Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba tek başına çatlatma iğnesi vurulmasının gebeliğe normal döngüden farklı bir katkısı yok. O nedenle doktorunuz neden önerdi anlamadım. Boşa masraf ve hormon olmuş. Genelde klomen veya farklı bir yumurta geliştirici ilaç ve iğne devamında ultrasonla yumurta takibi yapılıp uygun boyuta geldikten sonra iğne vurulur. Ona göre ilişki günü önerilir. Bu şekilde ilaçla yumurta takibi genelde 3 -6 ay arası denenir. Ardından sperm ve hsg sonucuna göre aşılama veya tüp bebek aşamasına geçilebilir. Ama ben çok okumuştum tek başına çatlatma iğnesi ayrıca bir katkı sağlamıyor sizin hiçbir şey yapmadığınız normal döngünüzden bir farkı yok. İnşallah fazla bekletmeden kavuşursunuz bebişinixe

Aynen amh yükselmez derler, gerçekten de yükselmez. Ama bazen lab farkından veya farklı fizyolojik durumlardan yükselmiş görünebilir. Pek çok doktor da bakın amhyi yükselttik diye övünür. Ama bu yanlıştır. Çünkü laboratuvar değerini değiştirmek bir şey ifade etmiyor, kadınların rezervi zaten doğduklarında çoktan belli ve yeni hücre oluşumu olmuyor. Sonradan rezervin artması mantığa aykırı. Instagram'da operatör Dr. Banu çiftçi var. Onun yumurtalık rezervi ve kalitesi ile ilgili bir canlı yayını vardı, onun videosu kayıtlı olarak duuruyor. İzlerseniz bu konuda çok faydası olur. Pek çok farklı konuda da çok güzel bilgilendşrici videoları var tavsiye ederim. Amh ve yumurta kalitesi ile ilgili durumları çok güzel anlatmış. @lumix bakabilirsin.

Merhaba öncelikle tedaviniz hayırlı olsun. Bu ilaçlar doktor kontrolünde ultrason ile takiple kullanılır. Yakın bir yerde farklı bir doktora muayene olabilirsiniz. Ovitrelleyi kontrolsüz vurmak çok tehlikeli. Çünkü çok sayıda yumurta gelişmiş olabilir, gereğinden fazla büyümüş veya henüz olgunlaşmamış olabilir. Aman diyim kaş yaparken göz çıkarmayın mutlaka doktor kontrolünde kullanın.

Yumurta kendi gelişse de bir faydası yok ekstra. Doktorsitesi sayfasında soru cevaplarda bile görebilirsiniz bu durumu açıklayan hatta kızan hekimler var. Malesef bu uygulamalar da yapılıyor. Sizin yumurtanızı ilaçsız takip etmiş zaten, ona göre iğne vermeden de ilişki günü önerebilirdi. Bazı doktorlar bakın tedavi ediyorum ben ilgileniyorum diye göstermek için de gerekli gereksiz bir şey önerebiliyorlar.

Aynen canım doğru söylüyorsun ben de bu konuda çok yazı okumuştum tek başına çatlatma iğnesinin bilimsel araştırmalarda hiçbir katkısı yok

Gün aşırı ilişkide bulunabilirsiniz eğer eşinizin spermlerinde sorun yoksa. Çünkü yumurta çatlamadan önceki ilişkilerden kalan spermler de yumurtayı dölleyebişir. Mümkünse gün aşırk devam edin ki spermler hem taze olsun hem de olasılık artsın. İğneden sonra da ona göre ilişki günleri öneriyorlar onlar da en kritik gün oluyor ama öncesi boş geçmemeli kesinlikle.

İğneden genelde 36 saat sonra ilişki önerilir. Ama klomen kullanırken de devam edin gün aşırı dediğim gibi
Çok teşekkür ederim gerçekten harika açıklamışsın ve bütün sorularımı cevapladın Allah razı olsun cnm

newmoon10 newmoon10 ne bir ses ne bir selam geliyor senden 😁😘
Kuzum bakmıyorum uzun zamandır aslında giriyorum ara ara ama pek okumaya fırsatım olmuyordu. Ben yine regl oldum maalsef bu sefer doktora falan gitmemeye karar verdim adetin 2.gününden beri bal tarçın çörek otu yapıyorum sadece ilaç kullanmıycam bu ay 2 ay femara denedim zaten psikolojik olarak yıpratan bir süreç gerçekten.
Bu seferde böyle deneyeyim dedim :) Zaten bu ay olmazsa da üzülmüycem Aralık'ta bebeğim olsun istemiyorum yazık son ay oluyor ya üzülüyorum öyle olunca Ocak ayında olsun olcaksa diye düşünüyorum o yüzden pek takmıycam bu ay :)

