Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
İnşallah hepimizin çocukları iyileşir sabah akşam risperdal 0 25 kullanıyoruz başka kullanan varmı aslında çok üzgünüm biraz içimi dökmek istiyorum esim ogretmen ama bir türlü kabullenemiyor durumu tatil diye bizi ailemin yanına yolladı başka şehire çevreye bizi çıkarmıyor kaç gundurde bizi aramıyor yanında oldugumuzdada bizimle ilgilenmiyor sürekli dışarda bosanalim desem cocugu almakla tehdit ediyor annesine verecek mi s o bakacakmis bir ogretmen arkadasida çocuklar zekayı anneden alır demiş sürekli beni sucluyor ne yapmalıyım dumur oldum
Arkadaşımın oğlu kullandı. Cocugun kelimeleri gitti adeta beyni uyuştu, hemen bıraktılar. Bırakınca kelimeler geri geldi. Risperdal kullanacak neyi var oğlunuzun? Risperdal gibi bir ilacı kullanırsanız cocugunuz hayata başlamadan kaybeder. Tabiki bu benim görüşüm.

Balık yagi prebiyotik yada vitamin yada başka ürün kullanan varsa yazabilirmi
Balık yagı MÖLLER kullanıyoruz, probiyotik olarak BRAVO kullandık 6 ay, vitamin olarak da VİTASPEKTRUM kullanıyorduk uzun süredir ama bunları hep kafamıza göre kullandık test yaptırmadık. Şuan kan, kaka, bagırsak florası tüm testleri yaptırdık. Testlerde omega 6/ omega 3 oranı yüksek cıktı yaptırdıgımız testte yüksek ihtimal doktor balık yagını bırakın diyecek. Bir de çinko ve demir düşük çıkmış, ona da takviye verecek diye düşünüyorum. Ayrıca bagırsak florasına baktırmıştık lactobasillus ve bifido bakterileri de düşük çıkmış. Bunları içeren probiyotik başlatacak muhtemelen. Kakada yağ ve şeker çıktı. Vücudun toksinleri de tam temizleyemediği çıktı, bunun için glutation teansferaz aktivitat diye bir şeye bakıldı. Bir de nervonik asit diye bir yag asidi cok düşük cıkmış; bu asit beyin gelişiminde ve sinirler arası iletimde çok önemli olan bir madde. Yarın sonuçlarla ilgili doktorla görüşcez. Gelişmeleri buradan yazarım. Bence kafadan değil vücudun eksikliklerine göre takviyeler kullanılmalı, yoksa neyin neye yaradıgı belli olmuyor 1 senedir ben öyle yapıyordum ama olmuyor. Şimdi en azından biyomedikal alanda gerçekçi bir şekilde ilerleyebilcez (oğlum, 36 aylık)

Arkadaşımın oğlu kullandı. Cocugun kelimeleri gitti adeta beyni uyuştu, hemen bıraktılar. Bırakınca kelimeler geri geldi. Risperdal kullanacak neyi var oğlunuzun? Risperdal gibi bir ilacı kullanırsanız cocugunuz hayata başlamadan kaybeder. Tabiki bu benim görüşüm.
Biz eylülde baslayacaktık ben hareketliliği biraz azalır ogrenme ve odaklanması artar dıye dusunuyordum mesajinizi görünce çok endişelendim. Bu şekilde çok yavas ilerliyoruz ama çok şükür ilerliyoruz.
İlacla daha hızlanırız dıye doktorumuzun yönlendirmesiyle başlayacaktık.

