iyi kullanmak lazim.

Son düzenleme:
canı yalnız benim kitte diyor ki her iki cizgi esit ya da test cizgisi koyu oldugunu gorduktn sonra 24-36 saat icersinde iliskiye girin diyor. yani o aksam girersem erken oluyor. biz sonraki gun girmek gerekmior mu? LH pikinden 24-48 saat sonra gerceklesmiyor mu döllenme?

bir de ben gecen ay adacayı hayıt vs derken 28 i yakaladım sukur:) 14 gun yumurtlama gerceklesti Allah'ıma sukur.

bu ay da kullanmaya karar verdim kiti. cunku iyice emin olmam gerekiyor. yumurtlamayı bilmek adetin gununu bilmek icin de iyi oluyor. su gun yumurtladım su gun adet olacagım. ne guzel.
bir de ben artık ısı ölmüyorum. cunku artık ne oldugunu biliyorum. yani yumurtlamadan sonra bir iki gun olcyorum yukselmisse tamam. dvam etmiyorum olcmeye. boylece stres olmuyorum. yumurtlamadan 10 gun sonra vs tekrar olcuyorum. bakıyorum nasıl gidiyor. dusmusse anlıyorum ki adet olacagım. yukselmeye devam ederse umut devam ediyor.

Evet canim dedigin gibi. Ama spermler 2 gun yasadigi icin, ovulasyon daha olmadan iliski olmasi daha iyiymis. Ovulasyon oldugunda yani yumurta tuplere gittiginde artik gec oluyor yani hala olma ihtimali var ama daha tuplere gitmeden iliski olursa, orada hazirda spermler olucak ve dollenme ihtimali daha yuksek olucak. Mesela benim ovulasyon dundu, bugunde akintim yapiskandi hala iliski olsa olur ama zaten su an icimde spermler oldugu icin gerek gormedim. Ovulasyonun gerceklestigini isimin dusmesinden anladim birde sag kasigim cok agridi. Bilemiyorum yinede bir bakalim nolcak. Allah buyuk.

Kibelecim senin gebelik bolumu basligi altindaki luteal faz la ilgili actigin konudaki yazilari okudum ve bir bayan cift cizgiyi bu sekilde 17. gun gormus ve 18. gunum yumurtlama gunu demis. Yani buna gore benim yumurtlama gunum bugundu yani 17. gun. Benim kafam su isinin dusmesi olayindan karisti. Gecen ayda isim 16. gun dustu ve sonraki gun cikti. Bende yumurtlama 16. gun oldu dedim. Dun aksamda saat 10 a dogru isim dustu 97.3 e kadar ve bu zaman ayni zamanda cift cizginin tam oldugu zamandi ve bu sabahta isim 97.8 e yukseldi.

Ama ne olursa olsun, dun iliski olmus olmasi yinede iyi bence spermler en az 2 gun yasadigi icin. Bu arada senin yukaridaki cevabini okuduktan sonra ne olur ne olmaz dedim ve esimi hemen kandirdim.Kötü Kazen Bakalim nolcak bu ay.Şeniz

Insallah ikimizde hayirli bir haber veririz bu ay.

Son düzenleme:
Kızlar testlerimi hergün kullanıyorum bugünler olası yumurtlama günlerimdi ama hala bir numara yok bende. Ne pembe, ne mor, hiç çizgi yok kızlar bende ya(( Adetimin bitiminden itibaren 2 günde bir yaptım, olası yumurtlama günlerime yakın hergün yapmaya başladım. Ama tık yok. Ateşim iniyor, çıkıyor ama testlerde hiç değişiklik yok. Azıcık pembe olsa umutlanıcam o da yok. Offf ya çok sinir bişi bu. Bana doktor yolu görünüyor sanırım kızlar...

nesemese bebekim ben geldim kızlar nasılsınız bakalım görüşmeyeli nesemeşe sıkma canını vardır herşeyde bir hayır ama ben derimki gelecek aya ki bu ay hamiş kalmamışsan eğer tamamen serbest takıl hatta mümkünbse yumurtlama gününü vede adet gününü unutmaya çalış öyle dene derim haa yine baktınki negatif o zaman doktora gider içini rahatlatırsın tabii dayanamam dersen bu ay git sana kalmış canım tekrar sizlerle olmaktan mutluyum bu arada bu ne yaa nisan ayı rezmen patlama olmuş her yer hamiş dolu:))))aman ALlah arttırsın inşallah:)))öpüyorum sizleri

