Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Teşekkür ederim hepinizin cevabı için ben eğitimden korkmuyorum süreci merak ediyorum 36 aylık olacak 14 aylık kişisel gelişimi dedi doktor. Denver de öyle yazıyor sadece raporu nasıl alıyoruz hemen cıkıyormu ne gerekiyor kafamda bir sürü soru var hastaneye gtcem pazartesi yine bakalım Rabbim hayırlısını versin hepimize. Allah beterinden korusun

Seni çok iyi anlıyorum . İlk günler her uyandığımda ağlıyordum yada dişlerimi sıkmaktan çenelerim gün boyu ağrıyordu rüyalarım birbirine girmişti. Anlattığın kadarıyla şuan oğlumla aynı gelişimi gösteriyor diğerleride zamanla gelecek emin ol sabahtan akşama değişiyorlar. Mesela bazen diyor dediklerin varya onlar zamanla çoğalıyor sadece herşeyin hemen olmayacağını bil gerçekten küçük çocuklarımız biraz daha bekleyelim bak ne kadar güzel şeyler görücez ben inanıyorum sende inan ve bol bol dua et ve rahatla senin her halini anlıyor çünkü

N Nur ve su biraz sakin olun ve cocugunuza zaman taniyin. Sizin endiseniz, kayginiz, korkunuz, sevinciniz herseyiniz cocugunuza yansiyor. Bende bir dönem her gece agladim. Ama nafile. Toparlanip devam etmek gerekiyor. Sabir sabir sabir... ve sabrin geri dönüsü oluyor, cocugun gelisimini göreceksin. Ben oglumun derdini anlatabilmesi icin tam 9 sene bekledim!Su an 9 yasina girecek ve derdini anlatiyor. Hala cok düzgün bir sekilde degil, ama oda olur.
yeter ki ilgilen, hemen bisey olmayinca kizma, o illa biseyler kapiyordur.

Eğitim derken zaten süreci diyorum insanı o korkutuyor. Denver testi yapıyorlar ona göre rapor çıkarıyor doktor 1 ay içinde çıkıyor sanırım

Allah bin kere razi olsun beni anladigin icin wsrsin psikolojisi bozuk desinler umurum degil...inanmak istiyorum bazen ben de ole oluyorum bazen beni sasirtiyor bazende yok kesin biseuler war diyosun.dediklerini dikkate alacam kesinlikle..cok tsk ederimm iyi gunlerimiz inss cok yakindir

Yok asla kizmiyorum o yapmadukca dahada tekrarlayip yaptiryoruk bugunlerde surekli brni taklit ediyor bu cok hosuma gidiyor..ve dahada cok ustune gidiyoruk gecrm gunduzum.o olmuss 6 yasindaki kizim bilr benle beraber anne hadi gel bugun bunu yapalim psikolojimin farkinda yawrum oda cabaliyor benim gibi tipki kucik bi anne gibi....umarimki sizin pasanizda gecn delikanli oldugunda bi gubleri hatirlayip gukeceksiniz

Yalnız değilsiniz, hepimiz evladımız için uğraşıyoruz, kalbimiz, duamız bir.Rabbim evlatlarımızın gelişimini sağlıkla hızlandırsın,yaşıtlarını yakalamayı nasip etsin inşallah

Raporu psikiyatri çıkarıyor ve birazcık sürüyor çıkarması tam teşekküllü devlet hastanesi olması gerekiyor.cocuk psikiyatrisi olan bir eğitim araştırmaya da gidebilirsin.cerrahpasa zor oluyorsa.

Benim oğlum da 32 aylık bizim de gelişim 17 aylık denvere göre.

Bizimde 17aylık denvere göre 1yaş.hemen wğitşme başlamak lazım yoksa ilerde bu 1yaş değil daha fazla olur dio uzmanlar.azda olsa taklit basladı bizde bazen bakıorum hiç bakmıyo yere yatıyo herseyi agzına alıo kimseye bakmıyo. Bigün de algıları açık gülüyo dinlio oynuyo değişio

kızıma nöroloji bölümüne götürcem acaba ilk etapta ne yapiyor tedirginim açıkçası hemen mr filan istermiki.bebekle hastahaneye gitmek gerçekten çok zor özellikle bu korona varken

Denverde hangi gelişim geride,eğitim önerdi ki

17 aylik kreş mi yoksa özel egitimmi alıyor acaba bende gelişim geriliği olduğunu düşünüyorum kreş için küçük nasıl bi yol izlediniz.

Arkadaşlar hepimize Allah yardım etsin ilk başta öyle geliyor sonra alışıyorsunuz bizde 21 aylik gittik 9 ay geri cikmisti uzun bi süreç şuan 5 yaşında ara ara gelişme ara ara gerileme davranis problemi oluyor buyudukce yasadikca ogreniyoruz herkese bu yolda sabir diliyorum iyi egitimci anlayisli kres ortami cok onemli

Yanliz.olmadigimi bildigim icin burdayim bu konu 10 yil.once acilmis birdaki cougu cocuk kocaman olmustur inss hepsi sagliliklidir ins bizim icinde oyle olur yuce rabbim o gunleri bizede gosterir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…