Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Boyle iyi olan basarili cocuklari duydukca icim icime sigmiyo okadar mutlu oluyorum ki daha iyi olurlar ins boyle iyi haberleri paylasan annelere cok tesekkur ediyorum ne olur paylasin durumlarinizi bizde umutlanip bilgi alalim

Sakin ha, bir arastirin klordioxit ne? Bildiginiz camasir suyu veya desenfeksiyon icin kullanilan karisim!!! Almanya da kesinlikle yasak bu cesit bir terapi, ayni sekilde glurensiz caseinsiz bir diyet kesinlikle otizmde uygulanmiyor. Bunu yapanlar sarlatan diye geciyor.
Size bunun hakkinda o kadar makale eklemek isterdim, ama maalesef hep almanca.

Merhaba melodi oglunuz atipikmi yoksa uyaran eksikligiydi duzeldimi

:)) yok ordaki diyetle ilgili yapilan arastirmalari okuyun diye yazmistim. Tabiki biliyorum klordioksit ne. Siz sadece turkiyede boyle birsey duydum diye yazmissiniz ya ondan sadece. Burda yapilan sadece cocugun bagirsaklarinda bir sorun ya da gıda alerjisi var mi yok mu diye yapilan testler ve bagirsaklarinin daha iyi calismasi icin yapilan diyet. Ben daha tamamen iyilesen birine sahit olmadim. Ama iyi geldigine algılarinin biraz daha acildigina sahit oldum. Biraz zor bir is oldugundan sonuna kadar diyete sadik kalan da gormedim. Muhakkak vardir ama. Almanyadan da gelen kisiler vardi hastaneye. Demek ondanmıs.

Ok, tamam simdi anladim. Kusura bakmayin, bu konuda asiri hassas davraniyorum. Cünkü böyle sacma seyleri gercekten cocuklarina yapanlari gördüm.

Herkese merhaba birşey sormak istiyorum. Yeğenim 22 aylık. Çok nadir anne- dede gibi 3-4 kelimesi var. Yerinde kullanmıyor. Parmak ucunda yürümesi var. Sabahtan akşama kadar tv izliyor yada telefon. Göz teması bazen var ama seslendiğimiz zaman bakmıyor. İstediğini işaret etmiyor sadece geçen gün 1 kere işaret ettiğini gördüm. Kendi halinde takılır. Yemeklerle arası hiç yok genelde sütle beslenir. Sosyal gülümsemesi var. Ce e gibi oyunları sever. Oyuncaklarını bize getirip oyuna çağırmaz.sizce biz uzmana götürülmeli mi?

Merhabalar, yeğeninizle ilgili yorum yapamayacağım ama en sağlıklı bilgiyi tabi ki işinin ehli uzmanlar verir.. Ben sizin kızınızın son durumunu merak ettim, forumdan hatırlıyorum sizi, bazı sorunlarınız vardı, şimdi ne durumda? Bilgi verirseniz sevinirim.. Herkese kolaylıklar diliyorum..

Dogru kurum,cocuga uygun tedavi yontemiyle anne baba ilgi sevgi ve sabriyla toparlar. Dogru kurumu buldugunuzu nasil anlarsiniz derseniz, tedavi yontemlerini otizm spektrum bozuklugunun ne oldugunu arastirdiginizda karsinizdaki uzman mi sarlatan mi az cok anlarsiniz.Uzun bir yol,sabir.

Olacak ins demi olacak ons kurum ogretmenimiz ilgili cok ugrasiyor simdilik memnunuz dersleri artiracagiz ins sizin durumunuz nasil cevabiniz icin cok tskurler

Olacak ins demi olacak ons kurum ogretmenimiz ilgili cok ugrasiyor simdilik memnunuz dersleri artiracagiz ins sizin durumunuz nasil cevabiniz icin cok tskurler
Konu sizin beklentilerinizle alakali aslinda. Akranlariyla arayi kapatabilirler ama sifirlamayacak. Torpulenecek bazi seyler ama her zaman ozel olacaklar. Iliskiniz de ozel olacak ayrica. Hangi yontemi kullaniyorlar bu arada.

