Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hamile kalmadan once ovulasyon yapmadigim icin bilmiyordum ovulasyonu yaptigim ay 16. Gun yumurtladim 17. Gun siliklesti. Ben yumurtaliklardan ameliyat oldum 3 defa kist vardi.kistlerim tureyendi erimiyordu. Ama olacak dedim pes etmedim hep dedim care var ama yeter ki peşinden koş

Nasip vakti gelince Allah Ol deyince engel mi kalır 🥰 ne güzel olmuş .. Rabbim yavrunu sağlıcakla kucağına almanı nasip etsin🤗
Peki ilişki günlerin hangi günler oldu

Peki silikleştiğinde ilişki olmadımı
Önceki aylarda olmuyordu yani koyu görünce yeterli sanıyordum. Takvime göre de önceki günleri değerlendiriyorduk ilk kez bu ay tam hakkıyla oldu. Hatta ikinci kez koyulaşınca da 1 gün eksik olacak şekilde değerlendirdik

Önceki aylarda olmuyordu yani koyu görünce yeterli sanıyordum. Takvime göre de önceki günleri değerlendiriyorduk ilk kez bu ay tam hakkıyla oldu. Hatta ikinci kez koyulaşınca da 1 gün eksik olacak şekilde değerlendirdik
İyi yapmışsın canım inşallah tutar benim bi silikleşiyo bi koyulaşıyor anlamadım gitti bu işi

Ya aslında gebelik olunca da reglye yakın koyulaşıyor diye okudum ama ne kadar doğru bilmiyorum.
Ya bilmiyorum gerçekten bu psikoloji beni çok yordu Rabbim yardımcımız olsun

Amin canım toplam 4 ay mı oldu isteyeli
Evet tam 4 ay canım 5 e giricem artık 5 ağustos hem bat günüm hemde evlilik yıl dönümüm umarım güzel bi haber alırım 🙏🏻

Nasip vakti gelince Allah Ol deyince engel mi kalır 🥰 ne güzel olmuş .. Rabbim yavrunu sağlıcakla kucağına almanı nasip etsin🤗
Peki ilişki günlerin hangi günler oldu
16. Gune kadar adet bitimi baslayip duzenli iliski yaptik.. 16 17 18 19 degerlendirdik.. 4 5 gun dinlenip adete kadar duzenli iliskiye devam ettik en son üstüne görme yaşadım iliskiyi biraktik ustune gormeden 3 4 gun sonra idrarda pozitif gördüm adete 5 yada 6 gun vardı ogrendigimde

16. Gune kadar adet bitimi baslayip duzenli iliski yaptik.. 16 17 18 19 degerlendirdik.. 4 5 gun dinlenip adete kadar duzenli iliskiye devam ettik en son üstüne görme yaşadım iliskiyi biraktik ustune gormeden 3 4 gun sonra idrarda pozitif gördüm adete 5 yada 6 gun vardı ogrendigimde

Ne güzel erken öğrenmişsin
benim 2.hamileliğimde sadece 3 kere birliktelik olmuştu adetimin 12 , 15 ve 18.gününde bunlardan birinde hamile kalmışım
Oğluma hamileykende yerleşme kanaması yaşamıştım

Ne güzel erken öğrenmişsin
benim 2.hamileliğimde sadece 3 kere birliktelik olmuştu adetimin 12 , 15 ve 18.gününde bunlardan birinde hamile kalmışım
Oğluma hamileykende yerleşme kanaması yaşamıştım
Hayirlisi bizler elimizden geleni yapiyoruz Allah ol deyince oluyor ya nasip...

Test yapıcak mısın canım yoksa ayın 5 ini mi bekleyeceksin
Canım açıkcası ayın 10 una kadar hiç bişey yapmayı düşünmüyorum testler moralimi çok bozuyor olucaksam adet olurum zaten o zaman anlaşılır 😄

Test yapıcak mısın canım yoksa ayın 5 ini mi bekleyeceksin
Zaten dupbaston kullanıyorum şuan bide doktor bunu kullan adetnin 3. Günü gel dedi ilaç hormonları düzene sokuyormuş hamilelik varsa tutunmaya yardımcı oluyomuş yoksa adet söktürüyomuş hormonlar düzene girdiği için bakalım ilacın bitmesinede 4 gün kaldı beni bekliyor hiç bilmiyorum 🤪

Zaten dupbaston kullanıyorum şuan bide doktor bunu kullan adetnin 3. Günü gel dedi ilaç hormonları düzene sokuyormuş hamilelik varsa tutunmaya yardımcı oluyomuş yoksa adet söktürüyomuş hormonlar düzene girdiği için bakalım ilacın bitmesinede 4 gün kaldı beni bekliyor hiç bilmiyorum 🤪
İyi dirayetlisin valla. Az kaldığıniçin ben sabırsızlanabilirdim. O ilacı da ilk kez duyuyorum inşallah tutunmaya yardımcı olmuştur canım.

Yaptım canım hemde 2 defa birini sabah 10'da diğerini 15:00'de yaptım hala pik o_O
En alttaki ikisi bugünün. Amacım pikten kaç saat sonra çatlama oluyor onu tespit etmeye çalışıyorum bu akşam yine denemeyi düşünüyorum 22:00'de
Senin sonuç nasıl bugün?

Eki Görüntüle 2293697
Hala pik canim
Senin yumurtalarin kaliteli oyuzden hala pik cnm

Yaptım canım hemde 2 defa birini sabah 10'da diğerini 15:00'de yaptım hala pik o_O
En alttaki ikisi bugünün. Amacım pikten kaç saat sonra çatlama oluyor onu tespit etmeye çalışıyorum bu akşam yine denemeyi düşünüyorum 22:00'de
Senin sonuç nasıl bugün?

Eki Görüntüle 2293697
Degerlendir ne olur ne olmaz bu 3 gunu

İyi dirayetlisin valla. Az kaldığıniçin ben sabırsızlanabilirdim. O ilacı da ilk kez duyuyorum inşallah tutunmaya yardımcı olmuştur canım.
Napalım be canım sabırsız değilim açıkcası yaa olsunda önemli olan o 🤗

X