Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
hocamız zaten bir eğitim kurumunda çalışıyor, rapor almadığımız için özel ders alıyoruz hep toparlarmı düşüncesiyle rapor almadık

hocamız zaten bir eğitim kurumunda çalışıyor, rapor almadığımız için özel ders alıyoruz hep toparlarmı düşüncesiyle rapor almadık
Geçici rapor alınıyor mesela biz 2 yıllık aldık bir başka veki 1 yıllık almış sonrasında düzelirse rapor otomatik iptal . Üstüne basabasa bize 2 yıllık alın düzelirse çocugun gelecegini yakmayın dediler demekki düzelme ihtimali hep var.Bide merakımdan soruyorum cevaplamak zorunda degilsiniz bu ikinci hocanın hangi yani ne gibi konuşmaları hoşunuza gitmedi

İNSTAGRAMDAN NACİYE AKSU YA ULAŞIN . KENDİSİNİN ÜVEY ÇOCUGU YILLARCA BURADA EGİTİM ALMIŞ MİLYARLAR AKMIŞ RAKAMLAR İNANILMAZ AMA SONUNDA BU ÇOCUK KONUŞAMAZ RAPORU VERMİŞLER VE HİÇ BİR KONUDA GRAM İLERLEME OLMAMIŞ AMA BU KADIN EVDE KENDİ İMKANLARIYLA 3 YILDA ÇOCUGU BÜYÜK ÖLÇÜDE KURTARMIŞ . LÜTFEN İNTERNETTEN BU KADINI ARAŞTIRIN ÖZELDEN YAZIŞINCA TOHUM OTİZMİN GERÇEK AMACINI ANLATIYOR . TAMAMMEN TİCARİ VE KASTEN ÇOCUKLARIN EGİTİMİ AGIRDAN ALINIYOR . 1 SAATLİK ÜCRET 150 TL YANİ 45 DK BU YANİ NE YAPTINIZ DİYORUM BUL TAK OYNADIK DİYO HOCASI ŞAKA GİBİ .

İnstagramda ve facebook ta bir sürü Naciye aksu isimli kullanıcı var, hagisi acaba?

Burada adi gecen bi Berba Bayir hoca var . Hatayda ozel egitimci ve kanusma terapisti ayni zamanda gaps diyeti uzmani .Kendisini bi arastirin ucretsiz dlyet listesi yaziyor ve iyi geldigini soyleyenler var.

Merhaba arkaaslar benim oglum 7 bucuk aylik ve nesnelere cok merakli benimle goz temasi cok kurmuyor onceden cocuk sarkilari soylerdim gulerdi ama simdi hic ilgisini cekmiyor sabah kalktiginda guluyor ismine bazan bakiyor ama bazn ben yokmusum gibi davraniyor ve ben daha once takinti hastaligi gecirdim kimseye soyleyemiyorum bazn ben abartiyorum diyorum bazan da bi sorun oldugunu dusunuyorum kafayi yicem dusunmekten otizmli bi bebek nesnelerle ri bu kadar merak edermi yardimci olun lutfen

Arkadaşlar merhaba , daha önce oğlumdan sizlere bahsetmistim . Suan duyu butunleme ile iyi gidiyoruz. Yani farkliliklari cok artti kelimlerde arttı öğrettiğiniz cümleleri yerinde kullanıyor.Ben birde Hasan hocaya götürmek istiyorum . Geçenlerde çocuk doktoruna gittik . Durumdan bahsettim. Hasan hoca için sevk ( yeşil alan acmasini) istedim . Ben dedi 35 yıllık dr um çocuğun boyu 4 yaşında çocuğa eş vs diyorumki büyümesinde sorun yok gelişim geriliği var ben öyle bir şey hissetmiyorum vs. Elli türlü bahane ile bana sevk vermedi . Bende aşırı sinirlendim çıktım odadan. Derdimi anlatamadim adam dinlemiyor bile sizlere sorum sevk illa bir devlet hastanesinde dr un mu açması gerek başka yolu yokmu yada tekrar başka dr a götürüp tekrar isteyimmi ? Yardımcı olursanız bu konuda çok sevinirim. Allah emanet olun. Oğlum 3.5 yaşında .

