Otoimmun hepatit

Merhaba Çok gecmis olsun.benimde ast alt değerlerim 50 80 arası yüksek çıkıyordu bazen.ASMA İFA ANA degerlerime bakıldı ve ASMA yüzde bir pozitif çıktı ve takipteyim bir yıldır.Bazen düşüyor bazen çıkıyor.Doktorum safrayoluyla alakalı belki olabilir diye ursactive verdi 3 aydır onu kullanıyorum geçen ay değerlerim normal çıktı ve şimdi bir ay geçti tekrar ast alt ggt bakılacak.Sizlerde süreç nasıl gelişti .Çok korkuyorum otoimmun hastalığı olabilir belki dedi ama pekde olacağını düşünmediğini söylemişti doktorum.Ama biyobsi yapılmadı.Sizin değerleriniz nasıldı ,nasıl bir yol izlendi.Biraz bilgi verirmisiniz siz ve okuyan bütün arkadaşlar
O dediginiz değerler sağlıklı insanlarda da zaman zaman yükselip düşebiliyor doktorun ilk bakış açısı bu olabilir değerlendirmeye almış.
Ast alt gibi değerler sadece belirtidir semptomdur , asıl testler biyopsi de anlaşılıyor ve teşhis konuyor ona göre ptz inr gibi testler.yapiliyor teşhisten sonra düzenli kan bakılıyor ilaç kullanıyorsunuz.
Benim durum şöyle şiddetli bir karin ağrısı ile gitmiştim biyopsi yapıldı hastasın denildi ama ben inanmadım cahillik işte aradan 2 yıl geçti sarılık oldum hastalık ilerlemiş o zaman ayıktım işte ilaçlarımı düzenli kullandım bugünlere geldim kendinize.iyi bakar.ilavlarinizi düzenli kullanırsanız bir şey olmaz kısa vadede komplikasyon yasamazsınız. Benim ileri evre olduğu için mide kanaması vs geçirdim falan. Ama bunlar hep ihmalden. Korkmayın . Ilaç kullanmaktan bıkacaksınız onu bilin saçlarınız dökülecek şeker.hastasi egzama vs gibi şeyler yaşayabilirsiniz ama ilerde hemen değil. Bağırsak floranız bozuluyor mantar oluyosunuz falan fistan.

Ben de kendi kendimi bildiğimden beri otoimmün hepatit hastasıyım ilaçları bağımlı yaşıyorum senelerdir alternatif tedaviler varmı diye araştırmalar yapmıştım ama cesaret edipte denemedim ki zaten doktorlar ilaç dışındaki yöntemlere asla izin vermiyorlar

Ben de kendi kendimi bildiğimden beri otoimmün hepatit hastasıyım ilaçları bağımlı yaşıyorum senelerdir alternatif tedaviler varmı diye araştırmalar yapmıştım ama cesaret edipte denemedim ki zaten doktorlar ilaç dışındaki yöntemlere asla izin vermiyorlar
Bundan kurtuluş yok galiba , siz neler yaşadınız bu hastalık sürecinde nasıl gidiyor

Merhaba geçmiş olsun , aynı hastalığa s

Merhaba geçmiş olsun , nasılsınız tedavi süresi nasıl gidiyor
Merhaba teşekkür ederim.. yaklaşık 3 yıldır uğraşıyorum bu hastalıkla.. günde 750 miligram ursactive 100 miligram Ümran 4 miligram da prednol alıyorum.. tabii biraz da bu ilaçların yan etkisi olarak kemik erimesi başladı onun içinde zentius d ile fosamax alıyorum.. 5 ay önce de katarakt ameliyatı oldum göz kuruluğu başladı.. falan filan 😁

Merhaba teşekkür ederim.. yaklaşık 3 yıldır uğraşıyorum bu hastalıkla.. günde 750 miligram ursactive 100 miligram Ümran 4 miligram da prednol alıyorum.. tabii biraz da bu ilaçların yan etkisi olarak kemik erimesi başladı onun içinde zentius d ile fosamax alıyorum.. 5 ay önce de katarakt ameliyatı oldum göz kuruluğu başladı.. falan filan 😁
Daha da neler çıkacak zamanla bilemiyorum

2017 yılında otoimmun hepatit teşhisi aldım 6 ay hastanede yattım.imuran ı kullanamadım 4 yıl kortizon kullandım.bana uzun süre ilaç kullanmamın karaciğeri tüketeceğini söylediler kestiler.plaguneil ile idare ediyordum.son iki yıldır onuda kullanmıyorum.ben iyileştiğime inanıyorum.belkide pimi patlayacak bombayımbilmiyorum.strese girmezsemdüzenli beslenirsem benden iyisi yok.degerlerimde çok iyi.koenzim probiyotik melotonin bana çok iyi geldi.

