Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Raporu psikiyatri çıkarıyor ve birazcık sürüyor çıkarması tam teşekküllü devlet hastanesi olması gerekiyor.cocuk psikiyatrisi olan bir eğitim araştırmaya da gidebilirsin.cerrahpasa zor oluyorsa.
Bakırköy de psikiyatriye gdyorduk ama orda heyet kalktığı için Cerrahpaşa da çıkarın dedi. Bide bsy sorcam raporda ne yazıyor acaba

Merhaba 2018 te yazmissiniz cocunuz simdi nasil duzeldimi benim oglumada otizm dediler yurtdisi kaliorum turkiyeye getirdim ozel egitme baslaticam malesef verilen aba egitminde hicbi yol ilerleyemedik burda duyu butunleme ozel egitim daha iyi sanki

Bakırköy de psikiyatriye gdyorduk ama orda heyet kalktığı için Cerrahpaşa da çıkarın dedi. Bide bsy sorcam raporda ne yazıyor acaba
Ne yazıyor derken özel koşul gereksinimi veriyorlar otizmlere arkada da otizm spektrum işaretli oluyor .raporun engel karşılığı 90-99 ama artık oran yazmiyor

Merhabalar,
Benim de oğluma atipik otizm teşhisi kondu.3 yaşına Şubat ayında girdi.Ozel eğitime başladık raporu çıktıktan sonra.İlk dersimiz geçen haftaydi.Allah herkesin yardımcısı olsun psikolojik olarak çok yıprandım.Anne diyeceği konuşacağı günleri iple çekiyorum...

Allah hepimizin yardımcısı olsun. Çok zor ve yıpratıcı bir süreç ama güçlü olmalıyız.Rapor çıkarttınız mı ? Sadece bir dok.a mı gittiniz? Çocuğunuz sadece konuşmuyormu?

Denver testi yapıldımı?

Merhaba denver testi yapılmadi.2 yaşını geckindi çocuk ve ergen psikiyatri bölümüne gittik uyaran eksikliği dediler TV telefon vb olmayacak.Ben çalışıyordum aile büyükleri bakıyordu onlara da sözüm geçmedi daha sonralari yakinmizdaki bı rehabilitasyon merkezi yönlendirmesi ile bir doktorla görüştük atipik otizm dedi.Araya Corona girdi eğitime henüz geçen hafta başladık

Bizde ilk gittiğimiz de 2 yaşındaydı oğlum ismini hatırlamıyorum ama bi test yaptılar çocuk ne durumda anlamak için mesela benim çocuğum çok geri çıkmıştı ama atipik bile diyemeyiz demişti gittiğimiz prof. 3-4 ay eğitim alsın dedi. Sonra arada yine gittik prof.a eğitime devam 3 yaşında denver yapcaz dedi ve 3 yaşında yaptı oğlum 2 Ay ilerde çıktı. Eğitimin zararı olmaz haftada 2 saat eğitime devam dedi konuşma üzerine çalışsınlar temmuzda gelin dedi.bende ilk 3 Ay bi rehabilitasyon merkezine götürdüm ama pek verim alamadım Allahtan korona girdi mecburen eve hoca buldum ve o hoca bizim şansımız oldu.Gittiğimiz dok.umuzda çok beğendi eve gelen hocamızı.

Babildama bababa gibi terapisi ilk hayvan sesleri ile başladı hav pisi ilk bunlari cikardi yani yoktu vidrolara bakiyorum ogretmeni degistik ilerleme basladi
Merhaba benim oğlumu hayvan sesleri çıkarıyor bunlar önemli mi yani?Kelimeleri de var ama yerinde kullanmıyor.Babasi pilav yer mısın dedi kaşıkla pilav uzatıp oğlumda pilav dedi.Abla abi baba bazı sayıları gelişigüzel sayıyo.Komut almıyor desem yeridir.

Merhaba eve özel hoca mi geldi yani ücretli sanırım değil mi?

Bide eklemek istiyorum burda tüm tecrübeli arkadaşlarında dediği gibi ekrandan uzak tutun TV tablet telefon dan uzak tutun çok faydasını göreceksiniz. Biz 2 yaşından beri hiç açmadık fişini dahi takmadık.Derslerde hoca ne yaptırdıysa tekrar tekrar yaptırdık sürekli konuştuk ilgilendik.Her anne evladıyla ilgilenir ama bizimkilerin çok çok çok ilgiye ihtiyaçları var

Haklısınız bende TV yi kapattım akşamları eşim işten gelince açıyor.Acmamasini istedim.3 aylık bir de kızım var oğluma ayırdığım vakit de sınırlı bol bol konuşuyorum işaret ediyorum gösteriyorum.Cok hareketli evin içinde sürekli koşuyor desem yeridir

Ufak bebeğinizdemi var Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Zor bi durum sizin için. Allah kolaylıklar versin

Ufak bebeğinizdemi var Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Zor bi durum sizin için. Allah kolaylıklar versin
Evet Allah razı olsun biraz zorluyor oğlum beni.Sarki tekerleme sayıları saymaca hayvan sesleri çıkarıyorum o da çıkarıyor hatta bazı hayvanların seslerini sorunca tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…