Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ne icin cekiliyo hsg ben hic bisey cektirmedim olmazsa olmazmi ki bebek icin
Şöyle KuZum 1 yılı dolmadan dr lar hiç bir test yapmıyor ancak 1 yılın dolduysa kontrole alıyor seni yumurta takibi yapıyor, sperm testi hormon testi ve rahim filmi yani hsg istiyor tüpler açık mı diye bunların hepsi temiz ise sorun yumurta büyütüp çatlamasında olduğu düşünüyor buna göre ilaç veriyor yumurta büyütüp çatlaması için ben şuan işte bu aşamadayım 1 yıl olduğu için testleri istedi tek hsg kaldı oda yarından sonra çekişecek bu şekilde senin 1 yıl dolmadıysa bakmıyorlar doğal yoldan zamanın var diye inşallah da ihtiyaç olmaz

Hic bir sey icin stres yapma rahat ol. Çünkü her sey zamani gelince oluyor.. hakkinda hayirlisi olsun.. sonuna kadar yardimci olurum canim
Saol birtanem ya iyi dileklerin için inşallaj zamanı yakındır artık. İşin Aslı oyle böyle derken 1 yıl oldu çalışıyordum vs yumurta takibi hiç birşet yapmadım ki ben adetini bile takip etmeyen biriydim son 2-3 aydır üstüne düştüm yumurtlama günümü de bilmiyorum işte size denk geldim artık bende dikkat edeyim vakalım şansım artar bu şekilde belki . Eş zamanda da zaten dr takip edecek ilaç vereceği içni

Kızlar ben hep 14. gün yumurtladığımı düşünüyordum. Takvimim falan öyle görünüyordu ama bu ay ilk defa test yaptım. Bi baktım 11. gün yumurtladım. Size de örnek olsun..

Allah yardimcin olsun hic kimyasal falan oldumu sende valla bn ne durumdaym bilmiyorum ama bikez gecen ay kimyasal gebelik yasadim Yumurtam pik oldu catladi hepsini gorduk ama nolur bilinmez

Bugün 3.gun birlikte oluyoruz iflahim kesildi sabah 6..30da ise gdiorm gece 3de dus al vaydr halimize Allah emeklerimizi bosa cikarmasin 2gun pik gordum bugun catladi

Hadi ya bunu öğrendiğim iyi oldu aselece zamanı gelince bana yardımcı olacağından Emin’im bugun son günüm yarın da testlerim geliyor inşallah bakalım nasıl olacak yarından sonra da hsg var
Hsg korkulacak bir şey değil, evet sıfır ağrı acı değil ne derseniz artık, inanılmaz yoğun bir adet sancısı hissediyorsunuz ama çok kısa sürüyor bir dakikadan bile az belki gerçekten. Çekim bittiği anda oha kendimi neden bu kadar kastım, kaç geceyi zehir ettim diyorsunuz ki ben öyleydim iki gün uyku uyumadım. Çekim yapılırken içinizi gösteren ekrana bakın. Gitmeden şöyle düşünün içinizi göreceksiniz. :) bir de tavsiyem yolda su içmeye başlayın sıkışıp gitmemek ekstra bir strese yol açıyor. İstanbul’da mısınız? Ben çektirdiğim yerden memnun kalmıştım tavsiye ederim.

Bugün 3.gun birlikte oluyoruz iflahim kesildi sabah 6..30da ise gdiorm gece 3de dus al vaydr halimize Allah emeklerimizi bosa cikarmasin 2gun pik gordum bugun catladi
Amiiin sen elinden geleni yap da kuzum olur inşalllahhhhh
Senin nezman belli olcak busra varmi bi belirti falan
Bende hiç belirti yok. Benim ilkinde de belirtim yoktu zaten. Belirti aramıyorum ama yarın sabah test yapıcam bakalım ne çıkar. Sonucu yazarım. Pozitif çıkarsa kesin yazarım :)))

Çok teşekkür ederim ya bende ilk dr deyince ne olduğunu bilmiyordum tabiki dedim sonra araştırınca baktım herkes acı ağrı vs birçok şey anlatmış korkmaya başladım sonra biraz daha araştırıdm özellikle işlemi, memnun kalınan yerleri filan bir arkadaş şişli ecomarda çektirmiş ağrı hissi minumumuş hatta o yüzden anestezi bile yokmuş orda fiyat da piyasaya göre makul geldi orda karar kıldım. O yüzden korkum da azaldı gibi diyebilirim şuan tek stresim bir an önce o aşama bitsin tedavi me göreceksem o başlasın oldu istanbuldayım bu arada tabi ki önerilere açığım inş aynı yerdir

Su ile ilgili olan konuyu anlayamadım canım su mu içmem lazım randevu alırken hiç bir hazırlık gerekmiyor dediler ama bilmediğim bir şey mi var

Ben betemar’da yaptırdım. O alet bi ecomar’da bi de betemarda var zaten. 600 demişlerdi 450 ye anlaştım ben. Ecomar 650 demişti.

Su ile ilgili olan konuyu anlayamadım canım su mu içmem lazım randevu alırken hiç bir hazırlık gerekmiyor dediler ama bilmediğim bir şey mi var

Su konusu şöyle girerken sıkışık olman gerek, ben yolda giderken içmiştim tabi gerildikçe sıkışmadım o yüzden biraz yürüyüş yapmıştık eşimle sıkışana dek .

Su konusu şöyle girerken sıkışık olman gerek, ben yolda giderken içmiştim tabi gerildikçe sıkışmadım o yüzden biraz yürüyüş yapmıştık eşimle sıkışana dek .
Hadi ya hiç demediler de oyle birlet orda mı söylüyorlar bunı? Evet 650₺ dediler keşke benim de anlaşma imkanım olsaydı çok sevindim bu iki yerin aynı olmasına randevu aldım Cumartesi olacak yoksa dediğiniz yer de olabilirdi ama aynı olduğuna göre sorun yok inş güzel çıkar peki sonra me yaptınız gebelik ihtimali de artıyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…