Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Catlamama sorunu pkoya ozgu bir durum degil canim. Stres yapma yumurtlamayi etkiler. Oncelikle sakin ol. Cok kisi ile konusup kafani karistirma. Testlere devam et bu ay macuna baslamissin adete kadar devam et baktin fayda goremiyorsun kullanma. Ben cok macun taraftari degilim.ama madem basladin devam et bakalim. Testlere adet bitimi mi basladin? Test yapmadan 2 saat once sivi alimini birakiyor misun? Testleri 12 ile 16 saatleri arasinda hep ayni saatlerde mi yapiyorsun? Bunlar onemli.. birde eger atabilirsen test fotolarini,, gunluk test yorumunu yapabilirim. Stres yapmaman icin en azindan..
Yaa çok sağol ne güzel içtenlikle yardımcı olmaya çalışıyorsun dediklerinin hepsini yaptım ama bugün şeffaf akıntı geldi zaten karnım da ağrıyor testler bozuk galiba zaten çizgi ortasında bile değildi saatler sonra da sarardı çok üzülüyorum ya kaçırdıysam piki test yüzünden bugünkini çektim sadece diğerlerini çekmedim ,sinirlemdim attım bozuk diye, zaten artık bir önemi de yok bence eşimle aramız düzelmiyor çocuk için hiç çabalamıyor tek başıma da yapamayacağıma göre :KK43: allah bana yardım etsin ayrılmak en doğrusu galiba çocukta olmuyor zaten yolumu beklemez,

Cnım günaydın, benim yardımınıza ihtiyacım var ben dünden beri yunurtlama yaşadığımı düşnüyorum ateşimi üç gündür ölçüyorum diğer günler 36.2 iydi bugün sabah 37.1 oldu ve aşırı derece batma var karnımda ayrıca akıntım çok yoğun ben normalde akıntı yaşayan bir kadın değilim hem şeffaf akıntı gördüm hem süt kesiği gibi beyaz,ama ovülasyon testi yapıyorum böyle çıkıyor, sizce kesin dediğimiz bir belirti var mı hangisine inanmalıyım ve testlerim ilk yaptığımda normal sonradan bozuluyor sararıyor kırmızı oluyor

Eklentiler

• D2ECE7C2-7BAD-4467-B6C8-89A6B7A86DF1.jpeg
    D2ECE7C2-7BAD-4467-B6C8-89A6B7A86DF1.jpeg
    74,4 KB · Görüntüleme: 236
Cnım günaydın, benim yardımınıza ihtiyacım var ben dünden beri yunurtlama yaşadığımı düşnüyorum ateşimi üç gündür ölçüyorum diğer günler 36.2 iydi bugün sabah 37.1 oldu ve aşırı derece batma var karnımda ayrıca akıntım çok yoğun ben normalde akıntı yaşayan bir kadın değilim hem şeffaf akıntı gördüm hem süt kesiği gibi beyaz,ama ovülasyon testi yapıyorum böyle çıkıyor, sizce kesin dediğimiz bir belirti var mı hangisine inanmalıyım ve testlerim ilk yaptığımda normal sonradan bozuluyor sararıyor kırmızı oluyor
Canim testlerin bozuk sanirim
Beyaz yogun sunen akinti ise bugun ve 4 gun degerlendirin mutlaka olur mu

Evet canim hayirli olsun darisi gebelik olsun insallah.. bugunu ve 2 gunu daha degerlendirin
Bugün sabah değerlendirdik yarında akşam degerlendircem kuzucum✔️ amin inşallah gebelikte olur dış gebelikten dolayı sağ yumurtalığım ve sağ tüpler alındı😔 dua edin bana 🤲🏽😔

Bugün sabah değerlendirdik yarında akşam degerlendircem kuzucum✔ amin inşallah gebelikte olur dış gebelikten dolayı sağ yumurtalığım ve sağ tüpler alındı😔 dua edin bana 🤲🏽😔
Allah ol der ve olur insallah emekler bosa gitmez. Sen elinden geleni yapiyorsun. Allah yardimcin olsun dualarim seninle.. uzulme insallah olacak

