Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Ben sanırım hala kabullenemeyen bir anneyim onu anladım. Arkadaşlarımın oğlumla yaşıt çocukları var kuzenleri var ez az 20 ye yakın, eş dost akraba çocuğu tanıyorum hepsi yaşıtı ve bıcır bıcır konuşuyorlar,, hatta oturup sohbet ediyorlar benimle. Tabi çok ileri olanlarda var 20 çocuktan ikisi 3 yaşından önce okumayı öğrendi kimse öğretmediği halde gerisi normal Çocuklar.

yabancılar seslenince oğlum bakmaz genelde, kendi kendine takılır sebepsiz Güler ya da durmadan koşar. Arada bir anne der o kadar. Zorda kalınca anlamlı şeyler de söyler. Sorduğum nesnenin ismini biliyorsa on defa sorduktan sonra yanıt verir ama “anne gel”gibi basit cümleyi bile kullanmaz. Onların yanında kendimi çok kötü hissediyorum elimde değil. Toparlanmak gerekir farkındayım ama ben de insanım oluyor işte.... bunlar da geçer geçecek.

Cnm ben uzman degilim bunu zaman gosteriyor benim soylemek istedigim okudgum kadariyla ileri derecede zeka geriligi yoksa cocuklar ogreniyor bir seyi ogretmeye calistiginizda ufacikta olsa tepki veriyor

[Canım aynı şeyleri yaşadım, hepsi kısa sürdü bitti sabret hemen hemen aynı durumdaymışız, hele o kendi kendine gülme çok sinir bozucuydu, birara elini ısırdı onlar gerçekten geçiyor..

Kuntaycım,
Kabulleneceğin bir durum henüz yok. Her çocuk farklıdır. Kimi erken yürür, kimi geç, kimi erken konuşur kimi geç, vs. Bunlar bireysel farklılıklardan kaynaklanıyor. Oğlum sizin çocuğunuz kadarken ne üzülüyordum konuşmuyor diye. Şimdi bazen sus artık dediğim zamanlar oluyor. Sanki o 1 yılın acısını çıkartırcasına çok konuşuyor. Sürekli soracak, söyleyecek bir şeyler buluyor. Bazen konuşma o kadar anlamsızlaşıyor ki konuşmuş olabilmek için konuşuyor. Birbirinden kopuk konular aynı cümle içerinde yer alıyor.
Gülme bir dönem bizde de vardı. Ben de sinir oluyordum. Anlamsız yerde anlamsız gülmeler. Iyyyy... Çok iyi anlıyorum sizi. İlgilenme, kızma, sinir olma. Merak etme yakında geçer. Hem belki aklına senin bilmediğin komik bir şey geliyordur.
Lütfen diğer çocuklarla karşılaştırma yavrunu... Bu sadece seni üzer.

Tecrübeli anneler durumumuzu az çok biliyorsunuz özel eğitime başlatma kararı aldık dr un tavsiyesi üzerine. yalnız yaşadığım yer küçük bir ilçe özel eğitim merkezi iki tane var ama hiç bilgi sahibi deilim buraların iyi olup olmadığını nasıl anlarım nelere dikkat etmem gerek bu konuda paylaşım yaparsanız sevinirim teşekkürler..

Merhaba Arkadaşlar .
Biz dil terapiatimizin tavsiyesiyle adım adım konuşma terapi seti aldık 6 kitaptan oluşan bir set . Bize iyi geldi ama bizde olan 1 . bölüm artık 2 . Bölüme geçme zamanımız geldi dolayıyla makul bir fiyata ihtiyacı olan birine verecegim . Deformasyon yada yırtılma yok

