Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu ay kafayı yemişcesine test yaptım adete 7 gün sen başladım yapmaya bügünde yaptım ve görünürde hiç bişy yok. Ama sanki telefonun flaşıyla bakınca çok çok silik bir çizgi var. Ama bu göz yanılmasıda olabilir..:olamaz:
Yakin zamanda Yaptigin gebelik testi varsa resim atabilir misin yoksa bu sabah ilk idrarla gebelik testi yap

Var bakıp bakıp duruyorum bişy gözükmüyor.. ama çekerim şimdi. Ben şöyle düşünüyorum. Acaba bu ay geç yumurtladım o yüzden mi adetim geçikti. Tam net 3 ü gibi görüyorum.

Ünlem işareti koyduğum yerde çok çok hafif görüyorum yada görmek istiyorum :bicak:

Eklentiler

• 007AEAB2-52FC-431B-BA58-E1A41EF1E3F3.jpeg
    007AEAB2-52FC-431B-BA58-E1A41EF1E3F3.jpeg
    305,4 KB · Görüntüleme: 207
3 nisan da yumurtlama gorunuyor 4 nisanda catlamis sen 3 4 5 6 birlikte olman gerekiyordu. Buna göre senin adet günün daha gelmemis gibi 16 17 nisanda olursun adet bu hesaba gore
Aklımı karıştıran bütün çıkan pik . Bu arada kuyruk sokumu ve belim ağrıyor adet olacakmış hissi de var ara ara hissediyorum bunu dünden beri

Ne tatlisin yahu sağolasın 💞2senelik evliyiz 6ay falan oldu deniorz ama oyle hummuali bi calismamiz yok nasil olcak bilmiyorum🤷‍♀️Esim cok istekli degil kendi kendime bukdr oluyo😭

Se nekdrlik hamilesin masallahbu arada🧿 kac yilllik evlisin hemen istedigin gbi mi oldu

Ne tatlisin yahu sağolasın 💞2senelik evliyiz 6ay falan oldu deniorz ama oyle hummuali bi calismamiz yok nasil olcak bilmiyorum🤷‍♀️Esim cok istekli degil kendi kendime bukdr oluyo😭
Canım ilk hormon testlerine baktır. Prolaktin yüksekliği triod gibi hormonlar gebeliği çok etkiliyor. Benim yüksekti çünkü şimdi triodi düşürmeye çalışıyoruz. Sağlıklı bir gebelik için baktır bence.

Allah nazarlardan korusun ikinizde:KK200: sağ Salim kucağına almayı nasıp eder inş . Peki senin belirtilerin nelerdi.
Amin kuzum. Allah sizlere de nasip etsun en kisa hayirli zamanda. Benim yumurtlamadan itibaren karnim ignelendi hep. Cok kasiniyordu karnim. Gunduzleri cok usuyor geceleri cok yaniyordum. Goguslerim cok sismemisti ucu bezelenmisti ama bezeler iki aydir vardi zaten. Meger ki hamilelige onceden hazirlanmis vucudum bilememisim. Adete 1 hafta kala yerlesmr kanamasi gördüm 5 gun once de idrar testinde gördüm

Ya aslinda baktirmistm dr hepsi normal demisti sonra baska dr ye gdince evlennce yasminle korunduk belki de onu kullandin diye boyle normal cikmistir sonclar demisti bilmiyorum napicam cok mutsuzm😞

Bende ayni durumdaydim kuzum esim istemiyordu sonradan istemeye baslayinca ovulasyon testine basladim. Bence sen de ovu testini yap esin cok istekli degilse diger zamanlar zorlama ama ovu testinde 4 gunu sen eşine yanaş canim istiyor diye 4 gunu oyle degerlendir diger gunler de o istediginde yaparsin sorun olmaz

Amin kuzum. Allah sizlere de nasip etsun en kisa hayirli zamanda. Benim yumurtlamadan itibaren karnim ignelendi hep. Cok kasiniyordu karnim. Gunduzleri cok usuyor geceleri cok yaniyordum. Goguslerim cok sismemisti ucu bezelenmisti ama bezeler iki aydir vardi zaten. Meger ki hamilelige onceden hazirlanmis vucudum bilememisim. Adete 1 hafta kala yerlesmr kanamasi gördüm 5 gun once de idrar testinde gördüm
Ben bir boş gebelik geçirdim “ sebebi triodmiş”” tabi ozamanlar bunları bilmiyor insan cahillik işte kimsede demediki git baktır et diye. Sonrasında müdahile ettiler ama iş işten geçmişti. Neyse bende de yerleşme kanaması oluşmuştu. Şimdi hiç birşey yok akıntım çok fazla oldu aşırı derecede ama yerleşme kanaması geçirmedim. Oyüzden sanki bu ayda yokmuş gibime geliyor :olamaz:

X