2 psikaytr a götürdüm ikisi de onerince kullanmaya başladım takıntı lar ve siniri için verdiler bana öyle dediler

Balık yagı MÖLLER kullanıyoruz, probiyotik olarak BRAVO kullandık 6 ay, vitamin olarak da VİTASPEKTRUM kullanıyorduk uzun süredir ama bunları hep kafamıza göre kullandık test yaptırmadık. Şuan kan, kaka, bagırsak florası tüm testleri yaptırdık. Testlerde omega 6/ omega 3 oranı yüksek cıktı yaptırdıgımız testte yüksek ihtimal doktor balık yagını bırakın diyecek. Bir de çinko ve demir düşük çıkmış, ona da takviye verecek diye düşünüyorum. Ayrıca bagırsak florasına baktırmıştık lactobasillus ve bifido bakterileri de düşük çıkmış. Bunları içeren probiyotik başlatacak muhtemelen. Kakada yağ ve şeker çıktı. Vücudun toksinleri de tam temizleyemediği çıktı, bunun için glutation teansferaz aktivitat diye bir şeye bakıldı. Bir de nervonik asit diye bir yag asidi cok düşük cıkmış; bu asit beyin gelişiminde ve sinirler arası iletimde çok önemli olan bir madde. Yarın sonuçlarla ilgili doktorla görüşcez. Gelişmeleri buradan yazarım. Bence kafadan değil vücudun eksikliklerine göre takviyeler kullanılmalı, yoksa neyin neye yaradıgı belli olmuyor 1 senedir ben öyle yapıyordum ama olmuyor. Şimdi en azından biyomedikal alanda gerçekçi bir şekilde ilerleyebilcez (oğlum, 36 aylık)
Bu testleri nerde yaptirdiniz

2 psikaytr a götürdüm ikisi de onerince kullanmaya başladım takıntı lar ve siniri için verdiler bana öyle dediler
Alsınlar kendileri kullansınlar takıntıları ve sinirleri için. Küçücük cocuga takıntıları var diye şizofrenik ilaç mı verilir. Risperdal artık cocuk büyüdükten sonra çevresine ve kendisine de zarar veriyorsa mecburiyetten verilen bir ilaçtır. Stereotipleri bastırır, bir yandan beyni uyuşturur. Benim oglumun da takıntıları var stereotipi var. Kızıyorum engelliyorum stereıtipleri. Takıntılarına da izin vermiyorum. İstediği kadar aglasın kırıyorum bu şekilde takıntıları alışıyor bir yerden sonra.

Biz eylülde baslayacaktık ben hareketliliği biraz azalır ogrenme ve odaklanması artar dıye dusunuyordum mesajinizi görünce çok endişelendim. Bu şekilde çok yavas ilerliyoruz ama çok şükür ilerliyoruz.
Sakın!! Hareketliliği siz kendiniz engelleyin. Zorlayın. Odaklanma için ipe boncuk dizme, balık tutma, nohut fasülye ayıklama gibi aktiviteler yaptırtın. Koşmasına izin vermeyin. Siz cocugu yavaşlatırsanız beyin bir yerden sonra yavaş olmaya alışacak cocuk yavaşlayacak. Dur bekle otur calısın. Beklemeyi bilmeli.

Kosmasina izin vermeyin?? Stereotipleri kizarak engellemek??
Kusura bakmayin ama cocuga birseyler ögretecegim diye kisiligini bu kadar kisitlamak bence yanlis. Bi düsünün size bir baskasi bu kadar kati davransa!
Haftanin bes günü gece birde kalkip sabaha kadar uyumazdi oglum, senelerce bu böyleydi. Hic ilac düsünmedim. Stereotiplerin birine karisirsam baskasi cikiyor. Karismayinca zamanla azaliyor.
Tabii ki bu benim fikrim, benim oglumda böyle oluyor.

Risperdal agır Bi ilaç cocugu uyuşturur ya ben bile kullanamadım bıraktım sakın sakın hiç bulaşmayın

