Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Sizin teshisiniz neydi? Ve bende kardes konusunda kararsizdim sizinle ayni fikirdeyom.tabi otorite birine danismadik ama.hani kardes olsa belki daha iyi olurdu tek basina kalmazdi diye dusunuyorduk. Sasirdim bende acikcasi sizin dr un solediginie.eklolali gectigini nasil anladi? Ne kadar surelik bir görüşme gecti?
Bizim teşhisimiz silik otizm di ciddi biçimde anında ekolali vardı . O yüzden bu tanı konuldu nasılsın diyince oğlum da nasılsın diyordu mesela.. Bu kontrolde söylenen hiç bir şeyi tekrar etmedi, birde eğitimcimizi aradı bilgi aldı . O da söyledi ekolali geçti diye. Ama az da olsa gecikmiş ekolali var onu da görmezden geliyoruz .20 dakika falan sürdü görüşme. Eğitimcim biz kardeşi destekliyoruz çok şaşırdım psikiyatrın çocuk düşünmeyin demesine dedi.

Himm.aninda ekokali olunc deek tabi muayenede olmadigi anlasildi.hayirlisi olsun isallah.dahada iyi olucak Allah izin verirse:) ama cocuk fikri bilemedim.baska birinide danismak faydali olabilir. Bende dedigim gibi sahsi fikrimdu tabide kardes olmasi iyi olur diye düşünürdüm

Son düzenleme:
Cuma günu nöroloji ve psikiyatri ye gittik nöroloji bir çok tahlil istedi iki psikyatri ile görüştük tipik değil ama atipik silik dediler uyaran eksikliği de olabilir dediler eğitime devam dediler belki böyle giderse tanı kalkıp uyaran eksikliği tanısı koyarız dendi uyaran eksikliği ve silik nasıl olup nasıl bir yol izleyen varsa lutfen bilgi verin ne önerirsiniz teşekkürler üç ayda bir kontrolünü var iki doktor tarafından takipteyiz başka neler önerirsiniz cevaplardan iz çok sevinirim

Cuma günu nöroloji ve psikiyatri ye gittik nöroloji bir çok tahlil istedi iki psikyatri ile görüştük tipik değil ama atipik silik dediler uyaran eksikliği de olabilir dediler eğitime devam dediler belki böyle giderse tanı kalkıp uyaran eksikliği tanısı koyarız dendi uyaran eksikliği ve silik nasıl olup nasıl bir yol izleyen varsa lutfen bilgi verin ne önerirsiniz teşekkürler üç ayda bir kontrolünü var iki doktor tarafından takipteyiz başka neler önerirsiniz cevaplardan iz çok sevinirim
Bebeğiniz kaç aylık neden bu tanı kondu?ne gibi davranışları var?

O ne ilk defa duyuyorum ben
Gelistirilmis Bir bileşik sanırım otizmli bir çocuk annesi bloger kendi çocuğu için kullanmış bagirsak patojenlerini arindiriyormus bu bilesigi bulan kadının kitabı falan var ben kitabın içeriğini araştırırken kullananlari okudum yine bi acaba sorusu kafamda oluştu acaba daha detaylı bilgisi olan varmı diye . Aslında dan protokolü gaps diyeti gibi birşey yine ama

O ilaci niye verdiler bende anlamadım bebeğimiz 3 gün oldu 19 aylik oldu tekrarlayıcı hareket taklit yapamama komut almama ismine bakmaması isaret parmağı kullanmama gibi bir aydır eğitim alıyoruz ismine bakmayı aştık sesleninçe bakıyor taklitlrimizde başladı gerisi gelir insallah tüm yavrularimizin

Gelistirilmis Bir bileşik sanırım otizmli bir çocuk annesi bloger kendi çocuğu için kullanmış bagirsak patojenlerini arindiriyormus bu bilesigi bulan kadının kitabı falan var ben kitabın içeriğini araştırırken kullananlari okudum yine bi acaba sorusu kafamda oluştu acaba daha detaylı bilgisi olan varmı diye . Aslında dan protokolü gaps diyeti gibi birşey yine ama
evet diyet yapiliyor arti bagirsaklardaki kandida mantarinin temizlenmesi icin klordioksit veriliyor ama olcusu var. Bu klordioksit balik akvaryumlarinin temizliginde de kullanilan bir bilesik. Cd (klordioksit) protokolu diye arastirirsaniz bulursunuz. Yurtdisiyla baglantili calisiyolar turkiyede temsil edenleri var. Okudum ama ben yapamam acikcasi.

