Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bu algı dikkat eksikliği göz teması hiçbiri yok. Dışarda bana hiç bakmıyo uykusu gelse bakmıyo dışarda nasıl sizinkiler

Benmki bana bakar ismine bakar bir yere koşar anneye gel derim gelir. Çorabını çıkar derim çıkarır getir derim getirir. Kuşun kedinin naptgını sorarım söyler dışarda kedi görür miyav der. Montunu getirir giy der kapı çalar aç der bardak görür su der. Yemek hazırlarım ye der. Anneyi bilinçli demıyor çünkü herkese anne dıyor ama anneye git dedgnde bana geliyor. Kapıyı çalıyor kimo dıyor yere düşüyor düştüm dıyor binadan çıkarken otomatik düğmesine bakıp bas aç dıyor. Kalem verince çiz diyor. 1-2 ebe diyor. Kitap görünce oku dıyor. Telefon görümce alo deyip konuşuyor sonra da bay bay dıyo görüşürüz deyip kapatmış gbi elini vuruyor ekrana. Koltuktan inince in diyor. Kucagıma gelmek isteyince kollarını açıp gel diyor. Çakıyor bay bay yapıyor merhaba yapıyor. Kaka yap deyince ıhh diyor. Sar sar ceviz adam bide Coni Coni yi yapıyoruz. Roman oynuyor para bizde şarkısı varya onun cok çok olan yerini söylüyor. Şuanlık hatrladgm bu kadar inşallah hepimizin yavrusu iyi olup tamamen konuşurlar.

Bide benmki bsy öğrendi mi unutuypr. Hapşurınca iyi yaşa diyordu smdi unıttı ama öksür deyince öksürür ağzını ac dediğinde acar sümkür dedgnde sümkürür. Göbüş nerde deyince açar gösterir. İşaret ettgm şeye bakmaz. Ee yap deyince uzanır. Kollarını kaldır deyince kaldırır. Hopla zıpla değince zıplar hoplar. Sadece öğrendgini çabuk unutuyor

Israr edersem birşey diyor ama her gun her sene farkli huy sesler gulmeler Allah yardimcimiz olsun konusmak.olsa bizim tek sorumumuz keşke
Tuhaf sesler çıkarıyor galiba bizim ki de başladı.Bazen alakasız kahkaha atar bazen ağlar kızar sebepsizce.Hergun Yeni bişeyler şimdi de gece uykularimiz berbat

Tuhaf sesler çıkarıyor galiba bizim ki de başladı.Bazen alakasız kahkaha atar bazen ağlar kızar sebepsizce.Hergun Yeni bişeyler şimdi de gece uykularimiz berbat
Büyüdükçe daha zorlanıyoruz Allah büyük ben artık bi ilaç düşünüyorum çok hareketli öğrenmeye kapalı yasida 5

Kızlar saç kesitirme olayını nasıl yaptınız makine sesine korkuyo kestirmek istiyırum bende. Bugun uykusu geldi dönmeye başladı çok korktum bu işi çözme ümidim kırıldı. Ama daha çook yolumuz var başındayız diorum yine ümitleniyorum

İyi akşamlar, herkese merhaba. Dr. Tanju Sürmeli'yi araştırırken keşfettim sayfayı. 7 yaşında atipik teşhisli kızım var. 5.5 yaşında konuşmaya başladı, 3.5 yaşında tuvalet eğitimini aldı, komutları çok iyi alır, sosyal iletişimi çok güzel, hemen ortama karışır, saldırgan değildir. Büyük ölçüde bir çok şeyi aştık. Şu an yaşıtlarına göre geriden gelme durumu var. Bu sene kaynaştırma öğrencisi olarak 1.sınıfa başladı, fakat çok hareketli olması, derslerde kafasına göre takılması, dersleri ciddiye almaması, gibi nedenlerle, öğretmenimiz özel alt sınıfında birebir ders almasını önerdi.

Gelişmesini beklerken, böyle bir öneri mahvetti bizi. O kadar zor bir karar ki. İnanın ne yapacağımı şaşırdım. Geç öğrensede öğreniyor. Dikkat ederse çok da hızlı kavrıyor olayı. Pandemiyle geçti zaten okulun bir yılı. Bu hafta karar vermemiz gerekiyormuş. Okul çağında kuzuları olan anneler, bu süreci nasıl atlattınız acaba? Ders çalışması için ne gibi yöntemler denediniz?