Kosmasina izin vermeyin?? Stereotipleri kizarak engellemek??
Kusura bakmayin ama cocuga birseyler ögretecegim diye kisiligini bu kadar kisitlamak bence yanlis. Bi düsünün size bir baskasi bu kadar kati davransa!
Haftanin bes günü gece birde kalkip sabaha kadar uyumazdi oglum, senelerce bu böyleydi. Hic ilac düsünmedim. Stereotiplerin birine karisirsam baskasi cikiyor. Karismayinca zamanla azaliyor.
Tabii ki bu benim fikrim, benim oglumda böyle oluyor.
Stereotipler konusunda aynı fikirde değilim. Bir süre sonra zaten çirkin bir davranış oldugunu anlıyor kendisi yapmayı bırakıyor devamlı kızmak diye birşey yok. Bu davranış çirkin diyor. Yapmayınca beyin zamanla unutuyor. Biz bu şekilde hızlı ilerledik. Benim oğlum full stereotip ve kendi dünyasındaydı, öğrenme sıfırdı, öğrenemiyordu. eğer bu şekilde yapmasaydık tamamen kaybolur giderdi. Tabi herkesin kendi tercihi, saygı duyarım. Ama ilaç vermek cocuga en büyük kötülük gibi geliyor.

Merhaba, yazılanların nerdeyse yarısını okudum. Çok faydalandığım yazılar oldu. Herkese teşekkür ederim. Kızım 3 yaş 3 aylık. Yaklaşık 3 hafta önce “otizm spektrum bozukluğu” teşhisi aldı. Çalışıyorum evde bakıcı ile yoğun tv’ye maruz kalmış. Ailede geç konuşma yaygın olduğundan farkedemedim. Göz Kontağı çok kısa süreliydi. Haftada 5 gün 2 şer saatten eğitime gidiyor. Psikiyatristimiz açılacağını umutlu olduğunu söyledi. Genel olarak durumumuz şöyle: konuşmuyor, yani kelimeleri biliyor ve söylüyor. Mesela resimli bir kitap açıp “bu ne?”
diye sorsanız meyveleri, hayvanları, taşıtları Sayar. Yine kitapta “bu ne?” Diye sorarsanız; yetişkin kadınlara anne, erkeklere baba, çocuklara da çocuk der. Ancak; bu kelimelerin hiçbirini iletişim kurmak için kullanmaz. 3 yaşında kızım bana anne, babasına baba diye seslenmez. İstediği şeyler için ver, al, su gibi basit kelimeleri bile kullanmaz. Herşeyi bizi götürüp, bizim elimizi uzatarak ister. Hayali oyun oynayamaz. Çok şükür duyusal bir problemi çıkmadı( küçük ve büyük kas gelişimi, nesne ve eşyalara tepki veya bağımlık)
Ben bu yazıyı faydalandığım diğer yazılar gibi belki faydası olur diye bu üç haftalık eğitimde neler öğretilmeye çalışıldığını paylaşmak istedim.
İletişimin üç ana adımı varmış. İstediği şeyi parmağı ile işaret etmesi, istediği şeyler için elinin parmakları ile gel işareti yaparak “ver” demesi. Ve aidiyet hissettiği şeyler için elini göğsüne götürüp benim demesi.
Biz üç haftadır eğitimde ve evde bunlara çalışıyoruz. Eğitimde oyun oynarken eğitmen 2 oyuncak gösterip soruyor “bunu mu istiyorsun, bunu mu?” Kızım hamle yapınca “ parmağını alıp oyuncağın üstüne koyuyor “ bunu mu? Çok güzel, vereyim mi?” Elini alıp ver işareti yaptırıp “ver, ver” diye söyletiyor. Biraz oynayıp sonra “bu oyuncak kimin?” Kızımın elini, kızımın göğsüne hafifçe vurarak “benim, benim” diyor.
Biz de evde tekrar ettirmeye çalışıyoruz. Derslerdeki kadar sabırlı olmasa da yavaş yavaş öğrenmeye başladı bunları. Üç hafta önce evdeki tv. Kablolarını söküp attım. Göz kontağı oldukça arttı. Etrafındaki insanların farkında değil gibiydi. Şimdi çevresi ile daha ilgili. Umarım çok daha güzel (normal) günlerini görürüm. Herkese sabırlar ve şifa diliyorum.
İnşallah uyaran eksikliğidir kizinizda ki göz teması kısa sürede artması uyaran eksikliğini getirdi aklima. Umarım bir an önce toparlar