O ilaci niye verdiler bende anlamadım bebeğimiz 3 gün oldu 19 aylik oldu tekrarlayıcı hareket taklit yapamama komut almama ismine bakmaması isaret parmağı kullanmama gibi bir aydır eğitim alıyoruz ismine bakmayı aştık sesleninçe bakıyor taklitlrimizde başladı gerisi gelir insallah tüm yavrularimizin
O ilacın içeriğinde bagirsaklarda ise yarayan yararlı bakteriler var otizmin bagirsak sindirim sistemi kaynaklı bi sorun oldugunu da göz önünde bulundurarak ihtiyaten verilmiş olabilir. Şömine bakması çok güzel bir gelişme bu arada

evet diyet yapiliyor arti bagirsaklardaki kandida mantarinin temizlenmesi icin klordioksit veriliyor ama olcusu var. Bu klordioksit balik akvaryumlarinin temizliginde de kullanilan bir bilesik. Cd (klordioksit) protokolu diye arastirirsaniz bulursunuz. Yurtdisiyla baglantili calisiyolar turkiyede temsil edenleri var. Okudum ama ben yapamam acikcasi.
Tam olarak araştırmadim açıkçası fakat daha önce ahmet aydının diyetini okuyup uygulamaya karar vermiştim. Yani ilk tani aldığımızda çok telaslanmistim. Hatta bi özel hastanede önerdiği tüm tahlilleri yaptırmıştım orda şelasyonla idrar tahlili yapılmasının daha iyi olduğunu daha garanti sonuç vereceğini yazıyordu fakat başka bir yazıda da şelasyonla yapılan bu uygulamanın ağır metal değerlerini yüksek cikarçıkaracağı yaziyordu (tam hatirhatırlamıyorum yaniltmakda istemem) velhasıl kelam tüm tahlilleri yaptırdık ve gazi araştırma hastanesinde çocuk metabolizma doktoruna gittik bize bu doktoru öneren özel hastanenin çocuk dr idi kendi oglundada disleksi varmış. Bende bu tahlilleri yaptırmıştım ilk öğrendiğimde fakat bi sonuca götürmüyor bu tahliller demisti yinede gidin isterseniz deyip dr a yönlendirdi. Gazi deki dr listeyi eline alınca bu sonuçları ne diye yaptırdınız diye sordu. Açıkladık oda bakın bu diyetlerin kesin bir geçerliliği yok dünyada kabul görmüş değil çünkü araştırma veri sonuç denek yok dedi. Eğer çocuğunuzun bu kritik döneminde karbonhidrati keserseniz bu seferde büyümesini durdurursunuz dedi. Ogün diyetten vazgeçtik sonuçlarda d vitamini hariç herşey normal görünüyordu. Birde eklemek istediğim kızım kefir tabak tabak turşu yoğurt ve tencere yemekleri yiyen yemek ayırt etmeyen bir çocuktu. Fakat yemek yemesindeki gariplik bir yetişkin kadar çok ve sık yiyebiliyordu. Şu an normal çocuklar gibi yiyip içmesi istemiyoruistemiyorum begenmedim yemicem dedim ifadelerini kullanmaya başladı. Ama yeme tarzı aynı geleneksel tencere yemekleri . Paket li gıda minimum a indi dikkat edebildiklerim bu kadar fakat hala çocuğumda bagirsak sızdırması yada mantar varmı yokmu nasıl emin olurum bilemiyorum. Bir keresinde mantar çıkmıştı tedavi uyguladık tekrar test yapılmadı ufff vallahi nerden tutsak elimizde kalıyor. Yeniden okullu oldum ki üniversitede ders çalışmış insan degilim:)

Birde nette araştırma yaparken yani faydalı kitap cd vesaire ararken böyle araştırma kitaplarına rastlıyorum okuyup etkileniyorum ve acaba diyorum kendimce hani yoksaymakda bir yere kadar torununu onlarca çocuğu tedavi ettiğini iddia eden dr lar bunu böyle edin yanlış yoldasiniz diyetsiz eğitim birşeye yaramaz çocuğunuzun bagirsagindan haberdar misiniz sloganları soru işareti.. yemek hazırlarken bile deliye bağlıyor insan yok o sterilmi deterjan kalıntısı kimyasal kalmis mi balikda civa var midir. Hormon var midir. Kaldi ki çevremde çocuğumun yediğine içtiğine dikkat benim kadar dikkat eden bir anne görmedim çikolatayı gramla dondurmayı keçi sütünden daninoyu ev yapımı yumurta sini kendi bahcemizden sebze meyveyide öyle buna rağmen hiç bir açık kapı kapi kalmasın diye kendimi paraliyorum. Okadar etkilemisimki cevremdekileri eltimin gorumcemin çocukları bile kızım tv ye telefona bakınca çay diye kapatıyorlar . Abur çukurları ondan gizli yiyorlar. Kiyamam onlar ada Allah kimsenin çocuğumun tirnagina zeval vermesin. Halim aylardır bu durumda hanımlar..

