Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
B Bluelagoonn kefir verim o zamn bende zaten supheleniyodum inek sutunden bide 1 yasina kadar mamayla buyuttum o zaman daha iyiydi iletisimi falan bi yasindan sonra basladim inek sutune bi yildir da iciyo nasil artis oldu goz temasinda yabancilarla kurmaya basladimi biraz

B Bluelagoonn kefir verim o zamn bende zaten supheleniyodum inek sutunden bide 1 yasina kadar mamayla buyuttum o zaman daha iyiydi iletisimi falan bi yasindan sonra basladim inek sutune bi yildir da iciyo nasil artis oldu goz temasinda yabancilarla kurmaya basladimi biraz
Oğlum mesela görüntülü arama yaptıgımızda teyzesini, anneannesini görmezdi ne yaparlarsa yapsınlar şimdi teyzesi komiklikler yapıyor gözünün içine baka baka kahkahalar atıyor. Süt benim oğlumu mahvetti süt içtiği zamanlar göz teması sıfırdı. Şimdi çok daha iyi.

Oğlum mesela görüntülü arama yaptıgımızda teyzesini, anneannesini görmezdi ne yaparlarsa yapsınlar şimdi teyzesi komiklikler yapıyor gözünün içine baka baka kahkahalar atıyor. Süt benim oğlumu mahvetti süt içtiği zamanlar göz teması sıfırdı. Şimdi çok daha iyi.
Bende artık süt vermeyeceğim sadece kefir vericem bir de möller balık yağına başladım hergün veriyorum meyve suyu sıkıp içine 1 tatlı kaşığı ekliyorum

Birde sütü kestikten ne kadar sonra evladınızda bu gelişimleri farkettiniz

Birde sütü kestikten ne kadar sonra evladınızda bu gelişimleri farkettiniz
Biz çok katı bir diyet yapıyoruz, gluten kazein ve şeker. 3 ay olacak diyete başlayalı. Kazeini kesince hemen bir kaç hafta içinde değişimleri farkettik. Algısal olarak açılmalar oldu ama sadece diyet yetmiyor, eğitim şart. Agresiflik ve gece ağlamalar diyetle tamamen bitti. Özellikle şekeri kesince dikkat dağınıklığı azaldı konsantrasyon arttı. Gluten diyetinin etkisini bilmiyorum belki onun da etkisi vardır ama şeker ve kazein ciddi farkettirdi. Dişleri demir kullanımından dolayı kahverengiydi şuan bembeyaz. (Şuana kadar hiç dişini fırçalamadık) diyete başlamadan önce kakası yeşil, ishal ve sindirilmemiş besinler vardı şimdi kahverengi ve tam normal olmasa da normale yakın. Buradan bile sindiriminde bir sıkıntı olduğunu anlıyoruz. Biz biyomedikal tarafta çok güçlü ilerliyoruz; diyet, takviyeler, cease terapi...eğitime de henüz başladık diyebilirim bir aba danışmanlığı firmasından hizmet alıyoruz.

Arkadaslar bu işaret parmağı kullanımı nasıl olmalı mesela benm kızım istedigi şeyleri dikkatini ceken şeyleride gösteriyo ama diger odaya gidelim işaret yerine elimizden cekiyo bi de bildigi nesneleri sorunca cevap veriyor göz kulak saat Vs bu soru cevap olurmu ama hala evet hayırı bilmiyo ama istemediği seylere tepki veriyor varmı bilgisi olan

benim oğlumda 4 yaşına geliyor, ama şu tavana bakma olayından kurtulamadık, bir şeye çok odaklanmadıkça gözleri hep tavanda dikkat dağınıklığımı yoksa takıntımı bilemiyorum. başka yaşayan var mı bu duru mu ?

