Ovülasyon gününde ??

zambakl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
272
3
Merhaba Arkadaşlar,

Ovülasyon dönemim hesapladığıma göre (internetten) 19.08.2009 ile ovülasyon günüm olan 24.08.2009 tarihinde çıktı..Şimdi biz 18 ağustos ve 24 ağustosta birlikte olduk,

Sizce hangi gün şansım daha yüksektir?

24 ü ovülasyon gününüz diyor hesaplamada ovülasyon gününde hamile kalınır mı yüksa önceki ve ertesi gün dahamı şans yüksektir?

Lütfen bilenler bana bu konuda yardımcı olsun,

Teşekkürler Şimdiden emek verip yazan herkese...

arkadaşım, o tarihlere pek güvenme. o tarihten önce de yumurtlayabiliyorsun. (ben gibi) en güzeli ovulasyon testi al.

ayın 20 si ile 26 sı arasında 2 günde bir düzenli ilişkiye girseydiniz daha garanti olurdu..tam gününü bilemezsin..bünye farklılık gösterebilir..birde 6 gün ara vermişsiniz..spermlerlerin canlı kalabilmesi için max 4 günde bir yenilenmesi lazım..en sağlıklısı 2 günde bir ilişki..

dikkat edilmesi gereken bir nokta var: bazen vücut erken veya geç yurtlayabiliryor. o programlar otomatik olarak siklusunuzdandan 14 dgün öncesini ovulasyon tarihi olarak gösteriyor. ben de oldu gösterdiği tarihten daha önce ovulasyon gerçekleşti. test almasaydım bilemeyecektim. en güzeli test yapmak bence...

Peki tam yumurtlamanın gerçekleştiği günde olan birliktelikte sizce gebelik şansı nedir?

Ben o günümü issedebiliyorum,

kasık ağrılarımdan,vücut ısımdan

şansın çok yüksek ben ovülasyon testi kullanarak hamile kaldım..

gülen yüz çıktığında 48 saat içinde ilişkiye girin yazıyordu testte bizde gülen yüzü gördüğümüz gün sonraki ve sonraki gün denedik oldu :) allah isteyen herkese nasip etsin..

Teşekkürler ducks,

Aslında henüz 2 aylık evliyim fakat 29yaşındayım..eşimde 31..

Sağlıklı bir gebelik süreci için 30 dan önce anne olmak istiyorum bu sebeplede 2 ay hiç korunmadık,

Umarım hayırlı ve doğru zamanda sağlıklı bebeklerimizi kucağımıza alırız,

Sevgiler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…