Birde nette araştırma yaparken yani faydalı kitap cd vesaire ararken böyle araştırma kitaplarına rastlıyorum okuyup etkileniyorum ve acaba diyorum kendimce hani yoksaymakda bir yere kadar torununu onlarca çocuğu tedavi ettiğini iddia eden dr lar bunu böyle edin yanlış yoldasiniz diyetsiz eğitim birşeye yaramaz çocuğunuzun bagirsagindan haberdar misiniz sloganları soru işareti.. yemek hazırlarken bile deliye bağlıyor insan yok o sterilmi deterjan kalıntısı kimyasal kalmis mi balikda civa var midir. Hormon var midir. Kaldi ki çevremde çocuğumun yediğine içtiğine dikkat benim kadar dikkat eden bir anne görmedim çikolatayı gramla dondurmayı keçi sütünden daninoyu ev yapımı yumurta sini kendi bahcemizden sebze meyveyide öyle buna rağmen hiç bir açık kapı kapi kalmasın diye kendimi paraliyorum. Okadar etkilemisimki cevremdekileri eltimin gorumcemin çocukları bile kızım tv ye telefona bakınca çay diye kapatıyorlar . Abur çukurları ondan gizli yiyorlar. Kiyamam onlar ada Allah kimsenin çocuğumun tirnagina zeval vermesin. Halim aylardır bu durumda hanımlar..
Cd bir diyet degil, lutfen boyle seylere inanmayin, burada paylasmayin. Aileler umutsuzluktan neye sarilacaklarini sasirmis, boyle deneysel seyleri cocuklarina veriyorlar. verilen chlorine dioksitin 20 yil sonra cocukta ne gibi bir etkiye yol acacagi bile bilinmiyor ki simdi bile olenler ve hastalananlar var. bu konular hakkinda soru sormak bile reklamina vesile oluyor. Lutfen dikkat

Cd bir diyet degil, lutfen boyle seylere inanmayin, burada paylasmayin. Aileler umutsuzluktan neye sarilacaklarini sasirmis, boyle deneysel seyleri cocuklarina veriyorlar. verilen chlorine dioksitin 20 yil sonra cocukta ne gibi bir etkiye yol acacagi bile bilinmiyor ki simdi bile olenler ve hastalananlar var. bu konular hakkinda soru sormak bile reklamina vesile oluyor. Lutfen dikkat
Kitap ismi yazılıyor mu bilmiyorum ama bir kitabı araştırırken rastladım muhtemelen diyet artı bu tur takviye lerden bahsediliyor. Ilaç taraftarı değilim gerekmediği sürece fakat ilaç da değil nihayetinde sadece nedir ne değildir belki bilgisi olan vardır diye sormak istedim. Zira insan söz konusu evladı olunca hiç bir açık kapi bırakmak istemiyor. Birde şöyle bir durum var çocuk gelişiminde 0-6 hatta artık 5 deniyor kritik dönem hele ki gelisimsel bozukluğu olan çocuğunuz için zamanla yarışıyor gibisgibisiniz.size hem acele edin geç kalmayin diyorlar hemde tüm bu süreci beklemek zorunda olduğunuz gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Eğitim adına ne gerekirse yapıyoruz ama arta kalan vakitte gelisim biraz çocuğa biraz zamana bagli hiç değilse boş boş duracağım a ne yapabilirim diye okuyorum araştırıyorum çünkü bildikce hazırlıklı oluyor hazirlikli oluncada rahatloyorum. Takdir edersiniz ki kızımdan önce hiç kendince kendi dünyasında takılan hiç kendi kendine konuşan aynı şeyleri aynı şekilde yapan kalıp yaşayan bir çocuk görmedim...

