Gebeliğe Hazırlık Ovülasyon testi hakkında

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sende benim gibisin kuzum bende şuan sol kasıkta sancı var 2 gündür bugünde sağa geçti ve bugün beyaz sarımsı bi akıntı geldi bilmiyorum başka belirtim yok sende durumlar ne
benimde aynı sekilde bugun akıntının yogun oldugunu fark ettim ama sag ve sol kasıkta özellikte sagda çok agrı var beklemek ne zormus ya 7 oldu henüz ama çok meraklardayım

benimde aynı sekilde bugun akıntının yogun oldugunu fark ettim ama sag ve sol kasıkta özellikte sagda çok agrı var beklemek ne zormus ya 7 oldu henüz ama çok meraklardayım
Bende aynıyım canım malesef grupta varmısın sen mart 2022 gebelik planlayanlar da??

Canım instagramda youtube da birgebeningünlüğü adlı sayfaya bakmanı öneririm muhtemelen yumurtan catlamamıs üç gün sürmüş yumurtlama hala koyumu havuç ye çatlamasına yardımcı olurdu aklında olsun

Zaten pik olması için t nin c ile ya aynı koyulukta olması lazım ya da t nin c den daha koyu olması lazım bu günlerini kesinlikle değerlendir 25 26 si pik olmus muhtemelen bugün de çatlama olmuştur.
Merhabalar;
Nasıl hesaplama yapıyorsunuz acaba öğrenebilir miyim ben uygulamadan takip ediyorum ama bugün bir değişiklik oldugunu fark ettim ve regli uzunluğum 28 günden 25 güne düşmüş dış gebelik öyküm vardı bitti şükür ilk adetimi 11 martta oldum ikincisini 10 nisanda oldum ama şuan adet olmadım kan testi verdim fakat doğurganlık zamanımı hesaplama takibi yapmak için söyleyebilir misiniz nasıl olmalı ?

olmayı bekledıgın adetten 14 16 gun kadar once yumurtlama oluyor. benım 15 gun. cogunlugun 14. ama 11 olan da var hem de bı suru tanıdıgım..takvım uygulamaları 14 gunu baz alır. 28 gunde adet olan bırının 14. gun yumurtlaması oldugunu gosterır. 25 gunde adet oldugunda da 11. gun yumurtlama kabul eder. ama ovulasyon testı takıp etceksen adet bıtımınde hemen baslamaanı tavsıye ederım :))ve pık gorup sılıklesene kadar devam etmenı :)

Şimdi size şöyle desem bana izah edebilir misiniz ? Öncelikle pik nedir bilmiyorum kusura bakmayın bu terimi görmemiştim hiç
Sonrasında uygulama takibine göre 10 nisanda adet oldum 6 gün sürdü 18 -25 doğurganlık zamanı gösteriyor ve bu süreçte birliktelikler yaşandı şuan adet olmam lazım ama olmadım. Bu tarihlere göre yumurta çatladı mı çatlamadı mı bilmiyorum
Birlikteliklerden sonra eczanedn test alıp yaptım negatif ama regli olmadım bende bugün kan testi verdim bende geç döllenme olmuştu acaba yine aynısı mı oldu ?

olabılır gec yumurtlama olmussa daha gec bellı olucak hamılelık olussa bıle. yanı cocuk ıcın ugrasıyorsan eger bıraz daha detaylı arastırmanı kontrol olmanı onerıyım :) şımdı pik dedıgımız ovulasyon testındekı c ve t bolgesıne cıkan cızgılerden t dekının c ıle esıt olması ya da daha koyu olması durumu yanı catlatmak ıcın o yumurtayı vucut hormonu yuksek mıktarda salgılıyor.. sonrakı gun ya da bı sonrasında sılıklesır. catlamadıysa kıst olduysa bıle adetın gelmıycek ve boyle kan ya da ıdrar testlerıyle ugrasıcaksın . adetın 10 gun gectıgınde hala gelen gıden yok ve test negatıfse kontrole gıt. :) yumurtlamadan 10 gun sonra dr lara gore de en erken 12 gun sonra kan vermek en mantıklısı. daha da adet olmazsa adetını bı kac gun gectıgınde ıdrarda yapmalı pozıtıfı gorursen kan vermelısın :) bu aydan sonra toplu olan lh testlerınden al eczanedekıler pahalı ınternette bulabılırsın. adet bıtımınde test yapmaya baslarsan yakalarsın yumurtlama olmus olmamıs anlasılır ya da dr a gıdersen o takıbını yapabılır.

Aslında her şeyi araştırıyorum sadece hiç ovulasyon testi yapmadım ve terimlerini bilmiyorum
Doktorum ektopik geçirdiğim için temkinli yaklaşıyor o yüzden kan tahlili iste belirtilerim var ama bilemiyorum yarın sonucu göreceğim idrar testi yanıltsada bazen kan testi yanıltmaz. Bilgiler için teşekkür ederim sağolun

Uygulamalar tahmini soyluyo yani her zaman doğruluk payı yok ben ovulasyon testi kullanarak gebe kaldım yumurtlama takibi yaptım o günlerimi değerlendirdim onun dışında hiç bir ilişki yaşamadım. Yani şu gün olmuştur diyemem ben.

İşte bu yüzden bilemeyiz takvim ortalama olacak günleri söylüyo yani mesela 28 günde bir adet oluyosaniz o rakamdan 14 gün öncesini say o günleri ortalama olarak yumurtlama kabul ediyo. Ama işte bunun bir kesinliği yok belki erken yumurtlama olur hemen adet bitiminden sonra belki de dediğiniz gibi geç yumurtlama olup geç döllenme olur. Onun için ovulasyon testleri var yumurtlama takibi için. Eğer adet olursanız diğer aya kullanmanızı öneririm. Bu arada pik demek yumurtlama gerçekleşecek demek. Yani ovulasyon testinde c ve t çizgisi her ikisi de aynı koyulukta çıktığı gün ovulasyon gerçekleşecek demektir. O günlerin değerlendirilmesi gerekiyo gebelik oluşabilmesi içinumarım açıklayıcı olmustur

Çok sağolun açıklayıcı anlatmışsınız Henüz adet belirtileri yok maalesef mide bulantısı hissi baş dönmesi sürekli aç hissetme durumu var günde 15den çok idrara çıkıyorum söylemesi ayıptır benim için normal değil bunlar ama meme hassasiyeti yok her gebelikte olmuyor sanırım yarın ki çıkıcak test sonucuna bağlı ona göre yol izleyeceğim hayırlısı neyse o olur inşallah

Son düzenleme:
Sık idrara çıkma bende de çok olmuştu. Meme hassasiyeti konusunda tabikide herkeste aynı belirtiler olmaz kimisinde hiç belirti olmuyo. Hakkında hayırlısı olsun inşallah vardır birşeyler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…