Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesinin İlk 7 Günü (Test Fotoğraflarıyla)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benimde çatlama iğnesinden sonraki 8.günüm, bata 7 gün kaldı. İki gündür kasıklarımda ağrılar hissediyorum. İyi düşünelim iyi olsun inşallah...

Canim asilama öncesinde öncelikle yumurta gelistirici igneler haplar birini kullanıyorsun ardindan catlatma ignesini vuruyorsun yumurta catlasin diye o igneyi kendimiz yapabiliyorux kucuk bir igne zaten 😅 asilamayi doktorun yapior yani spermi yerlestiren doktor oluyor bizm yaptigimjz bjr igne o da gobek kol bacak gibi yerlerden yapilabilen bir sey.
Aman yarabbımm nelerr katlanıyormusuz ben ılk evlenfıgım 2 ay ılıskıye gıremedım vajınusmus gıbıydım ama dokyor tek seansta yendıgım ıcın sen vajınusmus falan deglsın cok takıntı yapmıs korkmussun dedı. Sımdıde 9 aylık evlıyiz ıste bebek dusunyoruz ama agrısız sızısız fazla ugrasmadan bı bebegım olsn ıstıyorum😊 okadr cok dogum vıdeolsrı vs ızlıyorum kı psıkolojım alt ust oldu ben bır p..si alırken zorlanıyom bebegu nasıl cıkarcam acaba dıyorm kı vucudgyma mudahale edılince asırı huylabuyorum tik gibş bişey mesela serum taklcak takılana kadt hastaneyı ıletıyorum serumu cıkartınca sabkı hala o serum ıgnesunn demırı damarımn ıcındeymıs gıbı kolumu dımdik tutuyorm hıc harekset ettırmıyorm 3 gun boyunca psıkolojık oldu cunku. Ultrosonla kıste baktılar o sert duppler varya onla ıyy dusunve hala ıcımdeymıs gıbı acıyo yıne hastaneyu ınlettım doktor bu kadt bagrıcaksan baska doktora gıt dedı ama napım vucuduma bıseyler gırmesı cıkması benı psıkolojık olarak cok huylandıryo sımdı herkes sen boyleiken nasıl bebek ıstıyorsun dıyolar 😊😵 üstelik unıversıtede 1.sınıfta acil tıp teknikerlıgı okudum dahanılk yılında uygulama dersler ve igneli migneli uygulamalar oluyordu dayanamadım bıraktım daha snra baska bı bolum okudum. allahım kımseye dert vermesın ama o ufak ıgnede olsa ben kendıme yapamazdm valla allah bıran once atlatıp bebek sahıbı yapsın sızı ve tum bekleyenlerı.

Kızlar sıze bir sorum olucak. Klomeni 5 gun kullanıyoruz ve hapin bittiği gun yani 9. Gun ilişki oneriyo ya doktorlar(benim doktorum ole demisti) 12. Gunde tekrar yumurta takibi yapılıp eger istenilen boyuttaysa iğneyi vurduruyolar. Peki 9. Gun değilde 10. Gun veya iğneden bir gun once birlikte olan varmi?

Merhaba arkadaşlar,
Birçoğumuz artık bu iğneyle hamile kalmaya çalışıyoruz. Ben bu kez her adımı yazmaya karar verdim. Her gün idrar testi yapıp iğnenin etkisi ne zamana kadar sürüyor diye de baktım. Vücudumda olanları, iğne etkilerini... Bu arada benim sol tarafımda 18mm olan tek bir yumurtam vardı iğnemi olurken ve iğneyi de göbeğimin sol tarafından vurdum. Hiçbir kür vs uygulamadım sadece çok çeşitli besinler yemeye ve su içmeye özen gösterdim. Eşimin hiçbir problemi yok (hızı, kalitesi, sayısı çok iyi hatta çok çok iyi çıktı)

1. gün pek bir şey hissetmedim, sadece biraz gazım vardı ve ilişki oldu.

2. gün birden vuran şiddetli bel ağrılarım oldu gazım çok fazlalaştı ve göbeğim dehşet şişti. Wc ye bile iki büklüm gitmeye başladım. Sadece cenin pozisyonunda karnıma ve bacak arama yastık alarak geçiyordu ağrılar. yine ilişki oldu.

3. gün bir öncekinden daha az sancılanma hissettim bütün gün uyudum neredeyse kafamı kaldıramadım ve aşırı baş dönmem oldu. bu arada karnımdaki şişlik gittikçe büyüdü ama sancısı azaldı.

4. gün işe başladım pantolon giyemiyordum ve çok zorlandım karnımdaki şişlikten kabız da oldum. fakat idrarımda artış oldu iki yudum bir şey içsem deli gibi sancı yapmaya başladı wcye gidene kadar. ilişki oldu fakat ilişki sonrası ayağa kalkınca çok şiddetli sancım oldu ağlatacak derecede.

5. gün şişlik inmeye başladı sol tarafımda pıt pıt atan bir şey hissettim tüm gün boyunca. bel ağrım azaldı fakat yine de atlayıp zıplayacak kadar geçmedi sancılar ve ağrılar

6. gün sancı sağ tarafıma da geçti orada da pıt pıt atan bir şeyler hissetmeye başladım ve reglin bir hafta öncesinde beni hep uyku basardı -bu arada ben normalde 5 max 6 saat uyurum- yine uyku basmaya başladı çok fazla uyudum regl belirtilerim başladı.

7. gün ben geceleri çok derin uyurum wcye kalkmam hiç fakat artık uyandığımda o kadar çok idrara sıkışmış hissediyorum ki karnım çatlayacak gibi oluyor ve sancım devam ediyor her iki tarafta da. şişlik baya baya indi sadece idrar sıkışması yaşıyorum ara ara da sancılar pıt pıt pıt şeklinde geçiyor.