Kitap ismi yazılıyor mu bilmiyorum ama bir kitabı araştırırken rastladım muhtemelen diyet artı bu tur takviye lerden bahsediliyor. Ilaç taraftarı değilim gerekmediği sürece fakat ilaç da değil nihayetinde sadece nedir ne değildir belki bilgisi olan vardır diye sormak istedim. Zira insan söz konusu evladı olunca hiç bir açık kapi bırakmak istemiyor. Birde şöyle bir durum var çocuk gelişiminde 0-6 hatta artık 5 deniyor kritik dönem hele ki gelisimsel bozukluğu olan çocuğunuz için zamanla yarışıyor gibisgibisiniz.size hem acele edin geç kalmayin diyorlar hemde tüm bu süreci beklemek zorunda olduğunuz gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Eğitim adına ne gerekirse yapıyoruz ama arta kalan vakitte gelisim biraz çocuğa biraz zamana bagli hiç değilse boş boş duracağım a ne yapabilirim diye okuyorum araştırıyorum çünkü bildikce hazırlıklı oluyor hazirlikli oluncada rahatloyorum. Takdir edersiniz ki kızımdan önce hiç kendince kendi dünyasında takılan hiç kendi kendine konuşan aynı şeyleri aynı şekilde yapan kalıp yaşayan bir çocuk görmedim...
Ilac degil bu yoksa bazi ilaclar bazi durumlarda verilebilir, ornegin hiperaktivite, dikkat bozuklugu, uyku bozuklugu vs bir ilacin ilac olmasi icin deneysel caismalari tamamlamasi lazim yan etkilerinin yarararinin bilinmesi lazim. Ve doktor yonetiminde kullanilmasi sart.

Vitamin veya takviye de degil, o da verilebilir destek gida olarak. Mesela Phosphatidylserine, balik yaglari, cinko vb mineraller. Testlerle eksik belirlenmeli tabii.

Veya metal selasyonu da degil dogal selasyonlar var chlorella, spirulina gibi bitkilerden, ya da dsma (ki bu da cok uzman ellerde yapilmali cunku diger metalleri de atar)

Bu cd denilen sey camasir suyu benzeri bir bilesigin vucuttan -guya-kurtlari, bakterileri atmak icin cocuga agizdan ve/veya makat yoluyla verilmesi.
Bunu uyduran kisinin tibbi bir diplomasi da yok.
Diger saydigim seyler oyle veya boyle BAZI tibbi profesorlerin onerdigi seyler yani bilimsel yonden ispati olmasa da zararli olsa onermezlerdi.
Cd denilen sey ise bir cok ulkede yasaklanmis bilimsel hicbir dayanagi olmayan ustelik zararli oldugu kesin bir yontem. Ayrica iyilestirdiklerini soyledikleri cocuklarin hicbir videosunu bulamadim.

Gunaydin herkese sadece cevre de duydum kaka nakli diye sağlam kişinin kakasi naklediliyormus böyle bisey turkiyede yada yurt disinda yasadyanlar duydumu bilgisi olan varsa cevap yazabilirmi

Tekrar merhaba arkadaşlar ! Yeni başlık oluşturmadığım için buradan devam ediyorum ! Bir ay önce yazıp birkaç arkadaştan tepki almıştım burada kızım ile ilgili ! Uzmana göründük ve sonuç ARA ÇOCUK ! Nedir bu ara çocuk ; bir bilen varsa lütfen daha bi aydınlatsın beni ! Dr un dediğine göre kızım atipik özellik gösteriyor konuşma hataları ve sürekli aynı oyunları istemeden dolayı ! Tabi bu şikayetimiz geçen aylar içindi yani buralara yazdığım dönem ! Ben bişeylerin farklı olduğunu anlayınca hemen tedbiri almaya başladım şuan o kadar ısrarcı değil aynı oyunlara ! Çoğu oyuncağı kaldırdım karşılıklı oynayacaklarımız hariç ve ezber yaptığını farkettiğim an zaten günde 45 dk izlediği çocuk şarkıları da çıktı hayatından ! Düzelme ihtimali yüksek dedi Dr ! Sadece size garip gelen hareketleri yapmasına izin vermeyin dedi ! Ha ara çocuk ne diye detay istediğimde yüksek zeka ile otizm arasında kalmış bi çocuk gibi dedi ! Yani o kadar karışık ki kızım İnan’ın dışarıdan şımarık falan gibi görünüyor ya da huysuz sizlerden , tecrübeli annelerden ricam şu ; mesela geçen gün arabayı otoparka geçirdim hayrete düştü inceledi ilk defa geçtiği için tedirgin oldu ve o günden beri otoparka inelim diyor ara ara ! Bu gecikmiş ekolali mi? Hadi inelim diyorum sonra kaçıyor mesela ! Bu arada sayılara olan ilgisini söyledim sayıyor 10 a kadar falan diye daha küçük bakalım ileride ne olacak okuma dalan başlayacak mı dediler şuan sadece takip önerdi ve özel eğitim de demediler ! Bir de sormak istediğim özel eğitimde neler yapılıyor ? Dil hataları için anne olarak neler yapıyorsunuz ? Yardım rica ediyorum

X