Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende aynı bu sekılde yasadım bu ay ınsallah hepımız ıcın olumlu olur catladıktan sonra yapamadık
Canım sana diyordum ben de aynı oldum. Pik günü , bir gün öncesi oldu ama yumurta catladiginda yani siliklestiginde iliski olmadı. İnsan sanki tutturamayacak gibi, günü kaçırmış gibi hissediyor 😂

Eki Görüntüle 2561710
Kızlar merhaba aranızda benim sorularıma cevap verebilecek biri var mıdır? Sizinle ovülasyon testlerimin fotoğraflarını paylaşmak istiyorum bir de ilişki takvimimi... Doğru mu yapıyorum yoksa aylardır yanlış mı anlamışım bilmiyorum. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz. Ben 24 Kasım öğleden sonra yaptığım testte piki gördüm 25'inde de çatlamayı gördüm yani böyle yorumladım. Pik günün öncesi pik günü ve çatlama günü ilişki yaşadım. Yumurtlamanın ertesi gününü değerlendiremedik ama bir sonraki günü değerlendirdik. Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler.Eki Görüntüle 2561711
Merhaba. Yanlis saatlerde test yapmaniz yanlis sonuc verecektir ki vermiste. Çünkü net bir pik görülmüyor testlerinizde. Ayrica degerlendirmelerjniz de yanlis anlamissiniz. Dogrusu pik günü catlama günü ve catlama sonrasinda 2 gun birliktelik olmali. Yardimci olabilecegim bir konu olursa burdayim. Saglikli gunleriniz olsun

T cizgisi c cizgisinden koyu olur duzenli teste devam etmelisiniz. Her zaman 10. Gunde pik olmaz her zaman 12. Gunde de pik olmaz 10 olur 12 olut 20 olur bu degisir her ay ve her insanda.. bu yuzden sabirla devam etmek gerekir canim.
Yeni gördüm mesajını aselece. Ama yumurtlama döneminde ağrım ve akıntım cok oluyor ordan anliyorum biraz da ona rağmen ağrı yaşadığım günün haricinde belirtisiz bir şekilde olabilir mi yine de

Merhaba. Yanlis saatlerde test yapmaniz yanlis sonuc verecektir ki vermiste. Çünkü net bir pik görülmüyor testlerinizde. Ayrica degerlendirmelerjniz de yanlis anlamissiniz. Dogrusu pik günü catlama günü ve catlama sonrasinda 2 gun birliktelik olmali. Yardimci olabilecegim bir konu olursa burdayim. Saglikli gunleriniz olsun
Çookk teşekkür ederim 🥰
Sanırım sizi bu konuyla ilgili bir süre daha rahatsız edeceğim. 🙈
Hayırlı geceler 💗

Yeni gördüm mesajını aselece. Ama yumurtlama döneminde ağrım ve akıntım cok oluyor ordan anliyorum biraz da ona rağmen ağrı yaşadığım günün haricinde belirtisiz bir şekilde olabilir mi yine de
Yumurtlama her ay farkli gunlerde olabilir ve belirtileri de degisebilir. Her yumurtlamada bariz akıntıyı yakalamayabiliriz. Her yumurtlamada agri olmaz. Bu yuzden belirtilere cok takili kalmayin. Mesela bir ay öyle yumurtlama agrisi cektim ki sandim ikinci adeti olucam. Hatta doktora gidip muayene olmustum :KK70: Diger ay sadece akinti olmustu agri sıfır.

11.5 12 mm yumurta buyumemıs cnm ya 15.gunum gecmı buyucek gene Cumartesi gıdıcem ıncır aldım gınde uc tane yesem faydası olurmu
Bak cok stres yapiyorsun hemde cok.. stresi bir bırak canim. Tamam olgunlassin da gec olsun ama guc olmasin boyle dusun.. birak kendini hemen kurlere verme. Nasil olsa yumurtlama olacak.bunu dusun canim

Bak cok stres yapiyorsun hemde cok.. stresi bir bırak canim. Tamam olgunlassin da gec olsun ama guc olmasin boyle dusun.. birak kendini hemen kurlere verme. Nasil olsa yumurtlama olacak.bunu dusun canim
Buyumez kalır dıye korkuyorum cnm hakkımızda hayıtlısı dıyelım ozaman nabalım bekleyecegız nasıp

Canim hic dusunme yumurtlamayi kafandan at lutfen. Bak o yumurtlama olacak zaten. Sadece stresin ve dusuncen geciktiriyor.
Valla drda stresmı yapıyonndedı ınankı yan komsuda bebek var gece onun aglaması yatakmodama geıyor uyuyamıyorum strese gırıyorum allahımm daha fazla cektırme ne olur sussun dıye dua ediyorum sureklı olumlu dusunmeye calısıyorum cnm Cumartesi ıns buyuyuse gecer yarın test yapsammı

Aselece Aselece canim bugun testim pik yapti
5 aydir ovu yapiyorum piki ve 3 gunu degerlendiriyordum
Bugun ki testim pik sence gun aşiri ilişkimi olsun yoksa ust uste 3 gun degerlendiriyimi
20191205_130405.jpg

Valla drda stresmı yapıyonndedı ınankı yan komsuda bebek var gece onun aglaması yatakmodama geıyor uyuyamıyorum strese gırıyorum allahımm daha fazla cektırme ne olur sussun dıye dua ediyorum sureklı olumlu dusunmeye calısıyorum cnm Cumartesi ıns buyuyuse gecer yarın test yapsammı
Teste devam et bakalim

Aselece Aselece canim bugun testim pik yapti
5 aydir ovu yapiyorum piki ve 3 gunu degerlendiriyordum
Bugun ki testim pik sence gun aşiri ilişkimi olsun yoksa ust uste 3 gun degerlendiriyimiEki Görüntüle 2562085
Canim oncelikle catlamayi görene kadar teste devam et. Pik gunu kac gün surerse o gunleri catlama gunu ve arkasindaki 2 gunu daha degerlendir

X