Merhaba Kızlar
Ben aranıza yeni katıldım.Yaklaşık bir yıl önce gebelik yaşadım.Bebeğimi kaybettim. 28 günde bir adet oluyorum.Geçen yıl reglimin bittiği 8.gün ilişkiye girdim ve hamile kaldım. Normalde ovulasyon dönemim 14 ve 16.günler arası olması gerekirken 8.günde hamile kalmışım.Doktora gittiğimizde adet günlerimiz düzenli bile olsa ovulasyon değişebiliyor,spermlerde 72 saate kadar canlı kalabiliyor demişti.Bu yıl bebek düşünüyoruz iki aydır denedik olmadı .Üçüncü denememiz bu ay medi smart ovulasyon testi aldım.Adetim bittiği gibi her gün kullanıyorum. Hatta bitince bir kutu daha alacağım.Çevremdeki çoğu arkadaşlarımda adet bitiminden hemen sonra ilişkiye girip hamile kaldılar. Her kadında hatta aynı kadında farklı dönemlerde yumurta çatlayabiliyor.Denemeye devam yani :) Paylaşmak istedim sizlerle bende artık kafaay takmaya başladım . Alalh hepimize sağlıklı ve hayırlı evlat verir inşallah

Merhaba canim. Ne olsun, bu ay benim icin telasla gecti sinav ve sunumlarim yuzunden. Haftaya persembede Istanbuldayiz insallah.
Bu ay bebisden yana umutluyum, bakalim nolcak.

Sen neler yaptin?

Canim sen bu ay mutlaka doktora git, ihmal etme. Bu tur seyler ihmale gelmez, zaman onemli. Biraz daha sabir.

valla ne olsun bebekim benimde 7 mayıs adet günüm uslu uslu bekliyorum bakalım iki seçenek var ya adet olacam ya hamiş:)))düşünmem stres yapmam bişeyi değiştirmeyeceği için sessizce bekliyorum:))))tabiiki gönlümün herkese istediğim gibi kendimede hamişliği istiyorum ama herşey nasip kısmet Allah ne demişse o olur şuan acele etmiyorum edeceğim zamanda gelirse gerekeni yaparım diye düşünüyorum

En guzelini yapiyorsun. Dogru ya, ya adet olursun ya hamis, bunu degistirecek birsey olamayacaginada gore, uzulmenin yada telaslanmanin kimseye faydasi yok bende aynen senin gibi dusunuyorum. Beklentiye girmek insani stres yapiyor. O yuzden adet olucak gibi hazirlamak lazim kendini.

peki kızlar ben çatlatma iğnesi ve yumurta geliştirici ilaç kullandım.. bu ayda muhtemelen böyle olacak .. sizce bu durumda ovulasyon testinde verimlilik alarbilir miyim.. yani testi yanıltabilir dışardan gelen bir müdehale.. ne dersiniz...

Canım dediklerin doğru da ben zaten yaklaşık 9 ay hiçbir endişe ve beklentim olmadan korunmasız bir dönem geçirdim, yine olmadı. O zamanlar KK henüz hayatımda yoktu, pek çok bilgiden yoksundum. Benim çevremdekiler benim kadar da bilmiyor.
Bu ay medismarttan 3 paket aldım, bugün 2. paketim bitti ve hala hiç iz yok. Kendimde problem olduğunu düşünmeye başladım. Artık testlerim azaldığı için bundan böyle 2 günde bir test yapıcam yine bir gelişme olmazsa 2 seçeneğim var; ya doktora gidicem ya da bebiş konusunu kapatıcam ta ki o sürpriz bir şekilde gelene dek. Aslında şuanki yaşantım bir bebişin sorumluluğu kaldırabilecek gibi değil, belki de ondan gelmiyordur meleğim. Hiçbirşey bilmiyorum, kafam çok karışık kızlar:uhm:.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…