Ovulasyon dönemi, yumurtalıklarda bulunan yumurtaların dışarı çıkarak döllenmek için hazır olduğu zaman dilimine verilen isimdir. Bir adet döngüsünün 28 gün olduğunu düşünürsek, yumurtlama tarihin yaklaşık olarak bu dönemin 11.-15. günlerine denk gelir. Pco olanlar bu tarihi belirleyemezler.Ancak yumurtalar folikül denen keselerden çıktıktan sonra, canlılığını en çok 24 saat koruyabilir. Bu yüzden yumurtlama gününü bilmen ve o günlerde eşinle birlikte olman hamilelik ihtimalini arttırır.
Kadınlarda yumurtlama dönemi geldiğinde vücut;
  • Berrak akıntı,
  • Yüksek vücut sıcaklığı,
  • Karın altında hafif sancı gibi ovulasyon belirtileri gösterir.
Ancak bazı kadınların adet dönemi düzensiz olabilir veya bu belirtilerin hiçbiri meydana gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda hamilelik şansını arttırmak için yumurtlama tarihinden emin olmak için ovulasyon testlerine başvurabilirsin.
Ovulasyon testi, sana yumurtlama döneminde olup olmadığını gösteren aletlerdir. Bu test, vücudundaki LH hormonunun varlığını tespit eder ve yumurtlama dönemin hakkında bilgi sahibi olmanı sağlar. LH, yumurtaların gelişmesini sağlayan hormondur ve ovulasyon döneminde kolayca tespit edilebilir. Vücudunda LH salgılanmaya başladıktan yaklaşık 24-36 saat sonra yumurtlama başlar.
Ovulasyon hesaplama testine başlamadan önce adet döngünün sürecini biliyor olman önemli. Adetin 28 gün sürüyor ise sorun yok. Teste adetin ilk gunden sayarak 11. günde başlayabilirsin. Adet düzensizliği varsa son üç ayda adet tarihlerini baz alarak adetler ortasindaki en kisa zaman baz alinip teste o zaman baslanmalidir.
Ovulasyon testini sabah ilk idrarla yapmak yanlıştır.En iyi sonucu alman için sabah 08:00 ve akşam 20:00 saatleri arasında yapmanı öneririz. Fakat sabahlari unutup ilk idrarla yapilma ihtimali oldugu icin ve aksam yorgunlugu vücudu etkileyecegi icin biz bu vakiti 12 ile 16:00 saatleri arasinda uygun bir saat secilip her gun ayni saatlerde yapilmasini istiyoruz.
Testi yapmadan 2 saat önce hic bir sekilde sivi bir sey tuketmeyin su da dahil.
Testi yaptiniz ve
  • Eğer çubuk üzerinde aynı koyulukta yada T cizgisi C cizgisinden daha koyu çift çizgi çıkarsa; yumurtlama döneminde olduğunu ve korunmasız cinsel birliktelik yaşadığında hamile kalma ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir.
  • Eğer çubuk üzerinde tek çizgi çıkarsa ya da ikinci çizgi çok silikse; henüz yumurtlama dönemine girmediğini ve hamilelik ihtimalinin düşük olduğunu gösterir

Eğer test üzerinde koyu çift çizgi görürsen bu, 24-36 saat içerisinde yumurtlamanın gerçekleşeceğini gösterir. Bu yüzden test pozitif çıktıktan en geç 24 saat içinde eşinle birlikte olmanı öneririz.
Örnek verecek olursak ayin 1 inde testi pik gördük (ayni koyulukta cift cizgi) ayin 1inde iliski yasiyorsunuz. Ayin 2 sinde test yaptiniz ayni koyulukta cikti yada T cizgisi daha koyu cikti yani yumurta iyice büyüdü catlamak uzere o gunde birliktelik oluyor. Ayin 3 unde test yaptiniz T cizgisi hafif silik cikti artik yumurtaniz çatladı bu gunde birliktelik oluyor ve artik test yapmayi birakiyorsunuz ayin 4 unde de birliktelik oluyor ve artik dinlenebilirsiniz.
Bnde yapl istiyorum bu testi ama hic hic anlamiyorum 3 gun iliskiyemi gircez cift cizgi koyu cikinca

Olduğu günler hangisi 3 ekime denk gelen mi ? Bu teste göre ya test bozuk ya da bu ay yumurtlamanız olmadı
Ya ben anlamıyom bu marka testte hiç daha koyusu göremedim beyaz akıntı 2-3-4 ekimde oldu hatta bugün ciddi bi karın agrısı ile uyandım halen agrıyo yine beyaz akıntı başladı öğle n sıvı alımına dikkat ederek lh testi yaptım acaba mı dedim yok silik

Eklentiler

• IMG_20201011_122646.jpg
    IMG_20201011_122646.jpg
    49,9 KB · Görüntüleme: 57
Ya ben anlamıyom bu marka testte hiç daha koyusu göremedim beyaz akıntı 2-3-4 ekimde oldu hatta bugün ciddi bi karın agrısı ile uyandım halen agrıyo yine beyaz akıntı başladı öğle n sıvı alımına dikkat ederek lh testi yaptım acaba mı dedim yok silik
Beyaz akıntı değil de şeffaf yumurta akı kıvamında bi akıntı olması lazım yumurtlama için ? Adetleriniz düzenli mi

X