Merhabalar canım benim kızım özel eğitimini rehabilitasyon da almıyor hocamız kendi atolyesini kurmuş her seansa bizde giriyoruz bizim hocamız masa başı ceza peskiştireç yöntemi uygulamıyor Türkiye'de başka bir eğitimci yapıyormu bilmiyorum ama anat baniel metod uyguluyor.eğitim sistemi nöroplastisite beyni hedef alan sistemler öğretime dayalı değil.Sınırlarını aşan çocuklar kitabını tavsiye ederim. Eğitimcinin özellikle bu alandan olmasına dikkat et ilgili olması çok önemli.

tşk ederim cnm dün bize yakın olan rehabilitasyon merkezine gittik görüştük duyu bütünleme uygulanacak büyük ihtimal haftada iki gün 45 dk sürüyomuş bir ders hayırlısı olur inş

iyi akşamlar
hasan önala gidenlere bir sorum olucak, bize 3 ay diyet uygulayın
sonra duruma göre anladığım kadarıyla tr de satışı olmayan bir vitamin vericek
ve oğlumuzun konuşmasını çok olumlu etkileyecek diye anladım
hatta konuşması kolay halledilir gibi algıladım
böyle bir vitamin alan var mı aranızda ?

Merhaba dr bey nasıl bır vıtamın olduğundan bahsetmedımı ben dün kullanmaya başladım DMG turkıyede yok acaba o olabılırmı avrupada konuşma gecıkmesınde epılepsıde otızmde kullanılıyor (demitcilin diye bir madde beyin nöronlarını tamir edıyor

malesef hiç isim vermedi diyeti uygulayın değerleri istediğimiz seviyey gelsin konuşma kolay dedi,
biz özellikle konuşması için ilaç yazıcakmısınız dedik, bu aşamada yazmıyoruz daha önce denedik diyet etkisini gösterince daha etkili oluyor dedi.

Hasbeenandgone arkadasimizin bahsettigi vitamin bu quercetin. Kibristan getirtmis.

fiyat nedir aceba

İyi geceler arkadaşlar bizim doktor maceramız geçen hafta başladı bir aydır zaten sorunlarımızı biliyor ve ona göre hareket ediyorduk sorum şu ki ilk doktor oğluma otizm tanısı koydu ikincisi otizmin oğlum için sert bir teşhis olduğunu uyaran eksikliği olduğunu söyledi ilk doktor benim anlattıklarımı dinledi başladığımız noktayı ve şu anda ilgi ile nerelere geldiğimizi anlattım oğlumla hiç ilgilenmedi yani ikinci doktor sadece sorunumuzu sordu ve beni konuşturmadı bile hep oğlumla ilgilendi benimde kafam karıştı teşhisin adının bir önemi yok aslında sonuçta bizim problemlerimiz var biliyoruz gittiğimiz eğitim kurumu ilk doktora mail atmış oğlumla ilgili zaten bize o doktor önermişti eğitim merkezini şu an oyun grubuna gidiyoruz ergoterapi alıyor ayrıca oyun terapisi masa başı eğitimi istemedim oğlum çok ağlıyor ve korkular oluştu henüz 25 aylık göz teması bir ay öncesine göre baya arttı başlarda hiç yoktu tabi hala iyi seviyede değil daha mutlu sanki ismine hala bakmıyor benide çok anladığını düşünmüyorum bilemedim her çocuk aynı olamaz ki oğlumun ikizi gayet sağlıklı gelişiyor bazen oda Farklı şeyler yapıyor bu arada bizim çocuk doktorumuz iki ayda bir Denver testi yapar iletişim hariç sorunu yok kusura bakmayın uzun ve karışık yazmış olabilirim

İstanbul'da mi yaşıyorsunuz? Ergo terapi aldiginiz kurumun adini öğrenebilirmiyim?

Hasbeenandgone arkadasimizin bahsettigi vitamin bu quercetin. Kibristan getirtmis.

hasan önalın bir hastası ile tanışmıştık o oğluna hasan beyin phosphatidylcholin lecithin diye almanyadan alınan pahalı bir vitamin verdiğini bu vitamini kullandıktan sonra çocuğunun konuşmasıda çok ilerleme olduğunu söylemişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…