İnşallah hepimizin çocukları iyileşir sabah akşam risperdal 0 25 kullanıyoruz başka kullanan varmı aslında çok üzgünüm biraz içimi dökmek istiyorum esim ogretmen ama bir türlü kabullenemiyor durumu tatil diye bizi ailemin yanına yolladı başka şehire çevreye bizi çıkarmıyor kaç gundurde bizi aramıyor yanında oldugumuzdada bizimle ilgilenmiyor sürekli dışarda bosanalim desem cocugu almakla tehdit ediyor annesine verecek mi s o bakacakmis bir ogretmen arkadasida çocuklar zekayı anneden alır demiş sürekli beni sucluyor ne yapmalıyım dumur oldum

İnanın çok üzüldüm. Evladınız vicdanını umarım sizden almıştır. Bu süreç kolay bir süreç değil elbette. Eşinizin psikolojisi bozulmuş ve durumu kabullenemiyor olabilir. Böyle durumlarda genellikle suçlama yolu ile üzerinden sorumluluğu atma çabaları olabiliyor. Sevginiz ve ilginiz her şeyin ilacı. Sadece güçlü olmak zorundasınız. Maalesef anneler olarak biz çok daha fazla sabırlı olmak zorunda kalıyoruz. Yaşadığımız sıkıntılar bizi daha da güçlendiriyor. Ortada bir suçlu yok çünkü otizm, eşinizin sandığı gibi bir durum değil. Eğer illaki birini suçlamak gerekirse bu da çocuğuyla bu süreçte ilgilenmeyen baba olabilir. Kendinizi asla ezdirmeyin ve bu saçma söylemlere itibar etmeyin lütfen.

Merhabalar oğlumun kulaklari iltihaplanmiş Ateşi 39 gördü her zaman ateslendiginde ateşi indirmekle zor oluyor Emzik kullanıyor dr emzikten oluyordur dedi yerlere düşüyor sonra düşen emzigide kullanıyor emzigi nasıl bırak tirabilirim 17 ağustosta kontrolü var bakalım dr neler diyecek elimden geldiğince güçlü olmaya çalışıyorum hepimiz öyle yapıyoruz aslında tek dileğim Allah kimseyi evladiyla sinamasin

Merhaba oğlumun gittiği kurumda hiperleksi 3 olduğunu söylediler. Çocuğuna bu teşhis konulan var mı? Ya da yakını olan? Hangi kurumdan eğitim almalılar bilmiyorum çünkü şu anda verilen eğitim maalesef ona uygun değil. Kreşe göndersem mi göndermesem mi emin olamıyorum. İlerde nasıl oluyorlar hiçbir kaynakta yazmıyor.

Merhabalar oğlum kulak iltihabı oldu augmentin bind fort antibiyotik verildi 2 gün kullandım alerji oldu kulak iltihabı hala devam ediyor antibiyotigi bıraktım kulak imtihanina doğal bu çözüm varmi

kesinlikle ilaci biraktirin,kaldiki su kısa zamanda bile bir faydasinu göremezsiniz uzun zamanda intihara surukleyici etkisi var.ben cok arastirdim tesadufi olarak cok kotu bir ilaç lütfen bırakin yavrunuza yazik.
Esinizde egitmenmis ama bence once kendisini egitsin.bu rahatsizligin genetik oldugunu kaldiki illa anne baba deil 1.2. Soydan bile gelebilcegini bilmiyormus.yazik ki bile bir kisinin yetistirdigi cocuklara. Kusura bakmayin ama cok sinirlendim esinize .tabiki oda morali bozuktur anliyorum ama ya siz.tek tarafli mi yasiyor bu aciyi.bence en buyuk aciyi ceken her zaman anne oluyor.bile bir adam biraksin ayrilin zaten.cocugunuzlami ugrasicaksiniz bide onunlami.destek olacagina köstek oluyor. Gercekten kusura bakmayin ama dusuncelerim bunlar okuyunca cok sinirlendim

X