Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Günaydınnnn..Kadınlar günümüz kutlu olsun💐Benim moralim yine bozuldu kahverengi lekelenmem yine oldu sün akşamdan beri doktorumun asistanını gece aradım kırmızı olursa önemli takılmayın diyor ama takılmamak elde mi..6-7 hafta olukta lekelenme yaşayan oldu mu?
Merhaba tam da aynı dönemlerde 2 3 haftalık bir lekelenmem olmuştu. Kanamaya dönmediği için bir problem olmadı. Şu anda 22 haftalık hamileyim. Ancak o süreçte duphaston isimli progestan içeren bir hap kullanmam söylemişti doktorum. Aklında bulunsun 😊

Haklısın canım ..Samandağ yolu kötüyse hiç düşünme risk alma , belki başka bir doktor bulabilirsin biraz daha araştır istersen ..Ebru hanımı da 12/16.hafta değerlendirmeleri için mutlaka git istersen ..iyi olur önemli haftalar müdahale gerekliyse kendisi karar vermiş olur ..öğrendin mi muayene ücretini peki , tahlilleri nerde yaptırtırıyor anlaşmalı hastane var mı kendi kliniğinde mi ?
Hayir canim arayip sormadim. Onlarin beni aramasini bekliyorum. Bulent hoca bana 19 mart icin randevu ayarlamalarini soylemisti donus yapacaklardi yapmadilar. Yaparlarsa soracagim. Tahlilleri nerde yaptiklarini bilmiyorum ama acibadem ve medline da dogum yaptiriyor onu biliyor. Ama hastanede yapilan seylerde de ozel saglik sigortasi gecerli olmuyor odemeyi kendisi aliyor ebru hanim

Günaydın beybisiler nasilsiniz 💐💐💐💐 hepini kadınlar günü kutlu olsun ❤️
Senin de kadinlar gunun kutlu olsun canim
Bugün doktora yumurta takibim vardı yumurtalarim buyumemis kızlar yaa 😭 ignenin dozunu 75yapti Çarşamba gel dedi 😭 LaRisaCca LaRisaCca @edaecoo aşılama yaptıran diğer kızlar acaba siz iğneyi günde 1 defami yoksa günde 2 defami vuruldunuz acaba
Canim konusmustuk bunu dozun cok azdi ve bu sekilde epey surede gelisim olacagini dozun yukseltilmesi gerektigini soylemistik. Bu igne gunde 1 kere vurulur canim kisiye gore degismez. 75 unite de az bir doz. Baslangicta olsa belki.. ama 100 unite vermesi en uygunu.
Merhaba Kızceler,
Nasılsınız ?
Merhaba omurcum iyiyiz sen nasilsin
Arkadaşlar ovitrellemin bugün 8.günü 2gu dur kasık ve alt karın ağrım var adetim e 6gun kaldı yumurtlama olabilir mi değerlendirmelimiyim 😐
Selam cerencim senin yumurtlaman bitti artik degerlendirmelerini yaptin. Insallah bu ay gebe kalirsin. Agrilarin olmasi normal telas edecek borsey yok 14. Gun test sonucunu bize de at muhakkak 💛

Günaydın Melindacım..Lutinus kullanıyorum ..yarın kese randevum var doktora soracağım ama neden oluyor diye de endişeleniyorum

teşekkürler 🙏 umarım geçmiştir ve benimki de geçer

Lutinus kullanıyorum canım evet ama doktor yerine asistanı ile konuşmak rahatlatmıyor ..yarın kontrolüm var inşallah keseyi görürüm sonrasında zaten Volkan beyle takibimiz bitiyor..sonrası için için doktor henüz karar vermedim .Lariş sen Ebru hanıma kesin karar verdin sanırım , sorun sıkıntı olduğunda kendisine direk ulaşabiliyor musun yoksa asistanı mı var onunda?
Çok az kalmış yarına inşallah bebeğinin keyfi çok yerindedir☺️❤️ İçini ferah tutmaya çalış genelde önemsiz çıkıyor bu lekeler🤲❤️ Belki doz yükseltip istirahat önerirler, arkadaşımda öyle olmuştu, belki de hiçbir şeye gerek kalmayacak devam etmiyor anladığım kadarıyla☺️

Hayir canim arayip sormadim. Onlarin beni aramasini bekliyorum. Bulent hoca bana 19 mart icin randevu ayarlamalarini soylemisti donus yapacaklardi yapmadilar. Yaparlarsa soracagim. Tahlilleri nerde yaptiklarini bilmiyorum ama acibadem ve medline da dogum yaptiriyor onu biliyor. Ama hastanede yapilan seylerde de ozel saglik sigortasi gecerli olmuyor odemeyi kendisi aliyor ebru hanim

Canim konusmustuk bunu dozun cok azdi ve bu sekilde epey surede gelisim olacagini dozun yukseltilmesi gerektigini soylemistik. Bu igne gunde 1 kere vurulur canim kisiye gore degismez. 75 unite de az bir doz. Baslangicta olsa belki.. ama 100 unite vermesi en uygunu.

Selam cerencim senin yumurtlaman bitti artik degerlendirmelerini yaptin. Insallah bu ay gebe kalirsin. Agrilarin olmasi normal telas edecek borsey yok 14. Gun test sonucunu bize de at muhakkak 💛
Çok şükür canım iyiyim ama keyfim yok.
Sen nasılsın ?