2017 yılında otoimmun hepatit teşhisi aldım 6 ay hastanede yattım.imuran ı kullanamadım 4 yıl kortizon kullandım.bana uzun süre ilaç kullanmamın karaciğeri tüketeceğini söylediler kestiler.plaguneil ile idare ediyordum.son iki yıldır onuda kullanmıyorum.ben iyileştiğime inanıyorum.belkide pimi patlayacak bombayımbilmiyorum.strese girmezsemdüzenli beslenirsem benden iyisi yok.degerlerimde çok iyi.koenzim probiyotik melotonin bana çok iyi geldi.
Nerde tedavi gördünüz

Bu yazdığınız takviyeleri Dr önerdi yoksa kendiniz mi aldınız
bebek tedavisi için önermişlerdi.ama ben pozitif etkilerini görünce ara ara devam ediyorum.d vitaminini romotoloji dr. önermişti.ben o takviyeleri kullandıktan sonra plaguneile bile ihtiyaç hissetmedim çok şükür.

6 ay neden nasil hastanede yattiniz cok uzun bir sure degilmi ?

karaciger degerlerim düşmüyordu kaybetmek üzereydim.teşhisi de geç koydulae
Allah allah tedavi olduğunuz yerle alakalı sanırım 6 ay çok uzun bi süre, şu an sirozum ben , bir sonraki aşama organ nakli veya ölüm allah nasıl nasip ederse baya ileri derecede benimki . Siz siz olun ilaçlarınızı aksatmadan doktorunuzu dinleyerek hareket edin ben doktoru dinlemedigim için ceremesini cekiyorum .

Banada 2 ay önce otoimmun hepatit tanısı konuldu biyopsiyle ama ilaç başlanmadı henüz malum pandemi bana aşı çıktı aşının etkinliğini azaltacağı için 2. Dozuda yapıldıktan 10 gün sonra başlanacakmış ama ilk teshisteki alt 590 ast 450 ggt ldh yüksekliği biyopsi sonucu cıkana kadar baya düşmesi de ilaça başlamayı erteledi dedi doktor alt 149 ast 66 ggt ldh normal referans değerlerine geldi bu değerler normale gelirse ilaç başlanmaz mı birde bu degerler normalden siroza döndüğünü nerden anlayacaz fibroscan da pek güvenilir değil zira fibroscan a göre ben siroz olmuştum biyopside fşbrobzis 2.evre çıktı

Banada 2 ay önce otoimmun hepatit tanısı konuldu biyopsiyle ama ilaç başlanmadı henüz malum pandemi bana aşı çıktı aşının etkinliğini azaltacağı için 2. Dozuda yapıldıktan 10 gün sonra başlanacakmış ama ilk teshisteki alt 590 ast 450 ggt ldh yüksekliği biyopsi sonucu cıkana kadar baya düşmesi de ilaça başlamayı erteledi dedi doktor alt 149 ast 66 ggt ldh normal referans değerlerine geldi bu değerler normale gelirse ilaç başlanmaz mı birde bu degerler normalden siroza döndüğünü nerden anlayacaz fibroscan da pek güvenilir değil zira fibroscan a göre ben siroz olmuştum biyopside fşbrobzis 2.evre çıktı
Bu değerler kendiliğinden nasıl düştü onu anlayamadım. Bu değerler normale ilaçla döndürülür onda sıkıntı olmaz ve siroz olmadığınızı da göstermez, ast alt gut bilirubin falan bunlar normal dahi olsa yapılan başka testler var koagülasyon bilmem ne , ptz inr aralığı baz alınır ve değerler normalken bu ptz inr değerleri her zaman hastalığınızı gösterir ve normale dönmez aralığa bazen döner ama kısa sürer. Sirozum bu arada.

Merhaba Nasip 3hastalıgınızın seyri nasıl gidiyor, dediğiniz gibi beslenme ve vitamin takviyeleri uyguladınızmı ... Merak ediyorum ilaçları bıraktınız mı.,

X