Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Aynı şimdi bu saat oldu enerji ful cama tırmanıyor demir taKtircam üst kat çocuk kilidi var ama aşırı hareketli oluşları çok yoruyor ses apartmanda komşular gelcek diye tedirginim hergun iFlahim kesildi dur demekten evde hic düzenimiz kalmadı Allah büyük
Ahh aynı biz Sadece evde olsa iyi kime gitsek dur demekten yoruluyorum ya

Benimkide kusuyordu mama sandalyesinde sürekli hic mide ile ilgili yada başka bir nedeni vardır diye düşünmedim gidalarin kokulari rahatsiz ediyor diye dusunurdum hep herkes bi akil verirdi icimden bos derdim anlattiklariniz 2 aylik gibi aglamlari basladi butun gun o zaman arastirmaya basladim hep okudum bu siteyi o zamandan beri okuyorum
Benmki beslenemıyor dye perişan oldu aclıktan ağlıyordu verıyorfum cıkarıyodu bir günde 20 defa kustugunu bilirim suyu bile ölçülü içer ben mesela oğlumun acıktıgını asla anlayamam istemez oda zaten çünkü saatli besleniyor gecen hastaneye gttik yolda kusmasın dye evde saat 10 da besledim yine eve geldim saat 5 besledm kaç saat ac kaldı ama yok yine verince kustu. Eskiden doktor derdi sık sık az Besle smdi 4 saatte bir bazen beş saatte bir besliıyorum ama yine aynı değişen hcbsy yok insanın evladının açlıktan ağlaması cok kötü 2 ölçek veriyorum doymuyordu ağlıyordu korkudan vermiyordm smdi bir biberon ama küçük full verıyorum bazen heosinş içiyor bazen çıkarıyor değişik yanı

Benmki beslenemıyor dye perişan oldu aclıktan ağlıyordu verıyorfum cıkarıyodu bir günde 20 defa kustugunu bilirim suyu bile ölçülü içer ben mesela oğlumun acıktıgını asla anlayamam istemez oda zaten çünkü saatli besleniyor gecen hastaneye gttik yolda kusmasın dye evde saat 10 da besledim yine eve geldim saat 5 besledm kaç saat ac kaldı ama yok yine verince kustu. Eskiden doktor derdi sık sık az Besle smdi 4 saatte bir bazen beş saatte bir besliıyorum ama yine aynı değişen hcbsy yok insanın evladının açlıktan ağlaması cok kötü 2 ölçek veriyorum doymuyordu ağlıyordu korkudan vermiyordm smdi bir biberon ama küçük full verıyorum bazen heosinş içiyor bazen çıkarıyor değişik yanı
Anlıyorum ben yıldım.artik bi ara sosyallessin diye dışarda yanımda yoğurt ve çorba taşıdım çiğneme yok bebekler çiğniyordu oglum yok yok yok daha neler mekanlarada girmezdi bas bas aglardi film gibi hersey artik istegimde kalmadi

Haklisiniz dışarı yemeğe çıkıyoruz mesela masayı dağıtıyor yağlı ellerini sandalyelere sürüyor artık pess ettim zaten korona cikali gitmiyorum catal kasik kullanmak istemiyor neyapcam bilmiyorum Rabbim büyük

Anlıyorum ben yıldım.artik bi ara sosyallessin diye dışarda yanımda yoğurt ve çorba taşıdım çiğneme yok bebekler çiğniyordu oglum yok yok yok daha neler mekanlarada girmezdi bas bas aglardi film gibi hersey artik istegimde kalmadi
Ne iciriyorsunuz laktozlu süt vermeyin dedi bize doktor sizinki kadarken

Aaa sizde de mi var o benmkide farklı bir yere girince çıldırır ben 7 ay önce bu evi aldık tasındım girmedi eve biliyo muusn bebek arabasını yıktı ilk annemle bakmaya geldik annem dediki nye böyle yapıyor korktu neyse sonra evi temizledik yerlestrdk kayınvalidem aldı getirdi çocukları 1 saat kucaktan inmedi ağlamaktan korkmaktan benmki dışarda bile yürümezdi yeni yeni dışarda yürümeye başladı kendime cok kızıyorum bu yüzden çocuk kendini belli etmiş ama ben anlamamışım nasıl bi anneyim ya

Aaa sizde de mi var o benmkide farklı bir yere girince çıldırır ben 7 ay önce bu evi aldık tasındım girmedi eve biliyo muusn bebek arabasını yıktı ilk annemle bakmaya geldik annem dediki nye böyle yapıyor korktu neyse sonra evi temizledik yerlestrdk kayınvalidem aldı getirdi çocukları 1 saat kucaktan inmedi ağlamaktan korkmaktan benmki dışarda bile yürümezdi yeni yeni dışarda yürümeye başladı kendime cok kızıyorum bu yüzden çocuk kendini belli etmiş ama ben anlamamışım nasıl bi anneyim ya
Kendinizi suçlamayın benim oğlumda bi dükkana fırına girdiğimizde korkar ağlardı evde kala kala koreliyolar.

