Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Rabbim herkesten razi olsun canim saglikli bir gebelige adim atarsiniz insallah bu ay sonunda
Canım dayanamadım testi tekrarladım 2 saat su içmeden. Silik çizgi çıktı 2 3 günüm daha var heralde kızarması için

Eklentiler

• IMG_20190412_200314.jpg
    IMG_20190412_200314.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 87
Devam et canim testlere görünürde pik olmamis daha keske imkanin olsa 12 16 saatleri arasinda duzenli yapabilseydin. 14. 15.16. Gunlerdeki testlerde pik olur gibi geliyor yakin cunku

Keşke ama Böyle başladım böyle devam ediyim bu ay teşekkür ederim canım tam pik olduğu gün mü yoksa bi gün sonramı değerlendiriyim

:olamaz::KK17:@Aselece canım bugünkü testim böyle ama dediğim gibi bugünü değerlenediremiyoruz tutma olasılığı nedir sence ? dün geceyi değerlendirdik

Tarih olmayan bugünkü sence çatlamış mı

Eklentiler

• 20190413_111141.jpg
    20190413_111141.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 96
  • 20190412_180640.jpg
    20190412_180640.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 86
:olamaz::KK17:@Aselece canım bugünkü testim böyle ama dediğim gibi bugünü değerlenediremiyoruz tutma olasılığı nedir sence ? dün geceyi değerlendirdik

Tarih olmayan bugünkü sence çatlamış mı
Evet canin yumurtan çatlamış sorun değil dedigim gibi spermler 24 36 saat arasi yasayabiliyor vucutta. Yarini degerlendirin o da olmazsa mutlaka pazartesi degerlendirin pazartesi son gun bu 4 altin gunden.. stres yapma canim Allah nasip edecekse olacak hakkinda hayirlisi olsun. Bir de testlerinin hepsini siralayip buraya resim atar misin arkadaslara ornek olsun diye..

Evet canin yumurtan çatlamış sorun değil dedigim gibi spermler 24 36 saat arasi yasayabiliyor vucutta. Yarini degerlendirin o da olmazsa mutlaka pazartesi degerlendirin pazartesi son gun bu 4 altin gunden.. stres yapma canim Allah nasip edecekse olacak hakkinda hayirlisi olsun. Bir de testlerinin hepsini siralayip buraya resim atar misin arkadaslara ornek olsun diye..

İnşallah canım çok sağol..

Tabiki atarım ama şimdi evde değilim inşallah eve geçince çekip atarım

Canim bu insan vucudundaki lh degerinin devamli var oldugu icin cikar lh yumurtlama zamani en yuksek dereceye cikar ve bu da bu yuzden koyu çıkar adetin yakin hormonların da yukseliyor haliyle. Ovu testlerini adete kadr yapma artik bosa harcama. Adet olursan da ovulasyon testlerini burdan takip edelim diger aya. Bur de adet bitiminden baslangicina kadar duzenli ilişki öneriyorum. Yani 2 gune bir iliski. Ovu tarihinde de 4 gun ara vermeden iliski.. ayi bu sekilde tamamladigimizda hamilelik sansini daha da artirmis oluyoruz bir de ceviz ve kabak cekirdegi tuketmeniz yumurtalik ve spermlerde kaliteyi artiriyor. Bilginize kizlar

Canim bu insan vucudundaki lh degerinin devamli var oldugu icin cikar lh yumurtlama zamani en yuksek dereceye cikar ve bu da bu yuzden koyu çıkar adetin yakin hormonların da yukseliyor haliyle. Ovu testlerini adete kadr yapma artik bosa harcama. Adet olursan da ovulasyon testlerini burdan takip edelim diger aya. Bur de adet bitiminden baslangicina kadar duzenli ilişki öneriyorum. Yani 2 gune bir iliski. Ovu tarihinde de 4 gun ara vermeden iliski.. ayi bu sekilde tamamladigimizda hamilelik sansini daha da artirmis oluyoruz bir de ceviz ve kabak cekirdegi tuketmeniz yumurtalik ve spermlerde kaliteyi artiriyor. Bilginize kizlar
Benim hep silikleşirdi canısı o yüzden bu kadar üstüne düştüm. Hamileliği bıraktım kistten korkuyorum şuan. Bu ay ilk defa bir gün arayla yaptık. Ve birazda bu yüzden umutluydum. Elimizin altında hep onlardan yiyoruz canım. İnş bi adet olayım yeni bir aya gireyim de beraber takip edelim.

Aselece Aselece canım bişey sorucam benim sol kolum da uyuşukluk oldu az evvel bazen üzerine falan yattığımda olur ama hemen geçer çok çabuk uyuşuyor bugün, bide sol elim parmaklarım hala karıncalanıyor geçmedi acaba neden olur bi fikrin varmı ? 🙄

Çok alakasız mı oldu bilmiyorum ama 😣önemseyerek detaylı cevapladığın için sana sormak istedim 😊🤗

X