Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Belki haklısınız ama ilerdede keşke ilacı verseydik diye pişmanlık duymak istemiyorum

Oğlumun herseyi tersten konustugunu kelimeleri surekli ters söylediğini yazmıştım bugün cok ilginc bisi oldu eline kağıt para almis sallıyordu osira ben bulaşıkları yıkıyordum bana 001 dedi yaşına gore aslında bilmesi normal ama rakamları da tersten okuyor daha once düz çizgi çizmişti onuda tersten çizmişti çarşamba günü dersimiz var özel egitimcisiyle konuşacam

aa ben ingilizce bi videoda izlemistim ayni boyle yapan otizmli bir cocuk vardi.

Nutrigen balik yagi ve nutrigen supra ile ilgili bilgisi olan varmi
Ben nutrigen suprayı kullandım ancak daha sonra hypersuper map kullandım nedeni ise b vitaminleri ve içinde kolin ve inositol bulunmasıydı ama kan değerleri ve diğer değerler çinko vb normale dönünce doktor bıraktırdı, balık yağı olarak carlson kullanıyorum tabii doktorunuza mutlaka sorun ona göre alın lütfen

Adam akilli kaliteli balik yagi vitamin takviyesi ve prebiyotik markası bilen varmı çok muallakta kalıyorum ben
Organik bir beyaz lahana alın ince ince doğrayıp tuzla bir güzel ovun. İyice suyu çıkana kadar. Suyunu atmayın kendi suyunda boğulacak üstüne su çıkacak kadarolsun. Kavanozun üstünde 2 parmaklık boş alan kalsın. Sonra cam bir kavanoza doldurup güneş almayacak serin bir yerde 10 gün bekletin. Önce azar azar her gün suyunu verin yiyorsa lahanayı da verebilirsiniz. Bu turşuya limon, sirke sarımsak vb. EKLEMEYİN. En iyi probiyotikten bile daha iyidir. Yalnız azar azar verin çocuğa abartmayın. Tarifi bizim diyetisyen verdi. Biz gaps diyeti uyguluyoruz

Merhaba en son gittiğiniz doktorun adını ve yerini alabilir miyim acaba? Biz de şu an çocuğu birine göstermek istiyoruz

Aynı şeyleri ben de yaşadım bugün Rama gittik Bana çocuğunda konuşma geriliği var Onun haricinde bir problem yok denildi 96 saat yani 1 yıl boyunca konuşma terapistinden ders alacak kreşe de devam edecek Rehberlik Araştırma Merkezinin uzmanı Biz de başta otizmin bütün belirtilerini yaşıyorduk şu an çocuğun güçlü cümleler kuruyor her söylediğimi tekrarlıyor çok güzel komut alıyor internetten okuyup kuruntu yapan annelere söylüyorum Televizyonu kapatın ilgilenin her şey değişecek bütün çocuklara Sağlık diliyorum annelere sabır

Ram anasıl gıttınız.cocugunuz okula gıdıyormu? Kac yasında

Keşke yıllar önce buraya yazan anneler tekrar yazsa çocuklarının durumlarını belki duzelmislerdir bizede moral olur inşallah bizimkilerde duzelir
Aynen 3 yıl önce girmiştim eski anneler artik yok belki daha iyiler die belkide hayat mucadelesi icin de fırsatları olmuyordur biz otizim belirtileri cok vardi yillar icinde azaldi konusuyor şuan ama daha once yemek seçerdi simdi arkadaşlarını seçer ayni oyunları oynamak ister eğitmenine anlattım herseyi ters den yapiyor die disleksi olabilir buda okul hayatında belli olur ama yinede dikkat edecem dedi

Sizin bu söylediklerinizi normal çoçuklarda yapıyo biz hep çoçuklarımız küçükken bişeyler yaşadı diye her yapdıgı gözümüze batıyo bence çoçugu oldugu gibi kabul etmek herkes süper zeka degil öyle olsaydı keza doktor avukat muhendisten geçişmezdi mutlu olsunlar yavrular yeter

Arkadaşlar merhaba sanırım iki buçuk üç sene oldu kadinlar kulübüne girmeyeli daha önce tüp Bebek bölümünü takip ederdim cuma gününden beri şaşkınım korkuyorum çocuk doktorumuz 26.5aylik kızımı otizm şüphesiyle çocuk piskologuna yönlendirdi sudan çıkmış balık gibiyim deli gibi internette araştırıyorum nereye gidecegimi ne yapacağımı bilmiyorum msjimi gören başından bu süreç geçen arkadaslar lütfen bilgilerinizi paylaşın geriye dönük msjlati fırsat buldukça okuyacağım karman çormanim gerçekten

Merhaba gittiğiniz doktorların telefon ve adlarını alabilirmiyim yazınız da gerçekten çok iyi geldi umut ışığı oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…