Zaten hayali arkadas bunun icin oluyo cocuklar duygularini ifade etmek icin bu yolu seciyolar. Bide bsbasinin adina yakin isimler koymasi ve babasininda yaninda olmamasi sebebiyle belki sinirli konusuyo olabilir. Bu arada benim kizimda devmli korktum deyip yanima geliyo bu yaslarda bunlar normal diyolar

Aynı şeyler carfura girmezdi o zaman korona yoktu o zamanlar bebekti şimdi 5 yaşında 6 aylik haciogluna gittik ağlıyor hemde nasıl bütün bebekler sakin dediginiz bunlar gelişimindeki bozukluk ile alakalı biri gelse ağlıyordu bi yere gitsek mama bile icmezdi eve gelince icerdi

Zaten hayali arkadas bunun icin oluyo cocuklar duygularini ifade etmek icin bu yolu seciyolar. Bide bsbasinin adina yakin isimler koymasi ve babasininda yaninda olmamasi sebebiyle belki sinirli konusuyo olabilir. Bu arada benim kizimda devmli korktum deyip yanima geliyo bu yaslarda bunlar normal diyolar

Aaa sizde de mi var o benmkide farklı bir yere girince çıldırır ben 7 ay önce bu evi aldık tasındım girmedi eve biliyo muusn bebek arabasını yıktı ilk annemle bakmaya geldik annem dediki nye böyle yapıyor korktu neyse sonra evi temizledik yerlestrdk kayınvalidem aldı getirdi çocukları 1 saat kucaktan inmedi ağlamaktan korkmaktan benmki dışarda bile yürümezdi yeni yeni dışarda yürümeye başladı kendime cok kızıyorum bu yüzden çocuk kendini belli etmiş ama ben anlamamışım nasıl bi anneyim

Hayirli haberlerinii bekliyoruz umarim hersey dilediginiz gibi olur ben 10 dr.gittim.daha tatmin olamadum bazem burdaki yazilari okuyunca kizimlada karsilastiriyom kizim 4 yasinda konustu etrafinda donerdiherkesin kucagina gitmezdu hep yanliz bi kos3de otirurdu..ama simdiii beni suya goturur susuz getirir
Merhaba biraz daha ayrıntılı anlatır mısınız? Kaç yaşında farkettiniz, düzelmeler ne zamana başladı? Göz teması ve ismine cevap vermeme var mıydı?

Rutinleri bozulunca öyle yapıyorlar bizimki biraz geçti şükür
Bugün Cerrahpaşa ya psikiyatriye randevumuz vardı yine yıkıldım aglaya aglaya geldim eve 29 martta işitme testi yapılacak denver yapıldı zaten Bakırköy mazhar osmanda sonucunu getirin sonra otizm raporu çıkacak dedi. Eve kadar ağladım Allah bize güç kuvvet versin çocuklarımıza da şifa inşallah. Ama duyu eğitimine başlayın dedi raporu beklemeden görüşün başlayın onu zaten rapor karşılamaz dedi

Genelde otizmli çocuklar katı-sıvı ya da renk ayrımı yapar. Benim kızım sıvı hiçbirşeyi yemezdi ya da beyaz ve sarı renkLi olanlar dışında birşey yemezdi. Sebze hayatta yemezdi. Şimdi salçalı yemekleri, çorbayı İse ekmek doğrayarak, marul roka gibi yeşillikleri herşeyi yiyor bakliyatı hala aşamadık ama Bulgurlu mercimek pilavı ya da mercimek köftesi Olunca yiyor. Hatta artık makarnanın pilavın peşinde bile değil. Zaman zaman yine seçicilik yapıyor ama eskiye oranla hiç önemli değil tabii.
Nasıl ilerlediniz bu şekle geldi

Bugün Cerrahpaşa ya psikiyatriye randevumuz vardı yine yıkıldım aglaya aglaya geldim eve 29 martta işitme testi yapılacak denver yapıldı zaten Bakırköy mazhar osmanda sonucunu getirin sonra otizm raporu çıkacak dedi. Eve kadar ağladım Allah bize güç kuvvet versin çocuklarımıza da şifa inşallah. Ama duyu eğitimine başlayın dedi raporu beklemeden görüşün başlayın onu zaten rapor karşılamaz dedi
Evet duyguyu rapor karşılamıyor

Bizim gittiğimiz kurum duyu bütünleme dersini ücretsiz veriyor. Grup dersi yerine yazalım dediler. Ergoterapistin de çalıştığı bir kuruma gidiyoruz.

Bizim gittiğimiz kurum duyu bütünleme dersini ücretsiz veriyor. Grup dersi yerine yazalım dediler. Ergoterapistin de çalıştığı bir kuruma gidiyoruz.
Cumartesi görüşmeye gidicem rapor çıkarsa ücretsiz olur gibi bsy dendi ama süreci bide onlardan dinlemek lazm işitme testi de yapılsın randevu bulmak zor Allah yardımcmız olsun

X