Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok fazlaymış ya. Bide benim iğneydi.
Başka topiklerede sordum biri 3 diğeri 4 gün sonra adet olmuş. Bakalım bende kaç günde gelecek, İnşallah çok uzamaz ama 14 gün ciddi bi gecikme, kız yoksa sen o ay hamile oldun da kimyasal mı oldu :KK64:
Ben cuma akşamı bıraktım progestan ilacı cumartesi lekelenme oldu pazar başladı regl, hap olarak kullanıyodum ben ama
O zaman doğum günümüz kutlu olsun şimdiden yeni yaşımız bebeklerimizi hediye etsin inşallah 🥰🤲 üzme kendini sende bak yine iyi şeyler olacak inşallah çok fena kampa sokuyorum kendimi yarın itibariyle yeme içme dikkat edicem iki üç ay zaman var ikinciyi denemeye bakalım bu kez olur belki 😶🤲🤲
teşekkür ederim kutlu olsun ikimizin de doğumgünü 😍 benim de dediğin gibi yeme içme durumuma dikkat etmem gerekiyo, çok paketli gıdalar yiyorum ve spor yapmıyorum, bir iki kilo da vermem gerekiyo hala veremedim
Bende histeroskopi olmak istiyorum, doktor gerek yok dedi ama istiyorum. Hatta Bende bu adetten hemen sonra yapacam kısmetse.
Rahim genişletme nedir hiç bilmiyorum canım bikaç ay yatış verecekse biraz ağrılı bişey mi acaba?
Ama gerek yoksa rahim genişletme sorun olabilir, iyice araştırmadan olma çünkü sonra rahim ağzı yetmezliği olabiliyo sonra ve hamilelikte düşüğe sebep olabiliyor bildiğim kadarıyla, histeroskopi denebilir ona da doktorlar yanaşmıyo hemen gerek yok diyolsr, bnde istemiştim ama önermedi doktorum
3-4 tüp negatif gelince herşeyi yap diyorlar, neden bekleyeyim ki o kadar.
Ben doktora sormadan eşimle beraber, karyotip genetik testi için bugün kan verdim.
Vücuttaki katil hücre durumu incelenmesi için NK ya bakılmasını istedim CD56, bunun içinde bugün kan verdim.
2 gün sonra eşim sperm dna hasar testi için sperm verecek.
Hiç birini doktor söylemedi ama ben 2. Ye herşey elimdeyken yapmak istiyorum ve histeroskopiyide bu yüzden istiyorum.
Doktorlar birlik olmuş en az 3 deneme istiyor sperm dna hasar testi için, bence aşılama yapmak için bile gerekli bir test. Ya yüzde 90 hasar varsa ne saçma bi işlem. Eğer öyle bir durum varsa farklı tüp bebek uygulayacak sonuçta, normal sperm analizi çok iyi çıkanların bile çok yüksek hasar durumları olabiliyor. E bu durumda gebelik olmuyor, sonra hormonları kullan ayşe kullan gültin paraları ver canını sık karaları bağla, e neden başından istenmez bu testler.
Hızımı alamadım sanırım daha çoook yazarım da neyse :olamaz:
Çok haklısın ayşe, 3-4 negatif aldıktan sonra zaten psikoloji falan kalmıyoki insanda gidip daha uğraşacak, o kadar üzülmeden uğraştırmadan başta baksalar ya herşeye

Ben cuma akşamı bıraktım progestan ilacı cumartesi lekelenme oldu pazar başladı regl, hap olarak kullanıyodum ben ama

teşekkür ederim kutlu olsun ikimizin de doğumgünü 😍 benim de dediğin gibi yeme içme durumuma dikkat etmem gerekiyo, çok paketli gıdalar yiyorum ve spor yapmıyorum, bir iki kilo da vermem gerekiyo hala veremedim

Ama gerek yoksa rahim genişletme sorun olabilir, iyice araştırmadan olma çünkü sonra rahim ağzı yetmezliği olabiliyo sonra ve hamilelikte düşüğe sebep olabiliyor bildiğim kadarıyla, histeroskopi denebilir ona da doktorlar yanaşmıyo hemen gerek yok diyolsr, bnde istemiştim ama önermedi doktorum

Canım teşekkür ederim 🙂 dikkat edeyim dedim ama bende henüz baslayamadim ilaçlar kilo yaptı bendede .
Bide rahim genişletme bende yapmak istiyo doktor napsam herhangi bi sorun yaşanmayacak demişti doktor ama ben böyle sıkıntılar olabileceğini bilmiyordum napsam ki acaba 😶😶😶 şuan korktum

