Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bazen nbl bazen maflor alıyorum evde yogurt mayalamaya basladım. Aslında therbiyotik için güzel seyler duydum ama simdi işi biraktım bütçe ayıramadım onun için

Merhaba benim oğluma da atipik otizm teşhisi kondu 1 aydır glütensiz ve kazeinsiz besliyorum. Bizim en büyük sıkıntımız el hareketleri ve yerinde duramama. Bu yüzden oturamıyor ve dikkati dağınık. 2 haftadır haftada 3 gün toplam 6 saat çare oyun akademisine gidiyoruz eve de özel eğitim uzmanı geliyor. İnanılmaz pahalı. Ben bir gün umutlu bir gün yıkılıyorum. Stereotip hareketler için ne yaptınız? Ne olur paylaşın çünkü 1 dakika boş bırakınca başlıyor

Bahsettiğiniz absans nöbet olabilir. Tedavisi kolay epilepsilerdendir ama mutlaka tedavi edilmeli tabi varsa. O yüzden şüpheniz varsa tekrar gidin. Eeg tek kriter değil. Lütfen video ile gidin doktora. Algısal dalmalarda beyin zarar görmez ama algı açısından çok zararlı . Çocuğun dalmasına asla izin vermeyin. Hemen müdahale edin

Benim kızımdada görüyorum yaklaşık bir seneden fazla doktora götürdük eeg istendi ve emar cok şükür emari temiz çıktı ama eeg bozuk dedi ilaç tedavisi uyguladı yaklaşık 7 aydir ayri ayri ilaçlar kullandık ama bir faydası olmadı suan ne yapacagimizi bilmiyoruz halen dalmalari var

Selamun aleykum sevgili anneler oncelikle hepinizin cocuguna acil sifalar diliyorum benim oglum 3 yasinda atipik otizm teshisi kondu egitime basladik 3 ay once ewde ilgileniyorum bolca ortaya anne baba dede cikiyo ama bize gelip soylemiyor anlamsiz bir suru sey soyluyo bu aralar sizve bu iyi biseymi

Merhaba benim oğluma da atipik otizm teşhisi kondu 1 aydır glütensiz ve kazeinsiz besliyorum. Bizim en büyük sıkıntımız el hareketleri ve yerinde duramama. Bu yüzden oturamıyor ve dikkati dağınık. 2 haftadır haftada 3 gün toplam 6 saat çare oyun akademisine gidiyoruz eve de özel eğitim uzmanı geliyor. İnanılmaz pahalı. Ben bir gün umutlu bir gün yıkılıyorum. Stereotip hareketler için ne yaptınız? Ne olur paylaşın çünkü 1 dakika boş bırakınca başlıyor
Benimkisi sekerli seyler yiyince cok hareketli oluyordu sekeri kestik simdi cok sakin sutte vermiyorum sizde kesmissiniz sanirim ins gececek

Otizm gecer mi? Ben böyle gida ile alakali bisey olduguna inanmiyorum. Bir kere daha yazmistim, öyle olsaydi benim oglum iki üc gida disinda bisey yemiyor, coktan gecmisti.
Atipik otizm en hafif tipi otizmin , o yüzden egitimle büyüdükce otizme ait davranis bozukluklari en aza iner bence

Bilemiyotum gecermi gecmezmi diyet ise yariyor diyor hocalar bizim algimiz acilmadi sizinki nasil ne durumda neler yapiosunuz sizce ise yarayan aktiviteler nee insallah hepsi atlatir cocuklarimizin

Otizm gecer mi? Ben böyle gida ile alakali bisey olduguna inanmiyorum. Bir kere daha yazmistim, öyle olsaydi benim oglum iki üc gida disinda bisey yemiyor, coktan gecmisti.
Atipik otizm en hafif tipi otizmin , o yüzden egitimle büyüdükce otizme ait davranis bozukluklari en aza iner bence
Ben gıdayla alakası olduğuna inanıyorum. Neden mi çocuğa 3 haftadır balık yağı, vitamin, propolis ve incir çekirdeği yağı veriyorum. Maşallah tepkileri daha iyi 1 ay öncesine göre. Eskiden günde 8 kutu çilekli süt içer, hep ekmek yemek isterdi. Neyle beslenirsek vücut ona tepki veriyor bence. Ama tabii ki genetik faktörler vs de çok önemli. Elbette atipik de olsa öyle kendiliğinden geçmiyor. Otizm o da sonuçta. Eğitim olmadan sağlığı tam bir birey bile davranış sorunları yaşar

Anlamadim ben.. cilekli süt doyurmuyordu herhalde cocugu ki ekmek yemek istiyordu. Yoksa sadece bu iki gidayla mi besleniyordu?
Ben ogluma hep vitamin takviyesi verdim. Cünkü yediklerinden alamiyordu vitamini.

Anlamadim ben.. cilekli süt doyurmuyordu herhalde cocugu ki ekmek yemek istiyordu. Yoksa sadece bu iki gidayla mi besleniyordu?
Ben ogluma hep vitamin takviyesi verdim. Cünkü yediklerinden alamiyordu vitamini.
Başka bir şey yemeyi kesinlikle reddediyordu kesinlikle. Aç da bıraktım ama nafile sonra vitamin verdim.İçinde şeker olduğu için bağımlılık yaptı süt 8 kutuya kadar çıktığını bilirim. Normalde 3,4 kutu içerdi giderek azalttım ve şu 1,5 aydır hiç bir şekilde inek sütü ve peyniri vermiyorum. Dediğim gibi çocuğum seçici değildi ama 2 yaşından sonra u dönüşü yaşadık biz

Anladim. Benim oglumda herseyi yerdi, sebze meyva, et. 2,5 yasindan sonra tamamen 3-4 gida aradinda gidip geldi, halada öyle.

Merhaba benim kizimda 3 yaşında sürekli dalıyor epilepsi hastalığından şüpheleniyorlar yiyeceklerin de etkisi oluyormuş mesela bizimkine sekerli gıdalar yasak acaba dogrumu

Keske bilsek etkınlığını bu derece pahalı bır urun. Yanı bılsek cocugumuz için alınır tabıkı . Bıde şaka gibi meyve suyu kite dahil değil yazmışlar
Önceki yazılarda sanki biri yoğurt gibi bahsetti yanlış anlamadıysam. Hatta ben danone gibi kucuk kaplarda hayal etmıştım bu tozmuş.

X