Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hem de nasıl kıymetli olacak 😍 Ben bu kadar bebek istememe rağmen hala günde en az yarım paket sigara içiyorum dr çok kızdı haliyle 🤷🏻‍♀️ Sağlıksız da beslenirdim şimdi sebze ağırlıklı besleniyorum. Her gün bol bol ceviz falan yemeye başladım abur cubur yerine e vitamini eksikliğinde de kısırlık oluyor diye 🙄 bir de işte bu ay inofolic combi ye başladım. Günde 1 tane iç dedi dr a sorduğumda. Bakalım nasıl bir ay olacak
Benim de zayıf noktam kahve 🙈 filtre kahve içiyorum birkaç ay hiç içmedim ama çalışırken zor oluyor tekrar başladım dayanamadım. Ama bebiş gelirse azaltacağım. Ben de sağlıklı beslenmeye ağırlık veriyorum artık hep. İnşallah hemencecik sonuç alırsın bu ay kaliteli yumurtaların olur 🥰

Benim de zayıf noktam kahve 🙈 filtre kahve içiyorum birkaç ay hiç içmedim ama çalışırken zor oluyor tekrar başladım dayanamadım. Ama bebiş gelirse azaltacağım. Ben de sağlıklı beslenmeye ağırlık veriyorum artık hep. İnşallah hemencecik sonuç alırsın bu ay kaliteli yumurtaların olur 🥰
bende kahveye dayanamiyorum her gün 1-2 türk kahvesi içiyorum.tabi gün içinde 3-4 bardak çay da içiyorum bunun bir sınırı var mı?bide yumurta kalitesini mi etkiliyo yoksa düşüğe mi sebep oluyo?

Amiiin canım inşallah.. Allah bizlere de tez zamanda nasip eder inşallah 🤲🏻 sonra keyifli keyifli kahve keyifleri gelsin 🥰

bende kahveye dayanamiyorum her gün 1-2 türk kahvesi içiyorum.tabi gün içinde 3-4 bardak çay da içiyorum bunun bir sınırı var mı?bide yumurta kalitesini mi etkiliyo yoksa düşüğe mi sebep oluyo?
Fazla kafein bebişte düşük kilo, erken doğum, ileride dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu veya farklı başka nörolojik/psikolojik sorunlara sebep olabiliyor. Benim doktorum günde bir fincan Türk kahvesi veya filtre kahveye izin verdi. Çayda sıkıntı yok dedi. Ama bu gebe kalmadan önce dedikleri gebe kalınca belki daha kısıtlanır. Bir arkadaşım ayda bir defa türk kahvesi içiyordu. Günde maksimum 200 mg kafein tüketmemiz lazım en maksimumu bu tabi. O da bir iki fincana denk geliyor sanırım kahveye başlı değişiyoe. En kötü kafeinsiz kahveye geçerim ben bırakamazsam 🙈

X