Sen napıyorsun nasıl gidiyor bebişlerle hayat okuyamadım forumu ama bi sıkıntı yoktur inşallah canım benim hatırlaman ayrıca çok mutlu etti beni :KK200:

IMG20210311080158.jpg
sabah bu görüntüyü görmek beni o kadar üzdü ki kalkar kalmaz kuslara bakayım sesi çıkmıyor yuvaliktaydilar yanına gidince limon hemen çıktı maviş çıkmayınca hemen yuvaligin kapağını açtım böyle yatıyordu önce parmağımla dokundum hareket etmeyince elime aldım böyleydi 😢😢😢🥺🥺 keşke dün yatmadaj baksaydim halbuki uçurdum bu kuş uçtu yanıma geldi evet diğer kuşlarım hasta olunca yasamamisti ama bu kuşum hasta değildi o kadar hafifti ki ölüsü diğerleri öyle değildi ağırdı :KK61::KK61:

Eki Görüntüle 2799406 sabah bu görüntüyü görmek beni o kadar üzdü ki kalkar kalmaz kuslara bakayım sesi çıkmıyor yuvaliktaydilar yanına gidince limon hemen çıktı maviş çıkmayınca hemen yuvaligin kapağını açtım böyle yatıyordu önce parmağımla dokundum hareket etmeyince elime aldım böyleydi 😢😢😢🥺🥺 keşke dün yatmadaj baksaydim halbuki uçurdum bu kuş uçtu yanıma geldi evet diğer kuşlarım hasta olunca yasamamisti ama bu kuşum hasta değildi o kadar hafifti ki ölüsü diğerleri öyle değildi ağırdı :KK61::KK61:
yaaaaaaaaa ayyyyy çok üzüldümmm sabah sabah kötü bir haber :KK43::KK43: yavrum bnm kıyamam sanaaa kaç yaşındaydı :KK43:

Günaydın kızlar🧡

2 aydır inofolic combi kullanıyorum geçen ay tam gününde gelmişti adetim bugün 3.gün gecikmenin hala gelmedi ara ara bel ağrım ve kasık ağrım oluyor adet olacakmışım gibi. Test yapmadım bazen gecikebiliyor diye ama bildiğim kadarıyla inofolic gecikme yapmaz di mi? Testim de yok öğlen arasında gidip alsam mı? Ama sanki hiç hamile değilmişim gibi 😪

Günaydın kızlar🧡

2 aydır inofolic combi kullanıyorum geçen ay tam gününde gelmişti adetim bugün 3.gün gecikmenin hala gelmedi ara ara bel ağrım ve kasık ağrım oluyor adet olacakmışım gibi. Test yapmadım bazen gecikebiliyor diye ama bildiğim kadarıyla inofolic gecikme yapmaz di mi? Testim de yok öğlen arasında gidip alsam mı? Ama sanki hiç hamile değilmişim gibi 😪
Bence gecikme de olmuş bir test yap🥰 varsa ne mutlu yoksa da rahat kafayla adeti beklersin

Bence gecikme de olmuş bir test yap🥰 varsa ne mutlu yoksa da rahat kafayla adeti beklersin
Ayy inşallah hayırlısı ile dün çok dua ettim herkese isteyenler hayırlısı ile sağlıkla kalsın, çok aratmasın. Hamile olanlar da sağlıkla kucağına alıp bir avazda doğursun inşallah.. Test alam da yapam öğlen o zaman ben çok korkuyorum da çıkmazsa diye🙄

Günaydın kızlar🧡

cnm günaydın bir test alıp yap bence erken gebelik dhaa iyi sonuç verir inofolic takviye bence gecikme yapmaz bende şu anda keseyi gördüm ama hamile değilmişim gibi belirtiler yanıltıcı olblyor

Yürüyüş sayfasında tek ben kaldım yürüyen, keçi inadı var resmen 😂😂
Istikrarina hayranim canim 😁
Tabii sayfanın kurucusu LaRisaCca LaRisaCca davet edelim sahneye 😂😂

LaRisaCca LaRisaCca ya bir ödül vereceksin diye kaçtın hemen :KK70:
Evet arkadaslar
Bugun burada 5000. Sayfayi yaziyor olmanin hakli gururuyla bulunmaktayiz.
Odulumuz, Syf nin emektarlarindan C Capanin Gururu Teyom a gidiyor ✨✨ :sampiyon:
Ay tez gelsin o zmaanlarda gümbür gümbür duyalım 😍😍
Hayatim duyduk kalp atislarini c.tesi gunu cok sukur 🤲🏼✨💛
Ödül şeysi var mı 😂😂
Seni odulsuz birakirmiyim bennnn 🤗🤭
Kuzum bakmıyorum uzun zamandır aslında giriyorum ara ara ama pek okumaya fırsatım olmuyordu. Ben yine regl oldum maalsef bu sefer doktora falan gitmemeye karar verdim adetin 2.gününden beri bal tarçın çörek otu yapıyorum sadece ilaç kullanmıycam bu ay 2 ay femara denedim zaten psikolojik olarak yıpratan bir süreç gerçekten.
Bu seferde böyle deneyeyim dedim :) Zaten bu ay olmazsa da üzülmüycem Aralık'ta bebeğim olsun istemiyorum yazık son ay oluyor ya üzülüyorum öyle olunca Ocak ayında olsun olcaksa diye düşünüyorum o yüzden pek takmıycam bu ay :)

