Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Burda bunu bir kaç arkadaşa özelden yazmıştım ama faydasını görünce açık açığa yazma gereği duyuyorum okuduğum rus makalelerde tek başına diyet malesef bir yere kadar ben oğluma 2,5 ay önce takvıyeye başladım dmg otızmlı çocukların %70 inin algısını açtığı ve %80 inde konuşma başladığı yazıyordu konışma gecıkmesınde fayda oranı yuksek bu yuzdeler tıpık otızm için verılen değerler dmg artı b6 vitamını test yapılıp b12 bitamını mıtlaka bakılmalı çocukda hiperaktıvıte varsa folıc asid le birlikte alınmalı yada tmg ye geçilmeli üç aylık düzenli kullanım mutlaka olmalı

Kusura bakmayin tam anlayamadim dmg tmg ne demek. Vitaminlerine filan bakildi o donem ve bir sey vermediler ama ben duzenli vitamin ozellikle b6 b12 vitaminlerini iceren vitaminden verdim. Hiperaktiflik olmadi bizde. Bazen evde kosar eder ama her cocugun yapmasi gereken turden hareketlilik bu.

Benim oglumda da sutlu kahve leke var bebekken ortaya cikti. turkiyede bi cilt doktoru norolojiye gostermemi soylemisti. Yurt disindayim pek takmadilar burada. Mr epilepsi icin cekildi o zaman nf olsa belli olur muydu ?
Sütlükahve rengi lekeler nf dediğiniz hastalık nörofibromatozisdir ve otizm ile alakası yoktur..lekeler ve cilt altı bezeler olur Otizmin cilt bulgusu yoktur.

Gelelim ağır metal ve diyete. Ağır metaller otizm yapmaz. Hiçbir diyet otizmi tedavi etmez. Çoğu para tuzağıdır. İşin doğru mantığı şudur. Eğer ağır metal toksikasyonu söz konusu ise bu algısal ve davranışsal sorunlar yaparak otizmi taklit eder. Tedavi olunca da otizmi yendik sanırlar..i aynısı diyet için de geçerli. Pakete girmiş ürünler her çocuk için zararlıdır. yani bunlardan sakınmak için illa çocuğunuzun otizm bulguları sergilemesi gerekmez. Bağırsaklarımızda birçok bakteri ve mantar vardır Bunlar daha çok şeker ile beslenirler şekerle beslendikleri için eğer diyete uymaz fazla çikolata ve şeker tüketirseniz Bunlar bağırsaktan birçok maddenin emilimini bozacağı için algı ve davranış problemleri yapabilir. Aynı şey gluten için de geçerlidir glutenli gıdalar tükettiğiniz zaman bunlarda bağırsakta enflamasyona yol açarak aynı mekanizma ile beyine bazı maddelerin ulaşımını engelliler. Keçi sütü önerilmesinin mantığı da buna benzerdir Çünkü inek sütünde koyun sütünde bulunan bir madde morfin benzeri bir maddeye dönüşür vücutta ve çocuğun algısını ciddi şekilde bozabilir keçi sütünde bu çok çok az olduğu için keçi sütü tavsiye edilir. Sonuç olarak çocuğunuzda gerçekten otizm varsa diyet ya da ağır metal tedavisinin etkisi çok çok az olacaktır gerekli testleri yaptırarak ağır metal zehirlenmesi varsa ağır metal tedavisi yine gerekli testleri yaptırarak çocuğunuzda gluten intoleransı ya da bağırsak mantarlarında bir bozukluk varsa ona göre diyetleri yapın Çünkü bu diyetler ağırdır ve çocukların bir çok mineral ve vitamin den mahrum kalmasına yol açar sadece gerekli çocuklar bu diyetleri yapmalıdırlar ve Ancak onlar fayda görürler diğerleri için ise yapılacak tek şey mümkün olduğu kadar keçi sütü tüketmek mümkün olduğu kadar şekerli ve paketlenmiş gıdalar da kaçınmak doğal ve organik beslenmektir.
Son olarak MR için bir şeyler söylemek istiyorum MR çektirmek için illa Epilepsi hastası olması gerekmez MR ile bir çok gizli kalmış beyin hastalığı tanısı konulabilir ben kendi Çocuğuma bir Hekim olarak yaptırdım tavsiye ederim.

otizm olup ta leke olamyan var mi acaba lutfen yanlis anlasilmasin bir iliskilendirme soz konusu ama nedir tam anlamiyla bilinmiyor?

otizm olup ta leke olamyan var mi acaba lutfen yanlis anlasilmasin bir iliskilendirme soz konusu ama nedir tam anlamiyla bilinmiyor?
Tabii ki olmasa bunu da otizm semptomlarina koyarlardi bilim adamlari
Benim asil korktugum sey otizm bazen farkli hastaliklarla beraber seyrediyor nedense. Otizm haric baska bi problemi daha olmasindan korkuyorum.

