Gebeliğe Hazırlık ovitrelle çatlatma iğnesi sonrasında hamile kalanlar var mı ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
selam kızlar klomet ve estofem sonrasında yumurta takinde 4 tane yumurtam oluştuğunu söyledi doktor 25 mm dedi güzel ve falikul dedi hemen çatlatma iğnesi vuralım dedi ve vurunduk ama merak içindeyim site içerişinde 19-22 mm için çatlatma iğnesi için en uygun zamn olduğunu 25 mm için geç mi lütfen yardım edin ?

Mrb.benimde ilk ay 2 tane 25mm yumurtam oldu doktor bunlardan bişey olmaz dedi.ertesi gün tekrar baska doktora gittim tabi biraz daha buyüdüler o doktir igne yapti yani her doktor farkli.benim tutmadi insallah senin tutar.

pazartesi günü vurundum salı dediği gibi ilişki oldu dünde akıntı canım inşşallah hamile kalırım:anneadayı: 1 seneden beri yoruldum prolaktin sorunu yaşadım derken düzene girdi şükür ilk klomen kullanışım ve iğne oluşum

Mrb.benimde ilk ay 2 tane 25mm yumurtam oldu doktor bunlardan bişey olmaz dedi.ertesi gün tekrar baska doktora gittim tabi biraz daha buyüdüler o doktir igne yapti yani her doktor farkli.benim tutmadi insallah senin tutar.

inşallah canım :dua:

peki kist oluşumu oldumu ? bir sonraki ay nasıl devam ettiniz süreciniz nasıldı

pazartesi günü vurundum salı dediği gibi ilişki oldu dünde akıntı canım inşşallah hamile kalırım:anneadayı: 1 seneden beri yoruldum prolaktin sorunu yaşadım derken düzene girdi şükür ilk klomen kullanışım ve iğne oluşum
Bende pazartesi vuruldum iğneyi canim

peki kist oluşumu oldumu ? bir sonraki ay nasıl devam ettiniz süreciniz nasıldı

Yok kist olmadi ignenin 17.günü regl oldum. Tekrar klomeni kullandim bu sefer 20 mm oldu yine tutmadi.birazda nasip bence 25mm cokta büyük degil.bir cok doktor 25mm icin iyi diyor.benim ertesi günü 30mm e cikmisti...icini ferah tut...streste cok önemli olumlu düsün 4 yumurtan varmis tutma şansin fazla.

Yok kist olmadi ignenin 17.günü regl oldum. Tekrar klomeni kullandim bu sefer 20 mm oldu yine tutmadi.birazda nasip bence 25mm cokta büyük degil.bir cok doktor 25mm icin iyi diyor.benim ertesi günü 30mm e cikmisti...icini ferah tut...streste cok önemli olumlu düsün 4 yumurtan varmis tutma şansin fazla.

Inşallah canım güzel haberlerle

Birşey sorabilirmiyim fak okul hakkihakkında bilgi vermişsiniz

birde o gün çok ağrım vardı kasıklarımda ve şuan okadar olmasada baskı var dün yumurta akı kıvamında akıntı geldi inşalah çatlamıştır.

Akinti ve agri catlamaya isaret.yumurta sayin fazla tutar diye dusünüyorum.hakkinda hayirlisi olsun

Bana yine klomen başlatıyor bu ay, ultrasonda pko görünümü var ama adetlerin düzenli olduğu için sende pko var diyemem dedi bugün.
Hayirlisi olsun canim. Aynen benimde oyle ya ulstrasonda ckmsti. Genelde duzenli benimde ama arada 4 5 gun gecikebiliyo. Neguzel oyleyse ins verimli olur

Canim catlama ignesi cok muallakta bir konu inan ben cok arastirdim yani kesin 36 saattemi catlatiyor diye ama bazi forumlarda catlama ignesi oldugu halde bir kac gün sonra yumurtasi catlayanlar var.yada dojtorun kücük ise yaramaz dedigi yumurtasi sonradan catlayanlar var.yumurta catlayinca 12 saat canli kaliyir bazilarinda 24 saate kadar uzuyormus.bence pazartesite kadar en azibdan gun aşırı degerlendir.ilk ayimda 2 yumurtam vardi doktorun catlsmaz dedigi yumurtam catladi ve kacirdim.aslinda bazi doktorlar igneden 36 saat sonra kontrole cagiriyor catlamismi diye en sagliklisi bu ama cogu umursamiyor.ben yeni tedavide igne sonrasi kontrol ettircem
Evet canim gec de catlayabliyor die bende dyymustum. Mantikli kontrol ettirmen tam nokta atisi olur:)

Günüm geçmeden test yapmayı düşünmüyorum canım, çok büyük hüsran oluyo. Çok belirti hissedersem kendimde o zaman yaparım belki adete bi kaç gün kala
Bnde hep ole dusunup bklemeye calisiyorum canim. Bastn negatifi gorunce o psikolaji bu sefer adt gecikmesinede nedn oluyo dengeyi bozuyo. Ama bklemekde zor heyecanli cok zorlaniyorm bu ay bende:)

Hosgeldin canim aramiza guzel sonuclar alirsin ins:)

Slm bayanlar , catlatma İğnesi vurulalı 6 gün oldu, ama bugün özellikle adet olacakmışım gibi kasik ve belinde ağrı var, iyiye mi kötüye mi işaret anlamadım, iğnem adetimin 10. Günü 20 milim tek yumurta varken yapıldı anlamadım gitti bugün adetimin 16. Günü

Evet canim gec de catlayabliyor die bende dyymustum. Mantikli kontrol ettirmen tam nokta atisi olur:)

Valla bitanem 2 ay ara verdikten sonra 2 kere igneyle tedavi olabilcem.oyüzden rahim filmi sonrası regl bitiminden itibaren regl gününe 5 gün kalana kadar gün aşırı iliski düsünüyorum.zaten internettede pko olanlara bu şekilde tavsiye ediliyormuş.belki o 2 ay arada tutarda iğnelere gerek kalmaz.sanirim ignelerde pahaliymiş

Slm bayanlar , catlatma İğnesi vurulalı 6 gün oldu, ama bugün özellikle adet olacakmışım gibi kasik ve belinde ağrı var, iyiye mi kötüye mi işaret anlamadım, iğnem adetimin 10. Günü 20 milim tek yumurta varken yapıldı anlamadım gitti bugün adetimin 16. Günü

Canim ilk catlama ignesinden sonra bendede bu tip agrilar oldu.

X