Sen napıyorsun nasıl gidiyor bebişlerle hayat okuyamadım forumu ama bi sıkıntı yoktur inşallah canım benim hatırlaman ayrıca çok mutlu etti beni :KK200:
Sen hep aklimizdasin dualarimizdasin canim benim 💛 bebisler iyi onlar da teyzelerine duaci 🤗 insallah bu ay gebelik mujdeni aliriz canim benim Allah emeklerinin karsiligini versin insallah
LaRisaCca LaRisaCca ben uyanana kadar ödülümü hazırla :KK70:
🤭🤭🤭 Sen aksam gelirsin zaten
Eki Görüntüle 2799406 sabah bu görüntüyü görmek beni o kadar üzdü ki kalkar kalmaz kuslara bakayım sesi çıkmıyor yuvaliktaydilar yanına gidince limon hemen çıktı maviş çıkmayınca hemen yuvaligin kapağını açtım böyle yatıyordu önce parmağımla dokundum hareket etmeyince elime aldım böyleydi 😢😢😢🥺🥺 keşke dün yatmadaj baksaydim halbuki uçurdum bu kuş uçtu yanıma geldi evet diğer kuşlarım hasta olunca yasamamisti ama bu kuşum hasta değildi o kadar hafifti ki ölüsü diğerleri öyle değildi ağırdı :KK61::KK61:
Asyam 🥺 cok uzuldum basin sagolsun limon uzun saglikli bir omur yasar insallah
Canim sana bu kusun cok yaglandigini boyle giderse omrunun az olacagini soylemistik bu kus cok yag baglamisti 🥺
Günaydın kızlar🧡

Gunaydinnn ozmut umm canim bir test yapsan keske belki vucudunda minik bir parazit vardir 😍
LaRisaCca LaRisaCca simgolii sen folik asit hangisini kullanıyorsun şu anda
Canim dr bana multivitamin baslatti. Folidoce iciyordum artik elevit pronatal a gectim.

Istikrarina hayranim canim 😁

Evet arkadaslar
Bugun burada 5000. Sayfayi yaziyor olmanin hakli gururuyla bulunmaktayiz.
Odulumuz, Syf nin emektarlarindan C Capanin Gururu Teyom a gidiyor ✨✨ :sampiyon:

Hayatim duyduk kalp atislarini c.tesi gunu cok sukur 🤲🏼✨💛

Seni odulsuz birakirmiyim bennnn 🤗🤭

Sen hep aklimizdasin dualarimizdasin canim benim 💛 bebisler iyi onlar da teyzelerine duaci 🤗 insallah bu ay gebelik mujdeni aliriz canim benim Allah emeklerinin karsiligini versin insallah

🤭🤭🤭 Sen aksam gelirsin zaten

Asyam 🥺 cok uzuldum basin sagolsun limon uzun saglikli bir omur yasar insallah
Canim sana bu kusun cok yaglandigini boyle giderse omrunun az olacagini soylemistik bu kus cok yag baglamisti 🥺

Gunaydinnn ozmut umm canim bir test yapsan keske belki vucudunda minik bir parazit vardir 😍

Canim dr bana multivitamin baslatti. Folidoce iciyordum artik elevit pronatal a gectim.
Bende acaba rejime soktum diye mi öldü acaba diye düşündüm bilmiyorum yaa ben bu 🐦 mavisi çok seviyordum üzüldüm baya ya 🥺🥺🥺

cnm günaydın bir test alıp yap bence erken gebelik dhaa iyi sonuç verir inofolic takviye bence gecikme yapmaz bende şu anda keseyi gördüm ama hamile değilmişim gibi belirtiler yanıltıcı olblyor
Test alıp yapayım o zaman canım çalışıyorum işteyim öğlen kaçabilirsem kaçayım da alıp yapayım. Yaaa ben bir dış gebelik bir kimyasal yaşadım o yüzden biraz korkum var kötü düşünmek istemiyorum ama işte insanoğlu aklına geliyor illa ki😪 ayy canım inşallah gümbür gümbür kalp atışlarını da duyarsın. Sağlıkla kucağına alırsın 🤲🏻🤲🏻💚💚

X