Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Alışıyorsa tabi devam edebilirsiniz ben diyetin etkisine inananlardanım ama herseyın çoğu zarar arada vermeyi sakıncalı bulmuyorum vücutlarının az miktardada olsa ihtiyacı var besinlere.umarım iyice alışır paşa benim kızımda çok süt içerdi kestim hamdolsun zorluk yaşamadım uyku düzenimiz bozulmuştu hastalıktan dolayı süt yerine akşam bitki çayı veriyorum rahat uyuyor hemde sütü unuttu

Merhaba canım kolay gelsin size
Arı sütünü sormuştuk yasak canım bizimki bal sever tatlı olarak bal ve muz veriyoruz
ilk başlarda çok çikolata istedi bizimki şimdi ümidi kesti acı diyor çikolatayı görünce
Biz yaklaşık bir yıldır diyet yapıyoruz bize peynir konusunda bi şey demedi acaba unuttu mu? Diğer giden arkadaşlara demiş mi acaba cevaplarsanız sevinirim. Diyette algısında açılma oldu başta sonra durakladı bi süre ama o ara quercetin kullanıyorduk ilacı bulamamıştık ben diyetle beraber o ilacın da çok faydalı olduğuna inanıyorum herkese kolay gelsin arkadaşlar

tşk canım hepimize kolay gelsin
bize verdiği diyet listesini resmini atarım akşama dediğim gibi peyniri az verin dedi bizde keçi peyniri veriyoruz
15 gün oldu çok erken ama bizde algıda açılma farkettik akşam ilk defa elinde oyuncak alamak istediğimizde benim benim diye tepki verdi benim kelimesini ilk defa kullandı belkide rastlantı ama yinede çok mutlu oluyor insan.

Canım peyniri banada verebilirsiniz dedi. Ama bazi cocuklara iyi gelmiyo kotu olursa vermeyin dedi. Ama ben nerden anlayayim kotu mu geldi iyi mi geldi. Bende sabahlari azda olsa verdim.

mrb. benim oğlumda 26 aylık olacak yakında ama malesefki hala konuşmuyor birkaç kelime dışında cümle yok hala.çok sık pişik oluyor ayrıca allerji yapan bişey var bulmaya çalışıyoruz hergün yumurta ve ev yapımı lor veriyor annem acaba yumurtamı dokunuyor diye düşünmeye başladık. bide su içmeyi sevmiyor anne sütüde almadığı için formül mama veriyoruz uzun zamandır onu kesemedik bir türlü en azından sıvı almış olur diye devam ediyoruz. diyet uygulamayı düşünüyorum ama nasıl bi diyet yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

canım kolay gelsin
metabolizma konusunda kesinlikle dr hasan önal tavsiye ederim ama randevu almak çok çok zor,
önce hemen kan tahlileri yaptırıyor oldukça geniş alerji teslerinide yaptırıyor ona göre diyet uyguluyor.

Herkese merhaba benim kızım 1bucuk aydır eğitim alıyor ve değişimleri bahsetmek istiyorum kreşten geldiğinde geldiğinde gel montunu çıkartayım dediğimde hemen anlayıp geliyor gel su vereyim diyorum hemen geliyor beşli puzzleri hemen öğrendi bebeğine mama yediriyor ayağında sallıyor göz kontagımız düzeldi isme tepki verme düzeldi yavrum artık ben konuşurken dinliyor anlamaya çalışıyor eline çıkolata verdim git anneanne açsın dedim götürüp verdi hemen gördüğü insanlara gülümsüyor sarılıyor konuşma anlamında daha bir şey yok ama anlamada ilerliyor yavrum.gel suruplarını vereyim diyorum hemen geliyor.rabbim hepimizin çocuklarının güzel günlerini görmeyi nasip etsin çok eksiklerimiz var ama geridende olsa ilerliyoruz

23 aylığız henüz

Teşekkür ederim cevabınız için. İstanbulda mı Hasan bey?

Merhaba anneler canım çok sıkkın oğlum eğitimde durmak istemiyor 45 dk boyunca ağlıyor 2 hafta oldu başlayalı benden hiç ayrılmıyor evde de öyle nasıl başa çıkıcam bilmiyorum 25 aylık

Merhaba anneler canım çok sıkkın oğlum eğitimde durmak istemiyor 45 dk boyunca ağlıyor 2 hafta oldu başlayalı benden hiç ayrılmıyor evde de öyle nasıl başa çıkıcam bilmiyorum 25 aylık
Çok normal öğrenmeye tepkili ve sizden ayrılmaya hazır olamayacak kadar küçük. Ben ilk 22 aylıkken eğitime götürdüm ve masa başı olmamasını duyu bütünleme odasında oyunla öğretilmesini talep ettim. Sizde öyle birşey talep edebilirsiniz en azından terapistle birbirlerine alışana kadar.

Duyu bütünlemede de çok ağladı sürekli kapıda dışarı çıkmak istiyor inşallah zamanla alışır iki gündür diş gıcırdatma var önemsemiyorum eline yemesi için birşeyler veriyorum unutsun diye

2 ayda alisti benim oglum 45 dk agliyodu giderek azaldi sonra kendi girmeye basliyacak merak etme canim

Arkadaşlar hepinize merhaba sizden bi konuda fikirlerinizi isteyeceğim kızım 23 aylık ama işaret parmagını istekleri için kullanmıyor puzzle yaparken ben işaret parmağımla yerini gösteriyorum aynısını yapıyor ama bişeyler isterken bizim elimizi çekiyor bunu çocuklarınızda nasıl aştınız lüften yardımcı olurmusunuz.?
Ve akademik açıdan bişeyler öğretmek istiyorum renkler hayvanlar vs... bunlar için en iyi çalışma şekli nasıl olur nasıl kavrarlar.?? Onun dışında ufak şeyleri anlıyor kızım ama bay bay yapma öpücük atma alkış bunlarda yok.
Tecrübeli annelerden bu konuda fikirlerini bekliyorum kızıma bunları en iyi şekilde nasıl öğreteceğimi bilemiyorum

Merhaba benim oglum kucuk ama burda okumustum ve ogrettim.oglumun isaret parmagiyla bunu mu istiyorsun diye sordum.bi kere de bu telefon diyerek onun parmagiyla gosterdim ve kendi de gostermeye basladi.umarim ise yarar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…