Çok haklısın ayşe, 3-4 negatif aldıktan sonra zaten psikoloji falan kalmıyoki insanda gidip daha uğraşacak, o kadar üzülmeden uğraştırmadan başta baksalar ya herşeye
Canım benim 3. Yada 4. Günü progetanı bıraktım tarihleride karıştırdım hala adet gelmedi ve adet sancımda yok uzayacak gibi.
Histeroskopi rahmimi genişletmek için yapılıyor ki canım? Ben içine bi bakılsın rahim boşluğunda yada duvarında bir sorun var mı yok mu ve ben rahmin ortasına bir çizik atılmasını isteyecektim. Tüp bebek başarısızlıklarında bu herkese yapılmaz mı? Doktorla görüşmedim daha adeti bekliyorum.

Canım teşekkür ederim inşallah benimde bebeğim tutunur 🙂🤲doğumuna az kalmış galiba sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallah seninde🥰🧿🧿 valla kafamdan çıkarmaya çalışıyorum ilk bı takıldım ama doktorla da konuştuk sonra doktorumda embiriyologumda seninle aynı fikirde tutacaksa tutacak.🙂😉 Ben yatıyorum ailemin evine geldim sağolsun bana benden iyi bakiyolar inşallah iyi haber alırız 🥰🤲🤲 sen ne zaman test yaptin ne kadar bekleyelim 🙂
Yaa kusura bakma canım yzamasım cevap bir türlü, uzun zaman oldu test yapmışsındır sanırım, sonucun nasıl oldu umarım pozitiftir 🙏🏻🥰

Kızlar bugün kontrolüm vardı sağda 18, solda 15 ve 11 mm yumurtam oluşmuş , 1 Haziran da çatlama iğnesi vuruncam saat 2300 de , 3 Haziran sabah 0800 de de aşılamam yapılacak , sizce de yumurtalar çok küçükken çatlama iğnesi olmayacak miyim kafam karıştı olması istenen mm kaçken vurunuyor bu çatlatma ignesi
Merhaba , sizin durumunuz ne oldu üzerinden çok zaman geçmiş ama benzer bir durumla karşı karşıyayım moralim de bozuldu. Benim normalde adetin 10.günü femara ile 19 ya 21 mm iki yumurtam olur . Bugün 9.gün biri 14 biri 16 mm olmuş yarın akşam iğneyi vuracağım pazartesi aşılama olacak . 1 buçuk günde 16 mm kaç mm olacak ki boşuna yapılıyor gibi hissediyorum.

Yok kısa protokol canım. Ama ilaç sayısı fazla ve farklı. 5 tane iğne bir de femara. Haftaya kontrole gideceğim duruma göre bakılacak. Ama şimdilik taze transfer dedi
5 tanenin 5ide farklı iğne mi canım yani? Taze olursa hemencik sonucunu alırsın ya dahada beklemezsin ne güzel olur

Evet canım. Gonapeptyl, gonal f, menopur, şaizen ve cetrotide, bir de femara hap olarak
Allah yardımcın olsun bu süreçte hem maddi hem manevi çok zor kuzum. Rabbim feraha çıkarsın bir an önce.

Saizen hariç hepsini biliyorum ama saizen i duydum ama bilmiyorum canım ne işe yarıyor ki o?

Allah yardımcın olsun bu süreçte hem maddi hem manevi çok zor kuzum. Rabbim feraha çıkarsın bir an önce.

Saizen hariç hepsini biliyorum ama saizen i duydum ama bilmiyorum canım ne işe yarıyor ki o?
Yumurta olgunluğu için sanırım. 4450 verdim canım. İçinde ovitrelle ve transfer sonrası ilaçlar yok henüz. Sonu hayırlı olsun da paramız gitsin.

Yumurta olgunluğu için sanırım. 4450 verdim canım. İçinde ovitrelle ve transfer sonrası ilaçlar yok henüz. Sonu hayırlı olsun da paramız gitsin.
Anladım canım. Bizim Bay X farklı şeyler yapıyor😊

Para kazanılıyor bir şekilde yeterki olsun kuzum. Transfer sonrası ilaçlar bu derece çok tutmuyor diye hatırlıyorum cabım tutarsa da sağlık olsun 🤗

X