İnşallah atacağım hatta bağıracağım ahdettim 😂

Peki günde kaç defa vuruldun cnm sadece sabah mi yoksa sabah akşam mi vuruldun
Ben sadece akşam vurdum 4 gibi falan ben ilk gittiğimde 5.gun 10mm sonra yükseltti 112,5 kullandım iki gün gittim o zaman da 12 de kalmıştı doktorda şaşırdı büyümemis diye sağ sol iki yumurta vardı sagdak daha ufak soldaki 12 13 mm falandı araya hafta sonu girdi pazartesi tekrar gittim bu sefer sağdaki 18mm olmuştu soldaki yoktu aslında onun daha büyük almasını bekliyordu kendi kendine çatlamış olabilir dedi pazartesi çatlatma ignesini vurdu sabah 11 gibi salı gece 11 gibi aşılama yaptı

Aynen öyle cnm ama doktor bgn arttırdı 75den fazla vurma sitede uyardı beni ne bilim ya zaten böyle devam edecek olursa diğerini özelde yaptiracagm ne bu ya yol beni vuruyor bide sıkıntım bu Osmaniye olsa eşimin isinede yakın en azından dolmuşla devam ederim ama böyle devam ederse 2 su de böyle olur bununki özel daha mantıklı

Ben sadece akşam vurdum 4 gibi falan ben ilk gittiğimde 5.gun 10mm sonra yükseltti 112,5 kullandım iki gün gittim o zaman da 12 de kalmıştı doktorda şaşırdı büyümemis diye sağ sol iki yumurta vardı sagdak daha ufak soldaki 12 13 mm falandı araya hafta sonu girdi pazartesi tekrar gittim bu sefer sağdaki 18mm olmuştu soldaki yoktu aslında onun daha büyük almasını bekliyordu kendi kendine çatlamış olabilir dedi pazartesi çatlatma ignesini vurdu sabah 11 gibi salı gece 11 gibi aşılama yaptı
Anladım cnm bnmkiler cokmus doktor yumuk olanlar var ama devamında var bir çok yumurtan var gelişmek isteyen dedi bnmkiler şimdi 7-8ile karışık mis başka büyük yokmuş cnm

Aynen öyle cnm ama doktor bgn arttırdı 75den fazla vurma sitede uyardı beni ne bilim ya zaten böyle devam edecek olursa diğerini özelde yaptiracagm ne bu ya yol beni vuruyor bide sıkıntım bu Osmaniye olsa eşimin isinede yakın en azından dolmuşla devam ederim ama böyle devam ederse 2 su de böyle olur bununki özel daha mantıklı
Senin kaçıncı günün kaç yumurtan oluştu stres yapma etkiliyormus beni stres etkilemiş olabilir

Anladım cnm bnmkiler cokmus doktor yumuk olanlar var ama devamında var bir çok yumurtan var gelişmek isteyen dedi bnmkiler şimdi 7-8ile karışık mis başka büyük yokmuş cnm
Belki de birçok yumurtan gelişirse aşılama iptal olur diye dozu arttırmamis olabilir

Çok şükür canım iyiyim ama keyfim yok.
Sen nasılsın ?
Hayirdir insallah noldu
Ben iyiyim tembellik yapiyorum sut iciyorum suan
İnşallah atacağım hatta bağıracağım ahdettim 😂
😂 Hadi bakalim cigligi duyunca sen oldugunu anlariz artik
Osmaniyeye gidersen elcin celikel var tavsiye ederim

10.gunum bugün cnm 7-8cm misler
Peki bu konu da doktor ne diyor hiç tepki vermemişler sanki normalde yumurta tembelliği falan var mı mesela benim ben adetin 2 günü başladım iğneye adetin 13.gunu aşılama oldum yumurta bianda gelişmiş hiç anlamadim bile Çarşamba ve cuma kontrole gittiğimde aynı kalmıştı 12mm cumartesi pazar araya girdi pazartesi gittim büyümüştü hatta doktor çok olumlu konusmamisti

Hayirdir insallah noldu
Ben iyiyim tembellik yapiyorum sut iciyorum suan

😂 Hadi bakalim cigligi duyunca sen oldugunu anlariz artik

Osmaniyeye gidersen elcin celikel var tavsiye ederim
Bilmiyorum canım keyfim halim yok.
bıraksalarda uyusam evimde keyif yapsam diyorum.

Peki bu konu da doktor ne diyor hiç tepki vermemişler sanki normalde yumurta tembelliği falan var mı mesela benim ben adetin 2 günü başladım iğneye adetin 13.gunu aşılama oldum yumurta bianda gelişmiş hiç anlamadim bile Çarşamba ve cuma kontrole gittiğimde aynı kalmıştı 12mm cumartesi pazar araya girdi pazartesi gittim büyümüştü hatta doktor çok olumlu konusmamisti
Hiç öyle bı sıkıntım yoktu cnm adetlerine düzenli yumurta tembelli falanda yok bnde geçen ay gttigimde normal zamanda 22cm yumurtam vardı hatta ben bu işten hiç birşey anlamadım ki cnm çok yumurtan var dedi doktor sadece dozu 75e cikartti yolladi sonradan sadece daha yüksek vurma bakalım ne olacak dedi

Hiç öyle bı sıkıntım yoktu cnm adetlerine düzenli yumurta tembelli falanda yok bnde geçen ay gttigimde normal zamanda 22cm yumurtam vardı hatta ben bu işten hiç birşey anlamadım ki cnm çok yumurtan var dedi doktor sadece dozu 75e cikartti yolladi
Normalde kaç doz vuruldunuz bence siz stres yapmışsınız kafanıza takmissiniz bu durum etkilemiş devlette mi yaptiriyosunuz

X