Ben şimdi bi baktım anneler zamanında konu açmış kuyruk sokumundaki mor yeşilimsi leke için bi bir çok anne çocuğunda oldugunu yazmış her bebekte olmuyor yani otizmle alakalı değil sağlıklı çocuklardada olabiliyormuş

Tabii ki olmasa bunu da otizm semptomlarina koyarlardi bilim adamlari
Benim asil korktugum sey otizm bazen farkli hastaliklarla beraber seyrediyor nedense. Otizm haric baska bi problemi daha olmasindan korkuyorum.
Rabbim korusun yavrularimizi yoktur biseycigi iyi dusunelim ama ben bir norologa gitmeyi dusunuyorum bu lekelr aklima takildi sormak istiyorum dermatologa mi gitsem norologami

Merhaba benim 17 aylık ikiz kızlarım var ve konuşmuyorlar.daha da önemlisi söylediklerimi anlamıyorlar en basit örnek aaa baba geldi dediğimde hiçbir hareketlilik yok ama kapı tıkırtısını duyar duymaz koridora koşuyolar yani anne baba terimlerini bile bilmiyolar.tek pozitif olan şey isinlerini biliyolar ve çağırdığımızda ikiz olmalarına rağmen çok küçüklükten beri bakıyolar birde su istyomusunuz dediğimde suyun herzaman masanın üstünde olduğunu bildikleri için oraya doğru hareketleniyolar.bunların dışında dikkatimi çeken negatif yönleri ise mesela ben herhangi bir şeyi parmağımla gösterdiğimde benim yüzüme bakıyolar ama asla o yöne bakmıyorlar.bazı yerlerde ikiz çocukların geç konuşma probleminin yüzde seksen olduğunu okumuştum çünkü rol model olarak anne babasını değilde ikiz kardeşini alırmış ve kardeşinin düzeyide kendiyle aynı olduğu için konuşma ve algılamaya ihtiyaç duymazlarmış.bu yazı beni bi süre çok rahatlatmıştı fakat yinede yaşıtlarına göre algılamalarının baya geri olması beni çok endişelendiriyor sizce ne yapmalıyım
Merhaba suan ne durumdasiniz acaba

Arkadaşlar bu dermatit dediğiniz yapisi nasıl. Oğlumun bacağında böyle sanki urpermiste tüyleri diken diken olmuş gibi minicik bir bölge var. Böyle puruzlu. Onu oluyor acaba? Çok ufak bir bölge sanki hatta yüzündede var.

Keşke bir fikrim olsa. Salgın bir hastalık gibi yayıldı Otizm. aşıları da suçlayanlar var ama kimse sana yaptırma diyemez tabii... inş kurtulur çocuklarımız bu sıkıntıdan. Bazen uyuyup uyanıp yarın çocuğumun düzelmesini istiyorum ama boş bir hayal. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Keşke bir fikrim olsa. Salgın bir hastalık gibi yayıldı Otizm. aşıları da suçlayanlar var ama kimse sana yaptırma diyemez tabii... inş kurtulur çocuklarımız bu sıkıntıdan. Bazen uyuyup uyanıp yarın çocuğumun düzelmesini istiyorum ama boş bir hayal. Allah hepimizin yardımcısı olsun
Ben de hala asilardan supheleniyorum ama asisiz kalmasina da gonlum razi degil. 9-10 aydir erteliyorum. En sonunda telefonla aradilar

Herkese iyi akşamlar. Benim de canımı sıkan şey bu aralar dışarıdaki tutumu arkasını dönüp alakasız yerlere girip çıkıyor ben hiç yokmuşum gibi kontrol etmesi çok zorlaştı. Öğretmenimiz biraz süre verin örneğin dikkatini çeken bi yer var ve bi iki dakika oraya daldı dokunmayın zamanla süreyi kısaltır diyor. Gideceğimiz yere yarımsa 1 saatte gidiyoruz. Ve kendisini yola atma durumu da değişmiyor 1 aydır dışarda çalışıyoruz elimi tutması konusunda ama ilgi duyduğu bi araba geçerken atıyor kendini. Yaş ilerledikçe azalıyor ve öğreniyorlar mı arkadaşlar?

Arkadaşlar bu dermatit dediğiniz yapisi nasıl. Oğlumun bacağında böyle sanki urpermiste tüyleri diken diken olmuş gibi minicik bir bölge var. Böyle puruzlu. Onu oluyor acaba? Çok ufak bir bölge sanki hatta yüzündede var.
Canım o protein fazla tüketirse oluyormuş kötü bir şey değil yani

Ben de hala asilardan supheleniyorum ama asisiz kalmasina da gonlum razi degil. 9-10 aydir erteliyorum. En sonunda telefonla aradilar
Bence asilar teker teker vurulsaydi vucuttan icindeki agir metalleri atmasi beklenerek sorun olmazdi ama bebekken 3 4 asiyi bir anda vurduklari oldu. Zaten hep karma asilardan supheleniliyor. Okulda tek asi olacagindan dolayi sikinti olacagini dusunmuyorum. Ben bir daha bebek sahibi olursam asilarini teker teker vurdutmayi dusunuyorum asisiz da olmaz bence.

Bence asilar teker teker vurulsaydi vucuttan icindeki agir metalleri atmasi beklenerek sorun olmazdi ama bebekken 3 4 asiyi bir anda vurduklari oldu. Zaten hep karma asilardan supheleniliyor. Okulda tek asi olacagindan dolayi sikinti olacagini dusunmuyorum. Ben bir daha bebek sahibi olursam asilarini teker teker vurdutmayi dusunuyorum asisiz da olmaz bence.
Biz yurtdisindayiz yine karma olacak.
Ozelde tek tek yaptirma imkanim da var ama bi iki kotu sey okudum karar veremedim

X