Beklentim hersey bitecek seklinde degil ama konusmasini kendini ifade etmesini 4 gozle bekliyorum simdi aynada kendini tanima calisiyoruz gozun kasim burnun v.sbirde oyuncak hayvan figurleri aldik ses cikartiyoruz ama ogrenemedik daha bunlari

Merhaba aynı sorunlar benim kızımda da vardı televizyonu çok izlemesinden olmuş psikiyatri doktoruna gittik öyle söyledi.Şimdi televizyon,telefon, tablet kesinlikle yasak hiç açmıyoruz artık kızımla daha çok oynuyoruz ilgileniyoruz ayrıca kreşe gidiyor bunları yapalı kızımda baya gelişmeler var ve terapiye başlayacak televizyondan dolayı gelişiminde
gerilik olduğu için .Bence sizde televizyon ve telefonu tamamen kapatın hiç vermeyin ayrıca çocuk psikiyatrisine gösterin

Çocuğunda ağır metal olan var mı? Bizde alüminyum ve kurşun çok çıktı. Bunun için biorezonans diye bir uygulama varmış. Yaseminbe ve mehmetinannesi adlı arkadaşlarım özellikle, lütfen eski yazdıklarınızı okudum çocuğumda faydasını gördüm demişsiniz. Lütfen yazar mısınız özelden de mesaj attım sizlere. Ayrıca bentonit kilini de öneriyor bazı uzmanlar. Kullanan ve faydasını gören varsa yazabilir mi acaba? Mineral elementlerimiz de yerlerde çok düşük çıktı, örneğin magnezyum gibi. Gaita ve diğer vitaminlerin sonuçları henüz belli değil.

Hickidik merhaba sorularının cevaplarını bilmiyorum ama merak ediyorum. Bu arada Diyetiniz nasıl gidiyor. Oglunun durumu nasıl

Yerini soylermisinoz bizim babamız hala kabullenemiyor doğru düzgün araştırmada yaptirmiyor yaptırdığınız yeri soylerseniz belki ikna edip bende goturebilirim

Arkadaşlar ağır metal testini Cerrahpaşa’da saçın ense kısmından örnek alarak yaptılar. Zaten ağır metal sadece burada bakılıyormuş. Ben çok çamaşır yıkardım, bir giydiğim giysiyi bir daha giymezdim, eve de yeni mobilya almıştık çok kokmuştu. Zaten oyuncakla hiç oynamadı ki.şimdi ise daha az çamaşır ve deterjanları organik olanlarla değiştirdim, yumuşatıcı kullanmıyorum eskiden tümörlü boşaltıyordum resmen. Gittiğimiz doktor da Ahmet aydın hocamızın öğrencisi zaten. Şu anda hem beslenmesi hem de bu vitamin ve mineral desteğini alması gerekiyor. Beslenmeye inanmamak bence yanlış. Demek ki çocuk bir yerlerde yanlış yapılmış ki bu kadar ağır metali almış ve bunlar da beyni ve sindirim ve boşaltım sistemini etkilemiş. Zaten doktorumuz da çocuğu aç bırakın demiyor kesinlikle eğitim ama sağlıklı beslenme diye de altını çiziyor. Çocuğumun durumunu soran arkadaşlar oldu. Söyleyeyim oğlumun durumu 2 ay öncesine göre tabii ki daha iyi. Ancak yolun başındayız. Ancak gaita (kaka) testi çıkmadı. Onda da Candida mantarı bakıldı. Henüz bu metaller atılmamış, bağırsaklardaki sorun düzelmemişken çocuk da düzelmez. Ama ben annelik hissiyatıyla söyleyeyim; inşallah işe yarayacak. En azından ben elimden geleni yaptım sonrası Allah Kerim diyeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…