Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cok saol kafam rahatladi acaba dedkm 27 si pik oldu da ben mi anlamadim dedim cunku koyulasiyo gibi oluyo ertesi gunu silik cikiyo o zaman ben yapmaya devam edeyim tesekkur ederim

Iyiyiz canim surekli oturuyor yada yatiyorum her an dogum olmasin gununde olsun diye. Doktordaydim cok şükür bebegim iyi. Sen nasilsin canim nasil gidiyor
Çok şükür canım çok sevindim Rabbim her daim yâr ve yardımcın olsun,melekler bebeğini korusun ❤
Bende 11.günde pike yakın gördüğümüz koyulasmadan sonra tekrar koyulaşma olmadı canım,düzenli olarak test yapmaya devam ediyorum.Bugün 20.Gün ama koyulaşma yok,standart lh çizgisi var.

Canim o koyu gunleri degerlendir mismiydin yine de devam et bakalim inşallah adet olmadan piki yakalariz bir de bakmışsın ki pik diye bekleye bekleye hamile haberini almışım ne sevinirim valla

Merhaba canım piki yakalamana çok sevindim,sonucu güzel olur inşallah
Benim 11.Gün pike yakın gördüğümüz koyulaşmadan sonra hiç koyulaşma olmadı.Bugün 20.gün yine test yaptım,yine koyu değil.

Adetimin 11.günü normalde 13.gün pik olur fakat dün doktorada gittim yumurtan 11 mm dedi 1 günde en fazla 1.5 2 mm büyürmüş 14 ve 15 gün önemli senin için dedi ama ben pik görüyorum şuan doktorum da iyi bir doktor yardımcı olur musunuz

Eklentiler

• 0FD10571-22F4-4249-B278-97505792687A.jpeg
    129,4 KB · Görüntüleme: 35
Pik gordukce degerlendir. Yumurta buyumesi vucuttan vucuda degisir kimisi hizli buyur kimisi yavaş sen koyu gordukce bu sekilde degerlendir

Canim o koyu gunleri degerlendir mismiydin yine de devam et bakalim inşallah adet olmadan piki yakalariz bir de bakmışsın ki pik diye bekleye bekleye hamile haberini almışım ne sevinirim valla
Ayy ağzından bal damlıyor İnşallah öyle olur
Evet canım 11.Gün koyuydu 12.Gün akşam siliklesti 13.Gün daha da silikti biz 3 günü de değerlendirdik (11,12,13) Tedbir bizden,takdir Allahtan
Yalnız sonrasında hiç değerlendiremedik eşim ciddi derecede rahatsizlandi
Aman ne diyelim hayırlısı,olmadı obur ay olur

Canim sagliginiz yerinde olsun gerisi nasil olsa olur. Rabbim herkese herkese nasip etsin en kisa zamanda. Olsun iyilesince degerlendirirsiniz. Biliyorsun ki herseyin vakti var..

kızlar biri bana yardım edebilirmi ? 3 gündür ovulasyon testim pik çıkıyor.. normalde bir gün çıkar ertesi gün silikleşirdi

Pik gordukce degerlendir. Yumurta buyumesi vucuttan vucuda degisir kimisi hizli buyur kimisi yavaş sen koyu gordukce bu sekilde degerlendir
Teşekkürler Geçen ay 3 gün pik olmustu koyuydu gittikçe koyulaştı insallah yine olur eşim adetin 14.günü gelecek aslında bugün gelecekti 2 gün değerlendirme şansımız olacaktı doktor 14.ve 15 gün dedi yoksa kaçırırsınız dedi o açıdan bileti değiştirdi cuma sabah gelecek eşim ben şimdi kaçırdım mı

Merhaba canım piki yakalamana çok sevindim,sonucu güzel olur inşallah
Benim 11.Gün pike yakın gördüğümüz koyulaşmadan sonra hiç koyulaşma olmadı.Bugün 20.gün yine test yaptım,yine koyu değil.
Canım sağol, piki gördüm de değerlendiremedim iyi mi... Çok hastalandım, acil serumlar falan bugün yeni toparlandım. En azından kendimi anlayabilmiş oldum, bir türlü anlamıyordum pik mi değil mi, test mi bozuk diyordum. Sonra o kadar koyu oldu ki, şüpheye yer kalmadı. Ama taaa 20. günde gördüm, hatta 21 daha da koyu oldu. Aynen devam et olur mu? Benim pikten önceki gün epey silikti. Umudumu kaybetmiştim ertesi gün o kadar koyulaşmasına çok şaşırdım (hatta foto ekleyeyim, fikir verir). 2-3 saat önceden sıvıyı kestim ve tuvalete de gitmedim. Belki o da daha net görmemi sağlamıştır. Ve saat 14:00 en net görünen saat. Bir de böyle dene istersen. Güzel haberlerini bekliyorum..

Son düzenleme:
Pik gibi görünüyor sahiden ama teste devam edin yarın daha da koyu olabilir. Ben pik gördüğümü sanmıştım, ertesi gün daha da koyu oldu...

Şimdi ben geçen ay 24 Temmuz da adet olacaktım ama olmadım sonra evde 1 gün gecttikten sonra ovulasyon testi yaptım ve koyu çıktı sonra hamilelik testi yaptım. Silikte olsa çıktı ve hamileydşm ama 3 gün sonra düşük olucagını öğrendim . 30 da kanamam başladı aynı adet gibi gördüm geçti şimdi bu ay ne zaman adet olucam bilmiyom ( bide adetim düzenlidir ha ) ve 25 inde olurum diyordum bugün öylesine ovulasyon testi yaptım ve yine koyu . Kafam karıştı yine mi hamilelik var acaba ? Bilgisi olan var mı ?

Eklentiler

• 2D6A60AF-462E-41F4-902E-C07F99CF1113.jpeg
    92,2 KB · Görüntüleme: 57
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…