Arkadaşlar merhaba , daha önce oğlumdan sizlere bahsetmistim . Suan duyu butunleme ile iyi gidiyoruz. Yani farkliliklari cok artti kelimlerde arttı öğrettiğiniz cümleleri yerinde kullanıyor.Ben birde Hasan hocaya götürmek istiyorum . Geçenlerde çocuk doktoruna gittik . Durumdan bahsettim. Hasan hoca için sevk ( yeşil alan acmasini) istedim . Ben dedi 35 yıllık dr um çocuğun boyu 4 yaşında çocuğa eş vs diyorumki büyümesinde sorun yok gelişim geriliği var ben öyle bir şey hissetmiyorum vs. Elli türlü bahane ile bana sevk vermedi . Bende aşırı sinirlendim çıktım odadan. Derdimi anlatamadim adam dinlemiyor bile sizlere sorum sevk illa bir devlet hastanesinde dr un mu açması gerek başka yolu yokmu yada tekrar başka dr a götürüp tekrar isteyimmi ? Yardımcı olursanız bu konuda çok sevinirim. Allah emanet olun. Oğlum 3.5 yaşında .

Canim en son gittigimde kanuni sultan suleyman hastanesinde bir yesil alan sekreterligi acmislardi. Gittim sordum cocuk doktoruna gitmeden burdan acabiliyormuyuz diye, evet dedi. Telefonla ulasabilirsen ara actir.

Canim en son gittigimde kanuni sultan suleyman hastanesinde bir yesil alan sekreterligi acmislardi. Gittim sordum cocuk doktoruna gitmeden burdan acabiliyormuyuz diye, evet dedi. Telefonla ulasabilirsen ara actir.
Çok teşekkür ederim . Pazartesi günü hemen gideyim . Daha önce çocuk metobolizma bölümünü aradım ama cevap vermediler . Tekrar çok teşekkürler . Hayırlı geceler dilerim .

Merhaba arkaaslar benim oglum 7 bucuk aylik ve nesnelere cok merakli benimle goz temasi cok kurmuyor onceden cocuk sarkilari soylerdim gulerdi ama simdi hic ilgisini cekmiyor sabah kalktiginda guluyor ismine bazan bakiyor ama bazn ben yokmusum gibi davraniyor ve ben daha once takinti hastaligi gecirdim kimseye soyleyemiyorum bazn ben abartiyorum diyorum bazan da bi sorun oldugunu dusunuyorum kafayi yicem dusunmekten otizmli bi bebek nesnelerle ri bu kadar merak edermi yardimci olun lutfen

O yaslarda hic bir sey hissetmedim henuz cok kucuk iyi bir doktor yardimci olabilir belki. Ben bir yasina kadar anlamadim ama bir bucuk yasindan sonra birseylerin ters gittigini anlayabiliyosun. Doktora gitmesende devamli onunla ilgilenerek tv ve cep telefonu vermeyerek goz temasi kurabilirsin. Zaten doktora gitsen ilaci filan yok bu isin ilgi sevgi. Herseyi birakip onunla ilgilenceksin. Bos birakma yalniz birakma kalabalik yerlere git. Hic te uzulme henuz birsey yok ve sen cok onceden onlem almis olacaksin

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin tv acilmiyor o uyudugu zamanlar sadece ben onunla ilgilenmeye calisiyorum ama oglum surekli nesneleri tanimaya calisiyor benimle cok ilgilenmiyor doktora da goturuyorum her ay doktora soyledim eskiden cocuk sarkisi soyledigimde beni dinlerdi gulerdi diye doktorda etrafi inceliyor merak ediyor bak cin gibi odanin heryerine bakiyor dedi iste dedigim gibi belki de ben abartiyorum ama yine de temkinli olmak gerekiyor diye dusunuyorum

Arakadaslar kizim 22 aylik psikiyatri isitme testi yaptirin dedi. Bu yasta isitme testi nasil oluyor yaptiraniniz varmi Kbb doktoru yapiyor degilmi??

