Ovulasyon testi kafamı karıştırdı. Bi bakar mısınız kızlar

alaimisemaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2013
1.705
1.072
Merhaba arkadaşlar
Öncelikle Ovulasyon testini nasıl ve ne zaman yaptığımı anlatacağım
7Mayıs adet günümdü. 15 mayısta başladım teste. yani adetin 9. günü başladım ve her gün testi yaptım.
1. gün erken olduğunu biliyordum ama sırf silik ile koyu arasındaki farkı bileyim diye başladım. Ayrıca benim ayın 7’sinden evvelki üç gün koyu kahve rengi lekelenmelerim olmuştu. Doğrusu adet döngümün kırmızıdan mı yoksa kahverengiden mi başlayacağı konusunda kararsız kalmıştım. Biraz da bunu öğrenmek için erkenden başladım. İlk gün saat 16.40 civarı testi yaptım ve beş dakika içinde fotografını çektim
2. gün yine aynı saatte testi yapabildim. Sıvı alımına da dikkat ettim.
3. gün cumartesine denk geldiği için saatinde sapma oldu maalesef saat 20.00 civarı testi yaptım
4. gün de 19.30 civarı testi yaptım.
5.gün de yine 19.00-20.00 civarında testi yapıp fotosunu çektim.
6.gün yine tatil bittiği için 16.30 civarında testi yapabildim. fakat idrar tutma konusunda başarılı olamadım testi iki saatlik idrarımla yapabildim
7. gün testi 16.00’da yaptım. İdrar tutma konusunda başarılı olamadım. İdrarımı ancak iki saat tutabildim. Hiç de doğru düzgün sıvı almadım. Bundan bir gün önce de idrar tutamaz oldum yaa :26:
8. gün yani bugün testi saat 15.00’de yaptım çünkü çok sıkışmıştım eğer testi yapmazsam dört buçukta hiç yapamazdım ve beşte dışarı çıkacaktık mecbur bekleyemedim. İdrarım çoktu zaten iki bardak ayran içmiştim öncesinde de çayla su içmiştim ondan o kadar sıkıştım sanırım üç saat ancak tutabildim ve koştum testin başına.:26: (bu kadar detay veriyorum çok afedersiniz Ama teste etkisi olabilir mi fikirlerinizi almak istedim )

Güya ovulasyon günümü tesbit edebileyim diye test aldım, iyice kafam karıştı. :44:7. gün koyulaşıyor diye sevinirken 8.gün tekrar silikleşti. Sıvı alımından olduğunu düşünüyorum testi 8 saat sonra tekrar denesem olur mu yoksa yarını mı bekleyeyim?

Şunu da belirtmek istiyorum. Şu bahsedilen ovulasyon günündeki yumurta kıvamındaki akıntı dün ve bugün bende oldu. Hatta bugün sol kasığımda hafif batma da hissettim. Ama psikolojik olduğunu düşünüyorum. (son zamanlarda kafayı iyice bozmuş durumdayım)

Ayrıca yarın beklenen yumurtlama günüm (internetteki hesaplamalara göre) Oysa 8.gün yani bugün (yumurtlama gününden bir gün evvel ki gün) çizgi iyice silikleşti bişey anlamadım. Bu işlerden iyi anlayan yardım sever bacılarımdan akıl almak istiyorum. En azından bir daha ki ayı kurtarırım 12 tane testim daha var.

Neden bende çok koyu çıkmadı yazılanları okudum diğer çizgiyle neredeyse aynı diyorlar oysa bende olmadı.

Fotoğrafını da ekliyorum arkadaşlar yorumlarınız benim için çok kıymetli, lütfen düşüncelerinizi iki kelime de olsa belirtin.

adet döngün kaç gün ? ben fotoğrafta hiç tam koyulaşma göremedim de
30 günde bir oluyor canım. 7.testte koyulaşmaya başlamıştı yaklaştırıp bakınca belli oluyor biraz. Fotoğraflar net değil malesef. Ama dediğin gibi çok koyu olmadi hiç

Son düzenleme:
ilk günü lekenlenmeye başladığında sayman gerekiyormuş dr bana öle söylemişti ve çok silik çıkmış idrarını tutmazsan hep silik çıkar yakalayamazsın kesinlikle en az saat 4 saat tutarsan gayet koyu çizgi çıkıyor 2 ci çizgi eğer 28 gündür bir adet oluyorsan dün yada önceki gün çatlamış olması lazım yumurtan umarım değerlendirmişsindir ...