Bu da her gün yaptığım Bhcg testlerim: Eki Görüntüle 2277526

İğnenin etkisi geçmek üzere artık. Umudum, etki geçtikten sonra tekrar koyulaşması. Test yapmaya devam edeceğim ve sizlerle paylaşacağım. Lütfen siz de deneyimlerinizi yazın.
Bende geçen ay chorriomon çatlatma iğnesi vuruldum sitede herkes bakma başka şeyler düşün Vs gibi yorumlar yaptı ama ben hiç dayanamadım her gün yaptım ilk günden başladım ne zaman etkisi geçecek diye yedinci gün negatif çizgiyi gördüm bu kadar erken etkisi geçmiş olamaz diye düşündüm ama 12 güne tekrar yaptığımda koyulşıp pozitifi gördüm ama malesef gecikmemin dördüncü günü adet oldum yani sen yine de adetin geçmeden test yapma olumsuz olunca psikolojik olarak çok yıpratıyoruz kendimizi inşaAllah gebe kalırsın Rabbim yardımcımız olsun

Kızlar sıze bir sorum olucak. Klomeni 5 gun kullanıyoruz ve hapin bittiği gun yani 9. Gun ilişki oneriyo ya doktorlar(benim doktorum ole demisti) 12. Gunde tekrar yumurta takibi yapılıp eger istenilen boyuttaysa iğneyi vurduruyolar. Peki 9. Gun değilde 10. Gun veya iğneden bir gun once birlikte olan varmi?
Yumurta çatlama saati belli olmadığı için ben iğneden bir gün öncede değerlendirdim sitede de okudum geçenlerde o günlerde hamilr kalan var sende iğneden bi gün öncesini değerlendir bence

Aman yarabbımm nelerr katlanıyormusuz ben ılk evlenfıgım 2 ay ılıskıye gıremedım vajınusmus gıbıydım ama dokyor tek seansta yendıgım ıcın sen vajınusmus falan deglsın cok takıntı yapmıs korkmussun dedı. Sımdıde 9 aylık evlıyiz ıste bebek dusunyoruz ama agrısız sızısız fazla ugrasmadan bı bebegım olsn ıstıyorum😊 okadr cok dogum vıdeolsrı vs ızlıyorum kı psıkolojım alt ust oldu ben bır p..si alırken zorlanıyom bebegu nasıl cıkarcam acaba dıyorm kı vucudgyma mudahale edılince asırı huylabuyorum tik gibş bişey mesela serum taklcak takılana kadt hastaneyı ıletıyorum serumu cıkartınca sabkı hala o serum ıgnesunn demırı damarımn ıcındeymıs gıbı kolumu dımdik tutuyorm hıc harekset ettırmıyorm 3 gun boyunca psıkolojık oldu cunku. Ultrosonla kıste baktılar o sert duppler varya onla ıyy dusunve hala ıcımdeymıs gıbı acıyo yıne hastaneyu ınlettım doktor bu kadt bagrıcaksan baska doktora gıt dedı ama napım vucuduma bıseyler gırmesı cıkması benı psıkolojık olarak cok huylandıryo sımdı herkes sen boyleiken nasıl bebek ıstıyorsun dıyolar 😊😵 üstelik unıversıtede 1.sınıfta acil tıp teknikerlıgı okudum dahanılk yılında uygulama dersler ve igneli migneli uygulamalar oluyordu dayanamadım bıraktım daha snra baska bı bolum okudum. allahım kımseye dert vermesın ama o ufak ıgnede olsa ben kendıme yapamazdm valla allah bıran once atlatıp bebek sahıbı yapsın sızı ve tum bekleyenlerı.
Canimsin cok tesekkur ederim amin inllslh seni de korkularindan emin eylesjn insllh 😅

Bana da iğne öğle 2 gibi oldum akşam hemen ilişki üç gün sabah akşam dedi doktor.bende sadece o akşam ve sabah berbaer olduk gitti eşim şehir dışına ben ertesi akşam çatladığını anladım sancim cogadi çok.üzüldüm hatta keşke gelebilseydi diye sonrasında da bir hafta beraber olamadık bitti yani ama sonuç hamile.kaldim

Bana da iğne öğle 2 gibi oldum akşam hemen ilişki üç gün sabah akşam dedi doktor.bende sadece o akşam ve sabah berbaer olduk gitti eşim şehir dışına ben ertesi akşam çatladığını anladım sancim cogadi çok.üzüldüm hatta keşke gelebilseydi diye sonrasında da bir hafta beraber olamadık bitti yani ama sonuç hamile.kaldim
Çok sevindim maşallah...

Burda okuduğum doktorun sabah akşam ilişki verd dediği kişiler var bize hep gün aşırı söylediher gün olanda sperm kalitesi düşüyor diye . İlk iğne de 36 saat sonra dedi ikincisinde iğnenin akşamına ilişki söyledi. İğnenin sperme etkisi olmaz diye düşünüyorum

Burda okuduğum doktorun sabah akşam ilişki verd dediği kişiler var bize hep gün aşırı söylediher gün olanda sperm kalitesi düşüyor diye . İlk iğne de 36 saat sonra dedi ikincisinde iğnenin akşamına ilişki söyledi. İğnenin sperme etkisi olmaz diye düşünüyorum
Valla ben iğne olduğum gün dahil 4 gün ardarda değerlendirdim canım. İğnenin siperme etkisi olmaz. Gün aşırı söylemesinin nedeni spermler kaliteli olsun diye... Halbuki ardarda yapınca da taze taze oluyor :)

Bize iğne günü birde iğneden sonraki gün demişti doktor ama bizde iğne gününden sonra gun aşırı yaptık.

X