Arakadaslar kizim 22 aylik psikiyatri isitme testi yaptirin dedi. Bu yasta isitme testi nasil oluyor yaptiraniniz varmi Kbb doktoru yapiyor degilmi??

Yuja Canım bizden de istediler ama biz yaptırmadık. Oğlumun duyduğu biliyordum birde bizimki çok hareketli durmayacağını düşündüm.
İşitme testini kbb doktoru değil de odyologlar genelde yapıyor. Birçok özel hastanede yapılıyor. Odyoloji bölümü varsa mutlaka yapılıyordur. Nasıl yapıldığını tam olarak bilmiyorum ama bize randevu veren doktorun anlattığı kadarıyla yardımcı olayım.

Bir gece önceden çocuğu akşam uyutacaksın ama gece 2-3 arası uyandıracaksın. Sabaha kadar uyutmadan hastaneye gideceksin. Maksat işlem yapılırken çocuğun uyumasını sağlamak. Uykuda yapılan bir işlem. 30 dakika ile 1 saat arası sürüyormuş. Çocuğun durumuna göre sanırım. Kafasına be boynuna kulak çevresine ekg deki gibi bir şeyler takıyorlar. Hiçbir zararı Yok dedi doktor. Ama uymazsa narkoz verilecek küçük dozda dediği için biz iptal ettik.
Benim oğlumun uykuyla arası zaten Yok narkozla sonuçlanacaktı büyük olasılıkla o yüzden tercih etmedim. Ama senin bebeğin belki sakindir yaptırabilirsiniz. Geçmiş olsun tekrar.

Yeşil alan için ben kayıt açtırdım ama alo 180 den randevu alabilene helal olsun hasan bey için. Gece saat tam 12 de arasam da dolu diyorlar

Merhaba biz işitme testini 29 aylıktı yaptırdık . Duyduğunu biliyorduk fakat gittiğim nöroloji illa yaptırin demişti .özel hastanedeydik orası yapmadı .Bakırköyde ent kulağa gittik . Sabah erken den uyandırdım çok yordum randevuya kadar gittiğimde bize bir oda verdiler ayagimda sallayarak uyuttum . Sonra başına kulaklarına kulaklık cihazlar vs taktilar hiç uyanmadan yaptılar .

Yeşil alan için ben kayıt açtırdım ama alo 180 den randevu alabilene helal olsun hasan bey için. Gece saat tam 12 de arasam da dolu diyorlar
Genelde doktorun yani hasan önal ve ekibinin hastanede oldugu gunler aciliyor sistemde. randevu ayda iki hafta gibi bir sure oluyor genelde.hep seminer calismalar oluyo. Ben bir bucuk ay sonra alabilmistim randevumuzu. Hastanedeki metobolizma sekreterligi ile gorusurseniz onlar su tarih araligini deneyin diyorlar biz oyle yaptik en azindan her gece cikmayinca sistemde sasirmiyoduk bi nedeni var diye bekliyoduk

Hiç gaps diyeti yapan varmı ? Ben Instagramda OTIZMLE SAVAS adında bir sayfa var . Oradaki anne ve çocuga bi bakın derim tamamen öradaki egitim ve gaps diyeti ile tamemen iyileimiş

Arkadaslar berna bayır hocam benden de tahlıl ıstedı gaps dıyetı ıcın ama tahlıllerı yaptıramadım ya hangı bolume gıdıp bu tahlıllerı ıstıyorum demem lazım saglık ocakları yapıyormu acaba çalışıyorum ona gore ızın alıp kendımı ayarlıyacagım (insülin,hbaıc,akş,serbest t3,serbest t4,tsh,alt,ast,trigliserid,hdl,ldl,total kolesterol,d vitamini,b12 vitamini)

Bentonit kil banyosu yapan var mı arkadaşlar? Varsa nereden aldiniz ve ne şekilde yaptiniz bilgi verirseniz çok sevinirim.

X