30 günde bir oluyor canım. 7.testte koyulaşmaya başlamıştı yaklaştırıp bakınca belli oluyor biraz. Fotoğraflar net değil malesef. Ama dediğin gibi çok koyu olmadi hiç

30 günde oluyorsa kaçırmamışsındır bence 3 4 saatte dikkat et farkı görüceksin canım.

bence saat sekizde tekrarla testini. ben de 34 günde bir oluyorum 13. gün başladım yapmaya.ilk günlerde açıklı koyulu dalgalı gitti ama 17. günde tam koyuluk vardı hatta birinciden daha koyu.

4saat hiç tutamadım yaa zor oluyor öyle hergün uzun süre tutmak yav

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

benimde 2 ay testlerim bu şekil çıktı.tam koyu olmadı.benim genellikle 21.günden sonra yumurtalar harekete geçiyor.yumurtalık tembelliği olduğu için tam koyu çıkmıyor maalesef.istrsen 20.günden sonra bi daha dene belki kopkoyu çizgiyi o zaman yakalarsın

Valla benim de hep ayni boyleydi bu ay testlerim hic tam koyu olmadi umidimi kestim artik adet dongum 35 gibi benim 5-6 gundur yapmayi birakmistim bugun yine yaptim ayni orta koyulukta ben de anlamadim belki de yumurtlama olmadi benim pko var

4saat hiç tutamadım yaa zor oluyor öyle hergün uzun süre tutmak yav

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

rica ederim ama bak bende bu ay ovü kullandım 14 cü tutamadım 1.5 saat anca silikti çizgi ertesi gün çok dikkat ettim kop koyudu 2 ci çizgi yoksa boşuna yapmış olursun canım.

rica ederim ama bak bende bu ay ovü kullandım 14 cü tutamadım 1.5 saat anca silikti çizgi ertesi gün çok dikkat ettim kop koyudu 2 ci çizgi yoksa boşuna yapmış olursun canım.

Doğru diyorsun canim Sağol.
Neyse bir dahaki ay incir kürü yapcam. Daha da dikkat etmeye çalışırım artık en azından sıvı almamaya dikkat etsem iyi olacak. Bir daha geç başlayacam ayrica. Belliki geç yumurtluyorum

bence saat sekizde tekrarla testini. ben de 34 günde bir oluyorum 13. gün başladım yapmaya.ilk günlerde açıklı koyulu dalgalı gitti ama 17. günde tam koyuluk vardı hatta birinciden daha koyu.

Evet 8de bir daha yapcam ama çatlamak üzereyim. 3 saattir tutuyom benim son iki günüm kaldi yumurtladim yumurtladim yoksa bidahaki aya kalacak yarindan sonra eşim bir hafta yok ondan zaten bu telaşım. Bugün koyulassaydi iyiydi... :26:

Amaann yapmadim test mest ben pes ettim arkadaşlar

Ben artık ugrasmayacam bacim çok canım sıkkın

Ben artık ugrasmayacam bacim çok canım sıkkın

Anliyorum seni yumurtlaman gercekkesmedigi ve esininde isi oldugu icin ayri kalacaksiniz yumurtlamanida kacirabikecegini dusundugun icin uzuluyorsun , uzulme canim bence 1 hafta sonra yumurtlayacaksin sen , yumurtan esinin gelmesini bekleyecek sakin uzulme birak akisina burak zaten yumurtlama basladuysa 3 gun ust uste birbirine yakin koyulukta cikar daha vardir yumurtlamana canini sikmasin benim guzel arkadasim,

Sağolasın canım duygularımı iyi anladın. Sabretmek çok zor

Kızlar ben bu testten hiç bir şey anlamadım ya neden benimki koyulaşmıyor Bakın fotoları ekliyorum son durum böyle

İlk testi adetimin 16. günü yaptım. Çok koyu göremeyince iki gün bekledim.

18. gün testi tekrarladım iyice koyulaşmıştır diye beklerken bu sonuçla karşılaşdım

Umudum tükendi ama yine de sırf meraktan iki gün sonra tekrar test yaptım bunda ikinci çizgiden eser yoktu.

Bugün adetimin 23. günü ama bende yumurtlamaya dair bir belirti yok test yapmak da gelmiyor içimden. Bu ay 10 gün boyunca incir kürü yapmıştım. İşe yaramadı sanırım

Eklentiler

• $P7020187.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 587
Son düzenleme:
Merhaba ben 35-40 gunde adet oluyorum 14. Gunden beri yapiyorum ovu. Testi 3 aydir cocuk dusunuyoruz ilk kez bu testlerden kullaniyorum ve 15. Gunden bu yana gun asiri degerlendirdik

Eklentiler

• IMG_20151022_195118.jpg
    98,1 KB · Görüntüleme: 777
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…