Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Hersey neysede yeme problemi çokkötü yoruyo beni ekmek sert şeyler yiyemiyo zayıf kaldı kusuyo agzında bekletiyo yutmaya korkuyo artık yoruldum bu durumdan😒
Bizde hic böyle birsey olmadi genelde uyaran eksikligi olanlara bu durum oluyor nedense bide alerjileri oluyor sevdigi yemekleri verin cocuklar beşamel sos cok sever yogurtlu yemekler yada yayla corbasi olsun lutfen sabirli olalim ağir bir imtihandayiz ekmegi islatarak verin her sekil sevebilecegini dusunuyorsan sert yiyemiyor fiy ehic sorun etme gecer baska turlu cocugun iyi olsunda kahveni al keyfine bak ben oyle yapiyorum guclu durmak zorundayim kim ne dedi umrumda degil Allah boyle istiyor boyle vermis Allahin sevdigi kuluymussun buda agir sinaniyorsun bende oyleyim evladim yemese ben biterim resmen ama kendini bu kadarda üzme bugün yemez yarin yer sen kendini ve cocuklarini iyi etmeye calis elimizden geldikce depresyondan bunalimdan uzak duralim lutfen biliyorum sen cok guclu bir kadinsin bana anlatmistn imtihanin benden buyuktu Allah yardimcin olsun

Bizde hic böyle birsey olmadi genelde uyaran eksikligi olanlara bu durum oluyor nedense bide alerjileri oluyor sevdigi yemekleri verin cocuklar beşamel sos cok sever yogurtlu yemekler yada yayla corbasi olsun lutfen sabirli olalim ağir bir imtihandayiz ekmegi islatarak verin her sekil sevebilecegini dusunuyorsan sert yiyemiyor fiy ehic sorun etme gecer baska turlu cocugun iyi olsunda kahveni al keyfine bak ben oyle yapiyorum guclu durmak zorundayim kim ne dedi umrumda degil Allah boyle istiyor boyle vermis Allahin sevdigi kuluymussun buda agir sinaniyorsun bende oyleyim evladim yemese ben biterim resmen ama kendini bu kadarda üzme bugün yemez yarin yer sen kendini ve cocuklarini iyi etmeye calis elimizden geldikce depresyondan bunalimdan uzak duralim lutfen biliyorum sen cok guclu bir kadinsin bana anlatmistn imtihanin benden buyuktu Allah yardimcin olsun
Evet yeterki o iyi olsun benim imtihanım onun hayatı çok çabalamam lazım evet sabır bazen kızıyorum ama onun elinde değilki

Merhaba bilgim yok ne kampı acaba?
Eğitimler nasıl gidiyor alisabildiniz mi acaba?
Kamp yapılmış deniz villa bihafta tatil aileyle gidiliyo. İbb engellile merkezinden başvuru oluyo. Eğitimler güzel oglum anne dio başka şeylerde dio ama isteğe göre bazen kendi kendine mırıldanmaları var çok az bi anlama var şimdilik böyle

Oyun kuraöıyoruz komut almıyo dısarda taş ve kumlarla oynamak istiyo sadece bahceye çıkardığımda top oynayalım oynayanlara bakalım diorum kaçıyo hiç bakmıyo dısarda bana

Hersey neysede yeme problemi çokkötü yoruyo beni ekmek sert şeyler yiyemiyo zayıf kaldı kusuyo agzında bekletiyo yutmaya korkuyo artık yoruldum bu durumdan😒
Yemin ederim herşey neysede kusmak çiğnememek beslenememek çok kötü günde 2-3 defa kusmuk tezmliyorum kan kusuyor bazen özafagus tahriş oluyor dye. Bide banyo 20 günde bir oda avaz avaz ağlayarak bağırarak yaptırabiliyorum bugün saçını kestik 40 dk öyle ağladı bi 10 dk da banyoda bende ağlamaya başladım ellerimi havaya açp gerçekten çok zor otizmli annesi olmak

Benim oglum banyo konusında iyi bebek küvetine su. Köpük yapıorum hoşuna gidiyo. Suyuda baya bi ılık. Ama yeme problemi hatsafada telefonla yedirmeye bile yanaklarında dolduruyo yutmuyo meyvesuyu yogurt yemekten çok bunları veriyorum düzgün yemediği içinde kabız oluyo suda içmek istemiyo meyve zaten bi kavun yiyo. Aglıorum artık ya gittiğim kurumda hep kilolu otizimliler.

Benim oglum banyo konusında iyi bebek küvetine su. Köpük yapıorum hoşuna gidiyo. Suyuda baya bi ılık. Ama yeme problemi hatsafada telefonla yedirmeye bile yanaklarında dolduruyo yutmuyo meyvesuyu yogurt yemekten çok bunları veriyorum düzgün yemediği içinde kabız oluyo suda içmek istemiyo meyve zaten bi kavun yiyo. Aglıorum artık ya gittiğim kurumda hep kilolu otizimliler.
Merhaba benim oğlum da çok çok zayıf ve yemiyor o kadar ki metabolizma takip ediyor bu problemden dolayı .yeme problemi oluyor bu cocuklarda

Maşallah seninkinden yine çiğneme etme var benmki çiğnemeyi bilmiyor hala pediasure plus mama kaşık maması ve çorbaya yeni 1 ay oldu başlayalı sürekli başlayıp bırakıyıruz yoğurt meyvenin tadunı bilmez benmkinde kronik kusma var ama herşeyi temiz cıktı gastroenteroloji nöroloji metabolizma bu kusmasıda otizmden dolayı demek bende illallah ettm vallahi 3 yasında daha 11 kilo benmki bide prematüre 6 aylık dogdu

İlaç kullananlar otizm ilaçları varsa arasında onlar kilo aldırıyor

X