Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Oğlumubda belinin sağ tarafında Doğum lekesi var açık kahverengi .. durumla ilgisi var mu acaba gerçekten
Evet cok ilgisi var bir iki makalede okudum sanirim bide kokulara bazi kokulara diyarlilik mesela benim oglan balik yaginin o igrenc kokusundan asla tiksinmez ben burnumu tikiyorum dusunun ve icmek istiyi surekli ama benim sahane parfumum yuzunden gecen emziremedim dus alip oyle emzirdim

Parfum ve coceksi kokulari genelde sevmezler hepsi deniyorum ama genelinde varmis yani oglumda birseylerin var oldugunu hep biliorum ama bekleyelim bakalim

Oğlumda otizmin belirtileri vardı şu an 4 yaşına w ay var Genel hatlardaki çoğu sorunu aştık ama duyusal ve dediğiniz gibi kokuda duyarlılık devam kokuda rahatsız olma gibi değil de meseka ev teyzem kokuyor diyor o uyurken teyzesi gelip gittiyse ..

4 yaşına 1 ay var .. ilk çok ağladığım zamanlar neden diye kahrolduğum zamanlar oldu tabi ki bu sadece Doğum lekesi ile açıklanamaz ama o kadar araştırmama rağmen buny ilk defa duyuyorum onun için garip oldum

Evet okudugum birinde denk gelmistim bizdede var kucuk bir leke ve boyle nokta nokta dagilmis gibi
Bize gittiğimiz nöroloji doktoru sütlü kahve lekesi dedi bizde de var sordum değişik bir hastalık ismi söyledi netten araştırdım nf hastalığı diye geçiyor geç öğrenme öğrenme güçlüğü olabiliyormuş

Ama acemianne şöyle diyebilirim sana daha önce ben bu platform da biraz annelerin kalbini kırdım mesela bahsettiklerimle ama sen de çok erken kendini yıpratma tabi ki tedbirli ol çok araştırmışsın buna bağlı olarak nasıl davranman gerektiğini nasıl yaklaşman gerektiğini de okumuşsındur şu an bu şekilde devam et bence ..

Nasil mesela annelerin kalbini kirdim derken cok anlayamadim ne dedinizki

Ben otizme dair makalelerde okudum yabilmiyosam iki yerde debk geldim cokckisa bahsediyordu

Baktimda nf hastaliginda fiziksel sikintilarda yaziyor omurga egriligi yada kemik ve deri sorunlari tumorler vs yaziyor o baska bir rahatsizlik ve cok farkli ogrwnme guclugu de yaziyor evet

Sanirim sizde otizm yok dogrumu anladim

Baktimda nf hastaliginda fiziksel sikintilarda yaziyor omurga egriligi yada kemik ve deri sorunlari tumorler vs yaziyor o baska bir rahatsizlik ve cok farkli ogrwnme guclugu de yaziyor evet
Hastalık ismini bilmiyorum tam bize sütlü kahve lekesi dedi öyle ise ne olur dedim sonuçlar çıksın bakarız dedi ondan da olabilir dedi henüz kan tahlillerine bakılamadı mr çektirmek konusunda emin değilim gittiğimiz psikiyatr mr gerek yok nöbeti yoksa dedi

Bu leke ne alaka benim oglumda da var ama kayinvalidem benim covuklarimin hepsinde oluyor demisti kafam karisti ne alaka otizmle takintiliyim ya hemn kafamda kurarim simdi

Bu leke ne alaka benim oglumda da var ama kayinvalidem benim covuklarimin hepsinde oluyor demisti kafam karisti ne alaka otizmle takintiliyim ya hemn kafamda kurarim simdi
Alakasını bende tam öğrenemedim genetikte olabilirmiş sizde var mı diye sordu doktor bende sıradan doğum lekesi zannediyordum ayrıca saydı 5 taneden sonra sıkıntıymış sanırım sütlü kahve lekesi

Alakasını bende tam öğrenemedim genetikte olabilirmiş sizde var mı diye sordu doktor bende sıradan doğum lekesi zannediyordum ayrıca saydı 5 taneden sonra sıkıntıymış sanırım sütlü kahve lekesi
Benim oglumdaki mongol lekesime benziyor netten simdi baktim

Benim oglumda cimenlerden cok hoslanmazdi yapraklari ellemek istemezdi. Bir keresinde onu alip kasap a et almaya gittim rahatsiz olacak bir koku olmamasina ragmen kusmustu. Pazarda balik tezgahlarinin onunden gecersek öğürürdü. Ama su an gecti onlar. 15 aylik filandi sanirim bu anlattiklarim. Simdi 39 aylik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…