Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aselece canım sana bişey sorucam çatladıktan sonraki iki gün ne için bu yumurta 24 saat canlı kalıyor diye biliyorum ben

Merhaba
Son 3 günün sonuçları bunlardan bir önceki gün de pik olmuştu..
Sonuçlarım böyle.. BU artık ihtimalin kalmadığını mı gösteriyor

Eklentiler

• IMG_20200420_130654.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 44
Kizlar bugünkü testim. 12. Günüm bugün Adetlerim duzensiz ve pco var. Testimi yorumlayabilir misinizzz aksam tekrarlayayım mı testi sizce?

Eklentiler

• 20200420_135522.jpg
    93,3 KB · Görüntüleme: 58
Bi bakarmisiniz bn yumurtluomuyum ? Yumurtlamismiyim ilk kez deniorum bu testleri

Eklentiler

• 20200420_144553.jpg
    71,8 KB · Görüntüleme: 41
Merhaba kizlar ben klomen den sonra ovulasyon trsti yaptim 10.gün pik gösterdi ultrasonda ama doktor daha bi haftan var dedi
Dün ovulasyon negativ di bugün ama yine pik e yakin gösteriyor acaba hormonlardan kafayi yemis olabilir mi
10. gün testi

14.gün

Bugün 15. gün

Aselece canım sana bişey sorucam çatladıktan sonraki iki gün ne için bu yumurta 24 saat canlı kalıyor diye biliyorum ben
36 ilr 72 saat arasinda canli kaliyor kuzum. Şimdi mantigimuz şu. Pik yaptığı günü ve çatladığı günü arti 2 gün daha ara vermeden korunmasiz iliski öneriyoruz. Pik yaptığı günü yumurta kocaman oluyor büyüyor ve vücuttaki lh hormonu en ust düzeye geliyor. Sonra yumurta çatlıyor ve içinden sperm ile dollenmeye musait yeni yumurtalar çıkıyor ve bu vikan yumurtalar36 ile 72 saat arasinda sperme açık yani canli kaliyor. Bizim ovulasyondaki amacimiz yumurtlama gunlerinde kadın vucudunda cok sayida sperm olsun ki yeni yumurtalar spermden kaçamasın bis gecmesin. Bu yuzden söylediğim onemli gunler degerlendirilmeli kuzum. Dilerim isteyen herkes hamile kalsin Allah bos birakmasin kimsenin kucağını.

Merhaba
Kuzum ilk test yumurtlama ikinci test catlama. Birinvi ikinci ucuncu ve 4. Testler degerlendirilmeli hakkinda hayirlisi olsun

Kafana takma pik olmadigi surece hormonlar zaten hep oynama yapar canim. Yine de testle takibe devam et insallah

Vucuttaki lh hormonu devamli oynama yapar canim endise etme. Yumurtlama zamani lh hormon seviyesi tavan yapar bu yuzden T cizgisi C cizgisinden daha koyu çıkar. Ne kadar oynama yapsa T çizgisi elbetteki cok koyu olacak yumurtlama olana kadar teste devam etmelisin

Kizlar herkese merhaba. Oğlum diş çıkarma doneminde olduğu için cogu zaman giremedim dönüş yapamadiklarim kusura bakmasin. Musait oldukca burdayim yorumlardan kaciriyorum bazen bu yüzden yumurtlama testlerinizi özelden atarsaniz kacirmamis olurum. Herkese hayirli saglikli gunler olsun inşallah

Merhaba
Yumurtlama çatlama olmuş ilk pik gördüğünün üzerine 12 koyup gebelik testi yaparsın varsa hayalet çizgi de olsa çıkıyor illa

Çok teşekkür ederim canım bilmiyordum ben bunu çatlama gününden sonrasını fazla önemsemiyodum hata etmişim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…