İyi akşamlar, herkese merhaba. Dr. Tanju Sürmeli'yi araştırırken keşfettim sayfayı. 7 yaşında atipik teşhisli kızım var. 5.5 yaşında konuşmaya başladı, 3.5 yaşında tuvalet eğitimini aldı, komutları çok iyi alır, sosyal iletişimi çok güzel, hemen ortama karışır, saldırgan değildir. Büyük ölçüde bir çok şeyi aştık. Şu an yaşıtlarına göre geriden gelme durumu var. Bu sene kaynaştırma öğrencisi olarak 1.sınıfa başladı, fakat çok hareketli olması, derslerde kafasına göre takılması, dersleri ciddiye almaması, gibi nedenlerle, öğretmenimiz özel alt sınıfında birebir ders almasını önerdi.

Gelişmesini beklerken, böyle bir öneri mahvetti bizi. O kadar zor bir karar ki. İnanın ne yapacağımı şaşırdım. Geç öğrensede öğreniyor. Dikkat ederse çok da hızlı kavrıyor olayı. Pandemiyle geçti zaten okulun bir yılı. Bu hafta karar vermemiz gerekiyormuş. Okul çağında kuzuları olan anneler, bu süreci nasıl atlattınız acaba? Ders çalışması için ne gibi yöntemler denediniz?
Benim oğlumda aynı çok hareketli dikkat verirse öğreniyor 5 yaşında kreşte hareketli diye istemediler artık son çare ilaç düşünüyorum

Kızlar saç kesitirme olayını nasıl yaptınız makine sesine korkuyo kestirmek istiyırum bende. Bugun uykusu geldi dönmeye başladı çok korktum bu işi çözme ümidim kırıldı. Ama daha çook yolumuz var başındayız diorum yine ümitleniyorum
Cocuk kuaförüne götürün makasla kesim yaptırım makineden bizimkide korkuyor biraz alıştı

Merhabalar Kızınızın iyi durumda olmasına çok sevindim öncelikle daha iyi günleriniz olsun. Benimde suan ki korkum 1. Sınıf. Tekrar 1. Sınıfa başlasa zaten bu seneden bişey anlamamıştır çok zor bi durum ve karar inşallah herşey yoluna girer

Aklımıza geldi sınıf tekrarı, öğretmenimizin önerisi haftanın 3 günü özel alt, 2 günü kendi sınıfı. Sınıfı kabullendi kızımı, velilerden sorun çıkaran yok. Tek umudum toparlarsa kendi sınıfında devam etmesi. Aksi gibi sınıfın çoğunluğu 7+ yaşında başladı okula, kızım 6,5 yaşındaydı, sınıf daha çabuk ilerledi.

Merhabalar Kızınızın iyi durumda olmasına çok sevindim öncelikle daha iyi günleriniz olsun. Benimde suan ki korkum 1. Sınıf. Tekrar 1. Sınıfa başlasa zaten bu seneden bişey anlamamıştır çok zor bi durum ve karar inşallah herşey yoluna girer

Benim oğlumda aynı çok hareketli dikkat verirse öğreniyor 5 yaşında kreşte hareketli diye istemediler artık son çare ilaç düşünüyorum

Kızım da kreşte hareketliydi ama kreşte sorun yaşamadık Allahtan. İlk sene gittiğinde sınıftan çıkıyormuş kafasına estiğinde. İkinci sene biraz daha iyiydi, arada aşırılılıkları olsada fazla sorun yaşamadık. Bence başka kreş arayışına girin, her kreş bir değil. En başta durumunu anlatırsanız ona göre davranırlar oğlunuza.

Kızım da kreşte hareketliydi ama kreşte sorun yaşamadık Allahtan. İlk sene gittiğinde sınıftan çıkıyormuş kafasına estiğinde. İkinci sene biraz daha iyiydi, arada aşırılılıkları olsada fazla sorun yaşamadık. Bence başka kreş arayışına girin, her kreş bir değil. En başta durumunu anlatırsanız ona göre davranırlar oğlunuza.
3 senedir gidiyor zaten kreş koşmasından dolayi istemiyor bilgileride var baska kreslerde ayni malesef

Maşallah ilerlemenize çok sevindim inşallah bunu da aşarsınız Allah ın izniyle. Benm oğlum da şuan 3 yas 2 aylık biz eğitime yeni başladık öğretmeni algııs falan cok acık gözüme bakınca herşeyi anlıyor sadece konuşma da sıkıntı yaşıyoruz dedi. Ne söylesem tekrar ediyor taklit huyu çok iyi dedi dizinde bu mesajınıxı okuyunca bir kere daha umutlandım. İnşallah bütün yavrularımız iyileşir arkadaşları gibi olurlar

X