Arkadaşlar aninda ekolali 2.5 asindayken basladi 3 yasina girmeden bitti bazen gecikmis ekolali yapiyor ekolali 6 aymi sürer birde gelisim geriliginde ekolali varmi

benim oğlumda 4 yaşına geliyor, ama şu tavana bakma olayından kurtulamadık, bir şeye çok odaklanmadıkça gözleri hep tavanda dikkat dağınıklığımı yoksa takıntımı bilemiyorum. başka yaşayan var mı bu duru mu ?
Evet biz yogun olarak 2 yaslarinda yasadik. Her baktiginda ilgisini baska yere cekmeye calistim. Zaman zaman basaramadim zaman zaman basardim. Gittikce de söndü. Su an yan bakma var ara ara bi de eline bakma. Himm himm diye ses cikarirdi o azaldi bu basladi. Biri bitince baska bisey basliyor acikcasi. Cok takilmiyorum bu da biteektir insallah. O yaptikca uyariyorum. Yada baska bi seye yonlendirmeye calisiyorum. Oglum 4 yasinda.

Evet biz yogun olarak 2 yaslarinda yasadik. Her baktiginda ilgisini baska yere cekmeye calistim. Zaman zaman basaramadim zaman zaman basardim. Gittikce de söndü. Su an yan bakma var ara ara bi de eline bakma. Himm himm diye ses cikarirdi o azaldi bu basladi. Biri bitince baska bisey basliyor acikcasi. Cok takilmiyorum bu da biteektir insallah. O yaptikca uyariyorum. Yada baska bi seye yonlendirmeye calisiyorum. Oglum 4 yasinda.
evet bizde de her şey gelip geçiyor, ama tavana bakma pek geçmedi. azalıyor çoğalıyor konuşmada öyle Allah hepimize sabır versin.

evet bizde de her şey gelip geçiyor, ama tavana bakma pek geçmedi. azalıyor çoğalıyor konuşmada öyle Allah hepimize sabır versin.
Simdi aklima geldi ben 30 aylikken 7 ay sureli diyet yaptim ve probiyotik kullandik her gun. aslinda o zamanlar sönmustu. Algisinda da acilma olmustu. Siz yaptiniz mi bilmiyorum ama ondan da olabilir.

Ekolali ilk konusmaya baslayan cocuklarda gorunur demisti dr benim kizimda yapiyor arada yapmadigida oluyor cok asiri degilse takmamak lazim kucuk cocuklarda

kleopat kleopat Kizim 27 aylik bu ara bazi seyleri ne diye soruyo bizden ogrenmis olmali szin oglunuzda soruyomuydu 2 yaslarindayken biliyorum ne diye sormasi iyi bisey ama bildigi seyleride soruyor

Simdi aklima geldi ben 30 aylikken 7 ay sureli diyet yaptim ve probiyotik kullandik her gun. aslinda o zamanlar sönmustu. Algisinda da acilma olmustu. Siz yaptiniz mi bilmiyorum ama ondan da olabilir.
9 aydır hasan önal diyeti yapıyoruz 2 aydırda probiyotik kullanıyoruz. algida açılma oldu bizede de artık söyleneni yapıyor, spor eğitimi aldıyoruz birde bisiklete binmeyi öğreniyor. sporun faydasını gördük diyebilirim.

kleopat kleopat Kizim 27 aylik bu ara bazi seyleri ne diye soruyo bizden ogrenmis olmali szin oglunuzda soruyomuydu 2 yaslarindayken biliyorum ne diye sormasi iyi bisey ama bildigi seyleride soruyor
Hayır sormuyordu hala da sormaz. Bu cok iyi bir sey bunu bilmelisiniz. Benim oglum halen konusmuyor. Tek tuk kelimler var ama konusmak istemiyor su an hala. Su anne baba diye yazar isimlerimizi yazar etrafta gorduklerini yazar harfleri okur sayilari renkleri biliyor. Oyun oynuyoruz. Oyuncaklari ile yerinde oynamaya da basladi. Bekliyoruz konusmasini cunku eskisinden daha cok kelimeler kullanmaya basladi.

X