Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar başım fena hâlde ağrıyor gözlerim yari goruyor yarı görmüyor kararma misali.. ilac da alamıyorum bas agrisi nasil gececek bilmiyorum.bugun fazla ayrintili cvp yazamiyorum takip edemezsem de kusura bakmayin bugun olur mu..hepinize sevgiler

Bende bu süreçte baş ağrısından korkuyorum benim fena tutuyor ve 3 gün geçmiyor. Sen gözlerini dinlendir. Canım dikkat et kendine

Cok gec oldu ama yaziim yinede persembe baslayacam test yapmaya hangi satde yapmam lazim bide gunde iki defami bir defami yapacagim

Canım çok geçmiş olsun bol su içmeyi ihmal etme bide melisa çayı fala dicem ama onlar belki zararlı olur Rabbim şifa versin

Benim bu ay artık ümidim yok mis gibi yumurtlama günlerimi takip ettim tam yumurtam çatladı eşim şehir dışına gitti en önemli olan gnleri değerlendiremedik.. Rabbim isteyen herkese hayırl fırsatlar versin en kısa sürede nasip etsin..

Bu ay bizden geçti
Önümüzde ki ay da Ramazı Şerif ayı..

Artık Rabbim ne zaman takdir ederse..

arkadaşlar baş ağrısı gebelik belirtisi olabilir mi? benim hep adetimden önce başım ağrır. 5 gün kaldı adetime ki inşallah hamile olurum da gelmez. kasıklarımda batmalar oluğu için bu defa oldu galiba demiştim ki, bu baş ağrısı beni yine umutsuzlaştırdı

Cok gec oldu ama yaziim yinede persembe baslayacam test yapmaya hangi satde yapmam lazim bide gunde iki defami bir defami yapacagim
Saat 12 ile 16 arasinda bir saat sec her gun ayni saatte testlerini yap canim yumurtlamayi kolay yakalamak icin lh seviyesinin en iyi oldugu saatler bu saatler arasi.. adetin duzenli mi ne zaman bitti

Hic yakisiyor mu pes demek sana.. adete kadar duzenli iliskiyi unuttuk galiba canim pes etme ben umutluyum inancini kaybetme duayi da eksik etme canim.

Tabiki baş agrisi olur ben de cok bas agrisi cekmistim o ay.. uykuya meyilin artar.. halsiz kalirsin. Ama ne olursa olsun bitki cayi ve ilac alma agir kaldirma.. cogu hamile kadin adete yakin is yapinca bir kac gunluk bebegini adetle birlikte düşürüyor ama haberi bile olmuyor. O yuzden cok dikkatli olun yormayin kendinizi..

Hic yakisiyor mu pes demek sana.. adete kadar duzenli iliskiyi unuttuk galiba canim pes etme ben umutluyum inancini kaybetme duayi da eksik etme canim.

Çok sağol canım Allah razı olsun senden tabii ki içimde her ay ki gibi ümidim var hatta belirti aramaya başladım bile ama içten içe küstüm biraz kendime galiba:)

Uyku uyuyorum doymuyorum nasıl bu kadar uyudum diye kendime şaşırıyorum

Dün gece sıtma gibi çok üşüdüm özellikle ayaklarım buz gibi

Bide bugün kasığım da batma yaşadım

Daha belirti aramam için çok erken ama işte

Bunu bilmiyordum canım bende evi falan sert süpürüyorum geçen ay dolap falan çekmiştim daha günüme var diye

Dünde evi süpüreyim dedim belim çok ağrıdı

Belirtilere bak ama üstünde durma bugun basim agridi de gec.. bugun kasiklarim batiyor de gec agir is kesinlikle yapma. Agir is de bel ağrıtır belirti sanirsin.. vücudunu rahat birak tekrar tekrar söylüyorum ovulasyon gunu iliski kacirdin diye diger gunler tutmucagi anlamina gelmez. Duzenli iliski yumurtaliklara spermlerin daha kolay ulasmasini saglamak icin vücudu alistiriyor..bir de beslenmek cok önemli şimdiden caniniz ne istiyorsa yeyin çünkü hamile oldugunuzda yediklerinizin tadini alamayacaksiniz bu anlamda vucudunuza simdiden gerekli vitaminleri alın ben umutluyum sende umudunu kaybetme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…