Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Bir hekim olarak anlayamadığım için sormak istedim Epileptik olabilir ne demek? Bahsedilen epilepsi ise 20 30 dakikalık EEG testi ile anlaşılır.

Duruveannesi cok hakli vurmak isirmak saldirgan davranislar , davranis bozuklugu demek sebebi epileptik degildir epileptik (epilepsi ) bir cesit beyin nobeti demek her otizmlide epilepsi olmuyca gibi noro normal insanlarda cicuklardada olabilir cok farkli seyler

Ben öyle anladım birde benim oğlumun tuvalet alışkanlığı var ama 1 haftadır cişini soylemeyip altına yapıyor çocuğunuza gerileme olabilir dedi istediği olmadığında ağlama krizi var cisini üstüne yaptıktan sonra kıyafetini degistirmemede uzun vermiyor

Teşekkür ederim yorumunuz için bende keyfini çıkarmaya çalışıyorum ama bir yandan da düşünmeden edemiyorum norplay oyun ne oluyor acaba internetten baktım ama bulamadım?

Teşekkür ederim yorumunuz için bende keyfini çıkarmaya çalışıyorum ama bir yandan da düşünmeden edemiyorum norplay oyun ne oluyor acaba internetten baktım ama bulamadım?
Nöroplay diye yazın yanlış yazmışım otizmi oyuna getir diye bir kitabı var lakin siz daha çok minnaksınız iyi düşünün iyi olsun lütfen bebeğiniz sağlıkla büyüsün inşaallah

Merhaba çocuklarınız hangı oyunları sevıp oynuyor. Tekerleksız oyun ve oyuncak tavsıyelerınıze ihtıyacım var. Butun annelerin Allah yardımcısı olsun.

Canim benim oglumda tuvalet aliskanligi var ama zaman zaman altina yapiyor 1 hafta surekli yapiyor sonra normale biniyor altini islatinca degistirmeyecem diye bagiriyor tam 1 saatimisi aliyor her degistirdigimizde

Benim oglan yine kendi kendine konusmaya basladi tam bitti dedim simdi baska biri cikti bunun adi da cocuk bazen korkuyor bak goruyormusun orda diyor bende orda kimse yok var var diyor az evvelde ayagimda sallarken hava soguk kapiyi kapatim dedim kapat kapat cocuk girmesin bak kapaida bakiyor diyor sinir oluyorum artik cocugun adi varmi var dedi adu ne dedim musba dedi daha oncekinun adida nusta abi di ondan kurtuldum bu cikti simdi bisi farkettim banasinin adina benzer isim ler (mustafa) suan 40 aylik olduk asiri derecede inadi var bi yazi okudum patolojik inat die bisi varmis cunku ne desem.tersini soyluyor konustugu cocukla sinirli konusuyor ona kisiyor tersliyor babayla ayri sehirlerdegizi babada olmayinca zorlaniyorum alllah tum.annelerin yardimcisi olsun

Zaten hayali arkadas bunun icin oluyo cocuklar duygularini ifade etmek icin bu yolu seciyolar. Bide bsbasinin adina yakin isimler koymasi ve babasininda yaninda olmamasi sebebiyle belki sinirli konusuyo olabilir. Bu arada benim kizimda devmli korktum deyip yanima geliyo bu yaslarda bunlar normal diyolar

Bu yaslarda korkmasi cok normal korktum diye duygusunu ifade etmeside cok guzel birsey ardayi son goturdugum doktor oyle demisti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…